نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: سرزنش کردن خودمم

773
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9999
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سرزنش کردن خودمم

سلام دوستان
    عزيزان مشکل من اینه که گاهی اوقات مشکلی که برام پیش میاد تا مدتی همش خود خوری می کنم که چرا اینجوری شد؟ چرا اینکار شد؟ خلاصه با کوچکترین مسئله ای که برام پیش میاد تا مدت طولانی خودم رو ملامت می کنم که چرا اینجوری شد؟
    به طور مثال امروز با یکی از دوستانم جر و بحث کردم ولی این قضیه که چرا دعوا کردی؟ و یا چرا فلان شد؟ منو عذاب میده
    به نوعی خیلی زود رنجم نمی تونم بیخیال بعضی مشکلات بسیار ساده ای که برام پیش میاد بشم یا دیر فراموش می کنم.
    با عرض پوزش طولانی شد!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سرزنش کردن خودمم

نقل قول نوشته اصلی توسط amir jalali to نمایش پست ها
    سلام دوستان
    عزيزان مشکل من اینه که گاهی اوقات مشکلی که برام پیش میاد تا مدتی همش خود خوری می کنم که چرا اینجوری شد؟ چرا اینکار شد؟ خلاصه با کوچکترین مسئله ای که برام پیش میاد تا مدت طولانی خودم رو ملامت می کنم که چرا اینجوری شد؟
    به طور مثال امروز با یکی از دوستانم جر و بحث کردم ولی این قضیه که چرا دعوا کردی؟ و یا چرا فلان شد؟ منو عذاب میده
    به نوعی خیلی زود رنجم نمی تونم بیخیال بعضی مشکلات بسیار ساده ای که برام پیش میاد بشم یا دیر فراموش می کنم.
    با عرض پوزش طولانی شد!

آدم ها دو نوع اند: آنهایی که دیگران را برای مشکلاتشان مقصر می کنند و آنهایی که خودشان را. شاید ترک هر دو این عادت ها سخت باشد اما با آگاهی و تمرین روزانه، ممکن خواهد بود.

متهم کردن دیگران و یا خودتان برای مشکلاتی که در زندگی تان اتفاق می افتد، باعث ناراحتی تان خواهد شد، چون در هر حال احساس خواهید کرد که هیچ کنترلی روی موقعیتتان ندارید.
    یک روش سالم تر این است که فراتر از این تقصیر را ببینید و به زندگی تان و موانع آن به عنوان فرصتی نگاه کنید که می توانید وارد عمل شوید. وقتی از این تقصیر بگذرید، می توانید مسئولیت قبول کرده و گناه مربوط به آن را فراموش کنید.
    اگر عادت دارید خودتان یا دیگران را بخاطر اشتباهی سرزنش کنید، این نکته ها می تواند کمکتان کند.

1. بایدهایتان را مرور کنید.

خیلی از ما به خودمان فشار می آوریم که کارهایی را انجام دهیم که دوست نداریم. باید ورزش کنم، باید به او زنگ بزنم، باید استفاده بیشتری از روزم بکنم و... می بینیم که زندگیمان را پر از این بایدها کرده ایم. به جای اینکه بگویید باید؛ بگویید می توانم. می توانم کلمه قدرت بخشی است و به شما اجازه می دهد از زندگی تان لذت بیشتری ببرید.

2. به تصویر بزرگ نگاه کنید.

هر موقعیتی که تجربه می کنیم بخشی از یک تصویر بزرگتر هستند. وقتی می توانید به شکست ها و فرصت های رشد نگاه کنید، زندگی ساده تر شده و فشاری که رویتان احساس می کنید کمتر خواهد شد. به خوبی هایی که در هر درس زندگی وجود دارد نگاه کنید. به جای اینکه خودتان را بخاطر موقعیتی سرزنش کنید، به دنبال درسی باشید که آن موقعیت برایتان دارد.

3. به خودتان اعتماد کنید.

خیلی افراد بخاطر پشیمانی یا انکار، بعد از هر مشکلی خودشان را مقصر می بینند. این به آن دلیل اتفاق می افتد که ما به خودمان اعتماد نداریم. بخاطر دلایل اشتباه در زندگی تصمیم گیری می کنیم. اما وقتی یاد بگیریم به خودمان اعتماد کنیم، اعتماد به نفس مان بالاتر خواهد رفت. این شک و تردید نسبت به خودمان را از بین برده و با خود واقعی و خواسته های قلبی مان همگام خواهیم شد. این کمکمان می کند تجربه ای عالی به دست آورده و دیگر خودمان را بخاطر همه چیز مقصر نبینیم.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17324
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سرزنش کردن خودمم

به نظر من مشکل شما کمال گرایی است . باید روی تغییر نگرش های خودتون کار کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد