نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: سردرگمی..

769
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6424
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی..

سلام.من نمیدونم بشینم کنکور ارشد بخونم یا برم کلاسای مورد علاقم یا برم کارآموزی : همشون هم وقتگیرند هم همشونو دوست دارم ، 20 واحد خیلی سختم برام مونده که باهم این ترم گرفتم،ومیخام مسیریو برم که بعدا

پشیمون نشم ، نمیتونم درست تصمیم بگیرمو جدی بچسبم به یکی ..کلی وقتمو تاحالا هدر دادم و حالا هم باز دارم الکی وقتمو از دست میدم..2سال پشت کنکور و 2سالم هست همش مشروط شدم، کارآموزیمو زیاد دوست

ندارم یعنی کلا رشتمو زیاد دوست نداشتم تاحالا به جز بعضی دروسش که خیلی دوسشون داشتم و تازه برا کارآموزی هم باید کلی هزینه کنم آخرم زیاد علاقمند نیستم به رشتم هم اینکه معلوم نیست جایی بتونم استخدام

بشم (رشته مارو اصلا نمیگیرند..)و این خیلی سردم میکنه و برا ارشد هم دقیق نمیدونم استعداد و علاقم چیه هم نمیدونم بخونم بعدا براش کاری هست یا نه ...راستش من با علاقه وارد این رشته شدم ولی خب دوست ندارم

بیکار هم بمونم (میخام رشتم کاربردی باشه..) اونم با این همه وقت گذاشتن و تلاش چون فوق العاده رشته سختیه ....راستش از لحاظ روحی هم چندان مساعد نیستم،یعنی چند ساله افسردگی داشتم و الان کمی بهترم..و

بیشتر هم به خاطر روابط اجتماعی ضعیفم هست که اینطوریم .علایقمو به موارد دیگه تا حدی پیدا کردم به جز درس...ولی نمیدونم باید با این اوصاف که گفتم چیکار کنم ...میخام طوری باشه که بعدا پشیمون نشم . حالا با وجود

بی حوصلگی برا درس خوندن اونم کنکور و باتوجه به اینکه من 20 واحد خیلی سخت هم هنوز برام مونده که یکجا الان تو یک ترم گرفته ام چیکار کنم ؟ نه میتونم قید کنکورا بزنم یا بندازم برا سال یا سالهای آینده چون به اندازه کافی

کلی عقب افتاده ام و تازه اگه بینش هم فاصله بیفته دیگه معلوم نیست بخام بخونم و ادامه بدم و اگرم ادامه ندم فکر میکنم ضرر کردم هم به خاطر کارش هم به خاطر علاقم چون شاید از نظر آینده شغلی بهتر باشه ادامه بدم

نمیدونم ...نه حال و حوصله ی درسای سنگینو دوباره کنکورا دارم و تازه از لحاظ روحی و تمرکز هم زیاد هنوز مساعد نیستم..مخصوصا تمرکز اصلا ندارم و فکرم جاهای دیگست که تا حالا به خاطر نداشتن اونا شدید دچار کمبود شده

ام ...خلاصه کمکم کنید راهمو پیدا کنم و...

میخام ببینم اولویتو با کدوم یا کدوما بذارم بهتره؟؟ (ممنون میشم مشاورین کمکم کنند! )
    ویرایش توسط **ترانه** : 09-16-2014 در ساعت 02:51 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6348
    تشکـر
    10
    تشکر شده 18 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سردرگمی..

با سلام
    بهتره شما اول هدفتو مشخص کنی ..
    ببینید به چی علاقه دارید .. اونو دنبال کنید ..چون بنظر من ادم کاری رو که علاقه داره میتونه با انگیزه بیشتر و همچنین بهتر انجام بده .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام عزیزم
    از طرز نوشتنت معلومه واقعا تمرکز نداری ها! یکم سعی کن فکرات و هدفاتو با نوشتن رو کاغذ جمع و جور و مرتب کنی

خب در مورد اولویت
    1. تو الان بیست واحدبو برداشتی، پس اولویت اول تمرکز روی پاس کردن همین بیست واحده
    از اونجایی که روحیه ت الان زیاد مساعد نیست سعی کن خیلی به خودت فشار نیاری و هم زمان به قول معروف با یه دست چندتا هندونه بلند نکنی
    کنار این بیست واحد یکی از کلاسای مورد علاقه ت که دوست داری هم برو که تنوع باشه و به روحیه ت کمک کنه

2. اینقدر عجله نداشته باش، میترسی از چی عقب بیفتی آخه؟؟؟
    اگه از من بپرسی میگم کارآموزی را بذار ترم بعد، ارشدم بذار سال بعد با وقت کافی و آرامش و تمرکز بیشتر
    اراده کنی سال دیگه هم انگیزه شو داری نگران نباش

بعد آدم درس میخونه که زندگیش بهتر باشه و پیشرفت کنه دیگه نه؟
    اینجور که بخوای همه کارا را باهم انجام بدی به هیچکدوم درست نمیرسی، تازه فشارم روت زیاد میشه روحیه تو خراب میکنه...
    هدفتو درنظر بگیر، برنام ریزی کن، و تا وقتی بهش نرسیدی از تلاش دست برندار و نیمه کاره رهاش نکن

3. یادت باشه آرامش و سلامتی جسم و روحت از هرچیزی مهم تره و با پشتکار و انگیزه هر هدفی دستیافتنیه

امیدوارم موفق باشی
    امضای ایشان

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

خب عزیزم قبل از هر چیزی باید به اون کار و یا رشته علاقه داشته باشی تا بتونی در اون موفق باشی

از طرفی رشته ای رو رفتی که بقول خودت جایی براش کار نیست و این باعث سردی شما شده

و بعد میخوای در کارشناسی ارشدم وارد بشی و دوسال دیگه ام تو این رشته بمونی

اینکارت شبیه این می مونه که بخوای رشته پرورش اژدها بخونی و بعد با تمام سختیاش ادامه بدی و دکترا هم بگیری

به امید روزی که استاد بشی و این رشته رو نشون دیگران بدی و غافل از اینکه اصلا" ازدهایی وجود نداره و شما فقط

وقتت رو تلف میکنی ... پس بهتره بعد از پایان این دوره حسابی فکر کنی و ببینی با خودت چندچندی و تصمیمی قاطع بگیری

و به دنبال علاقه ات بری و اجازه ندی چیزی تورو دلسرد کنه ... به هرحال یکبار بیشتر که زندگی نمیکنیم پس باید ازش لذت ببریم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6424
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آقا نیما منظورتون کدوم علاقه و هدفه؟!!رشته تحصیلی یا موارد دیگه؟

نغمه جان موافقم اول 20 واحد بعدم یه کلاس مورد علاقه برا روحیه اما اینکه کدوم کلاسو از بینشون انتخاب کنم باز مشکل دارم چون همشونا به یک اندازه دوست دارم !یا به همشون نیاز دارم هرکدوم یه جور نیاز!
    خب من از سنم خیلی عقب افتادم و الان 26 سالمه و نمیتونم فقط رو یه مورد در عین واحد تمرکز کنم باید به همه موارد مثل ازدواج و کار و...هم فکر کنم و خب همشم با هم یکم سخت و شاید نشد باشه..! و فاصله با ادامه درس هم سستی بوجود میاره ..!
    آخه کارآموزیم هم هزینه بره و هر روز هزینش بالا میره حالا بازم اونو عقب بندازم!،خب ارشدو امسال آزمایشی بدم و اگه نشد سال دیگه باز بخونم چطوره؟

و از الان شروع کنم هرروز صبح تا عصر کنکور بخونم و بعد عصر برم کلاس و بیرون و شبم درسای دانشگاهمو بخونم یعنی نمیتونم کاری پیش ببرم و موفق بشم؟البته اینم بگم من عصرها شدید حالم گرفته و حتی حوصله کلاس رفتنم ندارم و کسی و جایی هم ندارم برم و این حالمو بدتر میکنه و درنتیجه عصرها تا شب اصلا نمیتونم نه تنها درس بلکه هیچ کار دیگه ای هرچند ناچیز انجام بدم...تازه بیشتر کلاسا و کارآموزیو و...هم صبحهاست !
    پس چیکار کنم؟

بیتا خانم من که نگفتم اصلا به رشتم علاقه ندارم و کارشم خب بعد از کارآموزی اگه واقعا دوست داشته باشم و زرنگ باشم احتمالش کمه ولی خب شاید استخدام بشم و اینکه گفتم ارشد بدم منظورم همین رشتم نبود،منظورم یه رشته یا گرایش مربوط و متفاوت و نزدیک به رشتمه که ما میتونیم به راحتی وارد اون بشیم و حتی کارش ممکنه کمی متفاوت بشه!

**من بیشتر میخاستم شما منو تو اولویت بندی کارهام راهنمایی کنید!!**

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد