نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: زود رنجی و افسردگی های شبانه

839
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38490
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

زود رنجی و افسردگی های شبانه

سلام.من 27 سالمه
    یکبار تو سن 22 سالگی تو کارم شکست خوردم و شکستم مصادف بود با شروع نوروز و سال جدید و یه افسردگی خیلی شدید گرفتم که حتی بعضی مواقع حتی اونقد ناامید میشدم که حتی توان حرف زدن نداشتم ولی بدون هیچ دکتر و درمانی زمان گذشت تا اینکه خوب شدم .
    از اون سال به بعد هر سال موقع نوروز بجای شاد بودن بیشتر دلم میگیره و همون حس و حال نا امیدی میاد سراغم.ولی خیلی کم و ضعیفه
    الان چند سال گذشته و اینکه نتونستم کار مناسبی پیدا کنم زیاد بیکار بودم و اینکه از یه رابطه 3 ساله با وابستگی زیاد خارج شدم ینی طرفم اوایل نوروز با یه پیامک تمومش کرد و من هیچ جوابی ندادم و برخوردی نکردم و اوایل جدایی مشکلی نداشتم الان با گذشت 2 ماه تازه دارم سختیشو میفهمم و روم تاثیر گذاشته.
    با شروه ماه رمضان 97 بازهم همون افکار و حس و حال ولی شدیدتر میاد سراغم به اندازه ای که شبها و اوایل صبح کاملا فکر نآمیدی به اینده و خودکشی و افکار خطرناک پیاد`سراغم و واقعا رو خودم کنترلی ندارم.
    الان نمیدونم این حالم برای چیه؟
    برای جدایی یا موفق نشدنم تو کارمه
    اینم بگم مم تو خونه ادم واقعا ساکت و کم حرفیم بصورتی که اگه ازم چیزی نپرسن شاید 1 هفته بگذره حرفی نزنم.یجورایی قهرم با مادرم چند سالیه
    البته بیرون از خونه این مشکلو ندارم و خیلیم اجتماعی و اهل صحبتم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : زود رنجی و افسردگی های شبانه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa1369 نمایش پست ها
    سلام.من 27 سالمه
    یکبار تو سن 22 سالگی تو کارم شکست خوردم و شکستم مصادف بود با شروع نوروز و سال جدید و یه افسردگی خیلی شدید گرفتم که حتی بعضی مواقع حتی اونقد ناامید میشدم که حتی توان حرف زدن نداشتم ولی بدون هیچ دکتر و درمانی زمان گذشت تا اینکه خوب شدم .
    از اون سال به بعد هر سال موقع نوروز بجای شاد بودن بیشتر دلم میگیره و همون حس و حال نا امیدی میاد سراغم.ولی خیلی کم و ضعیفه
    الان چند سال گذشته و اینکه نتونستم کار مناسبی پیدا کنم زیاد بیکار بودم و اینکه از یه رابطه 3 ساله با وابستگی زیاد خارج شدم ینی طرفم اوایل نوروز با یه پیامک تمومش کرد و من هیچ جوابی ندادم و برخوردی نکردم و اوایل جدایی مشکلی نداشتم الان با گذشت 2 ماه تازه دارم سختیشو میفهمم و روم تاثیر گذاشته.
    با شروه ماه رمضان 97 بازهم همون افکار و حس و حال ولی شدیدتر میاد سراغم به اندازه ای که شبها و اوایل صبح کاملا فکر نآمیدی به اینده و خودکشی و افکار خطرناک پیاد`سراغم و واقعا رو خودم کنترلی ندارم.
    الان نمیدونم این حالم برای چیه؟
    برای جدایی یا موفق نشدنم تو کارمه
    اینم بگم مم تو خونه ادم واقعا ساکت و کم حرفیم بصورتی که اگه ازم چیزی نپرسن شاید 1 هفته بگذره حرفی نزنم.یجورایی قهرم با مادرم چند سالیه
    البته بیرون از خونه این مشکلو ندارم و خیلیم اجتماعی و اهل صحبتم.

به هر حال قطع رابطه عاطفی با تمام سختی که داشته روی شما و هر کسی تاثیرگذاره .
    ولی بهتره بدونید در سنی هستید که میتونید ازش لذت ببرید .
    درسته بیکار شدید ولی میتونید از همین دوره بیکاری استفاده کنید .
    مطالعه کردن و یادگیری هنرها و حرفه ای که علاقه دارید .
    رشته های خوبی در فنی و حرفه ای هست که میتونید خودتون رو مشغول کنید .
    از این راه میتونید وارد بازکار بشید که در مورد رشته های خدماتی بسیار پولسازه .
    از طرفی ورزش و مخصوصا پیاده روی رو فراموش نکنید .
    اینکه افسرده هستید به خاطر اینه که ذهنتون در گذشته مونده .
    پس تا وقتی که خودتون رو اسیر گذشته کردید نمیتونید از زندگی لذت ببرید .
    از طرفی بهتره از افکار خودکشی و لوس بازیهای اینچنینی دوری کنید .
    اگر قرار بود در این دنیا نباشید هیچ وقت خلق نمیشدید .
    پس برای شروع اول رابطه معنوی خودتون رو قویتر کنید .
    و سپس براساس علاقه ای که دارید در مسیری حرکت کنید.
    شما امروز بیکار هستید پس میتونید بیکار باشید ولی افسرده و یا بیکار باشید ولی شخصی باانگیزه و خوشحال.
    در بیکاری شما تغییری رخ نداده ولی شما میتونید از همین زمانها برای شادی استفاده کنید .
    در آخر هم نمیشه متوجه شد که شما یک ساله با مادرتون قهرید !!!
    تا وقتی که چنین احساسی به خودتون دارید همین احساس منفی رو به اطراف پخش میکنید .
    و افرادی مثل شما با چنین احساسات منفی نباید انتظار داشته باشند دنیا بهشون لبخند بزنه .
    تو آن چیزی رو که به دنیا انعکاس میدی دریافت خواهی کرد .
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام داش اول اینکه فکر نکن تو فقط این مشکلات رو داری چون این مشکلات مال همه دهه شصتی هاست
    دوم اینکه شکست توی کارت که مال 5 سال پیش بوده و این شکست باید تجربه ای شده باشه برات
    بهم زدن رابطه هم با گذر زمان مشکلش حل میشه
    میدونم توی مملکت هزاران هزار مشکل هست برا ما جوونا ولی خب نباید اینا رو بهونه کنیم
    توی رشته ای که درس میخونی هزاران هزار مقاله داخل اینترنت هست بشین اونا رو بخون بهتر از بیکاریه
    بعد یه مدت که مطالعه کردی و با تجربه و دانا شدی یه ایده از این همه دانسته هات میتونی توی رشته مورد علاقت پیدا کنی و مشغول شی
    زمان بره ولی شدنیه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38490
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آقا فرخ عزیز تشکر میکنم که کامل خوندنین و کامل پلسخ دادین واقعا بعضی وقتا صحبت کردن با یکی از هر دکتری بهتر و موثر تره.
    پس شما دکتر و مصرف دارو رو پیشنخاد نمیدید ؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38490
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آقا فرخ عزیز تشکر میکنم که کامل خوندنین و کامل پلسخ دادین واقعا بعضی وقتا صحبت کردن با یکی از هر دکتری بهتر و موثر تره.
    پس شما دکتر و مصرف دارو رو پیشنهاد نمیدید ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)