نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: افکار سرزنش آمیز

1531
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32887
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

افکار سرزنش آمیز

سلام عرض ميكنم خدمت دوستان و همراهان گرامي اميدرارم خسته نباشين و از خدا ممنونم كه توفيق اينو بهم داد كه گوشه اي از ناراحتيهامو اينجا عنوان كنم، راستش مندو ساله كه ازدواج كردمو بي نهايت از شوهرم و خانواده ش راضيم، از لحاظ مالي هيچ گونه مشكلي ندارم و ااز اخلاقو رقتار همسرم بسيار راضي، منوقتي ازدواج كردم به تموم روياهايي كه داشتم رسيدم اينكه مراسمم چه جوري باشه لباسم عقدم چه جوري باشه، ،وقتي هم كه عروسي كردم لباس عروسمو از شهر ديگه اي اوردم، اما مشكل از اونجايي شروع شد كه وقتي لباس به دستم رسيد و تو خونه پوشيدمش متوجه شدم كه استيناش گشاده، وقتي رفتم ارايشگاهو اماده شدم ارايشگرم گفت لباساستيناش گشاده من لباسو پوشيدم وقتي تو ايينه خودمو ديدم ذوق كردم، با همسر تماس گرفتم بهش گفتم كه استيناشو قيچي كنم ولي ايشون نذاشتن، منم بعد از اينكه رفتم باغو فيلم برداري اينا و بعدش رفتم تالار به كل فراموش كردم . اينم بگم عروسيم خوش گذشت. تا اينكه يكي از دوستام و دوسه نفر ديگه بهم گفتن استين لباست خوب نبوده، از اون روز تا الان يه ساله كه من ناراحتمو غصه ميخورم همش لباسمو با ديگران مقايسه ميكنم همش سرزنش ، صبا با بغض بيدار ميشم، دوست دارم به اين قضيه فك نكنم اما نميشه غصه ميخورم، بد اخلاق شدم خودمو سرزنش ميكنم دلم ميخواد فراموش كنم اما نميتونم حتي عكسو فيلمامو نميتونم نگا كنم كمكم كنيد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : خودخوري و سرزنش خود به خاطر گذشته

سلام با خودت فکر. نکردی چرا اون همه جشن و ندیدن فقط استین, ؟

کدوم مراسم عروسی دیدی که ملت ایران برن و از یه چیزیش ایراد نگیره ؟؟

متاسفانه این عادت بد ما که بگردیم ایراد پیدا کنیم شما طلا هم میگرفتی عیب میذارن روش استین نبود یه چیز دیگه گیر میدادن

بیخیال اصلا برات مهم نباشه این لباس هم ممکن سلیقه ای باشه ممکن از لحاظ خودت خوب باشه ولی از نظر من باید تنگ بشه از نظر یکی دیگه شاید گشادتر باید میشد از نظر یکی که استین دوس نداره بگه اصلا استین نباید میذاشتی و و و و

همه نوع نظری میشنوی چون یه چیزی مثل لباس سلیقه ای

قرار نیست که شما هم طبق سلیقه دیگه بپوشی وقتی از نظر خودت و شوهرت خوب بوده دیگه عالی

خدارشکر همه چیز عالی اخر عاقبتت هم امیدوارم قشنگ و خوب باشه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

3. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    گاهی ادمها اونقدر تو زندگیشون خوشبختن و دلیلی برای درگیری فکری ندارن ک به ی چیز بی ارزش گیر میدن.
    دخترخوب بجای اینکه به ذهنت بها بدی ذهنت را به چیزای خوب ببر .هرکس بهت گفت لباست استینش گشاد بود بگو خودم خواستم اینجوری ی جواب دندان شکن میدی و بقیه میفهمن دخالت نکنن و خودت هم دلت آروم میگیره.
    خودم به شخصه وقتی نامزد گرفتم همه از قیافه و کار و تحصیلات و عقد و همچیم عیب گرفتن به همشون فهموندم ک به اونا ربطی نداره و باب دل خودم هست و اینجوری الان همه از همسرم تعریف میکنن و انتخابم را عالی میدونن و باورت نمیشه حتی و سه نفر از همون عیب گیرها چندبار با حالت حسادت درموردش حرف زدن.
    پس عیب گیری دیگران را بهش بها نده و بگو ک پ همچیزم عالی بود و جای حرف نداشت اونا گیر دادن به این مشکل کوچیک.
    به قول پریماه مردم فقط منتظرن از دیگران عیب بگیرن.
    برای حرف دیگران ی گوشت در باشه ی گوشت دروازه.

یا علی مدد

5. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32887
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اخه واقعا تلاشمو ميكنم ، اما نميتونم عمش غصه ميخورم همش خودمو سرزنش ميكنم دلم ميخواد اينطور نباشم اما باز مياد تو ذهنم ماش يه راهكارهايي رو بهم بگين، خيلي ديگرانو با خودم مقايسه ميكنم ، و اينكه ارامش ندارم، اصلا غرق شدم، و اميدي ندارم كاملا نا اميد ، اگه راهكاري بلدين بهم بگين، در ضمن بعضي وقتا تلاش ميكنم خوب باشم دوروزي خوبم و بهش فك نميكنم ولي دوباره ذهنم ميره سراغش ، واقعا دلم ميخواد اين موضوعو فراموش كنمو دوباره دختر شاد و سرزنده قبل باشم

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,197 بار در 635 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط نارين نمایش پست ها
    اخه واقعا تلاشمو ميكنم ، اما نميتونم عمش غصه ميخورم همش خودمو سرزنش ميكنم دلم ميخواد اينطور نباشم اما باز مياد تو ذهنم ماش يه راهكارهايي رو بهم بگين، خيلي ديگرانو با خودم مقايسه ميكنم ، و اينكه ارامش ندارم، اصلا غرق شدم، و اميدي ندارم كاملا نا اميد ، اگه راهكاري بلدين بهم بگين، در ضمن بعضي وقتا تلاش ميكنم خوب باشم دوروزي خوبم و بهش فك نميكنم ولي دوباره ذهنم ميره سراغش ، واقعا دلم ميخواد اين موضوعو فراموش كنمو دوباره دختر شاد و سرزنده قبل باشم
    خداروشکر تا الان مشکل بزرگی سر راهت نبوده و زندگیت شیرینه شیرین بوده
    اگر خدانکرده مشکلات بزرگ تو زندگیت پیش بیاد می خوای چطور با خودت کنار بیای؟!
    باید قوی کنی خودتو لباس که ارزشی نداره حرف من سر اینه که چه با خودت میکنی موقع درگیری مشکلات بزرگتر
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

8. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

فک کن همون شب یه نوشابه مشکی میریخت رو لباست

بعد یهویی یه نفر بی حواس آب میریخت تو صورتت

وسط کارناوال و شلوغی ماشینتون خراب میشد یه دفعه کلی بنزین میپاشید بهت

بعد پاشنه ی کفشت میشکست

فرداشم مادر شوهرت کلی رخت چرک میریخت سرت که اینا باید تا شب شسته بشه

خواهرشوهرت از صبح میومد دنبال شوهرت که پیگیر کاراش بشه تو شهرستان تا یه هفته

میخوامم ببینم بازم به گشاد بودن آستین لباست فکر میکردی یا نه؟

من حدس میزنم این گشاد بودن رو هم خودت اول مطرح کردی که دیگران هم بیشتر و بیشتر میگن

مطمئن باش همینایی که به آستین تو گیر دادن وقتی سرشون یه ذره درد بگیره تو رو هم فراموش میکنن و به خودشون میرسن آستین جشن عروسیت که دیگه سهله...

10. 5 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    فک کن همون شب یه نوشابه مشکی میریخت رو لباست

بعد یهویی یه نفر بی حواس آب میریخت تو صورتت

وسط کارناوال و شلوغی ماشینتون خراب میشد یه دفعه کلی بنزین میپاشید بهت

بعد پاشنه ی کفشت میشکست

فرداشم مادر شوهرت کلی رخت چرک میریخت سرت که اینا باید تا شب شسته بشه

خواهرشوهرت از صبح میومد دنبال شوهرت که پیگیر کاراش بشه تو شهرستان تا یه هفته

میخوامم ببینم بازم به گشاد بودن آستین لباست فکر میکردی یا نه؟

من حدس میزنم این گشاد بودن رو هم خودت اول مطرح کردی که دیگران هم بیشتر و بیشتر میگن

مطمئن باش همینایی که به آستین تو گیر دادن وقتی سرشون یه ذره درد بگیره تو رو هم فراموش میکنن و به خودشون میرسن آستین جشن عروسیت که دیگه سهله...
    مریم جون دیگه بدبختی نبود ک اسم نبری خخخ دمت گرم دختر

یا علی مدد

12. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سرزنش بخاطر گذشته

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

طبیعی است که هر فردی در مقطعی از زندگی خود دچار احساس یاس، ناامیدی و افسردگی شود و آرامش خود را از دست بدهد.اما افرادی وجود دارند که همواره جنبه های منفی زندگی را می نگرند که این امر تاثیر منفی بر روحیات فرد می گذارد. به جز افراد بدبین که همواره افکار منفی دارند و به بدترین چیزها در زندگی فکر می کنند و در واقع منتظر وقوع اتفاقات ناخوشایند هستند، عده ای هم وجود دارند که به خود ملامت گری معروف اند.دراین افراد نوعی لذت بردن از رنج دادن و ملامت کردن خویش وجود دارد.

آن ها دایم با تکرار جملاتی نظیر «من خوب نیستم»، «بازهم کارهارا خراب کردم»، «هیچ کاری را درست انجام نمی دهم» بر رنج درونی خود صحه می گذارند. اصولا سرزنش و ملامت کردن خود و دیگران یکی از عادات نادرستی است که نگرش مثبت به زندگی را تحت الشعاع قرار می دهد و باعث می شود فرد نتواند از زندگی لذت ببرد. برای آشنایی بیشتر با این اختلال روانی پای صحبت های دکتر شهرام ناصری روان پزشک و مشاور خانواده نشستیم.«خود ملامت گری» جزو دسته بیماری های اضطرابی است زیرا فرد دایم مضطرب است، احساس گناه زیادی دارد، از اشتباه کردن می ترسد و برای کوچک ترین خطایی خود را سرزنش می کند. دکتر ناصری ادامه می دهد: در واقع این افراد بازتابی از واکنش های دیگران نسبت به خود هستند زیرا در کودکی با سرزنش و انتقادهای زیادی بزرگ شده اند. بیشتر آن ها والدین خودشیفته ای داشته اند که برای بی تقصیر جلوه دادن خود با ابراز خشم و سرزنش کردن فرزندان، خود را تخلیه می کردند.

دسته ای از آن ها والدین کمال گرایی داشتند که به چیزی کمتر از ایده آل مطلق رضایت نمی دادند. این والدین هرگز از موقعیت فرزند خود ابراز رضایت نمی کردند و این نارضایتی دایمی پس از مدتی درونی شده و لذت را از فرد گرفته است.والدینی با این ویژگی ها دایم پیام هایی نظیر «درست عمل کن»، «این چه طرز رفتاره»، «کارهایت خوب نیست» را به فرزندشان منتقل می کردند و حالا والد درون همین پیام ها را روزانه و به طور دایم تکرار می کند. در واقع در این افراد بین ۲ قسمت از شخصیت فرد همیشه تعارض و گفت وگوی درونی وجود دارد.سیستمی که این فرد در آن رشد کرده، همیشه مقصر می خواسته و کسی باید بار گناه را به دوش می گرفته است و از آن جا که مسئول احساسات ما کودک درون است، احساسات همواره سرکوب شده و پنهان باقی مانده است.

این افراد پس از ورود به جامعه به ۲ شیوه، واکنش نشان می دهند. ممکن است تسلیم این واقعیت دروغین شوند که «همواره تقصیر من است».در این حالت فرد به انزوا و گوشه گیری متمایل می شود. از همه چیز دوری می کند و اعتماد به نفس اندکی دارد و با انتظار شکست کاری را آغاز می کند. این فرد از ورود به مسائل جدید می ترسد و تا حد ممکن از کارهای جدید دوری می کند.در حالت دوم فرد به همانندسازی با والد مهاجم می پردازد و نسخه بدل او می شود.او به یک انسان خودشیفته تبدیل می شود که هیچ تقصیری را به گردن نمی گیرد و همواره از دیگران انتقاد می کند.او در واقع با مهاجم همانندسازی می کند تا از دست او در امان باشد.

● درمان اختلال خودملامتگری
    در این بیماری در واقع از شخصیت صحبت می کنیم و شخصیت هم از باورها و عقایدی تشکیل شده که در فرد نهادینه شده است. اگر مراجعه کننده کودک است والدینش باید درمان شوند و اگر بزرگسال است خود فرد تحت درمان قرار می گیرد. البته خانواده درمانی بخش مهمی از فرآیند درمان را شامل می شود و در بزرگسالان باید ۳ شخصیت درونی فرد یعنی والد، بالغ و کودک درون را به ۳ شیوه مختلف درمان کنیم.والد مرتب نصیحت می کند و خوب و بد را متذکر می شود، درست مثل پدر و مادرها، بالغ عینک منطق به چشم زده است و دائم استدلال های منطقی و بدون احساس ارائه می کند و کودک درون فقط با احساسات زندگی می کند و گوش به نصیحت یا منطق والد و بالغ نمی کند.

این ۳ وجه شخصیت در درون همه ما در تعامل با یکدیگر است و در یک فرد مبتلا به خودملامتگری هر ۳ آسیب دیده است. وجه والد ما بدون درک و فکر درباره گزینش مکتب یا مرامی، ارزش ها و خوب و بدها را به ارث برده است و فرد خودملامتگر به تاسی از والدینش تا جایی به اخلاق پای بند است که خودش گناهکار نباشد اما زمانی که مجبور شد مسئولیت کاری را به عهده بگیرد، اخلاق را کنار می گذارد.وجه بالغ چنین افرادی دچار خطاهای شناختی می شود زیرا نمی تواند توانمندی های خود را ببیند. تصوری که از خود دارد بسیار ایده آل و دست نیافتنی است و علت آن اهداف بزرگ و غیرقابل دسترسی است که والدینش برای او تعیین کرده اند. تصویر چنین فردی از خودش بسیار مخدوش و ضعیف است به همین علت است که همواره خود را بابت یک اشتباه کوچک یا بزرگ ماه ها و حتی سال ها سرزنش می کند.

او یاد گرفته است که اشتباهات شخصی یک فرد را به حساب کل شخصیتش بگذارد. در صورتی که هر کسی حق اشتباه دارد و اعمال افراد کل شخصیت آن ها را نمی سازد. او تصور می کند که دیگران به واسطه اشتباهاتشان مستحق مجازات هستند و به همین علت است که خود را مجازات می کند.باید به این فرد آموزش داد که ریشه اشتباهاتش را که ممکن است باورها و عقاید نادرست باشد، شناسایی کند. در بسیاری از مواقع انسان باید اشتباه کند، آزمون و خطا کند تا راه خود را بیابد. او باید مهارت رو به رو شدن با ناکامی ها را یاد بگیرد و ناکامی را بخش بزرگی از زندگی که بسیار تاثیرگذار و حیاتی است، به رسمیت بشناسد.این روان پزشک به کودک درون افراد خودملامتگر اشاره می کند و توضیح می دهد: این بخش از شخصیت افراد ملامتگر آسیب جدی دیده است.

کودکی را تصور کنید که در گوشه ای کز کرده است، دست هایش را به هم فشار می دهد، چشمانش مملو از اشک و بسیار غمگین است، بغض کرده و آماده گریه کردن است و خود را مقصر می داند، این کودک هم باید شفا پیدا کند، مورد حمایت قرار بگیرد، نوازش شود، صحبت هایش شنیده شود تا احساس امنیت و آرامش خاطر کند و یک بار دیگر بتواند با نشاط و شادمان شود.همچنین لیلا خواصی، روان پزشک درباره درمان این اختلال به ایسنا می گوید: نوازش خویش قبل از این که از محیط بیرون آغاز شود باید از خود فرد آغاز شود، به علاوه این که با شناسایی ارزش های درونی، کم کم صدای کودک درون و صدای بالغ حمایتگر ذهن شنیده خواهد شد. وقتی فرد رضایت درونی بالاتری نسبت به خود پیدا کرد، می تواند به زوایای تاریک ذهن، خاطره ها و باورهایش سرک بکشد و آماده تحرک حقیقی باشد. نگاه مثبت و خوب، ثمره این تغییر مسیر و خودباوری است که در این صورت فرد، دیگران را نیز خوب خواهد دید و نگاه سرزنش گر دیگران تاثیری روی وی نخواهد گذاشت.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط نارين نمایش پست ها
    من پیشنهاد میکنم همین سایت و بخونید بفهمید چه زندگی عالی دارید چقد ها هم ارزو زندگی شمارو دارن و اون وقت کامل میفهمی چه چیز بی ارزشی ذهنت درگیر کرده
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

15. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25500
    تشکـر
    239
    تشکر شده 130 بار در 91 پست
    میزان امتیاز
    0

واااااا ای خداااا عزیزم چون خداروشکر مشکلی تو زندگیت نداری گیر دادی ب استین لباس عروسیت‌.
    ب قول معروف خوشی میزنه زیر دل
    برو خداروشکر کن.
    خیلی از دخترای دم بخت هستن که ب ی جشن خیلی ساده با ی لباس کهنه و ساده ام ب خدا راضی ان .اما مخارجشو ندارن هرچند کم
    برو و کم بهونه تراشی کن و از زندگیت لذت ببر

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30970
    تشکـر
    6
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

وا چیزه دیگه واسه غصه خوردن وجود نداره مردم رد دادن به خدا

18. کاربران زیر از shahnaz.d بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32887
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب من ترجيح ميدم تايپ كنم تا ارتباط تلفني داشته باشم برام سخته مشاوره ي تلفني ،ايا خودم ميتونم كودك درونمو درمان كنم؟؟

20. کاربران زیر از نارين بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)