نمایش نتایج: از 1 به 28 از 28

موضوع: سخت گیری در محیط دانشگاه ؟

2635
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سخت گیری در محیط دانشگاه ؟

سلام خدمت دوستان عزیز

میخوام یک مشاوره ای از شما بگیرم در رابطه با محیط دانشگاه....
    تو دانشگاه معمولاً آدم های مخطلفی هستن ، اما خب بعضی وقتی آدم از بعضی از رفتار ها خوشش نمیاد
    برای منم عاملی که کمی منو آزرده میکنه رفتار یکی از همکلاسی هامونه تو دانشگاه جدیدم
    به عنوان یک دختر " حدودشو رعایت نمیکنه و وقتی میخواد صحبت کنه زیاد نزدیک آدم میشه انگاری که خواهر آدم بیاد با آدم صحبت کنه " ، البته رفتار بدی نداره اما بعنوان یک غریبه به نظرم جایز نیست با یک پسر اینقدر احساس صمیمیت داشته باشه
    منم همیشه باهاش سنگین صحبت میکنم و کاملاً رسمی ، حتی اگه جزوه ای هم از من بخواد تو صورتش نگاه نمیکنم ، اصلاً با دخترا صحبت نمیکنم تو دانشگاه ، حتی اسم و فامیل بقیه همکلاسی ها رو هم نمیدونم ،
    اینم چون قبلاً تو کاردانی میشناختم خانوم چادری و ازم بزرگتر بود چیز بدی ازش ندیدم ، بهش اجازه دادم باهام صحبت کنه
    وگرنه اصلاً با دخترای غریبه صحبت نمیکنم ، مخصوصاً بی هدف

تو دانشگاه قبلی خیلی سنگین تر بود اصلاً
    فقط هم با من اینجوری نیست که بخواین نظر احساسی بدین کلاً اینجوریه ، با چنتا پسر دیگه هم که از کادانی باهم اومدیم تو این داشنگاه هم راحته
    یا مثالاً خیلی راحت میاد تو جمع ما پسر ها خودشو قاطی میکنه صحبت میکنه
    منم چند بار بهش گفتم که بره تو جمع هم جنس های خودش ، میگه اونا رو نمیشناسم خوشم ازشون نمیاد اینجا راحت ترم
    احساس میکنم چون مارو میشناسه پیش ما احساس راحتی و امنیت میکنه
    اما خب من راحت نیستم و احساس خوبی ندارم

حتی با دختر های فامیلمون هم راحت نیستم باهاشون صحبت نمیکنم ، فقط با اونای که ازم بزرگتر هست صحبت میکنم اونم نه هر صحبتی
    به نحوی که از نظر مراجع هم که اشکالی نبوده

الان به نظرتون من سخت میگیرم ؟ و مشکل از منه ؟

البته من همیشه یکجوری میرم سرکلاس که وقت اضافه ام رو تو محیط دانشگاه نباشم مستقیم یا سر کلاس یا برگشت تو محیط دانشگاه نیستم که با همکلاسی ها صحبت کنم

به نظرتون باید بهش بگم که رفتارش درست نیست ؟
    یا نه ناراحت میشه و بهش برمیخوره ؟ آخه نمیخوام کسی رو ناراحت کنم من که قرار نیست بیشتر از یکسال تو اون دانشگاه باشم .

از دوستان پیشاپیش بابت نظرات ممنونم

2. 5 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : سخت گیری در محیط دانشگاه ؟

سلام داداش رضا
    بنظرم همینکه متوجه رفتارش کردی کافیه
    هرکسی یه رفتار داره که ب شخصیت وتربیت فرد برمیگرده بنظرم صمیمت بیش اندازه اون هم درست نیست وقتی دختر خانومه میاد تو جمعتون شما اونجا روترک کن واینکه با دوستات هماهنگ باش که با اون کمتر برخورد راحتری داشته باشن
    واینکه بیخیال بعضی رفتاراو حرکاتا شو چون بعد مدتی کمرنگ تر میشه
    منتظر بقیه نظرات باش
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

