نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: عدم انگیزه برای ادامه دادن

1246
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15802
    تشکـر
    3
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم انگیزه برای ادامه دادن

با عرض سلام و احترام
    من یک دکتر طب عمومی هستم. 27 سال سن دارم. من در یک خانواده متوسط به دنیا آمدم و از انجاییکه فرزند بزرگ خانواده بودم تمام مخارج تحصیلم به عهده خودم بود. من تا حالا زندگی موفقی داشتم. با شرایط بسیار دشوار نمره خوبی در کنکور گرفتم و شامل دانشکده طب شدم. یک سال میشه که فارغ شدم. من میخواهم تخصص پزشکی ام را در امریکا بگیرم. برای آن باید 3 امتحان مشکل را موفقانه سپری کنم. تمام مواد و کتاب برای این امتحان ها را آماده کردم. اما هربار که برنامه ریزی کردم نتوانستم عملی کنم. و هر بار بی انگیزه میشوم . 7 ماه از ازدواجم گذشته. خوشبختانه شوهرم انسان بسیار خوب و مهربان است. زندگی خوب و عاشقانه ای داریم. او مرا بسیار تشویق می کند که این امتحان ها را بدهم.
    لطفاً مرا رهنمایی کنید که چطور بتوانم مانند سابق، به اهدافم برسم و عزمم را قوی کنم.

2. کاربران زیر از دکتر آمنه هاشمی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6769
    تشکـر
    631
    تشکر شده 706 بار در 360 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : انگیزه

منم مثه شما بودم تو یه دوره ایی شدیدن سرد شده بودم(البته همکاریم) ، دقیق برنامه ریزی میکردم ، اهدافمو خوب میشناختم ، میدونستم میخوام چی بشم و چی میخوام ، ولی ب وخت عمل صفره صفر بودم ،
    به نظر من تعلقاتتونو از چیزهای جذاب بیرونی کم یا قطع کنین ، بیشتر روی هدفتون متمرکز بشین ، اگه حتا دو ساعت از کتاباتون حواستون پرت بشه دیگه برگشتن ب طرف کتاب بسیار سخت میشه
    اما یه چیزی مهمتر از همه بهتون بگم که همیشه یه مشاور یا یه پشتیبان درسی داشته باشین هر وقت سرد شدین فورا برین سراغش ، حرفای الهام بخش و انگیزاننده ی ایشونو خوب گوش کنین وانرژی بگیرین
    امضای ایشان
    خداحافظ همه ، حلالم كنين

4. 2 کاربران زیر از bahram.a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم انگیزه برای ادامه دادن

نقل قول نوشته اصلی توسط دکتر آمنه هاشمی نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام
    من یک دکتر طب عمومی هستم. 27 سال سن دارم. من در یک خانواده متوسط به دنیا آمدم و از انجاییکه فرزند بزرگ خانواده بودم تمام مخارج تحصیلم به عهده خودم بود. من تا حالا زندگی موفقی داشتم. با شرایط بسیار دشوار نمره خوبی در کنکور گرفتم و شامل دانشکده طب شدم. یک سال میشه که فارغ شدم. من میخواهم تخصص پزشکی ام را در امریکا بگیرم. برای آن باید 3 امتحان مشکل را موفقانه سپری کنم. تمام مواد و کتاب برای این امتحان ها را آماده کردم. اما هربار که برنامه ریزی کردم نتوانستم عملی کنم. و هر بار بی انگیزه میشوم . 7 ماه از ازدواجم گذشته. خوشبختانه شوهرم انسان بسیار خوب و مهربان است. زندگی خوب و عاشقانه ای داریم. او مرا بسیار تشویق می کند که این امتحان ها را بدهم.
    لطفاً مرا رهنمایی کنید که چطور بتوانم مانند سابق، به اهدافم برسم و عزمم را قوی کنم.

دوست عزیز بعد از گذروندن اون همه مشکلات باید کمی هم تفریح داشته باشید

میتونید کارتون رو بعد از یک مسافرت شروع کنید

برنامه ریزی شما باید روی کاغذ باشه با مربع های کوچیکی که جلوش میکشید

از برنامه ریزی های ساده شروع کنید و خودتون رو مکلف به اجراش کنید و بعد از هر اجرا به خودتون جایزه ای بدید

حتی اگر این جایزه درست کردن قهوه و چای برای خودتون باشه

زمانی رو در روز با همسرتون قرار بدید تا پیاده روی کنید و در این فاصله در مورد برنامه ها و احیانا" مشکلات صحبت کنید

حتما" محلی رو در خانه برای اینکار اختصاص بدید تا شرطی شده و در این محیط برای درس خوندن ارامش داشته باشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 4 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط دکتر آمنه هاشمی نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام
    همیشه بعد از اینکه آدم به یه هدفی می رسه بعدش یه افسردگی خفیف رو تجربه می کنه. کلاً تغییر شرایط یه جور دپرشن خاص خودش رو داره و شما تو این یک سال اخیر هم فارغ التحصیلی و هم ازدواج رو تجربه کردید به همین دلیل شاید اهدافت قبل این تغییرات، دیگه اهداف الآنت نباشه یا حداقل اون اشتیاق قبلی رو نسبت بهش نداشته باشی.
    به خودت فعلاً استراحت بده، ببین واقعاً دلت چی می خواد، جنبه های مثبت و منفی راهی رو که می خوای بری رو بنویس و بعد جمع بندی یه تصمیم بگیر.
    امضای ایشان

8. 2 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15802
    تشکـر
    3
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط e.v نمایش پست ها
    سلام خانوم دکتر
    همیشه بعد از اینکه آدم به یه هدفی می رسه بعدش یه افسردگی خفیف رو تجربه می کنه. کلاً تغییر شرایط یه جور دپرشن خاص خودش رو داره و شما تو این یک سال اخیر هم فارغ التحصیلی و هم ازدواج رو تجربه کردید به همین دلیل شاید اهدافت قبل این تغییرات، دیگه اهداف الآنت نباشه یا حداقل اون اشتیاق قبلی رو نسبت بهش نداشته باشی.
    به خودت فعلاً استراحت بده، ببین واقعاً دلت چی می خواد، جنبه های مثبت و منفی راهی رو که می خوای بری رو بنویس و بعد جمع بندی یه تصمیم بگیر.
    یک دنیا ممنون از راهنمایی هایتان.

10. کاربران زیر از دکتر آمنه هاشمی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

e.v

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15802
    تشکـر
    3
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : انگیزه

نقل قول نوشته اصلی توسط bahram.a نمایش پست ها
    منم مثه شما بودم تو یه دوره ایی شدیدن سرد شده بودم(البته همکاریم) ، دقیق برنامه ریزی میکردم ، اهدافمو خوب میشناختم ، میدونستم میخوام چی بشم و چی میخوام ، ولی ب وخت عمل صفره صفر بودم ،
    به نظر من تعلقاتتونو از چیزهای جذاب بیرونی کم یا قطع کنین ، بیشتر روی هدفتون متمرکز بشین ، اگه حتا دو ساعت از کتاباتون حواستون پرت بشه دیگه برگشتن ب طرف کتاب بسیار سخت میشه
    اما یه چیزی مهمتر از همه بهتون بگم که همیشه یه مشاور یا یه پشتیبان درسی داشته باشین هر وقت سرد شدین فورا برین سراغش ، حرفای الهام بخش و انگیزاننده ی ایشونو خوب گوش کنین وانرژی بگیرین
    یک دنیا سپاس از گفته های بسیار دقیق تان. فاصله گرفتن از کتابها واقعاً تاثییر منفی دارد. مرسی

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15802
    تشکـر
    3
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    دوست عزیز بعد از گذروندن اون همه مشکلات باید کمی هم تفریح داشته باشید

میتونید کارتون رو بعد از یک مسافرت شروع کنید

برنامه ریزی شما باید روی کاغذ باشه با مربع های کوچیکی که جلوش میکشید

از برنامه ریزی های ساده شروع کنید و خودتون رو مکلف به اجراش کنید و بعد از هر اجرا به خودتون جایزه ای بدید

حتی اگر این جایزه درست کردن قهوه و چای برای خودتون باشه

زمانی رو در روز با همسرتون قرار بدید تا پیاده روی کنید و در این فاصله در مورد برنامه ها و احیانا" مشکلات صحبت کنید

حتما" محلی رو در خانه برای اینکار اختصاص بدید تا شرطی شده و در این محیط برای درس خوندن ارامش داشته باشید
    تشکر آقا فرخ. پیاده روی با همسرم واقعاً آرامش بخش است . من فقط 2 شب در هفته خانه هستم و متاسفانه وقت کمی را همسرم می باشم. چون بیمارستان هستم و سرکار میرم.
    کوشش میکنم بیشتر وقت بزارم براش. مرسی
    ویرایش توسط دکتر آمنه هاشمی : 05-05-2015 در ساعت 03:51 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)