نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: عدم کنترل خشم

2329
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5726
    تشکـر
    54
    تشکر شده 45 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    10

عدم کنترل خشم

سلام
    من خیلی وقته ک ب هیچ وجه عصبانیتم رو نمیتونم کنترل کنم و این مساله خیلی نگرانم کرده حتی باعث اختلافات زیاد بین منو نامزدم شده
    وقتی عصبانی میشوم بی کنترل میشوم جوری همه خشم و ناراحتی کل وجودمو میگیره ک حتی قدرت فکر کردنمم مختل می کنه و واقعا هیچی جلو دارم نیست و متوجه نمیشوم هر چی از دهنم در میاد میگم و رفتارایی می کنم ک بعدش انگار خودم نبودم! باورم نمیشه بیشتر هم با نامزدم اینجوری هستم حتی تو اون شرایط ب زبون هم میاد ک کاری نکن ک دو دقیقه بعد پشیمون شی! باز هم متوجه نمیشوم
    قبلا حتی روی نامزدمم دست بلند ک هروقت یادم میوفته میخوام بمیرم الان بیشتر این عصبانیت هام با همسرمه با دوستام خیلی خوبم همینطور خانواده خودمو حدالمکان کنترل میکنم ولی با نامزدم...
    با رفتارام واقعا نا امیدش کردم همش میگه بد بختم کردی اینجوری بخوای باشی زندگیمو از هم میپاشی... داری احساسمو می کشی ...
    به خدا همه چیزم میدونم بعدش ک خیلی پشیمون میشوم از کارام خیلی با خودم صحبت میکنم ک سری دیگه خودتو کنترل کن صلوات بشمار اروم باش بی احترامی نکن شوهرته و خیلی سرزنش های دیگه ب خودم اما سری بعد باز تکرار و باز تکرار و باز تکرار کمکم کنید نگرانم
    ویرایش توسط باران بهار : 09-04-2014 در ساعت 12:48 AM
    امضای ایشان

برایم نوشته بود :
    گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند شاید چون آرزوهایم بلندند . . .
    ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید :
    امیدی هست چون خدایی هست . . .
    آری و چه زیبا نوشته بود !
    همواره با خود تکرار میکنم امیدی هست ؛ چون خدایی هست . . .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6089
    تشکـر
    11
    تشکر شده 13 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عدم کنترل خشم!! توروخدا راهنمایی کنید

سلام دوست من... دو تا تاپیک با یه عنوان زدین، به نظر مسئله به شدت تحت فشار گذاشتتون...
    خوب من کارشناس نیستم ولی شاید بتونم به عنوان آدمی که معمولاً باعصبانیتش کنار میاد چند تا راهنمایی برات داشته باشم...

در مواقعی که آدم تحت تنش زیادی قرار میگیره ممکنه دست به رفتارهای پرخاشگرانه در برخورد با اموری که مورد پسندش نیست بزنه... ممکنه در اینطور مواقع تصور اینکه من آدمیم که نمیتونه اعصابش رو کنترل کنه خود به خود تشدیدکننده باشه... پس به مواقعی فکر کن که با مسئله واقعاً ناخوشایندی رو در رو شدی و تونستی بدون رفتارهای خشونت آمیز و منطقی با طرفت برخورد کنی و بدون اینکه از حقوقت به عنوان یه انسان عقب نشینی کرده باشی مسئله رو معقولانه حل کردی... نذار تصور نادرستی درونت شکل بگیره چون وقتی یه رفتار اشتباه مدام و مدام تکرار بشه تبدیل به شخصیتت میشه و اون موقع اصلاح شخصیت کار ساده ای نیست... بعد از بروز خشمت عذاب وجدان گرفتن یا دوباره خشمگین شدن این بار از جانب خودت راهکار مناسبی نیست... بهتره هر بار که داری تسلیم عصبانیت میشی با چیزی حواست رو پرت کنی... راهکارهای ساده ای هست... همیشه چیزی برای یاددآوری همراهت داشته باش... مثلاً یه دستبند ساده به مچت ببند، هر وقت در بین بحثی حس کردی داری از کوره در میری با اون به خاطر بیار که تا 10 بشمری (و یا 5 تا صلوات بفرست) و بعد جمله ای میخواستی بگی رو با آرامش شروع کن... مطمئن باش با سکوت موقت هم خودت آروم شی و هم طرف صحبتت...