4. 3 کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    تشکر شده 192 بار در 128 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست عزیز
    در کل الان وضعیت فرق کرده
    حتی دخترهای چادری که شاید فکر کنیم خیلی سرسخت هستند تو این روابط وقتی وارد محیط دانشگاه میشند طوری خودشونو گم میکنند که اخرش از همه بدتر میشند
    و میبینی با چندتا پسر دوسته...پس ربطی به چادری بودن یا نبودن نداره
    اینکه دوست داره پیش شما باشه و با شماها حرف بزنه میتوونه دلایل مختلفی داشته باشه
    از جمله ممکنه با هم جنس های خودش مشکلاتی داره و فکر میکنه درکش نمیکننند و و و ...
    نهایتا شما بهش تذکر با رفتار بدین مثلا اخم کردن و یا محل نزاشتن به مرور ازتون دور میشه
    نهایتا موقع ازدواج هم بهتره روی همین اصول بیشتر دقت کنید چون واستون مهمه که چقدر خانومتون با اقایون راحته و ....
    امضای ایشان
    برای تشکرکردن به جای زدن پست میتوانید از دکمه ستاره زیر عکس کاربری استفاده کنید.

6. 4 کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6271
    تشکـر
    1,498
    تشکر شده 560 بار در 143 پست
    میزان امتیاز
    10

به به سلام دادا رضا
    بنظر من شما بهش تذکر دادی دیگه نمیخواد چیزی به روش بیاری
    اگر من بودم یه پسر اینجوری بهم میگفت که برو تو جمع خودتون آب میشدم
    اصلا هم شما سختگیری نکردی...شما که1سال بیشتر اونجا نمی مونی خب ولش کن هروقت اومد پیشتون شما بهش توجه نکن

8. 2 کاربران زیر از آفرودیت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    تشکر شده 227 بار در 159 پست
    میزان امتیاز
    9

بله برادر محترم
    بله
    مشکل از شماست
    دقیقا و کاملا و قطعا و حتما مشکل از شماست که نمیتونی با انسان های دیگه ارتباط سالم و صحیحی داشته باشی.
    اصن چه معنی داره برو تو جمع خودتون یعنی چی؟؟؟؟؟؟ تو انسانی اونم انسانه! کجا بره؟ بره تو جمع طوطی ها تو بری تو جمع سانجاقکا؟! یا اون بره تو جمع درختای سیب تو بری تو جمع بوته هندونه ها؟!؟!؟ اصلا نمی فهمم این فرقای الکی که بین دو جنس میذارین!
    اون کاملا اومده تو جمع خودشون! تو جمع همکلاسی هایی که از دوره کاردانی داشته و میشناستشون و باهاشون راحته. این مشکل از دید و طرز فکر و نگاه شماست نه اون.

10. 4 کاربران زیر از دختر شاد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

اره واقعا حق دارید..خودمم همیشه حس بدی بهم دست میده دخترایی رو میبینم که هنگام صحبت کردن با پسرا میخوان برن تو بغلشون یجورایی :/
    این راحتی اصلا درست نیست ..ینی نباید باشه ..ولی شده دیگه ..چه میشه کرد..تو مملکت ما خیلی چیزا شده و نمیشه کاریش کرد ...گفتنش برابر با سوختنه فقط ...بی خیال اون و اونها ..شما فاصله بگیرید ...این دوروزمونه انتطار نداشته باشید به کسی حرفی بزنید و ت************ بخوره .

12. 2 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر شاد نمایش پست ها
    بله برادر محترم
    بله
    مشکل از شماست
    دقیقا و کاملا و قطعا و حتما مشکل از شماست که نمیتونی با انسان های دیگه ارتباط سالم و صحیحی داشته باشی.
    اصن چه معنی داره برو تو جمع خودتون یعنی چی؟؟؟؟؟؟ تو انسانی اونم انسانه! کجا بره؟ بره تو جمع طوطی ها تو بری تو جمع سانجاقکا؟! یا اون بره تو جمع درختای سیب تو بری تو جمع بوته هندونه ها؟!؟!؟ اصلا نمی فهمم این فرقای الکی که بین دو جنس میذارین!
    اون کاملا اومده تو جمع خودشون! تو جمع همکلاسی هایی که از دوره کاردانی داشته و میشناستشون و باهاشون راحته. این مشکل از دید و طرز فکر و نگاه شماست نه اون.
    سلام
    بابت نظرتون ممنون
    همچنین بقیه دوستان

اما اینکه گفتین شما در ارتباط برقرار کردن مشکل دارین اصلاً اینجوری که شما فکر میکنی نیست
    اتفاقاً من با خانوم ها میتونم ارتباط برقرار کنم اما تا حدودی که لازمه نه بیشتر
    مشکل من با ارتباط با جنس مخالف نیست ، وگرنه استاد خانوم داشتم که بهترین دانشجوش بودم و همیشه باهاش بحث درسی داشتم .
    نمیدونم اعتقادات و دین شما چیه ، اما مال خط قرمز های داره که میگه نباید .........

