نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: شكاك بودن

800
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16542
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy شكاك بودن

سلام خوبيد؟راستش من چند وقت هست با پسري اشنا شدم به ظاهر پسر خوبي مي ايد ولي خودم چون قبلا از لحاظ عاطفي صدمه ديدم همش شك دارم حتي گوشي او را هم بعضي اوقات چك ميكنم. ايشون قصد ازدواج با من را دارد حتي خانوادم در اطلاع هستن ولي بازم بعضي اوقات شك دارم خيلي هم عذاب ميكشم نميدونم چيكار كنم.لطفا راهنماييم كنيد خيلي نياز دارم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : شكاك بودن

درود مورد شما روبارها درانجمن موشکافی وجواب دادیم سرچ کنید به حواب میرسید واین روتوجه داشته باشید شک وسوظن خوره زندگی هست واگر سعی دررفع این مورد نشه همونطورعنوان کردید یک تجربه تلخ گذشته داشتید رو مجدد خدای نکرده تجربه کنید
    پس افکارتون رومنفی نکنید همه دریک سطح نیستن ومیبیند باکمال صداقت باشماست و حتی موشکافی درحریم خصوصی نامزدتون موردی نداره بیشتر ادیتشون نکنید
    چنانچه این عادت درشما دایمی بشه درزندگی مشترک ایندتون بسیار زیان اورخواهد بود پس درهمین مقطع کنترل ورفع کنید میتونید بایک مشاور حضوری دراین زمینه ملاقات ویا شرایطشوندارید بصورت انلان وتلفنی کانون مشاوران ایران درخدمتتون یاحق

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : شكاك بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط jila2568 نمایش پست ها
    سلام خوبيد؟راستش من چند وقت هست با پسري اشنا شدم به ظاهر پسر خوبي مي ايد ولي خودم چون قبلا از لحاظ عاطفي صدمه ديدم همش شك دارم حتي گوشي او را هم بعضي اوقات چك ميكنم. ايشون قصد ازدواج با من را دارد حتي خانوادم در اطلاع هستن ولي بازم بعضي اوقات شك دارم خيلي هم عذاب ميكشم نميدونم چيكار كنم.لطفا راهنماييم كنيد خيلي نياز دارم

مراقبت طبیعی همسران نسبت به یکدیگر را طبیعیه اما اگر این مراقبت و توجه از حدود عرفی خارج شود جنبه بیماری به خودش می گیرد.

یکی از عمده ترین مشکلات روانپزشکی بد گمانی های زن و شوهرها نسبت به یکدیگر است که گاهی ناشی از شرایط خاصی است.

اگر رفتار همسران به گونه ای باشد که موجب سوء تعبیر توسط دیگری شود طبعأ بد گمانی ایجاد می شود.

برای نمونه اگر خانمی با خواهرش صحبت می کند اما دوست ندارد همسرش از این موضوع مطلع شود و زمانی که همسرش سر می رسد؛ خانم گوشی را به صورت ناگهانی قطع می کند

و زمانی که همسرش از او می پرسد چه کسی پشت خط بود؟ وی جواب می دهد مزاحم! موجب بدبینی می شود .پس این نوع رفتارها نیازبه اصلاح اساسی دارد.

اما اکثر اوقات شکاک بودن در رابطه زناشویی ناشی از وجود مشکلات شخصیتی یا بیماری های اعصاب و روان میان زوجین است.

برای نمونه شخصیت های بدگمان یا پارانوئید در هر چیزی به دنبال مفاهیم پنهان می گردند و بر این گمان اند که همیشه توطئه ای بر علیه آنان در جریان است.

این افراد نسبت به همسر خود مشکوک هستند، یعنی به صورت آشکار یا پنهان همسرشان را می پایند.

در واقع به این حالت شدید و حاد بدگمانی هذیان حسادت و خیانت زناشویی گفته می شود.

به این ترتیب که بدون وجود هیچ گونه دلیلی دایر بر بی وفایی همسر برای فرد این اعتقاد ایجاد می شود که همسرش به او خیانت می کند.

گاهی اوقات برخی زوجین در مسائل بسیار جزئی که هیچ ارتباطی هم با موضوع ندارد آن را با عنوان خیانت مطرح می کنند.

برای نمونه زن می گوید زمانی که بیرون بودیم چرا به فلان زن که از رو به رو می آمد نگاه کردی پس معلوم است تو با او رابطه داری!

این حالت هذیانی جنبه طولانی مدت دارد حتی در صورتی که فرد بیمار بپذیرد تحت درمان قرار گیرد احتمال درمان او بالا نیست و تنها بعد از طلاق این بدگمانی برطرف می شود.

شدیدترین و حادترین نوع حسادت و خیانت زناشویی در بیماران اسکیزوفرنیا است.

در واقع در این بیماران دیده می شود که فرد به صورت ناگهانی دچار هذیان می شود دال بر این که همسرش به او خیانت می کند.

به دنبال این هذیان ناگهانی امکان دارد که فرد همسرش را مورد ضرب و شکنجه قرار دهد تا از وی اعتراف بگیرد.

گاهی اوقات حتی دیده می شود که این افراد همسران خود را به دنبال ابتلا به هذیان های ناگهانی به قتل می رسانند.

متأسفانه طی سال های اخیر در کشورمان به علت ورود موادی نظیر شیشه و مواد محرک دیگر دیده شده که فرد پس از مصرف آنها دچار نوعی روان پریشی حاد با هذیان و توهم می شود.

از طرفی بسیاری از افراد مصرف حشیش را موضوع عمده ای نمی دانند در حالی که در اکثر مواقع سبب بروز نوعی از هذیان حسادت و خیانت زناشویی هم می شود.

گرچه مصرف حشیش و بروز هذیان حسادت و خیانت زناشویی به شدت اختلالات هذیانی و یا بیماری اسکیزوفرنیا نیست اما در هر صورت زمینه ساز بسیاری از اختلافات و قتل های خانوادگی می شود

در صورت بروز هر یک از موارد اشاره شده میان همسران مراجعه آنان به روانپزشک و یا روانشناس بسیار ضروری است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد