مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 7 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 172

موضوع: زندگیم رو تموم بکنم؟

1. Top | #61

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تلفیق دوعطر...زندگی یعنی این،لبخند دوچتر... زندگی یعنی این،،پاییز برای عشق فصل خوبیست،نقطه سرخط.زندگی یعنی این.
    شماره عضويت
    31146
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.39
    تشکـر
    584
    تشکر شده 538 بار در 340 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Movafagh
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : زندگیم رو تموم بکنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    وقتی یه همچین لاشه درب داغونی خدا بهم داده خودشم بیاد پسش بگیره اینطور که معلومه پسشم نمیگیره!
    همه حرفاتون درسته اتفاقای ریز ریز منو خورد کرد طوری که الان حتی نمیدونم براتون از کجاش بگم مثل ساختمونی که فروریخته دقیقا معلوم نیست کدوم پایه اول خراب شده,میدونید وقتی به دوروبریام نگاه میکنم فک نمیکنم مثلا خیلی خاص یا خفنن اما یه فرق اساسی که هست هرکس رو که میبینم یک توانایی داره(یکی خوش صداشت,یکی پولداره,یکی استعداد درسی خوبی داره,یکی ریاضی دانه,یکی برنامه نویسه,یکی هنرمنده,یکی ورزشکار تنومندیه,یکی باهوشه,یکی زرنگه) همه و همه یکطوری بالاخره یک چیزی توشون هست اما من چی؟ هیچی...
    مقتدر باشم؟ برای مشتریای فروشگاه؟ برای کی؟ چه اقتداری؟ مگه خرابه میتونه مقتدر باشه...
    دیگه این حرفو نزنید.به نعمت و امانت خداوند (لاشه)خطاب نکنید.اگر مایل باشید در مورد مقتدر شدن ک خیلی میتونه کمکتون کنه و از مشکلاتتون حل کنه میتونیم بیشتر گفتگو کنیم.و ضمنا اول از همه باید خودت بخوای تا همه چیز تغیر کنه و از مشکلات کم شه.فراموش نکنید تا خودتون نخواین نمیشه
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    هروقت زمین خوردی،دست کم چیزی از زمین بردار

2. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #62

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    31648
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.49
    تشکـر
    42
    تشکر شده 98 بار در 75 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    سلام بزرگوار ممنونم نظر دادید.
    اگه خودکشی کنم چه اتفاقی میوفته؟ امممم بزرگترین اتفاقش اینه که راحت میشم از این همه مشکل. بزارید اینجوری بپرسم اگه زنده باشم چه امتیاز مثبتیه؟! لابد میگید خوب زندگی کردن! چه زندگیی؟ چه لذتی چه دلخوشی,بجز ادامه دردها؟ بجز شکسته شدن و خورد شدن؟ بجز نگاه های بالا یه پایین؟ بجز همیشه کمتر بودن؟ چیش لذت داره؟ اینکه هرصبح با درد بلند شی بری دانشگاه تا کارای اخراجتو انجام بدی؟ اینکه تو فروشگاه مثل...,تا الان هم یکجورایی وابسته به خودمم منتهی دیگه خسته شدم خسته.
    پایدار باشید.
    نه. معلوم نیس ک راحت بشید... زنده بودن شما قرار نیس امتیازی باشه که شما مثبت و منفی بودنو برای زندگیتون قایل می شید... هر کس میتونه یک شخص خاص توی دنیا باشه ک دنیا مثل اون شخص نداره... اینکه میگید شکسته شدنو خورد شدن، مطمین باشید که شما خودتون در جایی از زندگیتون، یا در تمامی مراحل زندگیتون، به بقیه این اجازه رو دادید که خوردتون کنند... تا خودتون به بقیه اجازه ندید کسی خوردتون نمیکنه... این برخورد شما با خودتون یا اطرافیانتونه که باعث میشه اونا چه برخوردی رو بخوان با شما بکنند... برای خودتون احترام قایل باشید و خودتونو دوست داشته باشید ... چرا باید برید دانشگاه برای کارای اخراج؟! ... ن شما وابسته به خودتون نیستید، چون حس تنهایی دارید حس می کنید متکی به خودتونید...

4. Top | #63

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تنها مرگ است که راست میگوید
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.88
    تشکـر
    9
    تشکر شده 166 بار در 133 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss tarsa نمایش پست ها
    دیگه این حرفو نزنید.به نعمت و امانت خداوند (لاشه)خطاب نکنید.اگر مایل باشید در مورد مقتدر شدن ک خیلی میتونه کمکتون کنه و از مشکلاتتون حل کنه میتونیم بیشتر گفتگو کنیم.و ضمنا اول از همه باید خودت بخوای تا همه چیز تغیر کنه و از مشکلات کم شه.فراموش نکنید تا خودتون نخواین نمیشه
    ممنون میشم بانو در این باره بیشتر بگید برام.

5. Top | #64

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.88
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا2016 نمایش پست ها
    نه. معلوم نیس ک راحت بشید... زنده بودن شما قرار نیس امتیازی باشه که شما مثبت و منفی بودنو برای زندگیتون قایل می شید... هر کس میتونه یک شخص خاص توی دنیا باشه ک دنیا مثل اون شخص نداره... اینکه میگید شکسته شدنو خورد شدن، مطمین باشید که شما خودتون در جایی از زندگیتون، یا در تمامی مراحل زندگیتون، به بقیه این اجازه رو دادید که خوردتون کنند... تا خودتون به بقیه اجازه ندید کسی خوردتون نمیکنه... این برخورد شما با خودتون یا اطرافیانتونه که باعث میشه اونا چه برخوردی رو بخوان با شما بکنند... برای خودتون احترام قایل باشید و خودتونو دوست داشته باشید ... چرا باید برید دانشگاه برای کارای اخراج؟! ... ن شما وابسته به خودتون نیستید، چون حس تنهایی دارید حس می کنید متکی به خودتونید...
    درسته حس تنهایی,اجازه ندادم مثلا توی دوران تحصیل من رو کودن خطاب میکردن و راست میگفتن.برای نمونه بعد از 20 با حل کردن یه سوال بازم غلط حل میکردم
    بله این ترم به علت مشروط شدنم دارم اخراج میشم,اینم نمونه ایی از برکات خدا تو زندگی منه
    ویرایش توسط Aamir2020 : 11-17-2016 در ساعت 05:44 PM

6. Top | #65

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    31916
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.39
    تشکـر
    98
    تشکر شده 137 بار در 94 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    1

توصیه می کنم سرنوشت هلن کلر بخونید براتون مفید هست خیلی کور هستند ولی از حواس دگه شون خوب استفاده کردند آدمهای موفقی هم شدند خیلیهای دیگر هم بودند که معلولیتی داشتند به خاطر معلولیت روحیه شون از دست دادند و مایوس شدند خیلی هم بدبخت تر هم شدند چرا اگر زمونه با اونا بی وفایی کرده خودشون به خودشون ظلم کرده اند حالا شما می تونید یکی از دو گزینه را انتخاب کنید مایوس باشید و هر روز به خودتون تلقین کنید که بدبخترین آدم روی کره زمین هستید یا اینکه با نور امید بر تمام تاریکیها غلبه کنید اگر همه به آدم ظلم میکنند خود آدم نباید به خودش ظلم کنه یک مثال براتون میزنم یک مدت بارون نمی آیدمیگه الان که بارون نمی آید کاسه ش را وارونه میکنه ولی ادم دیگه امیدش از دست نمی دهد یک کاسه بزرگتر می آره تا وقتی بارون آمد آب بیشتری ذخیره کنه پس از مدتی بارون می آید اونیکه کاسه ش دمر یک قطره آبم تو کاسه اش جمع نمیشه می بینه رفیقش که کاسه اش پرآب شده حال به نظرت کدام روش درست است؟

7. Top | #66

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.88
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    توصیه می کنم سرنوشت هلن کلر بخونید براتون مفید هست خیلی کور هستند ولی از حواس دگه شون خوب استفاده کردند آدمهای موفقی هم شدند خیلیهای دیگر هم بودند که معلولیتی داشتند به خاطر معلولیت روحیه شون از دست دادند و مایوس شدند خیلی هم بدبخت تر هم شدند چرا اگر زمونه با اونا بی وفایی کرده خودشون به خودشون ظلم کرده اند حالا شما می تونید یکی از دو گزینه را انتخاب کنید مایوس باشید و هر روز به خودتون تلقین کنید که بدبخترین آدم روی کره زمین هستید یا اینکه با نور امید بر تمام تاریکیها غلبه کنید اگر همه به آدم ظلم میکنند خود آدم نباید به خودش ظلم کنه یک مثال براتون میزنم یک مدت بارون نمی آیدمیگه الان که بارون نمی آید کاسه ش را وارونه میکنه ولی ادم دیگه امیدش از دست نمی دهد یک کاسه بزرگتر می آره تا وقتی بارون آمد آب بیشتری ذخیره کنه پس از مدتی بارون می آید اونیکه کاسه ش دمر یک قطره آبم تو کاسه اش جمع نمیشه می بینه رفیقش که کاسه اش پرآب شده حال به نظرت کدام روش درست است؟
    چندسال وسط بیابون با کاسه وایسم و منتظر باشم؟
    اینرو هم اضافه کنید که عقرب و مار هم هی دارن نیش میزنن!
    سرنوشت کلر رو خوندم بله ایشون نابغه بودن من از لحاظ ذهنی ضعیفم...عمده مشکل من اینه که مثلا فلان قسمتم ضعیفه فلان قسمتم قوی باشه (مثلا یکی فلجه ولی نابغه اس یکی کوره ولی شنواییش قویه) من کل وجودم کمبوده کوچکترین استعداد یا تواناییم ندارم...
    ویرایش توسط Aamir2020 : 11-17-2016 در ساعت 06:22 PM

8. Top | #67
    Dev
    Dev آنلاین نیست.

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30190
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.52
    تشکـر
    132
    تشکر شده 110 بار در 66 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

سلام دوست عزیز مشکل شما عدم اعتماد به نفسه . هر چیزی ادم در مورد خودش فکر بکنه و تکرار بشه باعث باور قبولش میکنه و اتفاق میفته . من خودم واقعا به این ایمان دارم . وقتی به خودم تلقین میکنم توی یک حرفه ایی قوی هستم زودتر به نتیجه میرسم هرچقدر سخت باشه و بارها توش شکست خورده باشم . اول از همه این خود کم بینی را بزار کنار اگر میخوای زندگیت تغییر کنه .

با خودکشی از کجا میدونی همه چیز تموم میشه ؟ از کجا معلوم بدتر نشه ؟ نکنه وارد دنیایی دیگه بشی پر از رنج و عذاب که ارزوی اینجا را بکنی ؟ پس این فکرا از سرت بیرون کن پسر خوب .

تو همین که خسته شدی و میخوای وضعا تغییر بدی پس انگیزه ی تغییر داری . خیلیا توی وضع موجود خودشون سالها گیر میکنن و بهش عادت میکنن و همینطوری تا اخر عمرشون سر میکنن و هیچ پیشرفتیم نمیکنن . پس تو فرق داری . الان انرژیت از خیلیا برای تغییر وضعیت بیشتره فقط باید این فکرای بیخود را بزاری کنار و فکر و باورتا عوض کنی . یادت باشه محدودیت توی فکر و ذهن ماست .
    تو زندگی نامه ی خیلی افراد مشهور را بخونی میبینی از << مدرسه و دانشگاه اخراج شدن یا بهشون گفتن کند ذهن و کودن >> و تو هیچی نمیشی و این حرفا . برو بخون ببین ادیسون - رونالدو - مایکل جردن و ... از این دست ادما بودن ولی الان به کجا رسیدن .
    تو الان از خیلیا انگیزه ی تغییرت بیشتره و اگر تصمیم درست بگیری و حرکت کنی مطمئن باش از همه ی اطرافیان که بهت میخندیدن جلو میزنی و تو بهشون میخندی .

تو اول از همه باید بری سراغ یادگیری یک حرفه ایی که بهت اعتماد به نفس بده . چیزی که توش استعداد داری. بگرد استعداد خودتا پیدا کن . یاد بگیر و شب و روز براش تلاش کن .
    یک کار پاره وقت هم که بتونه هزینه های شخصیت را تامین کنه بهت اعتماد به نفس خوبی میده .

پسر خوب منم تا همین چند سال پیش خیلی احساس پوچی و بی ارزشی میکردم ولی با همین کارا سعی کردم مشکلما حل کنم .

این که بشینیم و منتظر باشیم کسی بیاد نجاتتمون بده مثل اینه که توی یک خیابونی که پرنده پر نمیزنه و هیچ وسیله ایی رد نمیشه منتظر رسیدن اتوبوس باشیم .

بلند شو تنها حرکت کن .

وقتی تنها حرکت کنی و موفق بشی لذتش بیشتره . به مشکلات به چشم فرصت پیشرفت نگاه کن . خیلیا مثل تو هستن و بودن . فکر نکن تنهایی. خیلی ماها هم کم و بیش وضعیت تو را داشتیم و بلند شدیم یکم بهترش کردیم . تو هم میتونی .

هیچیم کم نداری . تلقین بد نکن و شک نکن هر چیزی در مورد خودت فکر میکنی همون درسته . چه خوب چه بد . پس خوب فکر کن تا اتفاق بیفته . خوبیا را جذب کن .

اگر کسی با مشکل به دنیا بیاد تقصیر خودش نیست ولی اگر حلشون نکنه و توش بمونه تقصیر خودشه .

از همین الان تصمیم بگیر . رویا پردازی کن میخوای چکار کنی . هر روز و هر شب روی هدفت تمرکز کن . میخوای چکاره بشی . رویا و ارزوت چیه .

ادم بی هدف و رویا لحظه لحظه زندگیش عذابه چون نمیدونه چرا زندس .

پس هدفاتا بنویس . عکس ازش تهیه کن هر روز ببینش . هیچ کس برات مهم نباشه . بخاطر کوچکترین نعمت هایی که داری از خدا سپاسگذاری کن تا نعمت هات بیشتره بشه . حتی بخاطر شام امشب . حتی لباسی که پوشیدی .

من هر شب این کارا را میکنم . فقط برای تو نگفتم . کارییه که خودم انجام میدمشون و وضعم تغییر کرده و هر روز بهتر میشه .

تو با ارزشی . شاد باش و مثبت فکر کن و زندگیت را خلق گن .

9. 4 کاربران زیر از Dev بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #68

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تلفیق دوعطر...زندگی یعنی این،لبخند دوچتر... زندگی یعنی این،،پاییز برای عشق فصل خوبیست،نقطه سرخط.زندگی یعنی این.
    شماره عضويت
    31146
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.39
    تشکـر
    584
    تشکر شده 538 بار در 340 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Movafagh
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Dev نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز مشکل شما عدم اعتماد به نفسه . هر چیزی ادم در مورد خودش فکر بکنه و تکرار بشه باعث باور قبولش میکنه و اتفاق میفته . من خودم واقعا به این ایمان دارم . وقتی به خودم تلقین میکنم توی یک حرفه ایی قوی هستم زودتر به نتیجه میرسم هرچقدر سخت باشه و بارها توش شکست خورده باشم . اول از همه این خود کم بینی را بزار کنار اگر میخوای زندگیت تغییر کنه .

با خودکشی از کجا میدونی همه چیز تموم میشه ؟ از کجا معلوم بدتر نشه ؟ نکنه وارد دنیایی دیگه بشی پر از رنج و عذاب که ارزوی اینجا را بکنی ؟ پس این فکرا از سرت بیرون کن پسر خوب .

تو همین که خسته شدی و میخوای وضعا تغییر بدی پس انگیزه ی تغییر داری . خیلیا توی وضع موجود خودشون سالها گیر میکنن و بهش عادت میکنن و همینطوری تا اخر عمرشون سر میکنن و هیچ پیشرفتیم نمیکنن . پس تو فرق داری . الان انرژیت از خیلیا برای تغییر وضعیت بیشتره فقط باید این فکرای بیخود را بزاری کنار و فکر و باورتا عوض کنی . یادت باشه محدودیت توی فکر و ذهن ماست .
    تو زندگی نامه ی خیلی افراد مشهور را بخونی میبینی از << مدرسه و دانشگاه اخراج شدن یا بهشون گفتن کند ذهن و کودن >> و تو هیچی نمیشی و این حرفا . برو بخون ببین ادیسون - رونالدو - مایکل جردن و ... از این دست ادما بودن ولی الان به کجا رسیدن .
    تو الان از خیلیا انگیزه ی تغییرت بیشتره و اگر تصمیم درست بگیری و حرکت کنی مطمئن باش از همه ی اطرافیان که بهت میخندیدن جلو میزنی و تو بهشون میخندی .

تو اول از همه باید بری سراغ یادگیری یک حرفه ایی که بهت اعتماد به نفس بده . چیزی که توش استعداد داری. بگرد استعداد خودتا پیدا کن . یاد بگیر و شب و روز براش تلاش کن .
    یک کار پاره وقت هم که بتونه هزینه های شخصیت را تامین کنه بهت اعتماد به نفس خوبی میده .

پسر خوب منم تا همین چند سال پیش خیلی احساس پوچی و بی ارزشی میکردم ولی با همین کارا سعی کردم مشکلما حل کنم .

این که بشینیم و منتظر باشیم کسی بیاد نجاتتمون بده مثل اینه که توی یک خیابونی که پرنده پر نمیزنه و هیچ وسیله ایی رد نمیشه منتظر رسیدن اتوبوس باشیم .

بلند شو تنها حرکت کن .

وقتی تنها حرکت کنی و موفق بشی لذتش بیشتره . به مشکلات به چشم فرصت پیشرفت نگاه کن . خیلیا مثل تو هستن و بودن . فکر نکن تنهایی. خیلی ماها هم کم و بیش وضعیت تو را داشتیم و بلند شدیم یکم بهترش کردیم . تو هم میتونی .

هیچیم کم نداری . تلقین بد نکن و شک نکن هر چیزی در مورد خودت فکر میکنی همون درسته . چه خوب چه بد . پس خوب فکر کن تا اتفاق بیفته . خوبیا را جذب کن .

اگر کسی با مشکل به دنیا بیاد تقصیر خودش نیست ولی اگر حلشون نکنه و توش بمونه تقصیر خودشه .

از همین الان تصمیم بگیر . رویا پردازی کن میخوای چکار کنی . هر روز و هر شب روی هدفت تمرکز کن . میخوای چکاره بشی . رویا و ارزوت چیه .

پس هدفاتا بنویس . عکس ازش تهیه کن هر روز ببینش . هیچ کس برات مهم نباشه . بخاطر کوچکترین نعمت هایی که داری از خدا سپاسگذاری کن تا نعمت هات بیشتره بشه . حتی بخاطر شام امشب . حتی لباسی که پوشیدی .

من هر شب این کارا را میکنم . فقط برای تو نگفتم . کارییه که خودم انجام میدمشون و وضعم تغییر کرده و هر روز بهتر میشه .

از شما خیلی زیاد ممنونم اقای Dev.یعنی دقیقا تمام حرفایی رو که من میخواستم گفتگو کنم و شرح بدم برای ایشون شما گفتی.انگاری ذهنمو خوندی.اقا امیر منم دقیقا میخواستم همچین صحبتی باهاتون بکنم.اما اگر قانعتون نکرده باشه بازم بگید.ایندفعه باهم صحبت خواهیم کرد.الان دیگه حرفای منو اقای Devبهتون زدن.امابازم اگر نیاز به صحبت بیشتر هست بگین. @Aamir2020
    هروقت زمین خوردی،دست کم چیزی از زمین بردار

11. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

12. Top | #69

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30886
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.69
    تشکـر
    619
    تشکر شده 859 بار در 472 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

امیر بک سئوال بپرسم مردونه جوابم رو میدی؟

13. Top | #70

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.88
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Dev نمایش پست ها

بلند شو تنها حرکت کن .

واقعا ممنونم بخاطر این وقتی که برام گذاشتید.
    میدونید قبلا هم بارها از این دست تلاشا کردم ولی نشده...آخرش بازم شکست خوردم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

زندگیم,  زندگیمی,  زندگیم به انگلیسی,  زندگیم فدای چشمات,  زندگیمی عشقم,  زندگیم تولدت مبارک,  زندگیم تویی,  زندگیمی تو,  زندگیمه,  زندگیمو باختم,  زندگیم رو لب تیغه,  زندگیم روی مدار بی قراری,  زندگیم رو هواست,  زندگیم رو هواس,  زندگیم رو دوس دارم,  زندگیم رودوست دارم,  زندگیم روی مدار بیقراری سپری شد,  زندگیم روی مدار,  زندگیم رو باختم,  زندگیم رو دوست ندارم,  لباس,  لباس من خمس حروف,  لباس الحجاج,  لباس مغربي,  لباس مكون من 5,  لباس المحجبات,  لباس على الراس,  لباس شرعي,  لباس من 5,  لباس المرأة المسلمة,  مقایسه خودرو,  مقایسه گوشی,  مقایسه تیبا با پراید,  مقایسه فنی خودرو,  مقایسه ساینا و تیبا,  مقایسه ساینا و رانا,  مقایسه رانا با سمند,  مقایسه ساندرو با برلیانس,  مقایسه اوتلندر با سانتافه,  مقایسه پرسپولیس و استقلال,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)