بعدش هم در مورد حرفتون که میگین اونم انسانه .....
    بله کبوتر با کبوتر ، باز هم با باز،
    حتی اگه پسری که ظاهر و گروه خونیش با من از زمین تا آسمون فرق کنه مطمعنن باهاش نمیگردم ، چون دنیایی ما متفاوته
    هر گردی که گردو نمیشه

14. 4 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

بعله در کل ضمن پذیرش انسان های متفاوت و عقایدشون و احترام به عقایدشون
    موقع ازدواج هم اگه هرکسی با کسی ازدواح کنه که فرهنگش و اخلاقش و طرز تفکراتش بهم بخوره به راستی که ازدواج های خوبی شاهد خواهیم بود
    ولی متاسفانه گاهی به خاطر عشق نگاهی و جذب شدن و سایز مسائل باعث میشه ازدواج های نامناسبی پیش بیاد
    ولی دوستان من معتقدم اگه یک نفر چادر سرش میکنه دیگه نباید کارهایی از این قبیل بکنه چون چادر یه جورایی مقدسه...
    ولی من با مواردی که روبرو شدم کاملا نظرم عوض شده در مورد کسانی که چادر سرشون میکنند
    حتی یه مورد اخیرا بود که چادری بود و با هفت نفر پسر دوست شده و با هاشون س ک س هم داشت.... حالا سوال ایشون از من این بود که چرا کسی به دلش نمیشنه واسه ازدواج!!!!؟؟
    واقعا این قبیل افراد حرمت چادر رو نگه نمیدارند و باعث میشند دید بدی نسبت به چادری ها ایجاد بشه
    امضای ایشان
    برای تشکرکردن به جای زدن پست میتوانید از دکمه ستاره زیر عکس کاربری استفاده کنید.

16. کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    تشکر شده 146 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    9

شما تفکرت اشتباه هست برادر رضا! این مشکلی هست که اکثر جوونای ایرانی دارن، کلا مشکل اینه که ما به دخترا به چشم انسان نگاه نمیکنیم، شما اگه دیدت به اون مثل انسان باشه، بعید میدونم مشکلی داشته باشی سر حرف زدن با اون، دانشگاه که یه چیز کوچیکی هست، من الان توی محیط کارم کلا با دخترا دارم سرو کله میزنم و بعضا شده 8 ساعت مثلا یه دختر کنارم نشسته و روی یه پروژه با هم کار میکردیم، کلا یه مشکلی هست که هرکی بگه و بخنده بهش یه چیز میگیم، نگه و نخنده یه چیز دیگه و ....

به نظر من تا تو دانشگاه هستی سعی کن روابط اجتماعیت رو ببری بالا، آدم با هر دختری که حرف میزنه که نباید فکرای اونجوری بکنه
    امضای ایشان
    چیست آنچه ما را زنده نگه می دارد؟
    چیست آنچه وا می داردمان به تحمل؟
    امید دوست داشتن یا دوست داشته شدن…

18. کاربران زیر از LLVM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

انسان ها نمیتونند زیاد عوض بشند بعد از سن 25 سالگی....یعنی یه سری اصول و عقاید که قبول دارند تا اخر عمرشون باهاشون میمونه
    مخصوصا چیزهایی که مربوط به همین خجاب و غیرت میشه واقعا قابل عوض شدن نیست و خیلی سخته
    قرار هم نیست کسی عوض بشه
    فقط بهتره هرکسی ضمن احترام به عقاید بقیه با کسانی باشه که واقعا عقایدشون با هم میخونه
    امضای ایشان

20. 2 کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط LLVM نمایش پست ها
    شما تفکرت اشتباه هست برادر رضا! این مشکلی هست که اکثر جوونای ایرانی دارن، کلا مشکل اینه که ما به دخترا به چشم انسان نگاه نمیکنیم، شما اگه دیدت به اون مثل انسان باشه، بعید میدونم مشکلی داشته باشی سر حرف زدن با اون، دانشگاه که یه چیز کوچیکی هست، من الان توی محیط کارم کلا با دخترا دارم سرو کله میزنم و بعضا شده 8 ساعت مثلا یه دختر کنارم نشسته و روی یه پروژه با هم کار میکردیم، کلا یه مشکلی هست که هرکی بگه و بخنده بهش یه چیز میگیم، نگه و نخنده یه چیز دیگه و ....

