نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: وسواس فکری

766
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7974
    تشکـر
    53
    تشکر شده 14 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    10

وسواس فکری

سلام دوستان تا حالا شده یکی بیفته زمین یا اتفاقی براش بیفته که خیلی اتفاقی بهش بخندیدن و همون اتفاق هم برای شما بیفته... وضع الان من مصداق همینه....البته من نه به کسی خندیدم نه مقصرم. چند سال پیش پدرم گفت چرا بچه فلانی چاقه؟ چرا فلانی تپق میزنه؟چرا فلانی عصبیه؟ چرا فلانی اینقدر تنهاست؟ بعد از یه مدت من و خواهرم به شدت چاق شدیم تو حرف زدن تپق میزنیم حتی دیگه تو جمع نمیتونیم حرف بزنیم. ولی اون کسی که تپق میزن الان مثل بلبل حرف میزنه. الان من و خواهرم یه دوست همو نداریم. حالا اینا به کنار زندگی شکست خورده فامیل هم براشون جذابه می ترسم زندگی ما هم مثل اونا به شکست منتهی بشه اما من هیچ تقصیری ندارم ولی دارم تاوان حرفای خانوادمو میدم. یه سالی هست نارحتی اعصاب هم گرفتم چون یکی از فامیلامون هم داشت کلی موضوع بحث همه بوده. بگید چی کار کنم چرا من باید تاوان این اشتباه پس بدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سر در گمم

نقل قول نوشته اصلی توسط solaleh-rahimi نمایش پست ها
    سلام دوستان تا حالا شده یکی بیفته زمین یا اتفاقی براش بیفته که خیلی اتفاقی بهش بخندیدن و همون اتفاق هم برای شما بیفته... وضع الان من مصداق همینه....البته من نه به کسی خندیدم نه مقصرم. چند سال پیش پدرم گفت چرا بچه فلانی چاقه؟ چرا فلانی تپق میزنه؟چرا فلانی عصبیه؟ چرا فلانی اینقدر تنهاست؟ بعد از یه مدت من و خواهرم به شدت چاق شدیم تو حرف زدن تپق میزنیم حتی دیگه تو جمع نمیتونیم حرف بزنیم. ولی اون کسی که تپق میزن الان مثل بلبل حرف میزنه. الان من و خواهرم یه دوست همو نداریم. حالا اینا به کنار زندگی شکست خورده فامیل هم براشون جذابه می ترسم زندگی ما هم مثل اونا به شکست منتهی بشه اما من هیچ تقصیری ندارم ولی دارم تاوان حرفای خانوادمو میدم. یه سالی هست نارحتی اعصاب هم گرفتم چون یکی از فامیلامون هم داشت کلی موضوع بحث همه بوده. بگید چی کار کنم چرا من باید تاوان این اشتباه پس بدم
    راستش از قدیم گفتن از هر چیزی که بترسید به سرتون میاد چون شما جذب کننده اون خواهید شد

وقتی شما همیشه منتظر هستید تا بدبختی دیگران برای شما هم اتفاق بیفته خب مسلما" جذب کننده این حالت هستید

بقول شاعر " تو آنی که در پی آنی " یعنی دنبال هرچیزی که باشی حالت اونو پیدا میکنی

وقتی احساس خوشبختی رو درون خودتون تقویت کنید شما به مثال یک فرد موفق رفتار خواهید کرد و در همان راه قدم برخواهید داشت

ولی انسان منفی گراست و نمیتونه برای مدت زیادی در این حالت مثبت و با انگیزه قرار بگیره و به همین خاطر خیلی سریع موضع خودش رو تغییر خواهد داد

به همین خاطر از جمع فاصله نگیرید و از انتقاد واهمه نداشته باشید ...به همین خاطر سطح مطالعه خودتون رو افزایش بدید تا در جمع حرفی برای گفتن داشته باشید

روی نکات و نقاط مثبتتون کار کنید چون شما شاید فرد موفقی نباشید ولی مسلما" منحصربفردید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)