نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: سردرگمی در اهداف مختلفم

1510
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    تشکر شده 21 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی در اهداف مختلفم

چرا اینقدر شروع کردن سخت است؟؟کارهای بسیاری برای شروع کردن دارم اما ذهنم خیلی شلوغ و پیچ در پیچ شده نمیدانم از کجا باید شروع کنم.
    بزرگی میگفت که باید کاری را شروع کرد انگیزه به دنبال آن خواهد آمدو باید وارد کاری شد تا آن را هم بتوان به پایان رساند تا وقتی که هنوز شروع نکرده ام اینقدر برایم سخت است.
    از کجا شروع کنم.مشکل اینست که هدف هایم در یک بعد زندگی نیست در ابعاد مختلف ذهنم را به خود مشغول کرده مثلا درس ،اجتماع،دین ،ورزش،تناسب اندام،خانه داری،ازدواج،خودسازی و …
    کدام را اول انجام دهم.
    مشکل اصلی خود را نمیدانم و شروع کردن همه ی اهداف باهم گیج کننده است و برنامه ریزی برای آن ها خیلی سخت و گیج کننده است و هروقت برنامه مینویسم عمل به آن خیلی مشکل خواهد بود.
    تمرکزم را از دست داده ام و وظایفم را انجام نمیدهم.
    حوصله ی هیچکاری راهم ندارم درعین حال که رویاهای زیادی در سر دارم.رویاهایم دور از واقعیت نیست برای هدف های بزرگم هدف های کوتاه مدت در نظر میگیرم اما انجام همه ی ابعاد و موضوعات باهم کار سختی است و فکر میکنم فکرم باید روی یک چیز متمرکز باشد.
    مثلا وقتی برای درس برنامه ریزی میکنم فرصتی برای ورزش یا کار هایی که به آن علاقه دارم ندارم یا مثلا وقتی درس میخوانم به خال های صورتم فکر میکنم که باید کم کم پول جمع کنم تا از شرشان خلاص شوم چه در جمع چه در تنهایی ام زیاد فکر میکنم شاید ساعت ها روی تختم دراز میکشم و فکر میکنم با بقیه هم که هستم حواسم به کلی جای دیگه است مثل کسی که جای دیگه زندگی میکنه و مدام غریبه ها زنگ در خونشو میزنن فقط صدای کسی که ااسمم را صدا بزند متوجه میشوم و اگر کسی بامن کاری نداشته باشد و توی جمع هم باشیم و بقیه با هم حرف بزنن من جای دیگه سیر میکنم توجه من خیلی کم است و به همین دلیل رفتارهایی که باعث میشه اطرافیان به کسی بگن زرنگ رو ندارم و به قول بقیه تیز نیستم.
    به همین علت هم مامانم هر روز دعوام میشه مامانم میگه چرا درس نمیخونی چرا مثل بقیه دخترا حواست به زندگی نیست حرف زدن با مامانم منو واقعا عصبانی میکنه.
    بقیه را خوب نصیحت میکنم اما به خودم که میرسم عمل کردن واقعا سخت میشود.
    نیاز به کمک کسی دارم.مشاوره رفتن برای من از لحاظ مالی سخت است.
    دوست صمیمی بزای کمک گرفتن ندارم خانواده ام که هیچ.بی هدف توی خونه راه میرم و اضطرابم پیدا کردم رفتارهای مامانم خیلی اعصاب خورد کنه.
    فرقی با یک مرده ندارم و بی حوصله شدم.از اون جایی که یه سال دیگه کنکور دارم چطوری با این افکار درس بخونم؟
    کی به من کمک میکنه؟؟!!من کمک میخوام.

2. کاربران زیر از sahar aram بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : سردرگمی در اهداف مختلفم

دوست عزیز میتونید از نوشتن کمک بگیرید وقتی برنامه های خودتون رو بنویسید ذهن شما از اشفتگی نجات پیدا میکنه

اینطوری تمام برنامه ها و کارهای شما نوشته شده و جلوی چشمتون هست و شما بر اساس الویت بندی میتونید برای

انجام کارهاتون تصمیم گیری کنید ...

در ضمن برای درس خوندن و کلا" مطالعه خودتون مکانی رو در خونه مشخص کنید

و در این محل روزانه یک تا دو ساعت خودتون رو ملزم کنید در این محل بمونید و مطالعه کنید تا نسبت به این محل انس بگیرید و

در واقع شرطی بشید و وقتی این حالت به وجود باید شما خیلی راحت تر در این محیط مطالعه خواهید کرد

در روز زمانی مشخص رو برای پیاده روی که یک ورزش ساده است اختصاص بدید و در این مدت مطالبی رو که در طول روز خوندیدو

مرور و برای خودتون تکرار کنید اگر دوستی داشته باشید که همردیف خودتون باشه تاثیرش بیشتر خواهد بود چون میتونید در کنار هم برنامه ها تون رو ادامه بدید
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

4. 2 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12535
    تشکـر
    98
    تشکر شده 88 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

عزیزم رویا پردازی و نصیحت دیگران بسه.پا شو دیگه .اینده تو به زحمتی که الان میکشی بستگی داره.اگه جای من باشی با این همه کار خونه و با وجود 2 تابچه و رسیدگی به درس و.......هزار تا کار.پاشو یه ت************ی به خودت بده.برنامه تو بنویس رو کاغذ هر روز هم ورزش هم درس.هر چیزی که باعث شادابیت میشه تو برنامت داشته باش.موفق باشی گلم

6. کاربران زیر از مادرانه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    دوست عزیز میتونید از نوشتن کمک بگیرید وقتی برنامه های خودتون رو بنویسید ذهن شما از اشفتگی نجات پیدا میکنه

اینطوری تمام برنامه ها و کارهای شما نوشته شده و جلوی چشمتون هست و شما بر اساس الویت بندی میتونید برای

انجام کارهاتون تصمیم گیری کنید ...

در ضمن برای درس خوندن و کلا" مطالعه خودتون مکانی رو در خونه مشخص کنید

و در این محل روزانه یک تا دو ساعت خودتون رو ملزم کنید در این محل بمونید و مطالعه کنید تا نسبت به این محل انس بگیرید و

در واقع شرطی بشید و وقتی این حالت به وجود باید شما خیلی راحت تر در این محیط مطالعه خواهید کرد

در روز زمانی مشخص رو برای پیاده روی که یک ورزش ساده است اختصاص بدید و در این مدت مطالبی رو که در طول روز خوندیدو

مرور و برای خودتون تکرار کنید اگر دوستی داشته باشید که همردیف خودتون باشه تاثیرش بیشتر خواهد بود چون میتونید در کنار هم برنامه ها تون رو ادامه بدید
    مینویسم رو کاغذ اما باور کنین نمیدونم اولویت با کدومه هدف هام طوریه که باید خرد خرد پیش رفت و اولویت بندی هم نمیشه کرد مثلا برای تناسب اندام باید ورزش کنم از طرفی برای بهبود عزت نفسم تمرین هایی انجام دهم یا برای افزایش تمرکزم روزانه تمرین کنم و خیلی روزانه های دیگر...

فکرمیکنم مشکل اصلی من برنامه ریزی بلد نبودنه در حقیقت برنامه ریزی بلد نیستم.

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مادرانه نمایش پست ها
    عزیزم رویا پردازی و نصیحت دیگران بسه.پا شو دیگه .اینده تو به زحمتی که الان میکشی بستگی داره.اگه جای من باشی با این همه کار خونه و با وجود 2 تابچه و رسیدگی به درس و.......هزار تا کار.پاشو یه ت************ی به خودت بده.برنامه تو بنویس رو کاغذ هر روز هم ورزش هم درس.هر چیزی که باعث شادابیت میشه تو برنامت داشته باش.موفق باشی گلم
    میخوام پاشم ولی حسش نیست انرژی ندارم خسته ام روحم آزرده و فرسوده شده به روح و ذهنم انگار سوهان کشیده اند.
    تنهام و حس میکنم اونقدر قوی نیستم که رو پای خودم بتونم وایستم.
    نیاز به یک امید دارم یه انگیزه خیلی قوی (البته شاید اونم که باشه من هیچ کاری نکنم)هر وقت خیلی خوشحال و پر انرژی و با انگیزه ام همیشه یه چیزی پیدا میشه که منو داغون کنه.

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10754
    تشکـر
    46
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مادرانه نمایش پست ها
    میخوام پاشم ولی حسش نیست انرژی ندارم خسته ام روحم آزرده و فرسوده شده به روح و ذهنم انگار سوهان کشیده اند.
    تنهام و حس میکنم اونقدر قوی نیستم که رو پای خودم بتونم وایستم.
    نیاز به یک امید دارم یه انگیزه خیلی قوی (البته شاید اونم که باشه من هیچ کاری نکنم)هر وقت خیلی خوشحال و پر انرژی و با انگیزه ام همیشه یه چیزی پیدا میشه که منو داغون کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد