نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: عدم اعتماد به نفس

1549
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21806
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم اعتماد به نفس

سلام پسری هستم لیسانسه بعد از 26سال تازه به این نتیجه رسیدم که اعتماد به نفسم کمه در ایجاد روابط با دیگران دو حالت دارم نقطه بسیار بالا یا خیلی پایین اگر نمودار رفتارمو بکشم یک نقطه اکیدا صعودی و یک نقطه اکیدا نزولی دنبل راهکارم تاشاید این نمودارو به صورت خطی در بیارم اگه کسی راهکار خوبی داره بهم بگه. با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : عدم اعتماد به نفس

مشکلتون بیشتر دورنیه وخودتون بیشتر میدونید چه کارای این رفتارو بهبود بده ولی اگه نکته های زیرو بخونید فکر میکنم بهتون کمک کنه
    روان شناسان برای افزایش و تقویت اعتماد به نفس راهکارهایی را پیشنهاد داده اند که اگر بخوانید وانجامش بدین مسمر ثمره

۱) عشق ورزی به خود: مهم ترین شرط تحقق اعتماد به نفس خودشیفتگی و عشق ورزی به خود است به عبارتی دیگر بدبینی و داشتن تصویر منفی از خود مهم ترین مانع از عشق ورزی به خود است. البته باید توجه داشت که خودشیفتگی در اینجا به معنی خودپرستی نیست. چون که فرد خودپرست تنها به خود و نیازهایش اهمیت می دهد و ارزشی برای دیگران قایل نیست اما فرد خودشیفته هم به خود و هم به دیگران عشق می ورزد.

۲) تفکر مثبت: هیچ چیز به اندازه تکرار، تلقین و به کار بردن عبارت های مثبت و تاکیدی نمی تواند ضمیر ناخودآگاه فرد را تحت تاثیر قرار دهد. سعی کنید عبارات تاکیدی که دارای انرژی زیادی هستند را به کار ببرید، به عنوان مثال با خود تکرار کنید: «اعتماد به نفس من عالی است».

۳) مراقبت از سلامتی: فکر سالم در بدن سالم است. مراقب بدن خود باشید و از آن به خوبی نگهداری کنید. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از پرخوری، کم خوری، سریع غذا خوردن، کم خوابی و پرخوابی بپرهیزید.

۴) توجه به ظاهر خود: افرادی که به وضعیت ظاهری خود می رسند و لباس های مرتب و مناسب بر تن می کنند، احساس شایستگی نسبت به خود دارند. فردی که حس شایستگی ندارد، اهمیتی هم به آراستگی ظاهر خود نمی دهد. به خاطر داشته باشید که شما خیلی زود می توانید یک منبع جاذبه باشید اگر ظاهر مثبت و برازنده ای داشته باشند.

۵) تبسم: اولین نماد درونی اعتماد به نفس، رضایت خاطر است. افراد دارای اعتماد به نفس بالا، با لبخند می توانند رضایت خاطر درونی خود را نشان دهند.

۶) تنفس عمیق: هنگامی که شما دم یا بازدم عمیقی دارید، اکسیژن بیشتری به مغز خود می رسانید که این باعث کارایی بیشتر مغز به همراه تدبیر و خلاقیت می شود. تجربه ثابت کرده که افراد افسرده، کم روحیه و فاقد اعتماد به نفس، تنفس سطحی دارند.

۷) ورزش: به دست آوردن اعتماد به نفس نیازمند تسلط بر خود است و یکی از ضروریات تسلط بر جسم از طریق ورزش های جسمانی است. اغلب ورزش های جسمی با کاهش انرژی مقابله می کند و کاهش انرژی منجر به ضعف روحی می شود.

۸) راسخ بودن: فردی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است، نیازی به تایید نظر دیگران ندارد. کسانی که می خواهند همه از آنها راضی باشند، درواقع از خود رضایت ندارند، بنابراین آن را در بیرون از خود می جویند.

۹) تشویق خود: هر وقت کار خوبی انجام دادید، خود را مورد تشویق و تحسین قرار دهید و به خود آفرین بگویید. حتی اگر این کار، پختن غذا یا شستن ماشین تان باشد.

۱۰) مطالعه کتاب: یکی دیگر از راه های تقویت اعتماد به نفس، مطالعه کتاب های سودمند و الهام بخش است؛ چراکه احساس معاشرت با افراد موفق را القا می کند. وقتی با افراد موفق نشست و برخواست می کنید، در حقیقت اعتماد به نفس در شما به وجود می آید.

۱۱) احترام به خود: افرادی که از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند، محتاج مورد احترام قرار گرفتن از طرف دیگران هستند، حال آنکه افراد خودباور به خودشان احترام می گذارند. حرمت به خود، موجب جلب احترام دیگران می شود.

۱۲) توکل به خدا: از آنجا که توکل به خدا می تواند بسیاری از ترس ها را نابود کند، بنابراین در جهت افزایش اعتماد به نفس مثمرثمر خواهد بود. هر چقدر ارتباط با خدا محدودتر باشد، ترس و اضطراب بیشتری بر شما چهره می شود. ارتباط با خدا به شما نیرو و توان می دهد.

هر روز حداقل ۱۵ دقیقه را به تجسم شرایطی که در آن دارای حس اعتماد به نفس هستید، اختصاص دهید و به آن فکر کنید؛ چراکه در مورد هر چیزی که فرد به آن بیندیشد، ذهنیتش جذب می شود و پس از مدتی این احساس برای شما به شکل یک عادت در می آید.

امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

3. 2 کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    تشکر شده 227 بار در 159 پست
    میزان امتیاز
    9

مشکل حادی نیست
    فکر نکنم ربطی ام به اعتماد به نفس داشته باشه
    چون من خودمم اینجوریم
    سینوسیه کلا رفتارم
    یکیو خیلی تحویل میگیرم یکی دیگه رو جوری برخورد می کنم که با مغز میره تو دیوار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21806
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از نظرت ولی من نگفتم که مشکل حاد دارم اینکه ادما در طول زندگی بتونن نقاط ضعف شونو پیدا کنن وبر طرف کنن خیلی مهمه راهکارمی خواستم دوست عزیز

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21806
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

از اینکه راهکار هایی معرفی کردی ممنونم ولی همه این چیزارو میدونم و اهل کتاب خوندنم ولی اون نقطه ای که باید دانسته هامو به اجرا دربیارم رو پیدا نمی کنم شاید به خاطر این باشه که با افراد کمتری معاشرت دارم.در کل قبل از برخورد با ادما من تخیل زیادی دربارشون می کنم و هنگام مواجه شدن با اونا نمیتونم به درستی ایفای نفش کنم . به همین خاطر رابطه هایی که با ادمای مختلف ایجاد میکنم سطحی و گاهی اوقات هم زود تموم میشه .

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21806
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر شاد نمایش پست ها
    مشکل حادی نیست
    فکر نکنم ربطی ام به اعتماد به نفس داشته باشه
    چون من خودمم اینجوریم
    سینوسیه کلا رفتارم
    یکیو خیلی تحویل میگیرم یکی دیگه رو جوری برخورد می کنم که با مغز میره تو دیوار
    با تشکر از نظرت ولی من نگفتم که مشکل حاد دارم اینکه ادما در طول زندگی بتونن نقاط ضعف شونو پیدا کنن وبر طرف کنن خیلی مهمه راهکارمی خواستم دوست عزیز

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    تشکر شده 227 بار در 159 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazanfari نمایش پست ها
    خب میخوای خطی بشه که چی؟
    بشی یه آدم یکنواخت یکنواخت یکنواخت؟
    واسه من که جذابیتی نداره. من دوست دارم حسمو در مورد آدمها تا جایی که میشه بروز بدم. حتی بدون توجه به بازخورد اونا. من دوست دارم زندگیم سرشار از هیجان باشه نه اینکه خودمو بخاطر قید و بند های بی معنی محدود کنم که مثلا با آدمی که خیلی باهاش حال می کنم همون مدلی رفتار کنم که با آدمی که چشم دیدنشو ندارم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21806
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahestey نمایش پست ها
    مشکلتون بیشتر دورنیه وخودتون بیشتر میدونید چه کارای این رفتارو بهبود بده ولی اگه نکته های زیرو بخونید فکر میکنم بهتون کمک کنه
    روان شناسان برای افزایش و تقویت اعتماد به نفس راهکارهایی را پیشنهاد داده اند که اگر بخوانید وانجامش بدین مسمر ثمره

۱) عشق ورزی به خود: مهم ترین شرط تحقق اعتماد به نفس خودشیفتگی و عشق ورزی به خود است به عبارتی دیگر بدبینی و داشتن تصویر منفی از خود مهم ترین مانع از عشق ورزی به خود است. البته باید توجه داشت که خودشیفتگی در اینجا به معنی خودپرستی نیست. چون که فرد خودپرست تنها به خود و نیازهایش اهمیت می دهد و ارزشی برای دیگران قایل نیست اما فرد خودشیفته هم به خود و هم به دیگران عشق می ورزد.

۲) تفکر مثبت: هیچ چیز به اندازه تکرار، تلقین و به کار بردن عبارت های مثبت و تاکیدی نمی تواند ضمیر ناخودآگاه فرد را تحت تاثیر قرار دهد. سعی کنید عبارات تاکیدی که دارای انرژی زیادی هستند را به کار ببرید، به عنوان مثال با خود تکرار کنید: «اعتماد به نفس من عالی است».

۳) مراقبت از سلامتی: فکر سالم در بدن سالم است. مراقب بدن خود باشید و از آن به خوبی نگهداری کنید. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از پرخوری، کم خوری، سریع غذا خوردن، کم خوابی و پرخوابی بپرهیزید.

۴) توجه به ظاهر خود: افرادی که به وضعیت ظاهری خود می رسند و لباس های مرتب و مناسب بر تن می کنند، احساس شایستگی نسبت به خود دارند. فردی که حس شایستگی ندارد، اهمیتی هم به آراستگی ظاهر خود نمی دهد. به خاطر داشته باشید که شما خیلی زود می توانید یک منبع جاذبه باشید اگر ظاهر مثبت و برازنده ای داشته باشند.

۵) تبسم: اولین نماد درونی اعتماد به نفس، رضایت خاطر است. افراد دارای اعتماد به نفس بالا، با لبخند می توانند رضایت خاطر درونی خود را نشان دهند.

۶) تنفس عمیق: هنگامی که شما دم یا بازدم عمیقی دارید، اکسیژن بیشتری به مغز خود می رسانید که این باعث کارایی بیشتر مغز به همراه تدبیر و خلاقیت می شود. تجربه ثابت کرده که افراد افسرده، کم روحیه و فاقد اعتماد به نفس، تنفس سطحی دارند.

۷) ورزش: به دست آوردن اعتماد به نفس نیازمند تسلط بر خود است و یکی از ضروریات تسلط بر جسم از طریق ورزش های جسمانی است. اغلب ورزش های جسمی با کاهش انرژی مقابله می کند و کاهش انرژی منجر به ضعف روحی می شود.

۸) راسخ بودن: فردی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است، نیازی به تایید نظر دیگران ندارد. کسانی که می خواهند همه از آنها راضی باشند، درواقع از خود رضایت ندارند، بنابراین آن را در بیرون از خود می جویند.

۹) تشویق خود: هر وقت کار خوبی انجام دادید، خود را مورد تشویق و تحسین قرار دهید و به خود آفرین بگویید. حتی اگر این کار، پختن غذا یا شستن ماشین تان باشد.

۱۰) مطالعه کتاب: یکی دیگر از راه های تقویت اعتماد به نفس، مطالعه کتاب های سودمند و الهام بخش است؛ چراکه احساس معاشرت با افراد موفق را القا می کند. وقتی با افراد موفق نشست و برخواست می کنید، در حقیقت اعتماد به نفس در شما به وجود می آید.

۱۱) احترام به خود: افرادی که از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند، محتاج مورد احترام قرار گرفتن از طرف دیگران هستند، حال آنکه افراد خودباور به خودشان احترام می گذارند. حرمت به خود، موجب جلب احترام دیگران می شود.

۱۲) توکل به خدا: از آنجا که توکل به خدا می تواند بسیاری از ترس ها را نابود کند، بنابراین در جهت افزایش اعتماد به نفس مثمرثمر خواهد بود. هر چقدر ارتباط با خدا محدودتر باشد، ترس و اضطراب بیشتری بر شما چهره می شود. ارتباط با خدا به شما نیرو و توان می دهد.

هر روز حداقل ۱۵ دقیقه را به تجسم شرایطی که در آن دارای حس اعتماد به نفس هستید، اختصاص دهید و به آن فکر کنید؛ چراکه در مورد هر چیزی که فرد به آن بیندیشد، ذهنیتش جذب می شود و پس از مدتی این احساس برای شما به شکل یک عادت در می آید.

از اینکه راهکار هایی معرفی کردی ممنونم ولی همه این چیزارو میدونم و اهل کتاب خوندنم ولی اون نقطه ای که باید دانسته هامو به اجرا دربیارم رو پیدا نمی کنم شاید به خاطر این باشه که با افراد کمتری معاشرت دارم.در کل قبل از برخورد با ادما من تخیل زیادی دربارشون می کنم و هنگام مواجه شدن با اونا نمیتونم به درستی ایفای نفش کنم . به همین خاطر رابطه هایی که با ادمای مختلف
    ا
    یجاد میکنم سطحی و گاهی اوقات هم زود تموم میشه .

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12089
    تشکـر
    572
    تشکر شده 462 بار در 297 پست
    میزان امتیاز
    10

من خودم یک کاری امروز صبح انجام دادم که اعتماد ب نفسمو زیاد کرد.صبح که از خواب بیدار شدم توی اینه به خودم نگاه کردم و توی اعضای صورتم ب یکی از زیبایی هایم نگاه کردم و حس رضایت و ارامش بهم دست داد(بعد از مدت ها)
    شما هم میتونین همین کارو انجام بدین.
    ویرایش توسط 2015 : 09-17-2015 در ساعت 06:35 PM
    امضای ایشان
    ...!

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    میزان امتیاز
    12

از اینکه راهکار هایی معرفی کردی ممنونم ولی همه این چیزارو میدونم و اهل کتاب خوندنم ولی اون نقطه ای که باید دانسته هامو به اجرا دربیارم رو پیدا نمی کنم شاید به خاطر این باشه که با افراد کمتری معاشرت دارم.در کل قبل از برخورد با ادما من تخیل زیادی دربارشون می کنم و هنگام مواجه شدن با اونا نمیتونم به درستی ایفای نفش کنم . به همین خاطر رابطه هایی که با ادمای مختلف
    ا
    یجاد میکنم سطحی و گاهی اوقات هم زود تموم میشه .
    خواهش میشه خب رابطه اجتماعی اتونو بیشتر کنید واز قبل پیش بینی عکس العمل وقضاوت دیگرون رو تو ذهنتون نکنید
    از مشاوره حضوری کمک بگیرید
    امضای ایشان

آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21806
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahestey نمایش پست ها
    خواهش میشه خب رابطه اجتماعی اتونو بیشتر کنید واز قبل پیش بینی عکس العمل وقضاوت دیگرون رو تو ذهنتون نکنید
    از مشاوره حضوری کمک بگیرید
    ممنون میشم یه مشاور مجرب بهم معرفی کنی اگه میشناسی؟

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    میزان امتیاز
    12

ممنون میشم یه مشاور مجرب بهم معرفی کنی اگه میشناسی؟
    والا تا بحال خودمم مشاوره حضوری نرفتم بعدشم شما از کدوم شهری
    فکر کنم بیانش اینجا تبلیغه ونمیشه گفت
    ولی میتونم سرچ کنم تو خ بهتون بگم
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)