به نظر من تا تو دانشگاه هستی سعی کن روابط اجتماعیت رو ببری بالا، آدم با هر دختری که حرف میزنه که نباید فکرای اونجوری بکنه
    دوست عزیز من هیچ فکر بدی نمیکنم ، اتفاقاً برای خانوم ها احترام خاصی هم قائل هستم ، دیدمم خیلی ام سالمه شاید بیشتر از حد .
    حتی میدونم که این خانوم خانوم بدی نیست ، و مطعنن که خانوم پاک دامنی هم هستن .
    اصلاً بحث این نیست

ایجا نوع اعتقاداته که متفاوته ، نوع فرهنگ و...
    شاید شما منو درک نکنین که چی میگم
    من نمیگم رفتار ایشون غلطه و مال من درست

من میگم وقتی یک پسری که خودم باشم دوست نداره با دخترا بگو بخند راه بندازه و محدودیت های داره ، باید رک بهش بگه که رعایت کنه ؟ حتی با اینکه فهمونده حضورش باعث معذب بودنه ؟
    یا اینکه نه خودش دوری کنه ، کاری که تا الان انجام دادم . که بیشتر دوستان هم تا الان همین نظر رو داشتن .

به هر حال هر کسی که نظر میده اعتقادات خاص خودش رو داره ، بازم ممنون از نظرتون

22. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    میزان امتیاز
    9

خب شما با ایشون حرف نزن، مجبورت که نکردن. به نظر من تذکر دادن هم کار درستی نیست، اصلا به شما چه مربوطه که کی چیکار میکنه،
    امضای ایشان

24. 2 کاربران زیر از LLVM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

خب شما با ایشون حرف نزن، مجبورت که نکردن. به نظر من تذکر دادن هم کار درستی نیست، اصلا به شما چه مربوطه که کی چیکار میکنه،
    من سمت ایشون نمیرم ایشون میان
    بعدش هم ایشون میاد صحبت میکنه

بعدش هم اگه فقط سوال درسی داشته باشه مشکلی نیست ، اما اینکه منو دوست خودش بدونه و راحت باشه دیگه به شخص من که مربوطه
    من که جلو کسی رو نگرفتم ، این همه پسر دختر تو دانشگاه دارن باهم صحبت میکنن

منم قصد ندارم کسی رو نصیحت کنم
    از نظرتون ممنون دوست عزیز

26. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21772
    تشکـر
    12
    تشکر شده 84 بار در 39 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام رضا جان. امیدوارم حیا و وقارت تااخر عمرت برات بمونه. دین ما برمبنای وقار و حیاست. کتاب آسمانی ما هم به پیامبر می فرماید به زنانت بگو اگر مردی از منزل چیزی در خواست کرد از پشت پرده به او بدهند و در جلوش ظاهر نشوند چون مردان بیماردل زیادند که دچار مشکل می شوند. (سوره مبارکه احزاب) و اما امروز به ما یاد داده اند که به قدر ضرورت با نامحرم صحبت کنیم. بگذار بقیه هر چی میخوان بگن. بذار بگن منزوی، بذار بگن عقب افتاده. من تجربه 36 سال زندگی رو دارم و تا فوق لیسانس هم در دانشگاه بودم. چیزی که مهمه اینه که تو زندگیت آرامش رو ، عشق رو و خدا رو در قبال این حیا دریافت خواهی کرد. در برخورد با مواردی که حیا رو رعایت نمی کنند و مثل این خانوم شما رو دوست خودشون می دونند، خیلی مودبانه دلایل حیا و عفت داشتن رو توضیح بده از منطق مذهبی خودت و از قران بگو و روشنش کن تا بفهمه که کارش اشتباه هست و اگر هم خودش رو دوست شما نمی دونه و امکان تاثیر نداره، هر وقت دیدی در جمع معذب هستی ، اونجا رو ترک کن اگر جایی دیدی دیگران در بی دینی قرص هستند تو در دینت قرص باش. [replacer_img]

28. 2 کاربران زیر از شکیب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط شکیب نمایش پست ها
    سلام رضا جان. امیدوارم حیا و وقارت تااخر عمرت برات بمونه. دین ما برمبنای وقار و حیاست. کتاب آسمانی ما هم به پیامبر می فرماید به زنانت بگو اگر مردی از منزل چیزی در خواست کرد از پشت پرده به او بدهند و در جلوش ظاهر نشوند چون مردان بیماردل زیادند که دچار مشکل می شوند. (سوره مبارکه احزاب) و اما امروز به ما یاد داده اند که به قدر ضرورت با نامحرم صحبت کنیم. بگذار بقیه هر چی میخوان بگن. بذار بگن منزوی، بذار بگن عقب افتاده. من تجربه 36 سال زندگی رو دارم و تا فوق لیسانس هم در دانشگاه بودم. چیزی که مهمه اینه که تو زندگیت آرامش رو ، عشق رو و خدا رو در قبال این حیا دریافت خواهی کرد. در برخورد با مواردی که حیا رو رعایت نمی کنند و مثل این خانوم شما رو دوست خودشون می دونند، خیلی مودبانه دلایل حیا و عفت داشتن رو توضیح بده از منطق مذهبی خودت و از قران بگو و روشنش کن تا بفهمه که کارش اشتباه هست و اگر هم خودش رو دوست شما نمی دونه و امکان تاثیر نداره، هر وقت دیدی در جمع معذب هستی ، اونجا رو ترک کن اگر جایی دیدی دیگران در بی دینی قرص هستند تو در دینت قرص باش. [replacer_img]
    سلام
    خیلی ممنون از نظر کامل و مفیدتون .
    سعی میکنم همین کارو انجام بدم .
    سپاس

30. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان، بنده چند وقتی است که با ورود به دوره ارشد، دچار مشکلات اعتقادی شدیدی شده ام و احساس می کنم به شدت پوچ و تو خالی هستم بطوریکه در ساده ترین مباحثه هایی که بر سر مسائل اعتقادی، مثل نماز یا غیبت نکردن و دروغ نگفتن و ... با دوستانم دارم انگار قفل محکمی بر دهانم می زنند و چیزی برای گفتن ندارم جز اینکه کار به جایی می رسد که حتی خودم هم دیگر خودم را قبول ندارم!!!!!!!!!!!!!!!! این درحالیست که نماز خواندنم تا به حال ترک نشده و تا الآن سعی کردم رابطه خوبی با خدای خودم داشته باشم اما به دنبال پاسخگویی به این نیاز ایجاد شده در درون خودم هستم. لطفا مرا راهنمایی کنید برای رفع این مشکلم چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط msss : 11-03-2015 در ساعت 11:08 PM

32. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط msss نمایش پست ها
    سلام دوستان، بنه چند وقتی با ورود به دوره ارشد دچار مشکلات اعتقادی شدیدی شده ام و احساس می کنم به شدت پوچ و تو خالی هستم بطوریکه در ساده ترین مباحثه هایی که بر سر مسائل اعتقادی با دوستانم دارم انگار قفل محکمی بر دهانم می زنند و چیزی برای گفتن ندارم جز اینکه کار به جایی می رسد که حتی خودم هم دیگر خودم را قبول ندارم!!!!!!!!!!!!!!!! لطفا مرا راهنمایی کنید برای رفع این مشکلم چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟
    دوست عزیز برای مشکلتون یک پست جدید بزنید و کامل توضیح بدین تا دوستان در اونجا نظر بدن
    ویکم بیشتر توضیح بدین که سر چه مسائلی و چه موضوعاتی ؟ با دوستان به مشکل خوردین .

http://forum.moshaver.co/f152/%D8%A2...C%D8%AF-19323/

33. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون آقا رضا
    والا راستشو بخواین بعد از فشار زیادی که برای قبول شدن در دوره ارشد به خودم آوردم و در نهایت که قبول هم شدم در دانشگاه جدید به مشکلات زیادی خوردم که مهمترین آنها دیده نشدن بود!!! منیکه حاضر نبودم دروغ بگم و یا دورویی و چاپلوسی بکنم حالا که می دیدم همه با این کارها پیشرفت می کنند، ایمانم روز به روز سست تر می شد، بالاخره شاخصه افراد به جامعه ای که در آن زندگی می کنند برمی گردد!!! غربی ها علی رغم نداشتن خیلی از اعتقاداتی که ما داریم اما به روح و روان بیشتر می پردازند و مثلا به نهادینه کردن دروغ نگفتن در بین بچه ها بیشتر بها می دهند، اما ما ایرانیها کسب تجربه را با ترسویی، دروغ گفتن، چاپلوسی و ... اشتباه گرفتیم!!!
    شاید همین ها بود که روز به روز من رو بی اعتقاد تر می کرد و اینهمه تضاد رفتاری در درون من ایجاد کرد!!! البته خودم هم تقصیر کار بودم چون می توانستم از قبل به فکر این مسائل باشم و در گروه های مذهبی بیشتر فعالیت کنم یا با افراد دین دار تری نشست و برخاست کنم اما من فقط درس می خواندم، درس درس درس .... و به هیچ چیز فکر نمی کردم!!!!!

35. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21772
    تشکـر
    12
    میزان امتیاز
    9

سلام دوست عزیزم. سوال شما خیلی اصولی و مهم هستش. خیلی ها گریبانگیر این مساله هستند و بنده هم تا حدود 10 سال به دنبال پاسخ بودم. الان خوشحالم که می تونم به شما بگم. قبل از اینکه پاسخ رو بگم لازمه توضیحاتی ارائه کنم. کسی رو در نظر بگیرید که کارشناس ارشد یک رشته مهندسی مثلا مکانیک رو خونده. در اولین روزهای کارش به یک سیستم مکانیکی برخورد می کنه که دچار ایراد شده. وقتی بهش میگن آقای مهندس به نظر شما مشکل چیست، دهانش قفل میشه و هیچی نمی تونه بگه. چون نمی دونه چیزهایی که خونده چقدر اینجا قابل استفاده است و چگونه باید از اونها جهت انجام محاسباتش استفاده کنه. لذا وامیسته تا دیگران نظر بدن و یکی از اون نظرات رو که به دلش نشست قبول کنه اگه با این روش ادامه بده بعد از مدتها به این نتیجه می رسه که یک مهندس پوشالی بی سواده. در حالیکه اگر از اول می گفت باید بررسی کنم و پاسخ خواهم داد اونوقت سراغ محاسبات و بررسی سیستم می رفت قطعا بعد از چند سال کار یک مهندس با تجربه صاحب نظر می شد. در امور دینی هم همینطور هستش تا زمانی که ما فقط یاد می گیریم و کمتر عمل می کنیم دچار این مشکلات خواهیم بود. اگر به آنچه که می دانیم عمل کنیم خداوند چیزهایی را که نمی دانیم به ما خواهد آموخت. خداوند می فرماید واتقوالله یعلمکم الله یعنی اگر به انچه یادگرفته اید عمل کنید خداوند معلم شما خواهد شد و دیگر در اعتقاداتتان دچار شک نخواهید شد. ببینید خیلی چیزها هست که ما کوچک می شمریم و می دانیم که خیلی بد هستند مثل عمل نکردن به قولهایی که می دهیم، راحت دروغ گفتن که مایه همه بدبختی های ماست و از همه مهمتر خدا را در زندگی خودمان کمتر موثر می دانیم. می خواهیم خودمان همسر ایده ال خود را پیدا کنیم و توکل به خدا نداریم و تن به دوستیهای خیابانی می دهیم و برای راضی کردن طرف خود تن به ... می دهیم اینها یعنی خدا را و برنامه ریزی خدا را و قدرت خدا را خیلی کوچک فرض کرده ایم و این یعنی گسستن از اصل دین. برای سرکار رفتن به خیلی از سلایق تن می دهیم و در مجموع که نگاه کنید خودمان نیستیم بلکه یک نسخه جامعه پسند شده ایم.
    ویرایش توسط شکیب : 11-04-2015 در ساعت 12:37 AM

36. 2 کاربران زیر از شکیب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط msss نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون آقا رضا
    والا راستشو بخواین بعد از فشار زیادی که برای قبول شدن در دوره ارشد به خودم آوردم و در نهایت که قبول هم شدم در دانشگاه جدید به مشکلات زیادی خوردم که مهمترین آنها دیده نشدن بود!!! منیکه حاضر نبودم دروغ بگم و یا دورویی و چاپلوسی بکنم حالا که می دیدم همه با این کارها پیشرفت می کنند، ایمانم روز به روز سست تر می شد، بالاخره شاخصه افراد به جامعه ای که در آن زندگی می کنند برمی گردد!!! غربی ها علی رغم نداشتن خیلی از اعتقاداتی که ما داریم اما به روح و روان بیشتر می پردازند و مثلا به نهادینه کردن دروغ نگفتن در بین بچه ها بیشتر بها می دهند، اما ما ایرانیها کسب تجربه را با ترسویی، دروغ گفتن، چاپلوسی و ... اشتباه گرفتیم!!!
    شاید همین ها بود که روز به روز من رو بی اعتقاد تر می کرد و اینهمه تضاد رفتاری در درون من ایجاد کرد!!! البته خودم هم تقصیر کار بودم چون می توانستم از قبل به فکر این مسائل باشم و در گروه های مذهبی بیشتر فعالیت کنم یا با افراد دین دار تری نشست و برخاست کنم اما من فقط درس می خواندم، درس درس درس .... و به هیچ چیز فکر نمی کردم!!!!!
    دوست عزیز جناب شکیب خیلی خوب توضیح دادن .

ببین دوست عزیز شما عین یک کاسه یا ظرف خالی بودی و کاست رو جای پر کردی که در اشتباه بودن و نباید پر می شد
    پس اولین کاری که باید یکنی اینکه که این ظرف رو خالی کنی و بری از اونجای که باید و خودت میدونی که درسته پرش کنی ، کم کم ، با توجه به سوال های که تو ذهنت داری ، با مطالعه و راهنمای ار فرد عاقلی که دارای صلاحیت باشه
    به این فکر های الانی که تو سرت هست جهت نده تا رشد نکنن همشو بریز بیرو
    دوباره از نو با مطالعه و اطلاعات درست بازنویسیشون کن
    مطمعنن حالتون بهتر میشه

38. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23649
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بسیار سپاسگزارم از آقای شکیب که تجربه ارزندشونو با من و بقیه در میون گذاشتن
    نمی دونم مشکل از کجاست که وقتی می خوام بقیه رو به کار صحیح، مثلا دروغ نگفتن، سوق بدم در نهایتش این خود منم که بیشتر نسبت به راستگو بودن زده می شم!!!
    اما با توضیحاتی که شما دادین عملا به فکر اون خلوتهای خودم افتادم که می نشستم و به حکمت برنامه ها و کارهای خدا فکر می کردم و در بسیاری از موارد دلایل بسیار محکمی هم مثلا برای همین دروغ نگفتن پیدا می کردم، ولی در موقع عمل که می شد دست و پام می لرزید و نمی تونستم از اون دلایل صحبت کنم، دلیل اصلیش ترس از مسخره شدن بود، از این به بعد سعی می کنم به دانسته هام بیشتر بها بدم و بیشتر عمل بکنم تا فکر ...
    ممنون می شم اگر منبعی برای شروع در بحث های اعتقادی دارید مطرح کنید

40. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    میزان امتیاز
    9

من یه سوالی از دوستمون، جناب شکیب دارم و اون اینه که توی بحث ازدواج، شما میگید که ما به خدا توکل کنیم و همه چیز رو به اون بسپاریم، حالا سوال من اینه که با توجه به این موضوع، ما چطور تشخصی بدیم که کیسی که مثلا باهاش برخورد کردیم اون چیزی هست که خدا برای ما میخواد؟
    امضای ایشان

41. کاربران زیر از LLVM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21772
    تشکـر
    12
    میزان امتیاز
    9

شما برای ازدواج اقدام کنید اگه در دیانتش و درستی هدفش مطمئن شدید که یار خداست نه یار نفسش، نه یار به روز بودن، در اینصورت اقدام کنید اگه ریگی تو کثفشش باشه، خدا خودش نشون میده. مثلا من کسی رو سراغ دارم که موقع ازدواج اونقدر به خدا اعتماد داشت که به پدر مادرش گفته بود هر جا صلاح میدونین بریم خواستگاری فقط اگه دختره با اعتقاداتم خوند او کی هستش بقیه هم با خدا. چند مورد پیش اومد که اصلا به خواستگاری نرسید و موردی هم که ایشون ازدواج کرد واقعا راضی بود. برای توکل کردن هم لازم نیست خیلی آدم پاکی باشی خدا خودش در سوره طلاق فرموده هرکس به من توکل کنه کفایتش می کنم. خیلی قول بزرگی به ما داده اگه استفاده کنیم راهش هم اینه که از چیزهای کوچیک شروع کنید به توکل کردن تا با دیدن نتیجه اش اعتمادتون به خدا بالا بره مثلا وقتی که زمان کم دارید و می خواهید به قطار، یا هواپیما برسید توکل کنید، وقتی کهدلتون شور میزنه نکنه اتفاق بدی افتاده باشه توکل کنید و ...

