صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 70 از 70

موضوع: سوء تفاهم

4945
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28349
    تشکـر
    10
    تشکر شده 43 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : ...چه رفتاری انجام بدم...

خدا پرونده ای که مردم برای آدم درست میکنن رو نمیخونه........خدا پرونده ای که خودش شاهدش هست رو برات درنظر میگیره......
    اگه دیدی حرف میزد دربارت برو تکذیب کن و بسپارش به خدا........

مومنان باید تنها بر خدا توکل کنند.

2. کاربران زیر از sina210 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط merina نمایش پست ها
    کلا آقایون همینطورین . نکته ای که من می دونم در مورد آقایون اینه که اولا نباید کم بیارید تو شوخی کردن یعنی جنبتون بالا باشه و دوما اینکه سعی کنید با هر آدمی همونطور رفتار کنید که با شما رفتار می کنه ، یه شوخی شبیه اون شوخی که باشما کردن شاید بدتر باهاشون بکنید ، دیگه ول می کنن.

من خودمم آدم شوخی هستم ولی حد دارم واسه شوخی کردنم این شوخی هم اگه تو جمع خودمون بود باهاش مشکلی نداشتم ولی چون جلوی بچه های کارشناسی و کاردانی های 1 بود خیلی بهم برخورد

4. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    تشکر شده 103 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    بی مقدمه و رک میگم که :
    حرف دیگران و تعریف و تمجید های اونها و اینه دورو برتون باشن خیلی بیش از حد معمول براتون مهمه !!!
    شاید تکذیبش کنین ولی واقعا همینطوره !!

شاید امروز ٫که این مردم بیشتر همسالانتون هستن ؛و توی این دوره سنی که پسرها میخوان دورشون دوست و رفیق زیاد باشه و روابط اجتماعیشون گسترده باشه و گاهی هم.میخوان بین همون ها اولین باشن ؛طبیعی باشه .

ولی بعدها ؛این حساسیتتون نسبت به حرف دیگران وقضاوت هاشون ؛شما رو خیلی آزرده خاطر میکنه .

بعدها که تشکیل خاتواده دادید و روابطتون با کسانی بیشتر شد که حداق شناخت رو ازتون دارن .

اگر بخوام برتون بیشتر توضیح بدم ترجیح میدم دعوتتون کنم برید تایپیک منو بخوید ..
    عنوان تاپیکتون چیه؟

6. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    من خودمم آدم شوخی هستم ولی حد دارم واسه شوخی کردنم این شوخی هم اگه تو جمع خودمون بود باهاش مشکلی نداشتم ولی چون جلوی بچه های کارشناسی و کاردانی های 1 بود خیلی بهم برخورد
    برا منم شبیه این اتفاق افتاده... خیلی بده... من تا چن روز حالم گرفته بود

7. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

قطعا امروز که دانشگاه برم میان از دلم در بیارن

خودشون میگن که بین خودمون بوده این شوخی و کارشناسی ها و ترم 1 ها متوجه نشدند ولی من نمیدونم

8. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

امروز که رفتم دانشگاه به شدت سرد بودم باهاشون حتی یک کلمه حرف هم باهاشون نزدم و سرمو بالا نکردم که حتی چهره به چهره بشم باهاشون.بعد کلاس هم سریع اومدم بیرون از دانشگاه مثل قبل نمیموندم

حتی یکیشون اومد از دانشگاه بیرون تو کوچه هی بلند بلند میگفت بعضیا چقدر سنگین شدن منم جوابشو ندادم و رفتم به طرف ماشینم

بعد دوباره به فامیل صدام زد اقای فلانی چقد میگیری خودتو امروز محل نمیزاری بازم جوابشو ندادم و سوار ماشینم شدم و حرکت کردم

نمیدونم این کارم تا چه حد مناسب بود نظر شماها چیه؟

9. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

امروز که رفتم دانشگاه به شدت سرد بودم باهاشون حتی یک کلمه حرف هم باهاشون نزدم و سرمو بالا نکردم که حتی چهره به چهره بشم باهاشون.بعد کلاس هم سریع اومدم بیرون از دانشگاه مثل قبل نمیموندم

حتی یکیشون اومد از دانشگاه بیرون تو کوچه هی بلند بلند میگفت بعضیا چقدر سنگین شدن منم جوابشو ندادم و رفتم به طرف ماشینم

بعد دوباره به فامیل صدام زد اقای فلانی چقد میگیری خودتو امروز محل نمیزاری بازم جوابشو ندادم و سوار ماشینم شدم و حرکت کردم

عالی

10. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    عالی
    نظرتو میگی در مورد کل این قضایا و اتفاقات دیروز که چند صفحه قبل نوشتم

11. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

اتفاقا وقتی صدات زد برمیگشتی جوابش میدادی میگفتی بله بفرماید

جواب بده ولی با سردی برخورد کن

اگر جواب ندی فردا یه سوژه میاد دستش میگه دیدین این با من لج میره زیرابمم میزنه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

12. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

برگشتم نگاش کردم ولی نرفتم پیشش چون فاصلم زیاد بود ازش

13. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

والا من نمیدونم چیکار کنم امشب یه شوخی خیلی بد کردن باهام که فوق العاده ناراحتم کردن
    اینقدر که میخواستم این کارشون را حراستی کنم و میتونستم با توجه به رانتم تو دانشگاه کاری کنم واسشون گرون تموم بشه
    بعد که دیدن من چقدر ناراحت شدم بعد دانشگاه بهم پیام دادن و زنگ زدن که ببخشید شوخی بود و نمیخواستیم باعث ناراحتیت بشیم
    قطعا فردا هم که برم دانشگاه میخان از دلم در بیارن
    نمیدونم چرا از اینکارا میکنن

اینجارم جواب بده آفرین کوزتم

14. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

نظرتو میگی در مورد کل این قضایا و اتفاقات دیروز که چند صفحه قبل نوشتم
    خوندم واسه همین میگم عالی

این رفتاری که انجام دادی رو منم میپسندم ، درواقع دیگه هیچکدومشونو آدم حساب نکن . به همین راحتی .

15. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    خوندم واسه همین میگم عالی

این رفتاری که انجام دادی رو منم میپسندم ، درواقع دیگه هیچکدومشونو آدم حساب نکن . به همین راحتی .
    و چیکار کنم از این اتفاقات دیگه نیوفته

16. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : سوء تفاهم

سوءتفاهم در همه جا هست و برای هرکسی پیش می آید. اینکه چطور و کجا در روابط شما و دیگران سوء تفاهمی پیش آمده حالا دیگر مهم نیست بلکه مهم این است که بتوانید از راه درست و اصولی برای کاهش و رفع سوء تفاهم پیش بروید.
    سوء تفاهم های خانوادگی بیش از هر نوع رابطه دیگری، فرد را در احساس تنهایی رها می کند .شناخت موقعیت های شروع سوءتفاهم و راهکارهای حل درون خانوادگی سوء تفاهم ها لذت زندگی را دو چندان می کند.

راههای موثر در رفع سوء تفاهم های خانوادگی

اولین قدم در ایجاد یک مسئله یا سوءتفاهم بین شما و پدر و مادرتان، شما و خواهر و برادرتان همین است که هنوز وضعیت و شرایط آنها را قبول نکرده باشید. این کنار نیامدن با میزان منحصر به فرد توان افراد، می تواند دائم بر مسئله های ریز و درشت شما که ناشی از توقع زیاد شماست بیفزاید. دومین گروه که در معرض ایجاد سوءتفاهم ها هستند، افرادی اند که همیشه و به صورت افراطی کوتاه می آیند.
    اشتباه نخوانده اید! اگر تصمیم بگیرید که باید از همه چیز به صورت افراطی بگذرید و به نفع دیگران از خواسته هایتان دل بکنید روزی می رسد که دیگر توان تحمل و کوتاه آمدن ندارید و آن وقت حتی یک موضوع بی ارزش هم می تواند رابطه تان را شکننده کند. سومین گروه افرادی هستند که آنچه آزارشان می دهد را بیان نمی کنند و دائم درون ریزی می کنند. این گروه کم کم به ادامه روابط و حل مسئله بی میل می شوند و شاید دوستانشان را بر افراد خانواده ترجیح بدهند. چهارمین گروه هم افرادی اند که روش بیان نظرشان را تمرین نمی کنند و دائم درگیر ایجاد سوءتفاهم می شوند.
    برای رفع سوء تفاهم چه باید کرد؟

مجهز شوید
    وقتی توان انجام کاری را ندارید جمله هایی مثل «نمی توانم، شرمنده اما بلد نیستم» و... را در جواب به اطرافیان تان بگویید.

اگر دلتان سرک کشیدن در کار دیگران را بخواهد، باید منتظر دلخوری هم باشید. پیشگیری در این موارد واجب است.
    احترام گذاشتن به والدین از نان شب هم واجب تر است اما هستند افرادی که بیان نکردن یک دلخوری کوچک در دل شان سم کینه ایجاد می کند و آن وقت فضا بین شما با افراد خانواده تان طوری می شود که ناراحتی ها عمیق شده و به این راحتی ها از بین نمی رود. نگرانی، تلقی تان از کار آنها و دلخوری هایتان را تا دیر نشده به آنها در نهایت احترام و آرامش بیان کنید. بعد از آن نوبت شنیدن دلایل آنهاست بدون آنکه خود را حق به جانب بدانید.

جاذبه و دافعه داشته باشید
    مشکلات تمام شدنی نیست، پس اول سهم خودتان را در حل سوءتفاهم های خانوادگی بردارید.

شما چه ویژگی ها و شخصیتی دارید؟ بخشی از آن که دائم مورد انتقاد نزدیکانتان است را بشناسید و به فکر حل آن نقطه ضعف ها باشید.
    جاذبه های شخصیت خودتان که برای دورهمی های خانواده، لحظه های شاد، مفید و پر از خنده و مهربانی می سازد، بشناسید و آنها را تکرار کنید.
    اگر مسئله ای پیش آمده که رابطه شما را با خانواده تان شکرآب کرده، وقت آن است که به خودتان بگویید مسئله شما ارزش حل کردن را دارد چون خانواده بیش از هر گروه اجتماعی به شما وفادار خواهد ماند.

گامهایی برای حل مسئله
    اگر در فضای خانواده نتوانید سوءتفاهم ها را حل کنید، حل مشکلات زندگی اجتماعی خیلی سخت تر می شود. به عبارت دیگر حل چالش های خانوادگی فرصت تمرین خوبی برای حل مشکلات اجتماعی هم هست. پیشنهادهای مؤثر برای رفع سوءتفاهم هایتان را تمرین کنید:1- تهیه فهرست مشکلات، 2- تعریف اهداف و آنچه می خواهید، 3- خلق راه حل ها، 4- ارزیابی راه حل ها و 5- انتخاب بهترین راه حل یا به کار بستن راه حل انتخاب شده. بعضی ها 3مرحله اول را فرایند راه حل آفرینی و 2مرحله آخر را فرایند تصمیم گیری می دانند.

خوشبختانه سو تفاهم دردی است که درمان دارد. با ایجاد بعضی اصلاحات در روش گفتگو و ارتباط تان می توانید از بروز آن جلوگیری کرده و یا در صورت بروز آنها را حل و فصل کنید.

روش رفع سوء تفاهم با گفتگو

از ته قلب تان گوش کنید
    همانطور که گوش دادن به کسی که با شما مخالفت میکند یا از شما انتقاد میکند سخت است، گوش دادن به نارضایتی های یک فرد هم کار سختی است اما میتواند کمک تان کند بفهمید مشکل کجاست و راه حلی برای آن پیدا کنید.

حق را به خودتان ندهید
    بیشتر زوج ها به جای اینکه درک کنند آن موقعیت چطور بر همسرشان تاثیر گذاشته است، به فکر ثابت کردن خودشان هستند. نتیجه این کار چیزی جز این نخواهد بود که هر دو طرف آسیب ببینند و ناراحت شوند. چیزی که خیلی اهمیت دارد این است که همسرتان بفهمد که ارزش زیادی برای او و رابطه تان قائل هستید.

روی احساسات تان متمرکز شوید
    زوج ها معمولاً طی مشاجرات بر افکارشان متمرکز می شوند و احساسات خود را نادیده می گیرند. قبل از اینکه شروع به مشاجره کنید، مکث کرده، نفسی عمیق بکشید و ببینید چه حسی دارید.بعد احساساتتان را با همسرتان در میان بگذارید.

همسرتان را دوستتان بدانید
    یادتان باشد که همسر شما دشمنتان نیست. شما و همسرتان هر دو در یک تیم هستید. فقط همین تغییر دیدگاه به شما کمک می کند همدیگر را بهتر درک کرده و برای رسیدن به یک راه حل مشترک و حل سوء تفاهم پیش آمده تلاش کنید.

مشاوره را جدی بگیرید
    رفتن نزد مشاوره فواید بسیار زیادی دارد و به شما کمک خواهد کرد الگوی ارتباط تان را از نو بسازید و راههای سالمی برای ارتباط پیدا کنید.

وقتی دو نفر با شخصیت های مختلف و از خانواده های مختلف به هم می رسند، بروز اختلاف و سوء تفاهم غیرقابل اجتناب است. اما زوج های سالم قادرند به طور سازنده ای این اختلافات را پشت سر بگذارند. یادتان باشد شما و همسرتان در یک تیم هستید نه در مقابل هم. احساساتتان را بشناسید و با آرامش ابراز کنید و صادقانه به حرفهای همسرتان گوش کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

17. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

سوءتفاهم یعنی داشتن درک متفاوت از درک دیگران درباره یک مطلب. در ارتباطات روزمره، سوء تفاهم بسیار متداول است. دعوای بر سر عنب و انگور، ضرب المثلی است که در همین زمینه بیان شده است. بسیاری از اختلافات نه تنها بین انسان ها بلکه بین جوامع، دولت ها و حتی ادیان هم ممکن است ناشی از سوء تفاهم باشد. شاید وجود همین سوء تفاهم هاست که اجازه نداده جامعه جهانی،بصورت واحد و عاری از نزاع شکل گیرد. گاهی اوقات سوء تفاهم به قدری شدید است که طرفین گفتگو احساس می کنند که در حال صحبت با دو زبان مختلف هستند.

علت های سوء تفاهم، ممکن است ناشی از درک معانی گوناگون از یک واژه باشد. به خصوص واژه هایی که دارای بار احساسی هستند مانند آزادی. علت دیگر ممکن است به کار گیری منطق متفاوت باشد مثلاً یکی از منظر ارزشی درباره یک موضوع صحبت کند و دیگری از منظر کاربردی. برای کنار گذاشتن سوء تفاهم، کارهای زیر می تواند مفید واقع شود:
    1- اگر با کسی اختلاف پیدا کردیم اول از همه مطمئن شویم که این اختلاف ناشی از سوء تفاهم نیست.
    2- آنچه از صحبت های طرف مقابل فهمیدیم را با او چک کنیم. مثلاً بگوییم که من از صحبت های شما فهمیدم که ...آیا این درک من صحیح است؟ اگر درک ما با آنچه که منظور مخاطب است، یکی نباشد بررسی کنیم که دلیل این سوء تفاهم؛ در تلقی متفاوت از واژه هاست یا داشتن منطق و نقطه نظر متفاوت.
    3- شنونده فعال باشیم نه منفعل؛ یعنی در حین شنیدن، واژه ها و مفاهیم مهم را استخراج کرده و از خود بپرسیم که منظور مخاطب از به کار بردن این واژه ها و مفاهیم چیست.
    5- گاهی اوقات علت سوء تفاهم، نداشتن اطلاعات و اخبار یکسان درباره یک موضوع است. بنابراین اطلاعات خود را با مخاطب به اشتراک گذارده و از مخاطب نیز بخواهیم که چنین کند
    6- اگر ذهن در وضعیت طبیعی نباشد، مثلاً گرفتار نگرانی و یا اضطراب باشد، نمی تواند اطلاعاتی را که در معرضش قرار می گیرد، به درستی تحلیل و تفسیر نماید. بنابراین برای اجتناب از سوء تفاهم، زمان مناسبی را برای گفتگو و ارتباط انتخاب کنیم
    7- و... گاهی وقت ها نمی توان با گفتگو به رفع سوء تفاهم ها اقدام کرد. در این اوقات باید به همدلی رجوع کرد زیرا همدلی می تواند بسیاری از سوء تفاهم ها را در خود حل کند.

19. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

و چیکار کنم از این اتفاقات دیگه نیوفته

نمیدونم روابطتت باهاشون در چه حد بوده ، یعنی حرف زدناتون با هم چجوری بوده ، بگو بخنداتون ، سربه سر هم گذاشتناتون ، شوخیاتون ...

ولی معمولا این مشکلات زمانی بوجود میاد که خیلی با هم قاطی شده باشید ولی حالا که شناختیشون باید تغییر رویه بدی و حد و حدود رو باهاشون حفظ کنی .

برخورد در حد سلام علیک ، خودتو بگیر ، اگه رفتاراشون رو در حد خودت و شخصیتت نمیبینی پس لازم نیست باهاشون خیلی قاطی و خودمونی شی .

در کل حد و حدود رو نگه دار و خیلی سنگین برخورد کن باهاشون که دیگه ازین مشکلات بوجود نیاد .

21. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط mina22 نمایش پست ها
    عنوان تاپیکتون چیه؟
    http://forum.moshaver.co/f5/%D8%B4%D...C%D8%AF-32243/

23. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

مرسی

24. کاربران زیر از mina22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

شما هم نظرتو بگو

26. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

دیروز بچه ها یه کاری کردن واسه خودم خیلی جالب بود

بعد که اینکه سومین روز متوالی بود که سنگین بودم باهاشون دیدم اومدن دونه دونه ازم معذرت خواستن و قصدمون شوخی بود هدف بدی نداشتیم

بعدم کلاس که تموم شد دم در کلاس وایستاده بودم که برم تو کلاس لیست استاد را بردارم بدم آموزش

هرکدوم که خارج میشدن باهام دست میدادن و ماچم میکردن

تا حالا 16 نفر پشت سر هم ماچم نکرده بودن

خداروشکر این ماجرا به خوبی تموم شد خیلی سخته آدم خودشو بگیره و باد کنه یه جا بشینه من اصلا اینطور آدمی نیستم مشکلم بود ولی چند روزی را تحمل کردم فک کنم نتیجش خوب بود

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد