نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: زیاد خندیدن

1813
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35965
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

زیاد خندیدن

سلام مشاور عزیز من دختر 23ساله ای هستم درسم تمام شده شاید سوالم مسخره باشه ولی من مشگلم اینکه خندم میگیره وقتی با ادما صحبت میکنم خندم بی دلیله ولی اصلن نمیتونم خودم کنترل کنم و این موضوع معزل شده برام لطفا راهنمایبم کنیید چون ازین موضوع خسته شدم دیگه دوست دارم مثل بقیه ادما جدی باشم اما نمیشه خیلی بده تو روابط اجتماعیم اثر داره واقعا بده ک نمیتونم عادی صحبت کنم وسط حرف زده همش خندم میگیره ارزومه که مثل بقیه جدی باشم هرکس میتونه راهنماییم کنه لطفا
    ویرایش توسط losha : 07-16-2017 در ساعت 07:03 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : زیاد خندیدن

در طی یک تحقیق دانشمندان راز خندیدن زیاد برخی از افراد نسبت به دیگران را کشف کردند. جزئیات این پژوهش در مجله Emotion متعلق به اتحادیه روانشناسی امریکا ارائه شد.

تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد خندیدن یا لبخندزدن زیاد ممکن است در ژن افراد نهفته باشد.دانشمندان دانشگاه نورث‌وسترن و دانشگاه ژنو دریافتند افراد دارای نوعی متغیر ژنتیکی موسوم به الل‌های کوتاه ژن 5-HTTLPR، هنگام تماشای کاریکاتور یا فیلم‌های خنده‌دار در مقایسه با افراد دارای الل‌های طولانی این ژن، بیشتر می‌خندیدند و بیشتر لبخند می‌زدند.

این نتایج در حالی ارائه شده که تحقیقات پیشین، این ژن را به عواطف منفی مرتبط کرده بودند؛ با این حال، یافته‌های جدید، قوی‌ترین مدرک دال بر این موضوع را ارائه داده‌اند که این ژن با بیان عواطف مثبت نیز مرتبط است.

یک ژن در جایگاه ویژه خود بر روی کروموزوم می‌تواند دارای چینش‌های گوناگونی باشد؛ به هر یک از این چیدمان‌های ژن در جایگاه ویژه آن بر روی کروموزوم، الل (allele) می‌گویند؛ در واقع، اشکال مختلف ژن، الل نام دارند. هر ژن دارای دو الل است که یکی را از پدر و دیگری را از مادر به ارث می‌برد.

در این پژوهش، دانشمندان به 336 نفر در قالب سه گروه، کارتون‌ها و فیلم‌های خنده‌دار نشان داده و نمونه‌های بزاق آن‌ها را برای تحلیل ژن 5-HTTLPR گرفتند؛ نتایج نشان داد افراد دارای الل کوتاه ژن 5-HTTLPR، احساسات عاطفی مثبت بیشتری را از خود بروز دادند و به ویژه این اشخاص در مقایسه با افراد دارای الل بلند این ژن، بیشتر خندیدند و بیشتر لبخند زدند.

تحقیقات پیشین نشان داده بودند که الل‌های کوتاه ژن 5-HTTLPR، پیش‌بینی‌کننده بازدهی‌های منفی و ناخواسته مانند افسردگی، اضطراب و مصرف مواد مخدر هستند و این که افراد دارای الل‌های کوتاه این ژن، عواطف منفی بیشتری نسبت به افراد دارای الل‌های بلند دارند. با این حال، تحقیق جدید نشان می‌دهد افراد دارای الل‌های کوتاه ژن 5-HTTLPR می‌توانند در مقابل مولفه‌های عاطفی زندگی، حساس‌تر باشند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط losha نمایش پست ها
    سلام مشاور عزیز من دختر 23ساله ای هستم درسم تمام شده شاید سوالم مسخره باشه ولی من مشگلم اینکه خندم میگیره وقتی با ادما صحبت میکنم خندم بی دلیله ولی اصلن نمیتونم خودم کنترل کنم و این موضوع معزل شده برام لطفا راهنمایبم کنیید چون ازین موضوع خسته شدم دیگه دوست دارم مثل بقیه ادما جدی باشم اما نمیشه خیلی بده تو روابط اجتماعیم اثر داره واقعا بده ک نمیتونم عادی صحبت کنم وسط حرف زده همش خندم میگیره ارزومه که مثل بقیه جدی باشم هرکس میتونه راهنماییم کنه لطفا

ممکنه خندیدن های شما در گفت و گو نشانه تسلیم بودن شما در برابر طرف مقابل باشه
    در گفت و گو ها نوعی خنده نشانه تسلیمه برای اطلاع بیشتر در این ضمینه به کتابهای مربوط به زبان بدن مراجعه کنید
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط iranforums نمایش پست ها
    خیلی خوبه که همیشه میخندید
    همیشه خندیدن چه خوبی داره ؟؟؟
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8802
    تشکـر
    63
    تشکر شده 156 بار در 86 پست
    میزان امتیاز
    10

خنده رو موکول کن که مواقعی که شرایط خنده هست و در شرایط رسمی و جدی سعی کن نخندی ....
    اگر واقعا از کنترلت خارجه روزی نیم ساعت در مواقع تنهایی مدیتیشن گریه و سکوت انجام بده..به این شکل توازن و تعادل روحی در شما بوجود میاد
    امضای ایشان
    http://مرکزمشاوره.com

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    چقدر جالب منم دقیقا مشکل شمارو دارم هر وقت میخوام صحبت کنم خندم میگیره و با خنده صحبت میکنم فک میکردم فقط من اینجوری ...
    این خیلی خوب نیست و تو روابط اجتماعی من تاثیر منفی گذاشته مخصوصا تو روابط کاری و جدی اگه راه حلی پیدا کردین به منم بگین

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سعی کنید به صورت یا چشمان آن شخص خیره نگاه نکنید
    روی حرفی که میزنید تمرکز کنید از روی شخص تمرکز رو بردارید درست میشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)