نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ساختن افراد خیالی برای خود

1784
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35356
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ساختن افراد خیالی برای خود

سلام شخصی هستم ۲۲ ساله که چندین ساله از همان سالهای ابتدایی تحصیل شروع کردم خیال پردازی
    وهمش دور خودم افراد زیادی رو میبینم که دوستام هستن دوستای خیالی موقعیت های خیالی
    البته کاملا واقفم که اینها خیالی وساخته ی ذهن بنده برای رهایی از تنهایی و تسکین ناکامی هام هست
    یعنی اونهارو واقعی نمیدونم
    این وضعیت با گوش داد به آهنگ بیشتر میشه یعنی موسیقی محرکش هست وعادتا موسیقی باصدای بلند میزارم توخونه میچرخم و میرم تو خیالات خودم ولی به واقعیت هم حواسم هست میدانم که این افراد خیالی و بازیچه دست من و ساخته ی ذهنم هستند
    مدتی است تصمیم گرفتم این مشکل را خودم ریشه یابی کرده و حل کنم چون امکان مشاوره ی حضوری نیز ندارم
    سوال من این است که این چه نوع اختلالی هست ؟
    و چگونه میشه حلش کرد
    ممنون چون دیگه از این دنیای خیالی خسته شدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : سلام 1 سوال داشتم

سلام
    منم دقیقا مثل شما هستم
    بهتره سرتون را گرم کنید تا وقت ازاد کمتری داشته باشید
    تنهایی و بیکاری عامل اصلی این مشکل هست

و ی سوال
    شما متولد اسفند هستین؟!
    اخه متولدین اسفند خیالبافی شون قوی هست.
    میتونین در راه درست استفاده کنین
    هروقت ک رویاهاتون شروع شد ی خودکار و کاغذ بردارین و یادداشت کنین
    نویسنده موفقی خواهید شد.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

3. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35356
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دنبال درمان نرفتی شهریوری هستم من خسته شدم شما چکار میکنی که خیال نکنی دیگه/ من خسته شدم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط zizigolo نمایش پست ها
    دنبال درمان نرفتی شهریوری هستم من خسته شدم شما چکار میکنی که خیال نکنی دیگه/ من خسته شدم
    نه دنبال درمان نرفتم چون وقتی سرگرم کاری میشم یا با کسی سرگرم حرف هستم دیگه سراغم نمیاد این ینی بخاطره تنهایی و بیکاری هست.
    خودت را مشغول کنی درست میشه.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : زندگی در دنیای خیالی

بهتر است زیاده از حد در زندگی مشتکتان رویاپردازی نکنید و سعی کنید همیشه واقعیت را در نظر بگیرید هدف خود را تعیین کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید تصورات برخی افراد در زندگی مشترکشان بسیار دور از چیزی که در آن هستند سیر می کند
    در روزگار ما عشق و رابطه عاطفی بیش از هر چه به بازی تصاویر تبدیل شده است. مثلا تصویر ما از معشوق شبیه فلان هنرپیشه سینمایی است یا تصور ما از رابطه عاشقانه شبیه داستان زیبایی است که جایی خوانده یا شنیده ایم. گاهی نیز این تصاویر معشوش و ترسناک هستند؛ خیلی زود متوجه کمبودهای معشوق می شویم. به مرور زمان، خیانت, سستی, پیری و مرگ را در آینه چهره معشوق می بینیم و معشوق از فردی یگانه و دسترس ناپذیر به آدمی معمولی و دم دستی تبدیل می شود.
    به علاوه، کم کم احساس می کنیم دیگر آن فرد جذاب سابق نیستیم و کسی نیست که با دیده تحسین یا شگفتی به ما بنگرد. مشکلات زندگی مشترک نیز ما را غافلگیر می کند. حالا نه تنها بار خود که بار معشوق و رابطه و حاشیه های آن را نیز باید بر دوش بکشیم.
    این تصاویر ضد و نقیض درباره رابطه دراز مدت برای همه ما آشناست. از یک طرف، تصویری باشکوه و زوال ناپذیر از سرخوشی و جست و خیز عاشقانه که نفس را در سینه حبس می کند، از طرف دیگر، تصویر روزهای یکنواخت و کسالت بار سال های دراز عمر در چهاردیواری زندگی مشترک که به خمیازه ای طولانی می ماند. از یک تصویر به تصویر دیگر پرتاب می شویم و سرگردان و مردد از خود می پرسیم واقعیت زندگی مشترک چیست؟ برای پاسخ به این سوال، به تصاویر دیگر متوسل و بیش از پیش در شبکه ای از تصاویر غرق می شویم.
    مشکل چیست؟
    مشکل، زیستن در دنیای تصاویر است. ما آدم ها برای اینکه زندگی را ساده تر کنیم، به سرعت از هر چیز تصویری در ذهن می سازیم زیرا تصویر، واضح تر و قابل پیش بینی تر از واقعیت است؛ در حالی که واقعیت همیشه در نفس خود مبهم و غیرقابل پیش بینی است.
    ترس از تعهد درازمدت می تواند ناشی از زیستن در دنیای تصاویر باشد؛ برخی قادر نیستند ابهام واقعیت را تحمل کنند و برای تسکین اضطراب شان، به سرعت تصویری از رابطه و آینده آن در ذهن خود می سازند و تومار رابطه را در هم می پیچند.
    به علاوه این افراد قادر نیستند با روال و نقصان خودشان و دیگری روبرو شوند و خلأ موجود در واقعیت را بپذیرند. آنها شیفته تصاویر زیبا و فریبنده از خودشان و زندگی شان هستند تا واقعیت. آنها در سطح زندگی می کنند و از غوطه خوردن در اعماق زندگی هراس دارند؛ زیرا در رابطه درازمدت، برخلاف رابطه کوتاه مدت، واقعیت دیر یا زود ظاهر می شود و بسیاری از تصاویر ذهنی ما را در هم می شکند.
    البته در هم شکستن تصاویر، افکار و خیالاتی که یک عمر با آنها زندگی کرده ایم دردناک است اما رشد حقیقی تنها پس از شکست تصاویر و باورهای کهنه و ساختن تصاویر تازه رخ می دهد. برای بیرون آمدن از دنیای تصاویر، حضور در لحظه به جسارت و هوشیاری زیادی نیاز است. غرق شدن در دنیای تصاویر ساخته و پرداخته ذهن فردی یا جمعی مثل یک داروی مسکن عمل می کند و اضطراب را کاهش می دهد اما همزمان شور زندگی را نیز از بین می برد زیرا تصویر بنا بر ماهیت اش همیشه تقلید از دیگری است، آنچنان که در نهایت زندگی فرد به تکرار زندگی دیگران تبدیل می شود.
    راه حل چیست؟
    برای داشتن رابطه ای عمیق، لازم است با ذهنی خالی از تصویر به آینده نگاه کنیم و قضاوت های خود را به تاخیر بیندازیم. بدین ترتیب بیشتر متوجه نیازها، ترس ها، عوامل محرک و موانع روانی در خود و دیگری می شویم و ظرفیت مان را برای درک تازگی های زندگی افزایش می دهیم. به علاوه خوب است یاد بگیریم میان تصاویر ذهنی و واقعیت تمایز قائل شویم. از آنجا که تصاویر ذهنی ما معمولا از ترس ها و ناامنی های ما نشأت می گیرند، شناخت ترس های مان به ما کمک می کند، تا تصویر ذهنی مان از واقعیت را از خود واقعیت جدا کنیم.
    از طرف دیگر، ترس انسان بیشتر ترس از به دست نیاوردن چیزی است که آرزویش را دارد تا صرفا ترس از دست دادن چیزی که دارند. افرادی که از تعهد درازمدت می ترسند معمولا فکر می کنند آن چیزی که در آرزویش هستند شاید در رابطه فعلی به دست نیاید، بنابراین از یک رابطه به رابطه دیگر می پرند یا سال ها در انتظار نیمه گمشده شان می مانند، غافل از آنکه این آرزوها و حسرت ها ساخته و پرداخته ذهن و بازی های آن است و ممکن است به واقعیت زندگی یا نیازهای واقعی آنها هیچ ربطی نداشته باشد؛ بنابراین گام اول برای کاهش ترس از تعهد درازمدت، نجات خود از دنیای تصاویر است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد