مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 28

موضوع: عدم اعتقاد به خدا

1. Top | #11

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    خوشبتختی یعنی فقط عشق به خدا ...
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    4.10
    تشکـر
    17,836
    تشکر شده 9,148 بار در 3,049 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : عدم اعتقاد به خدا

نقل قول نوشته اصلی توسط مرداب نمایش پست ها
    من رشتم زیست شناسیه میتونم بگم ی عامل اصلی هم همین بوده ک ی سری دروس تخصصی در رابطه
    با تکامل سایر نظریه هایی ک در این رابطه بود
    از طرفی علاقه ی خاصی ب فلسفه دارم ی سری مطالعات در این رابطه و این ک توی ی خانواده ی کاملن مذهبی بزرگ شدم
    کم کم خیلی از فرعیات و احکام ب نظرم خرافه می اومد و انقدر پیشرفتم ک توی اصول هم دچار مشکل شدم
    همانطور که خودتون گفتین این ها همش نظریه است ، و نظریه ثابت شده نیست .

علاقه شما به مسائل فلسفی قابل تحسینه ، این نشانه ذات جستجو گر شماست که دنبال حقیقته .

بهتره در این رابطه یک مطالعه ای در مورد آفرینش کنید .

دین را نمیشه به صورت ژنیتیکی انتقال داد ، اصول دین هم قابل تقلید نیست ، باید خودتون بهش برسین .

پس خودتون الان شروع کنید به تحقیق در مورد دینتون ، چون این احساس نیازی که الان دارین فقط از این راه برطرف میشه ، و چیز های دیگه فقط میتونه جایگذین و موقت و گذری باشه ...
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #12

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تنها مرگ است که راست میگوید
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    تشکر شده 171 بار در 138 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام
    همچنین .

از آنجای که در گذشته اعتقاد بوده و الان ازمیان رفته ، یعنی ریشه ای داشته که این اعتقاد را برداشته شده یا ضربه خوده،

و دلیلش میتونه عدم اعتقاد صحیح بوده باشه و نداشتن اطلاعات لازم . و یا اینکه روبرو شدن با مسئله ای که باعث شبهه شده باشه ( که حل نکردن این شبهه خودش میتونه طی زمان باعث بی اعتقادی کامل بشه ) و الانم که کم نیستن این نوع افکار و مطالب شبه ساز .

و در رابطه به این که گفتین این اعتقاده که ریشه داره ، بله اعتقاد هم ریشه داره و دلیلش هم وجود خداست ، و این اعتقاد برمگرده به قبل بدنیا امدن ما ، چون قبل از بدنیا آدم همه انسان ها به وجود پرودگارشان به خدا اعراف میکنن . میگن این اعتراف بعضی قلبی بعضی زبانی ...
    به قبل دنیا آمدن ما؟!
    دقیقا میتوانید بگویید کی؟! زمانی که دو سلول نر و ماده بودیم یا قبلتر؟؟
    تنها چیزی که از من دلجویی می‌کرد امید نیستی پس از مرگ بود. فکر زندگی دوباره مرا می‌ترسانید و خسته می‌کرد. من هنوز به این دنیایی که در آن زندگی می‌کردم انس نگرفته بودم، دنیای دیگر به چه درد من می‌خورد؟ حس می‌کردم که این دنیا برای من نبود، برای یک دسته آدمهای بیحیا، پررو، گدامنش، معلومات فروش چاروادار و چشم و دل گرسنه بود برای کسانی که به فراخور دنیا آفریده شده بودند و از زورمندان زمین و آسمان مثل سگ گرسنه جلو دکان قصابی که برای یک تکه لثه دم میجنبانید گدایی می‌کردند و تملق می‌گفتند.

4. Top | #13

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

من رشتم زیست شناسیه میتونم بگم ی عامل اصلی هم همین بوده ک ی سری دروس تخصصی در رابطه
    از طرفی علاقه ی خاصی ب فلسفه دارم ی سری مطالعات در این رابطه و این ک توی ی خانواده ی کاملن مذهبی بزرگ شدم
    کم کم خیلی از فرعیات و احکام ب نظرم خرافه می اومد و انقدر پیشرفتم ک توی اصول هم دچار مشکل شدم
    همیشه علم با دین در تضاد است .
    شما سعی کنید بنشینید با تحقیق ببینید کدامش منطقی تر است حتی اگر به نتیجه رسیدید بی خدایی منطقیست بی خدا باشید.
    به نظرم اعتقاد سست و نادرست به مراتب بدتر است...(برای نمونه داعش,القاعده...)
    تنها چیزی که از من دلجویی می‌کرد امید نیستی پس از مرگ بود. فکر زندگی دوباره مرا می‌ترسانید و خسته می‌کرد. من هنوز به این دنیایی که در آن زندگی می‌کردم انس نگرفته بودم، دنیای دیگر به چه درد من می‌خورد؟ حس می‌کردم که این دنیا برای من نبود، برای یک دسته آدمهای بیحیا، پررو، گدامنش، معلومات فروش چاروادار و چشم و دل گرسنه بود برای کسانی که به فراخور دنیا آفریده شده بودند و از زورمندان زمین و آسمان مثل سگ گرسنه جلو دکان قصابی که برای یک تکه لثه دم میجنبانید گدایی می‌کردند و تملق می‌گفتند.

5. Top | #14

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    4.10
    تشکـر
    17,836
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    به قبل دنیا آمدن ما؟!
    دقیقا میتوانید بگویید کی؟! زمانی که دو سلول نر و ماده بودیم یا قبلتر؟؟
    قبل تر ، زمانی که خدا روح ما را خلق میکنه . ( قبل از داشتن هر گونه جسم )

ما از خدا هستیم ، برای همینه که نامحدود هستیم و مرگ پایان کار ما نیست .

دلایل نیاز نامحدود و سیری ناپذیر ما همینه ، اگر خدا را نپرستیم و به سمت اون برای رشد کمال خودمون نریم به سمت چیز های دیگه میریم ،از پرسش مال بگیرین تا شهوت و... اگر رئیس یک شرکت بشیم یکی بزرگتر میخوایم ، اگر ریئس جمهو باشیم میخوایم کل دنیا را حکومت کنیم ، دنیا را بهمون بدن میریم سراغ بقیه سیاره ها و همینجور ادامه داره

6. 2 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #15

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    25992
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.88
    تشکـر
    1,524
    تشکر شده 1,239 بار در 591 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

ببینید مشکل اینجاست که ما همه چی رو میخوایم با عقل ثابت کنیم درحالی یه سری موارد از درک ما خارجه و هنوز علم به اون نقطه ای نرسیده که بشه روح رو دید . فرض چندتا مثال میزنم یک تفاوت بین ما انسان ها و حیوان ها قدرت تفکره . خب تفکر مربوط به کدوم قسمت مغزه؟ کجای مغز داره کاره تفکرو انجام میده؟ همه ی حیوان ها هم مغز دارن ولی نمیتونن فکر کنن . ماانسان ها میتونیم چیزهای جدید کشف کنیم به چیزهایی که فکر کنیم که حتی اجدادمون هم به ذهنشون خطور نمیکرده ( پس مسله ژنتیکی نیست که بگیم فکر به ارث میرسه) و اینکه چجور هیچ دو انسانی شبیه هم نیستند و حتی دوقلوهای یکسان علایق متفاوتی دارن فکرهای متفاوتی میکنن . (اما حیوان صرفا زندگیش براساس تقلیده و ژنتیک دخالت داره) اگر مغزو بررسی کنی جز نورون هیچی دیگه توش پیدا نمیکنی آیا این نورون ها دارن فکر میکنن؟
    پس فکر مربوط به چیزی فراتر از بدن ما انسان هاست مربوط به روح است (اگر شما تونسی به سوال من جواب بدی که چجوری ما فکر میکنیم خدا رو میتونی ببینی)
    یه مثال دیگه از چیزهای دیگه با عقل جور در نمیاد خوابه . یکسری خواب هایی میبینیم و یا یکسری اشخاص ومکان هایی رو میبینیم که تو عمرمون در واقعیت ندیدم و به اونجا نرفتیم یا حتی خواب هایی که خبر از اینده رو نشون میده . این خواب ها رو چجوری میشه توجیه کرد؟
    پس وقتی یکسری سوال های بیجواب برای ما پیش میاد که با عقل نمیشه حل کرد نمیشه اون سوالو انکار کنیم چون مطمنن هر سوالی جوابی داره اینکه این دنیا رو کی به وجود اورده شما چه جوابی براش داری؟ نمیتونی به خودت بگی خود به خود اصلا میتونی خود به خودی بودن آفرینش رو بپذیری؟ حالا یکسری مثل استیون هاوکینگ در میاد میگه افرینش ناشی از یک انفجار بینگ بنگ بوده که جهان اینجوری به وجود اومده تا بخوات وجود خدا رو انکار کنه و دنبال اینه همه چی رو با علم ثابت کنه ولی همون بینگ بنگ چجوری استارتش زده شده؟
    در ضمن اگر شما بخوای وارد بحث فلسفی بشی باید از مطالب ساده شروع کنی نه اینکه یدفعه بپری مسایل پیچیده فلسفی رو بخونی و باید از عالمش تو این زمینه کمک بگیری و وارد شدن در این حوزه کار هر کسی نیست چون یکسری مسایل رو با چشم نمیشه دید
    مسافرکوچکی هستم در جستجوی ستاره ای که از آن من است

دل سپرده ام به رنگ آبی دریا

خاطراتم را ولی همه جا با خود خواهم برد

8. Top | #16
    e.m
    e.m آنلاین نیست.

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    31098
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.49
    تشکـر
    49
    تشکر شده 122 بار در 61 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal
    میزان امتیاز
    1

سلام بهترین راه مطالعه قرآن هستش مشکل ما اینکه بیشتر مسائل رو از روی تقلید دنبال میکنیم اگه میگین بی اعتقادین نسبت به خدا پس ميشه بگین تمام مخلوقات ازکجا اومدن مطمئنن که خود به خود نیومدیم برای اعتقاد به خدا کافی کمی با دید بازتر به اطرافمون نگاه کنیم چطور برای شناخت بازیگر یا خواننده ای درموردش کلی تحقیق میکنیم اما خدا نه چطور برای شناخت چیزی به انواع کتابها مراجعه میکنیم اما به قرآن که میرسه یا وقت نداریم یا میگیم مورد قبولم نیست پس چطور کتابهای دیگه مورد قبول زمان قدیم نیست بخوایم جاهلیت بکنیم از متاسفانه گفتنتونم مشخص هنوزم ته دلتون میدونین خدایی هست پس با تفکر وتحقيق حس اعتقاد رو به زندگیتون برگردونین

9. Top | #17

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

قبل تر ، زمانی که خدا روح ما را خلق میکنه . ( قبل از داشتن هر گونه جسم )

ما از خدا هستیم ، برای همینه که نامحدود هستیم و مرگ پایان کار ما نیست .

دلایل نیاز نامحدود و سیری ناپذیر ما همینه ، اگر خدا را نپرستیم و به سمت اون برای رشد کمال خودمون نریم به سمت چیز های دیگه میریم ،از پرسش مال بگیرین تا شهوت و... اگر رئیس یک شرکت بشیم یکی بزرگتر میخوایم ، اگر ریئس جمهو باشیم میخوایم کل دنیا را حکومت کنیم ، دنیا را بهمون بدن میریم سراغ بقیه سیاره ها و همینجور ادامه داره
    قبل از داشتن هرگونه جسم که ما سلولی هستیم در بدن پدرو مادرمون و قبلش هم اون ها هم سلولی هستن در بدن پدرومادرشون...
    روح هم که اثبات علمی در وجودش نیست!
    گیرم ما از خدا باشیم پس خدا هم روح است (؟)
    بحث حرص انسان ربطی به دین ندارد,انسان حریص چه مسلمان باشد چه مسیحی , چه یهودی, چه هرچه حریص است و همه چیز میخواهد....

10. Top | #18

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    ببینید مشکل اینجاست که ما همه چی رو میخوایم با عقل ثابت کنیم درحالی یه سری موارد از درک ما خارجه و هنوز علم به اون نقطه ای نرسیده که بشه روح رو دید . فرض چندتا مثال میزنم یک تفاوت بین ما انسان ها و حیوان ها قدرت تفکره . خب تفکر مربوط به کدوم قسمت مغزه؟ کجای مغز داره کاره تفکرو انجام میده؟ همه ی حیوان ها هم مغز دارن ولی نمیتونن فکر کنن . ماانسان ها میتونیم چیزهای جدید کشف کنیم به چیزهایی که فکر کنیم که حتی اجدادمون هم به ذهنشون خطور نمیکرده ( پس مسله ژنتیکی نیست که بگیم فکر به ارث میرسه) و اینکه چجور هیچ دو انسانی شبیه هم نیستند و حتی دوقلوهای یکسان علایق متفاوتی دارن فکرهای متفاوتی میکنن . (اما حیوان صرفا زندگیش براساس تقلیده و ژنتیک دخالت داره) اگر مغزو بررسی کنی جز نورون هیچی دیگه توش پیدا نمیکنی آیا این نورون ها دارن فکر میکنن؟
    پس فکر مربوط به چیزی فراتر از بدن ما انسان هاست مربوط به روح است (اگر شما تونسی به سوال من جواب بدی که چجوری ما فکر میکنیم خدا رو میتونی ببینی)
    یه مثال دیگه از چیزهای دیگه با عقل جور در نمیاد خوابه . یکسری خواب هایی میبینیم و یا یکسری اشخاص ومکان هایی رو میبینیم که تو عمرمون در واقعیت ندیدم و به اونجا نرفتیم یا حتی خواب هایی که خبر از اینده رو نشون میده . این خواب ها رو چجوری میشه توجیه کرد؟
    پس وقتی یکسری سوال های بیجواب برای ما پیش میاد که با عقل نمیشه حل کرد نمیشه اون سوالو انکار کنیم چون مطمنن هر سوالی جوابی داره اینکه این دنیا رو کی به وجود اورده شما چه جوابی براش داری؟ نمیتونی به خودت بگی خود به خود اصلا میتونی خود به خودی بودن آفرینش رو بپذیری؟ حالا یکسری مثل استیون هاوکینگ در میاد میگه افرینش ناشی از یک انفجار بینگ بنگ بوده که جهان اینجوری به وجود اومده تا بخوات وجود خدا رو انکار کنه و دنبال اینه همه چی رو با علم ثابت کنه ولی همون بینگ بنگ چجوری استارتش زده شده؟
    در ضمن اگر شما بخوای وارد بحث فلسفی بشی باید از مطالب ساده شروع کنی نه اینکه یدفعه بپری مسایل پیچیده فلسفی رو بخونی و باید از عالمش تو این زمینه کمک بگیری و وارد شدن در این حوزه کار هر کسی نیست چون یکسری مسایل رو با چشم نمیشه دید
    ببینید مشکل اینجاست که ما همه چی رو میخوایم با عقل ثابت کنیم : عجالتا حرف شما به این معنیست که حتی چیزی هاییم که با عقل و علم ثابت میشوند ممکن است غیر قابل قبول باشد درسته؟
    پس با این حساب چطور انتظار دارین چیزی رو باور کنیم که نه با عقل ثابت میشه نه با علم...
    همه ی حیوان ها هم مغز دارن ولی نمیتونن فکر کنن: مغز حیوان با مغز انسان قابل مقایسه نیست, تکامل مغز انسان بسیار بیشتر از مغز حیوان است و دقیقا به همین علت قدرت تفکر داریم.
    اگر مغزو بررسی کنی جز نورون هیچی دیگه توش پیدا نمیکنی آیا این نورون ها دارن فکر میکنن؟: چیز در مغز زیاد است شما هم اگر باک خوردو رو بالا بزنید جز مشتی میله چرخ دنده چیزی نمیبینی آیا میله و چرخ دنده و پلاستیک جرکت میکنند؟!
    لابد وقتی ماشین روشن است روح دارد!
    پس فکر مربوط به چیزی فراتر از بدن ما انسان هاست مربوط به روح است: خیر محققان آمدند زحمت کشیدند بخشی از مغز یک شخص رو تغییر دادند شخص درد حس نکرد: مثال ملموس: داروی ضد درد , با این حساب وقتی شما داروی ضد درد میخورید روح شما بی حس میشود(روح با دارویه مادی بی حس میشود؟)؟!(آیا عقلانی است؟)
    پیرامون خواب تحقیقات گسترده انجام شده بخشی از خواب ها به آن چه در روز میبینیم ربط دارد بخشی به عقاید و شرایطمان (برای نمونه هنگام خواب اگر مگس بغل گوشتان ویز ویز کند در خواب فکر میکنید هلی کوپتر کنارتان در حال پرواز است!)
    این به این دلیل است که بخش منطق و کنترلی مغز در زمان خواب از کار افتاده اما بخش رویای مغز به هزیان پردازی می پردازد.
    پس وقتی یکسری سوال های بیجواب برای ما پیش میاد که با عقل نمیشه حل کرد نمیشه اون سوالو انکار کنیم: از نظر بنده اینکه یک سری سوال جواب ندارند دلیل بر ماورایی بودن آن نیست بلکه شاید هنوز موفق به کشف آن نشدیم.
    ویرایش توسط Aamir2020 : 12-02-2016 در ساعت 03:54 PM

11. Top | #19

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    4.10
    تشکـر
    17,836
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    قبل از داشتن هرگونه جسم که ما سلولی هستیم در بدن پدرو مادرمون و قبلش هم اون ها هم سلولی هستن در بدن پدرومادرشون...
    روح هم که اثبات علمی در وجودش نیست!
    گیرم ما از خدا باشیم پس خدا هم روح است (؟)
    بحث حرص انسان ربطی به دین ندارد,انسان حریص چه مسلمان باشد چه مسیحی , چه یهودی, چه هرچه حریص است و همه چیز میخواهد....
    قبل از اینکه اصلاً ما را به این دنیا بفرستن .

معلومه که روح اثبات علمی هنوز نداره ، شما برای درد و احساسات اثبات علمی تابحال دیدین ؟ ( این که بخوایم هرچه که داخل لوله آزامایش بره را قبول داشته باشیم میشه آمپریزم و حس گرایی )

این که ما از خدا هستیم بدین معنی نیست که خدا از خودش کنده و ما را ساخته ، یعنی ما برای خدا هستیم و به سوی او باز میگردیم .

خدا خالق روح است و روح را درون ما دمیده است .

بله حرص ربطی به دین و نژاد نداره ، اما کسی که دنبال کمالش به سمت خدا باشه هیچ وقت دچار این حرص و طمع ها نمیشه . ( البته منظورم این نیست که کسی که اهل خداست دنیا را ول میکنه میچسبه آخرت ، کسی که دنیا را رها کنه بچسبه آخرت دین را نفهمیده )

چون کسی که خدا رو نپرسته غیر خدا را میپرسته ، حالا میخواد علم باشه یا عقلگرای یا ثروت یا شهوت و...

12. Top | #20

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

قبل از اینکه اصلاً ما را به این دنیا بفرستن .

معلومه که روح اثبات علمی هنوز نداره ، شما برای درد و احساسات اثبات علمی تابحال دیدین ؟ ( این که بخوایم هرچه که داخل لوله آزامایش بره را قبول داشته باشیم میشه آمپریزم و حس گرایی )

این که ما از خدا هستیم بدین معنی نیست که خدا از خودش کنده و ما را ساخته ، یعنی ما برای خدا هستیم و به سوی او باز میگردیم .

خدا خالق روح است و روح را درون ما دمیده است .

بله حرص ربطی به دین و نژاد نداره ، اما کسی که دنبال کمالش به سمت خدا باشه هیچ وقت دچار این حرص و طمع ها نمیشه . ( البته منظورم این نیست که کسی که اهل خداست دنیا را ول میکنه میچسبه آخرت ، کسی که دنیا را رها کنه بچسبه آخرت دین را نفهمیده )

چون کسی که خدا رو نپرسته غیر خدا را میپرسته ، حالا میخواد علم باشه یا عقلگرای یا ثروت یا شهوت و...
    بحث خداشناسی خیلی بحث زیباییه ای کاش میشد همچین بحثی داشتیم...
    خیلی هم میشه کشش داد چون خیلی جای بحث داره.
    تمایل دارید یک تاپیک پیرامون این بحث بزنیم یا روی همین تاپیک ادامه دهیم؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)