نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: عدم ثبات در برنامه ریزی و هدر رفتن وقت

523
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    تشکر شده 113 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    8

عدم ثبات در برنامه ریزی و هدر رفتن وقت

سلام من پسرم و 25 سالمه . مشکلم اینه که برنامه ریزی توی کارهام ندارم . خیلی تلاش کردم با برنامه باشم ولی در نهایت 1 هفته یا 1 ماه بهش عمل میکنم دوباره شل میشم و میگم بیخیال حسش نیست و کارهام را بدون برنامه انجام میدم .

مثلا به یکی از کارام خیلی میرسم یکیش را اصلا انجام نمیدم میگم حوصله ندارم یا بعدا .

ترم اخر کارشناسیم و باید برای کنکور ارشد سال بعد اماده بشم . هدفم هم گذاشتم دانشگاه صنعتی شریف . ولی اینجوری که من دارم پیش میرم فقط یک ارزو میشه برام و درس نمیخونم .

من شاغل هم هستم و کارهای مختلفی در طول روز انجام میدم باید برای شغل و درس و دانشگاه و کنکور و فعالیت های دیگه برنامه ریزی کنم و به همشون برسم .

ولی مشکلم اینه که یکی را تمام وقتم را براش میزارم یکی اصلا سراغش نمیرم . کلا بی برنامه هستم ثبات ندارم .

خیلی وقتم تلف میشه .

چکار کنم ملزم به رعایت برنامه ریزیم بشم ؟ تلاشهای بسیاری کردم ولی هیچ کدوم مستمر نبود و بعد مدتی رها شد ...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم ثبات در برنامه ریزی و هدر رفتن وقت

نقل قول نوشته اصلی توسط Dev نمایش پست ها
    سلام من پسرم و 25 سالمه . مشکلم اینه که برنامه ریزی توی کارهام ندارم . خیلی تلاش کردم با برنامه باشم ولی در نهایت 1 هفته یا 1 ماه بهش عمل میکنم دوباره شل میشم و میگم بیخیال حسش نیست و کارهام را بدون برنامه انجام میدم .

مثلا به یکی از کارام خیلی میرسم یکیش را اصلا انجام نمیدم میگم حوصله ندارم یا بعدا .

ترم اخر کارشناسیم و باید برای کنکور ارشد سال بعد اماده بشم . هدفم هم گذاشتم دانشگاه صنعتی شریف . ولی اینجوری که من دارم پیش میرم فقط یک ارزو میشه برام و درس نمیخونم .

من شاغل هم هستم و کارهای مختلفی در طول روز انجام میدم باید برای شغل و درس و دانشگاه و کنکور و فعالیت های دیگه برنامه ریزی کنم و به همشون برسم .

ولی مشکلم اینه که یکی را تمام وقتم را براش میزارم یکی اصلا سراغش نمیرم . کلا بی برنامه هستم ثبات ندارم .

خیلی وقتم تلف میشه .

چکار کنم ملزم به رعایت برنامه ریزیم بشم ؟ تلاشهای بسیاری کردم ولی هیچ کدوم مستمر نبود و بعد مدتی رها شد ...

یکی از دغدغه های انسان‌ها به ویژه مدیران و کارآفرینان زمان‌بندی و برنامه‌ریزی صحیح است. مدیری را در نظر بگیرید که به دلیل مشغله‌ی فراوان، قرار‎های ملاقات و یا تلفن‌های کاری متعددی را در برنامه کاری خود دارد و همیشه اتفاقات غیر منتظره مثل یک قرار ملاقات ناگهانی یا یک جلسه اضطراری در کمین مدیران است. یک مدیر برای آنکه بتواند در سمت خود به موفقیت دست یابد باید برنامه‌ریزی دقیقی برای امور روزانه، هفتگی و حتی ماهانه خود داشته باشد تا خودش را در برابر بی‌برنامگی ها در امان بدارد.
    در این مقاله با استفاده از ۶ تکنیک، روش برنامه ریزی صحیح را بررسی می‌نماییم تا بتوانیم امور زندگی و کاری خود را با دقت و برنامه‌ی صحیح به سمت موفقیت نیل دهیم.

۱- اهدافتان را واقعی و دست‌یافتنی انتخاب کنید و بر اهدافتان تمرکز کنید
    اهداف شما مانند چراغی است که مسیر تاریک روبرویتان را روشن میکند تا در رسیدن به آنچه میخواهید موفق گردید. اطمینان حاصل کنید که اهدافتان دست یافتنی و دور از دسترس نیست. همیشه اهدافتان را در جلوی رویتان تصور کنید تا فراموششان نکنید و بر روی آنها تمرکز کنید.

۲- یک تقویم داشته باشید و از آن نگهداری کنید، همیشه!
    مهم نیست یک تقویم قدیمی رومیزی داشته باشید یا یه یک سر‌رسید ساده یا یک اپلیکیشن تقویم که با همه‌ی دیوایس‌های شما همگام(sync) شده باشد، مهم این است که از تقویمتان مداوما استفاده کنید.

۳- اولویت‌های خود را در ابتدای روز مشخص کنید
    در ابتدای هر روز کاری ۲۰ دقیقه را به اولویت بندی کارهای خود اختصاص دهید. این زمان را فقط برای خودتان و تنها خودتان قرار دهید؛ تلفن هایتان را روی منشی تلفنی دایورت کنید، میل‌باکس خود را ببندید و به طور کلی تمام مشغله ها و برنامه هایتان را فراموش کنید. مهمترین برنامه‌ی شما در حال حاضر اولویت بندی است. اگر فکر میکنید این ۲۰ دقیقه را نمیتوانید برای خود در ابتدای صبح فراهم کنید، هر روز یک قرار ملاقات ۲۰ دقیقه ای با خودتان در محل تقویمتان تنظیم کنید!

۴- اولویت هایتان را اولویت بندی کنید
    کارهای با اولویت بالا را اول و کارهای با اولویت پایین تر را در انتها قرار دهید. شاید این کار کمی اضافی به نظر برسد. اما حقیقت آن است که انسان ها تمایل دارند کارهای راحت تر را در ابتدا انجام دهند و کارهای سخت را به بعدا موکول کنند. اما بعدا هیچ وقت وجود ندارد! بنابراین کارهایی که پر‌اهمیت‌ترو زمان‌بر‌تر هستند را ابتدا انجام دهید‍‍. فراموش نکنید که انرژی اول وقت خیلی بیشتر از سایر اوقات است.

۵- در پایان هر روز کارهای نا‌تمام خود را به پایان برسانید
    در پایان وقت کاری خود ۲۰ دقیقه را برای پایان دادن به کارهای ناتمام جزئی مثل چک کردن ایمیل‌ها، گوش دادن به پیغام های صوتی و یا ارجاع دادن پرونده ها و نامه ها به دیگر همکارانتان، اختصاص دهید. کارهای ناتمام و جزئی که اغلب تعدادشان زیاد است بیشتر از کارهای بزرگ ذهن ما را درگیر میکند. این تکنیک کمک میکند تا ذهنمان را از دغدغه های کارهای جزئی پاک کنیم و به کارهای بزرگ بهتر و بیشتر بیاندیشیم.

۶- محیط کاریتان را مرتب کنید
    مطمئنا در یک محیط نامرتب و کثیف نمیتوان به خوبی تمرکز کرد. نمود محیط کاری و حتی محتویات درون کیف شما در ذهن شما اشکار خواهد شد. اگر همه چیز مرتب و سر جایش باشد، ذهن شما هم مرتب تر و راحت تر درگیر مسائل میشود تا اینکه دغدغه ذهن شما یافتن یک خودکار در بین انبوهی از کاغذهای روی میزتان باشد! در پایان هر روز محیط کاری خود را مرتب کنید تا روز بعد را با یک حس توام با پاکیزگی و انرژی مثبت آغاز کنید.

چرا باید به برنامه ریزی بها دهیم؟ زیرا بسیاری از بحران ها، موارد اضطراری و مواردی که سخت قابل کنترل اند، همیشه وجود دارند و یک مدیر باید بتواند با برنامه ریزی صحیح از عهده ی کارهای قابل کنترل بربیاید تا زمان بیشتری را برای مواردی که سخت قابل کنترل اند صرف نماید. برنامه ریزی به دسته بندی صحیح دغدغه های ذهنی و مواجهه با آن ها کمک میکند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

یه اصطلاحی هست که میگن هیچ وقت نمیشه چند تا هندونه رو با هم بلند کرد به نظرم شما از حد توان از خودتون انتظار دارید خب اینکه میگین چندین کار رو در طول روز میخواین انجام بدین واقعا انرژی بر و خسته کنندس و بدتر از همه ممکنه هیچکدوشم انجام ندین. پس برای اینکه از کار کردن منزجر نشین و در ضمن به برنامتونم عملی کنید برنامه ای در حد توان خودتون انجام بدین مثلا وقتی شاغل هسید و میخواین درس بخونید بالطبع به خاطر اون خستگی ناشی از کار شاید 5 یاا 6 ساعت بیشتر نتونید درس بخونید و صددرصد انجام کارهای غیر ضروری رو کنسل کنید . و روزهای تعطیل هم وقت بیشتری برای درس خوندن اختصاص بدین. کسی که میخوات به یک هدفی برسه مجبوره یکسری کارها رو به بعد موکول کنه یا اینکه یک شغل نیمه وقت انتخاب کنید تا به هدفتون یعنی قبولی در کارشناسی ارشد برسید
    ویرایش توسط eli2 : 09-21-2016 در ساعت 10:15 PM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

5. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    تشکر شده 113 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    یه اصطلاحی هست که میگن هیچ وقت نمیشه چند تا هندونه رو با هم بلند کرد به نظرم شما از حد توان از خودتون انتظار دارید خب اینکه میگین چندین کار رو در طول روز میخواین انجام بدین واقعا انرژی بر و خسته کنندس و بدتر از همه ممکنه هیچکدوشم انجام ندین. پس برای اینکه از کار کردن منزجر نشین و در ضمن به برنامتونم عملی کنید برنامه ای در حد توان خودتون انجام بدین مثلا وقتی شاغل هسید و میخواین درس بخونید بالطبع به خاطر اون خستگی ناشی از کار شاید 5 یاا 6 ساعت بیشتر نتونید درس بخونید و صددرصد انجام کارهای غیر ضروری رو کنسل کنید . و روزهای تعطیل هم وقت بیشتری برای درس خوندن اختصاص بدین. کسی که میخوات به یک هدفی برسه مجبوره یکسری کارها رو به بعد موکول کنه یا اینکه یک شغل نیمه وقت انتخاب کنید تا به هدفتون یعنی قبولی در کارشناسی ارشد برسید
    خوب منم توی شرکتی که شاغل هستم زمان کاریم دست خودمه و با شرایطم کنار میان . معمولا صبح تا ظهر میمونم و بقیه ی روز را به کارهای دیگم اختصاص میدم .

وقت ازادم کم نیست ولی خوب استفاده نمیکنم .

الان مهمترین هدفم قبولی ارشد تهران هست . شریف انتخابمه و میخوام براش نهایت تلاشما بکنم . ولی اینجوری که من دارم پیش میرم فایده نداره . توی درسای عمومی و ریاضیات هم ضعیفم خیلی زیاد باید تلاش کنم .

ترم اخر کارشناسیم برای من یک امتحان بزرگه که خودما بسنجم . بخاطر همین نگرانم که این بی حالی و بی برنامگی کار دستم بده دوباره بشم مثل گذشته .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)