43. 3 کاربران زیر از شکیب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6271
    تشکـر
    1,498
    تشکر شده 560 بار در 143 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط شکیب نمایش پست ها
    در مورد اینکه به خدا توکل کن و دنبال عشقهای خیابونی نباش واقعا از ته دلم به این نتیجه رسیدم که اگه دنبال اینجور چیزا نباشی خدا بهترین ها رو سر راهت قرار میده
    ولی خب متاسفانه بخاطر تحاجم فرهنگی خیلی از این حرفها در نظر مردم ما بی ارزش و سرخود شیره مالیدن حساب میان...اما خب باز باید آدم کار خودشو بکنه.

45. کاربران زیر از آفرودیت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

دوستان عزیز
    تو قران خداوند بیشتر از همه در مورد
    تفکر فرموده
    بیشتر از همه ماها رو دعوت کرده اندیشه کنیم و
    بصیرت داشته باشیم
    در مورد خاستگاری یا در هر موردی که باشه باید تفکر کنیم و باید بصیرت داشته باشیم
    خداوند از ما نمیخاد که تو هرکاری بهش توکل کنیم بلکه خداوند از ما میخاد تو هرکاری تفکر کنیم و
    با عقلمون بسنچیم و نهایتا که عقلمون کارشو انجام داد
    به خداوند توکل کنیم ...نه اینکه توکل کنیم به خدا و هرکاری رو بکنیم و
    اگرم شکست خوردیم بندازیم گردن خدا
    خداوند به ما عقل داده و عقل ما بالاترین عضو در بدن ماست و مقدس هست
    پس بهتره بصیرت داشته باشیم
    در مورد امر ازدواج من در اثر نمونه های زیادی که مواجه شدم خدمتتون عرض میکنم
    قبل ازدواج حتما حتما تحقیقات گسترده در مورد همدیگه انجام بدین
    جلسات مختلف داشته باشید زیر نظر والدین و کاملا با اخلاقیات و روحیات و طرز تفکر ... هم اشنا بشید
    سعی کنید تو این مدت وابسته هم نشید
    نهایتا اگه همه چی رو انجام دادین بعدش به خدا توکل کنید ....بعدش با خدا راز و نیاز کنید
    بهش بگید که شما هرکاری میشد کردین و از نظر عقلی شما و بقیه ایشون گزینه مناسبی هست برای شما
    حالا با اعتماد به خدا پیش برید
    نه اینکه بگید توکل به خدا میرم هر دختری شد خاستگاریش یا هرخاستگاری اومد بگید توکل به خدا هرکی اومد بهش بعله میگم
    ارزوی توفیق و داشتن بصیرت تو زندگی برای تک تک شما عزیزان
    امضای ایشان

47. کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI.ENG نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    تفکر فرموده
    بصیرت داشته باشیم
    خداوند از ما نمیخاد که تو هرکاری بهش توکل کنیم بلکه خداوند از ما میخاد تو هرکاری تفکر کنیم و
    جلسات مختلف داشته باشید زیر نظر والدین و کاملا با اخلاقیات و روحیات و طرز تفکر ... هم اشنا بشید
    نهایتا اگه همه چی رو انجام دادین بعدش به خدا توکل کنید ....بعدش با خدا راز و نیاز کنید
    بهش بگید که شما هرکاری میشد کردین و از نظر عقلی شما و بقیه ایشون گزینه مناسبی هست برای شما
    نه اینکه بگید توکل به خدا میرم هر دختری شد خاستگاریش یا هرخاستگاری اومد بگید توکل به خدا هرکی اومد بهش بعله میگم
    بسیار خوب ..لایک

49. 2 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI.ENG نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    تفکر فرموده
    بصیرت داشته باشیم
    با این همه تحقیق و تفکر و این چیزایی که شما گفتید، من که اصلا هیچ ردی از خدا نمیبینم.
    امضای ایشان

51. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

با این همه تحقیق و تفکر و این چیزایی که شما گفتید، من که اصلا هیچ ردی از خدا نمیبینم.
    خدا در هر لحظه ما هست... همواره مراقبمون هست و
    من اشاره کردم که نهایتا که عقلتو به کار بستی
    تحقیقتو کردی.....
    نهایتا با توکل به خدا برو حلو و ترس به دلت راه نده
    امضای ایشان

52. کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد