مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 23 از 23

موضوع: عدم رضایت از زندگی

1. Top | #21

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    5400
    عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    ميانگين پست در روز
    0.61
    تشکـر
    99
    تشکر شده 647 بار در 373 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : عدم رضایت از زندگی

ناخشنودی بسیاری از کسانی که از زندگی خود راضی نیستند، محرومیت نیست، بلکه ناچیز شمردن و اهمیت ندادن به چیزهایی است که دارند. اگر روحیه ی فرد، این گونه باشد که آن چه را دارد ناچیز می شمارد و لذت خود را در آن چیزی می داند که ندارد، در این صورت، راه تحقق رضایت از زندگی، تأمین خواسته ها و افزایش سطح زندگی نیست؛
    زیرا او به هر سطحی از زندگی که برسد، باز همین الگوی فکری را دارد که: «آن چه دارم ناچیز است و خوش بختی در چیزهای بالاتری است که ندارم».

بدون شک، زندگی «داشته ها» و «نداشته ها»ی فراوانی دارد. اگر انسان به داشته های خود توجه کند و از آن ها لذت ببرد، راحت تر می تواند نداشته ها را تحمل کند. اما اگر کسی داشته های خود را نبیند، زندگی را یک سره محرومیت می داند و در آن هیچ نقطه ی امیدی نمی یابد

از سوی دیگر، چنین افرادی به جهت آرزوهای بی حد و مرزی که دارند، هیچ گاه به خواسته های خود دست نمی یابند و همواره به خاطر آن ها حسرت می خورند. لذا آرزوهای دور و دراز، سبب می شود که انسان، داشته های خود را کوچک ببیند و از آن ها لذت نبرد و نسبت به نداشته ها نیز حسرت بخورد. به همین جهت امام علی(ع) می فرماید: از آرزوها [ی طولانی] بپرهیزید؛ زیرا نشاط نعمت هایی را که دارید، از میان می برد و آن ها را نزد شما کوچک می سازد و حسرتِ آن چه را که آرزو دارید، در پی می آورد.

بدون شک، زندگی «داشته ها» و «نداشته ها»ی فراوانی دارد. اگر انسان به داشته های خود توجه کند و از آن ها لذت ببرد، راحت تر می تواند نداشته ها را تحمل کند. اما اگر کسی داشته های خود را نبیند، زندگی را یک سره محرومیت می داند و در آن هیچ نقطه ی امیدی نمی یابد و همه ی زندگی، یک پارچه برای او سختی و تلخی است و واقعاً چنین زندگی ای را نمی توان تحمل کرد. لذا بردباری نیز از میان می رود و فرد، توان تحمّل سختی ها را نخواهد داشت .
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #22

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30309
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.62
    تشکـر
    43
    تشکر شده 75 بار در 64 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

پاسخ : خود آزاری

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    هردوتاش روان تحلیلگری میکنه بر اساس نظریه یونگ (آرکی تایپهای انواع مردان و انواع زنان). مهم این بود که تشخیصش درست بود . من از نوجوانی تا الان درگیر این مسایل بودم و مدام پیش مشاوره میرفتم و مشاورها هم دو سه دسته بودن و اصل مشکل من رو نمیفهمیدن
    یا همه امید الکی میدن آفرین تو راست میگی و ... و پول میگیرن تا ازت تعریف کنن یه سری ها هم فقط انژی مثبت یاد گرفتن و همه چیو مثبت میدیدن و تشویق میکردن به پیشرفت و درس خوندن و ... یه سری مشاورها هم که برعکس سرزنشت میکنن و میگن مشکل از تو هستش و ...
    اما من وقتی یه جلسه صحبت کردم (از اصل موضوع هم صحبت نکردم چون نه میدونستم کمالگرام نه .... از نارضایتی هام تو کار و درس و زندگی و ... گفتم. با توجه به صحبتهای خودم و دو تا تستی که ازم گرفت گفت ریشه مشکلت این چند تا مساله هستند و اینارو اینجوری باید حل کنی بقیه مسائلت هم خود به خود حل میشه)
    ولی کاری که این مشاور کرد اول اینکه اصلا قضاوتم نکرد دوم اینکه خودم رو به خودم شناسوند دو تا تست پیشش دادم و با تحلیل این تستها فهمیدم کجاها مشکل دارم, تو کدوم زمینه ها قوی هستم و تو کدوم زمینه ها ضعیف هستم , نقاط قوتم رو روش تکیه کردم و نقاط ضعفم رو سعی در بر طرف کردنش کردم
    این مسایلی که ما داریم مشکل نیست هر کسی تو بعضی مسایل شدت داره تو بعضی مسایل ضعف داره فقط باید یاد بگیریم اینهارو به حد تعادل برسونیم
    مثلا همین کمالگرایی رو میگفت چیز بدی نیست به شرطی که درست هدایش کنی و به حد تعادل رسونی و اگر در جای درست ازش استفاده کنی به موفقیت هم میرسی
    با تستها و مشاوره ای که باهاش داشتم فهمیدم تو زمینه اجرایی و کار خیلی قوی ترم و این کمالگرایی رو تو این زمیته هدایت کردم نتیجش این شد که 7و8 سال دنبال این بودم که یه کار پاره وقت داشته باشم که 500 در ماه بهم بدن فعلا بیکار نباشم و پیدا نمیکردم اما بعد یه مدت تلاش الان تونستم کار ثابت با حقوق خوب و بیمه و ... پیدا کنم
    اینقدری رفتار و اخلاقم فرق کرده که همه اطرافیانم میگن چقدر فرق کردی نسبت به قبلت چیکار کردی اینقدر پیشرفت کردی ...
    چه خوب... مشاوره هایی که من رفتم، یا گفتن فقط خودم میتونم به خودم کمک کنم، یا حوصله نداشتن گوش بدن، یا گفتن ازدواج کن، یا فقط گوش کردن... کمالگراییم رو هم خودم فهمیدم با ویژگیهایی که دارم...

4. Top | #23

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30309
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.62
    تشکـر
    43
    تشکر شده 75 بار در 64 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

پاسخ : عدم رضایت از زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita moein نمایش پست ها
    ناخشنودی بسیاری از کسانی که از زندگی خود راضی نیستند، محرومیت نیست، بلکه ناچیز شمردن و اهمیت ندادن به چیزهایی است که دارند. اگر روحیه ی فرد، این گونه باشد که آن چه را دارد ناچیز می شمارد و لذت خود را در آن چیزی می داند که ندارد، در این صورت، راه تحقق رضایت از زندگی، تأمین خواسته ها و افزایش سطح زندگی نیست؛
    زیرا او به هر سطحی از زندگی که برسد، باز همین الگوی فکری را دارد که: «آن چه دارم ناچیز است و خوش بختی در چیزهای بالاتری است که ندارم».

بدون شک، زندگی «داشته ها» و «نداشته ها»ی فراوانی دارد. اگر انسان به داشته های خود توجه کند و از آن ها لذت ببرد، راحت تر می تواند نداشته ها را تحمل کند. اما اگر کسی داشته های خود را نبیند، زندگی را یک سره محرومیت می داند و در آن هیچ نقطه ی امیدی نمی یابد

از سوی دیگر، چنین افرادی به جهت آرزوهای بی حد و مرزی که دارند، هیچ گاه به خواسته های خود دست نمی یابند و همواره به خاطر آن ها حسرت می خورند. لذا آرزوهای دور و دراز، سبب می شود که انسان، داشته های خود را کوچک ببیند و از آن ها لذت نبرد و نسبت به نداشته ها نیز حسرت بخورد. به همین جهت امام علی(ع) می فرماید: از آرزوها [ی طولانی] بپرهیزید؛ زیرا نشاط نعمت هایی را که دارید، از میان می برد و آن ها را نزد شما کوچک می سازد و حسرتِ آن چه را که آرزو دارید، در پی می آورد.

بدون شک، زندگی «داشته ها» و «نداشته ها»ی فراوانی دارد. اگر انسان به داشته های خود توجه کند و از آن ها لذت ببرد، راحت تر می تواند نداشته ها را تحمل کند. اما اگر کسی داشته های خود را نبیند، زندگی را یک سره محرومیت می داند و در آن هیچ نقطه ی امیدی نمی یابد و همه ی زندگی، یک پارچه برای او سختی و تلخی است و واقعاً چنین زندگی ای را نمی توان تحمل کرد. لذا بردباری نیز از میان می رود و فرد، توان تحمّل سختی ها را نخواهد داشت .
    عدم رضایت نیس مشکل من، خودآزارم

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

عدم رضایت شغلی,  عدم رضایت از زندگی,  عدم رضایت از ظاهر همسر,  عدم رضایت از خود,  عدم رضایت والدین در ازدواج,  عدم رضایت از زندگی مشترک,  عدم رضایت خانواده در ازدواج,  عدم رضایت از ظاهر خود,  عدم رضایت پدر در ازدواج,  عدم رضایت مرد به طلاق,  فراموشی رمز جیمیل,  فراموش كردن پسورد اينستاگرام,  فراموشی رمی جمرات,  فراموش كردن پسورد جيميل,  فراموش كردن عشق,  فراموش كردن پسورد ايميل,  فراموش كردن پسورد اپل ايدي,  فراموش کردم بابک جهانبخش,  فراموش كردن رمز جيميل,  فراموشی عشق,  من ما كنتي تكوني,  من و تو,  من فضلك,  منشن الكايد,  من اللي اختار اسمك,  منتدى فتكات,  من النظرة الثانية,  منال العالم,  منتدى الجلفة,  من سيربح المليون,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)