نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: زودرنج و حساس بودن

1086
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    تشکر شده 20 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    7

Question زودرنج و حساس بودن

من کلا ادمی هستم که زودرنج و حساس هستم
    ولی الان چند ماهه که بیشتر شده
    از هر چیز کوچیکی زود ناراحت میشم به دل میگیرم یا حتی زود عصبانی و تندخو میشم
    همش حس میکنم کسی از من خوشش نمیاد یا بعضی وقتا هم فکر میکنم ادما این کارا رو میکنن تا منو زمین بزنن
    مخصوصا که تو محیط کارمم اینجوری هستم
    به نظر شما چی کار باید بکنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : زودرنج و حساس بودن

کسی نبود؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظرم بهتره تا موقعی که دوستان میان به مثال بزنین
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    به نظرم بهتره تا موقعی که دوستان میان به مثال بزنین
    مثلا اصلا تحمل انتقاد یا اینکه بگن این کارو اشتباه انجام دادی باید این کار رو بکنی ندارم و زود عصبانی میشم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    باید مرتبا خودتان را در شرایط نقد قرار بدهید تا پوست کلفت شوید

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36283
    تشکـر
    45
    تشکر شده 82 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام.
    عزیزم افراد زودرنج معمولا در رفتار با بقیه بسیار حساس هستند. و انتظار رفتاری مشابه رو دارن. نسبت به همه مسائل کوچک هم واکنش نشون میدن. مثلا اگر کسی ازشون تعریف نکنه ، رفتتار طرف مقابل رو مورد قضاوت قرار میدن.

بعضی از افراد حساس و زودرنج ممکنه در حق دیگرا ن کارهایی انجام بدن که انتظارشو از اونها داارن مثلا ممکنه شما در هر کاری با دوستتون مشورت کنید اما اون بدون مشورت با شما تصمیماتشو میگیره و شما از این رفتار ناراحت میشی و حس میکنی که به شما بی احترامی شده.

در واقع اگر شما بیش از اندازه محبت نکنی، انتظاراتت از بقیه پایین میاد. هرچه انتظارت از بقیه کمتر باشه کمتر هم اذیت میشی.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2121 نمایش پست ها
    درود
    باید مرتبا خودتان را در شرایط نقد قرار بدهید تا پوست کلفت شوید
    درود بر شما
    والا الان که در این شرایط زیاد هستم ولی بیشتر دارم اذیت میشم تا پوست کلفت بشم

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط samane.m نمایش پست ها
    سلام.
    عزیزم افراد زودرنج معمولا در رفتار با بقیه بسیار حساس هستند. و انتظار رفتاری مشابه رو دارن. نسبت به همه مسائل کوچک هم واکنش نشون میدن. مثلا اگر کسی ازشون تعریف نکنه ، رفتتار طرف مقابل رو مورد قضاوت قرار میدن.

بعضی از افراد حساس و زودرنج ممکنه در حق دیگرا ن کارهایی انجام بدن که انتظارشو از اونها داارن مثلا ممکنه شما در هر کاری با دوستتون مشورت کنید اما اون بدون مشورت با شما تصمیماتشو میگیره و شما از این رفتار ناراحت میشی و حس میکنی که به شما بی احترامی شده.

در واقع اگر شما بیش از اندازه محبت نکنی، انتظاراتت از بقیه پایین میاد. هرچه انتظارت از بقیه کمتر باشه کمتر هم اذیت میشی.
    تو یه سری جاها نمیتونم از محبتم کم کنم مثلا نمیتونم نسبت به خانوادم بی تفاوت باشم
    ولی تو بقیه جاها کم کردم ولی فایده ای نداشته همش حس میکنم که دارن پشت سرم بد میگن یایه فکری میکنن که اینجوری هستم مثلا یه دفه همکارم گفت چرا تو قیافه هستی من که نمیتونم دلیلش رو بگم
    باز هم دارم‌ اذیت میشم

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36283
    تشکـر
    45
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط E.m1993 نمایش پست ها
    تو یه سری جاها نمیتونم از محبتم کم کنم مثلا نمیتونم نسبت به خانوادم بی تفاوت باشم
    ولی تو بقیه جاها کم کردم ولی فایده ای نداشته همش حس میکنم که دارن پشت سرم بد میگن یایه فکری میکنن که اینجوری هستم مثلا یه دفه همکارم گفت چرا تو قیافه هستی من که نمیتونم دلیلش رو بگم
    باز هم دارم‌ اذیت میشم
    درک میکنم. باید فکرت رو درگیر مسائل دیگه کنی. شما دائما در حال فکر کردن به رفتار ادمهایی. دائما پیش خوددت رفتارشون رو قضاوت میکنی. اگر بهت بدی کردن به خوددت بگو من که وجدانم اسوده هست برای همه ارزوی خیر دارم اگر اونها برام بد میخوان خداوند اونها رو به خودشون بیاره) و یه نفس عمیق بکش و به خدا بسپار این ارومت میکنه!!
    البته من خودمم خیلی برام مهمه افکار بقیه اما خب نباید بهش فکر کرد چون حتی اگه بهترین ادم شهر هم باشی یکی هست که نقدت کنه مطمئن باش .. مثلا هنرمندها بازیگرا خواننده ها انقدر مشهورن همه طرفدارشونن؟ نه. همه یه عده دوست دارن و یه عده منتقد. رو رویاهات تمکز کن شادددددد باشی همیشه

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35223
    تشکـر
    96
    تشکر شده 23 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    7

یه بار یه خانمی (یه دوستی ) بهم گفت مث بچه تهتغاری ها حرف میزنی منم بی جنبه شدم دیگه گفتم نمیخوام ببینمت.بعضی موضوعات هستن من روشون خیلی حساسم -من گفتم الان تکم درسته ولی خواهر برادر داشتم که ازدواچ کردن.گفتم تو این چن سال اونقد سختی کشیدم همه به چشم یه مرد 30 ساله احترام میذارن اصلا خودم فک میکنم 30 سالمه. موردایی مث این هستن که روشون حساسم.. میدونید اون خانم داشت شوخی میکرد من جدی گرفتم گفتم دیگه نمیخوام ببینمتون . خیلی بد شد. نظری دارین چیکار کنم چیکار نکنم؟ من تقریبا ادم بی جنبه ای هستم بدون شوخی و روک دارم حرف میزنم و این که یکم در بعضی موارد زود رنجم و در مورد بعضی موارد حساسم و اینکه کسی بیشتر از حد از این موارد عبور کنه عصبی میشم. مرسی

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط samane.m نمایش پست ها
    درک میکنم. باید فکرت رو درگیر مسائل دیگه کنی. شما دائما در حال فکر کردن به رفتار ادمهایی. دائما پیش خوددت رفتارشون رو قضاوت میکنی. اگر بهت بدی کردن به خوددت بگو من که وجدانم اسوده هست برای همه ارزوی خیر دارم اگر اونها برام بد میخوان خداوند اونها رو به خودشون بیاره) و یه نفس عمیق بکش و به خدا بسپار این ارومت میکنه!!
    البته من خودمم خیلی برام مهمه افکار بقیه اما خب نباید بهش فکر کرد چون حتی اگه بهترین ادم شهر هم باشی یکی هست که نقدت کنه مطمئن باش .. مثلا هنرمندها بازیگرا خواننده ها انقدر مشهورن همه طرفدارشونن؟ نه. همه یه عده دوست دارن و یه عده منتقد. رو رویاهات تمکز کن شادددددد باشی همیشه
    خب من رفتار ادم ها و نظرشون راجع به من خیلی برام مهمه
    دوست ندارم تو محیط کاری باشم که نظر منفی بهم دارن البته همکارهای بدی ندارم

12. کاربران زیر از E.m1993 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36283
    تشکـر
    45
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط E.m1993 نمایش پست ها
    خب من رفتار ادم ها و نظرشون راجع به من خیلی برام مهمه
    دوست ندارم تو محیط کاری باشم که نظر منفی بهم دارن البته همکارهای بدی ندارم
    میفهمم من خوم هم همینطور هستم یعنی خیلی اهمیت میدم به طرز فکر طرف مقابلم. اما فقط خودت اذیت میشی.
    ببین مثلا بعضیها رو دیدی که هر چی که ما بخریم فقط انتقاد میکنن؟ بعد فرداش همون رو میخرن؟ خب ممکنه ناراحت بشی از انتقاداتش اما از طرف دیگه به موضوع نگاه کن حتما اون سلیقه ت رو دوست داشته که بهت حسادت میکنه.

من اعتقادم اینه ادمها از کسی بیشتر رنج میبینن و ناراحت میشن که خیلی دوستش دارن. چرا؟ چون انتظارشون از طرف مقابل زیاد میشه. شما هم چون همکارها و خونواده برات ارزشمند هستن دوست نداری در مورد تو بد فکر کنند یا دچار سوء بردداشت بشن اما تنها راهش همینه. وقتی میبینی اذیت میشی از این به بعد احساسات رو کنتر ل کن.
    یه چیز دیگه انسانها از هر چیز که شبیهشون نیست در هراسن. ادمهای بد رو دوست ندارن اما با ادمهای خیلی خوب هم صمیمی نیستن. ما انسانها دوست داریم دوستانمون مثل خومون باشن با ادمهایی که همیشه خوبن و هیچ خطایی ندارن هم خیلی راحت نیستیم. این یه بحث روانشناسیه میتونی در موردش تحقیق کنی اثبات شده هست.

14. کاربران زیر از samane.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35223
    تشکـر
    96
    تشکر شده 23 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط قیامت نمایش پست ها
    مگه چجوری حرف میزدی؟
    هیچی معمولی ،لوس هم نشده بودم که بگم لوس ،نه ،معمولی حرف میزدم،در مورد یه چیزی سوال کردم بعدش گفتن اخلاقاي خاصی. داری ،عین بچه ته تغاری ها حرف میزنی ( به شوخی ) برا همین میگم بي جنبه ام

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)