اگه قربانی عمومی عصبانیتت هم یه فرد خاصه اون هم باید زیر ذره بین قرار بگیره... معمولاً چه رفتارهایی ازش سر میزنه که باعث میشه از کوره در برین؟ آیا اشتباه از اون سر زده و شما موقع توبیخ اون از کوره در رفتین؟ آیا اشتباه از شما سر زده و گوشزد کردن اشتباهتون به شما باعث خشمتون شده؟ در ضمن اون هم میتونه با سکوت موقتش باعث آرامش شما بشه... و یا به طرزی که باعث احساس ناراحتی در شما نشه موقتاً با گفتن چیزی مثل اینکه "بهتره این بحث رو بعداً در آرامش بیشتری ادامه بدیم" محل رو ترک کنه تا شما بتونین آروم بشین... نه اینکه هر دو طرف صداشون رو بالا ببرن طوری که هیچ کدوم صدای اون یکی رو نشنون... اگه رفتار خشونت آمیزتون جنبه فیزیکی پیدا کرده و به نظرتون کنترل این رفتارها داره از دستتون خارج میشه حتماً از مشاوره حضوری کمک بگیرین...

براتون آرزوی موفقیت دارم دوست من.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6064
    تشکـر
    32
    تشکر شده 196 بار در 82 پست
    میزان امتیاز
    10

رفتار شما مصداق یکی از اختلالات هست به نام حالت انفجاری البته از نوع خفیفش چون اون حالت گاهی همراه با صدمه زدن به اموال عمومی ، شخصی و در نوع حاد آسیب رساندن به دیگران یا خود هستش ..و بعد از گذشتن دوره انفجاری شخص به حالت شخصیت قبلی بر میگرده لازم به توضیحه وقتی از لفظ اختلال استفاده میشه نباید موجب نگرانی بشه چون به واقع اگه سلامت و اختلال رو دو نقطه در راس یک خط فرض کنیم
    (سلامت .ــــــــــــــــــــــــ ــــ.اختلال ) هیچ کس به طور کامل در ابتدا یا انتهای این خط قرار نمیگیره و همه یه جورائی در جائی بین دو این نقطه قرار میگیرند که بعضی به سلامت نزدیک ترن و بعضی به اختلال ..اما راه حل شما چون به واقع نوعی اختلال هست و کنترل اون دست خود شما نیست که بخواهید در مواقع لزوم از خود کنترلی استفاده کنید بهتره از یه مشاور خوب کمک بگیرید ولی بدونید که راه حل درمانی داره و جای نگرانی نیست
    امضای ایشان
    وقتی خدا کاری برات انجام میده تو به توانائی های خدا اطمینان داری و هنگامی که کاری برات انجام نمیده خدا به توانائی های تو اطمینان داره ....
    .................................................. ...............
    1- برای تشکر از پست مورد نظرتون از کلید تشکر استفاده کنید (سپاس نشانه قدرشناسی شماست )
    2- برای متوجه شدن کاربر از ادامه داشتن بحث پست مورد نظر رو نقل قول بگیرید
    3- جداً از دادن جوابهای طنز و مسخره کردن کاربر و یا دادن جوابهای بدون تفکر حاوی مطالبی همراه با شدت عمل پرهیز کنید ..

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط باران بهار نمایش پست ها
    سلام
    من خیلی وقته ک ب هیچ وجه عصبانیتم رو نمیتونم کنترل کنم و این مساله خیلی نگرانم کرده حتی باعث اختلافات زیاد بین منو نامزدم شده
    وقتی عصبانی میشوم بی کنترل میشوم جوری همه خشم و ناراحتی کل وجودمو میگیره ک حتی قدرت فکر کردنمم مختل می کنه و واقعا هیچی جلو دارم نیست و متوجه نمیشوم هر چی از دهنم در میاد میگم و رفتارایی می کنم ک بعدش انگار خودم نبودم! باورم نمیشه بیشتر هم با نامزدم اینجوری هستم حتی تو اون شرایط ب زبون هم میاد ک کاری نکن ک دو دقیقه بعد پشیمون شی! باز هم متوجه نمیشوم
    قبلا حتی روی نامزدمم دست بلند ک هروقت یادم میوفته میخوام بمیرم الان بیشتر این عصبانیت هام با همسرمه با دوستام خیلی خوبم همینطور خانواده خودمو حدالمکان کنترل میکنم ولی با نامزدم...
    با رفتارام واقعا نا امیدش کردم همش میگه بد بختم کردی اینجوری بخوای باشی زندگیمو از هم میپاشی... داری احساسمو می کشی ...
    به خدا همه چیزم میدونم بعدش ک خیلی پشیمون میشوم از کارام خیلی با خودم صحبت میکنم ک سری دیگه خودتو کنترل کن صلوات بشمار اروم باش بی احترامی نکن شوهرته و خیلی سرزنش های دیگه ب خودم اما سری بعد باز تکرار و باز تکرار و باز تکرار کمکم کنید نگرانم
    عزيزم سعي كني اينطور مواقع اصلا حرفي نزني محل رو ترك كني يه جاي اروم بري نفس عميق بكشي سكوت بهترين راه حله منم خيلي عصبيم يعني صبحا كه از خواب پا ميشم عصبانيم نميدونم چرا شايد خستگي شايد كمبود خواب دارم و اينجور مواقع كه همسرم ميبينه عصبيم شوخيش ميگيره تيكه ميندازه خودش هر هر ميخنده يعني فكر كنم ذوق ميكنه از اينكه اذيتم كنه نميدونم ولي من بهش بگم ولم كن دست از سرم بردار ميبيني عصبانيم ميخاي حرص بدي .ولي مشكل شما انگار يكم جديه دليل عصبانيتت شايد عدم علاقت به همسرته؟ يا حتما يه مشكلي باهاش داري ؟ باهاش صحبت كن شايد اون مشكل رو بتونه حل كنه دليل عصبانيتت رو پيدا كن اگر فكر ميكني حل ميشه با حرف زدنم ميتوني حلش كن اما اگه نه خب پيش روانشناس يا مشاوره حتما بريد .چون نامزد شما هم گناهي نكرده كه شما رو انتخاب كرده اون شمارو انتخاب كرده چون ميخاستاه پيش شما به ارامش بره ايشون كه گناهي نداره

5. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    Ok

سلام

عزیزم چند تا سوال دارم که امیدوارم به دقت پاسخ بدید:1-سن وسالتون 2-چند تا خواهر ویا برادر دارید و ترتیب و تفاوت سنیتون3-شغل و کار پر ومادر و تفاوت سنی بینشان و مدرک تحصیلیشون4-مدرک تحصیلی و کار وشغل خودتون4- چند وقته نامزدید5-تفاوت سنی بین شما دونفر6-تمام سوالات بالا رو اگر پاسخشون رو میدونید در مورد نامزدتون هم ذکر کنید. متشکرم

در ضمن پاسختون رو به صورت نقل قول درج کنید که من متوجه بشم که پاسخ داده اید

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5726
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    عزيزم سعي كني اينطور مواقع اصلا حرفي نزني محل رو ترك كني يه جاي اروم بري نفس عميق بكشي سكوت بهترين راه حله منم خيلي عصبيم يعني صبحا كه از خواب پا ميشم عصبانيم نميدونم چرا شايد خستگي شايد كمبود خواب دارم و اينجور مواقع كه همسرم ميبينه عصبيم شوخيش ميگيره تيكه ميندازه خودش هر هر ميخنده يعني فكر كنم ذوق ميكنه از اينكه اذيتم كنه نميدونم ولي من بهش بگم ولم كن دست از سرم بردار ميبيني عصبانيم ميخاي حرص بدي .ولي مشكل شما انگار يكم جديه دليل عصبانيتت شايد عدم علاقت به همسرته؟ يا حتما يه مشكلي باهاش داري ؟ باهاش صحبت كن شايد اون مشكل رو بتونه حل كنه دليل عصبانيتت رو پيدا كن اگر فكر ميكني حل ميشه با حرف زدنم ميتوني حلش كن اما اگه نه خب پيش روانشناس يا مشاوره حتما بريد .چون نامزد شما هم گناهي نكرده كه شما رو انتخاب كرده اون شمارو انتخاب كرده چون ميخاستاه پيش شما به ارامش بره ايشون كه گناهي نداره
    باور کنید همون طور ک گفتم من همه اینارو میدونم ک چیکار کنم ولی تو عصبانیت همش یادم میره نمیدونم مشکل از کجاست
    امضای ایشان

برایم نوشته بود :

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5726
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    10

دوستان برای من تمامی راه حل های ک گفتین کاملا در مواقع عصبانیتم غیر ممکنه حتی ایمک این بحث رو بعدا ادامه بدیم هم غیر ممکنه من همون لحظه باید عصبانیتم و خالی کنم حتی طرفمم ک میره تا این بحث ادامه پیدا نکنه بدتر عصبانی میشم واقعا نگرانم
    امضای ایشان

برایم نوشته بود :

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

باور کنید همون طور ک گفتم من همه اینارو میدونم ک چیکار کنم ولی تو عصبانیت همش یادم میره نمیدونم مشکل از کجاست
    بايد تمرين كني و واسه حودت ياداوري كني اگر ميبيني اوضاع خيلي خرابه و ممكنه بدترم بشه خداي نكرده حتما پيش راونشناس برو

10. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

سلام
    وقتی خشن می‌شوید
    پرخاشگری یک هیجان و احساس منفی سرکوب‌شده است که فرد در موقعیت‌هایی که فرصت دست می‌دهد آن را به فرد خاص یا شیء خاص یا حتی نامشخصی بروز می‌دهد. این احساسات و هیجانات سرکوب‌شده به صورت رفتاری یا کلامی بروز داده می‌شود و اغلب فرد قادر به کنترل آن نیست و ممکن است پس از ارتکاب عمل از عملکرد خود پشیمان شود. به اعتقاد برخی روانشناسان، پرخاشگری شکل دیگری از افسردگی است. به عبارتی، پرخاشگری خشم علیه محیط بیرون است و افسردگی غالبا خشم علیه خود است. افراد پرخاشگر دربیشتر مواقع دارای تحمل پایینی هستند و نمی‌توانند آنچه را که بر وفق مرادشان نیست قبول کنند؛ درنتیجه عصبانی شده و رفتار پرخاشگرانه از خود بروز می‌دهند. علل پرخاشگری می‌تواند شخصیتی، خانوادگی، آموزشی، اجتماعی باشد.
    راه‌هایی برای آرامش
    تکنیک‌هایی که می‌توان برای کنترل پرخاشگری و عصبانیت شدید از آنها استفاده کرد شامل:
    ۱-صمیمیت با دیگران
    ۲-تامل و سکوت
    ۳-تخلیه یعنی به‌طور مستقیم جواب خشونت را ندادن (تحقیقات جدید نشان می‌دهد که پرخاشگری کلامی و حتی فیزیکی متقابل علاوه بر اینکه خشم را کاهش نمی‌دهد، بلکه باعث افزایش آن نیز می‌شود.)
    ۴- صحبت کردن در مورد مشکل: بهترین روش برای کاهش پرخاشگری، صحبت کردن در مورد آن است که به ۲ روش گفت‌و‌گو با خود در مورد نحوه مقابله و مواجهه با مشکل و گفت‌و‌گو با فردی که از دست او عصبانی شده‌ایم، است.
    ۵- گذشت کردن
    ۶- انتخاب‌های سالم برای پیشگیری از خشم (به منظور اداره و کنترل خشم به خواب منظم، غذای خوب، لذت از اوقات فراغت با ورزش، موسیقی آرام، قدم زدن در پارک، عبادت و معنویت و… نیاز داریم.)
    ۷- بپذیرید که زندگی همیشه منصفانه نیست؛ تا وقتی که نپذیریم زندگی هیچ انسانی بی‌عیب و نقص نیست، شاید به همه‌کس و همه‌چیز خشمگین ‌شویم.
    این تست به شما کمک می‌کند تا به میزان پرخاشگری خود یا همسرتان پی ببرید و همچنین به اینکه بیشتر از چه نوع پرخاشگری‌ای در طول روز استفاده می‌کنید

12. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5726
    تشکـر
    54
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    وقتی خشن می‌شوید
    پرخاشگری یک هیجان و احساس منفی سرکوب‌شده است که فرد در موقعیت‌هایی که فرصت دست می‌دهد آن را به فرد خاص یا شیء خاص یا حتی نامشخصی بروز می‌دهد. این احساسات و هیجانات سرکوب‌شده به صورت رفتاری یا کلامی بروز داده می‌شود و اغلب فرد قادر به کنترل آن نیست و ممکن است پس از ارتکاب عمل از عملکرد خود پشیمان شود. به اعتقاد برخی روانشناسان، پرخاشگری شکل دیگری از افسردگی است. به عبارتی، پرخاشگری خشم علیه محیط بیرون است و افسردگی غالبا خشم علیه خود است. افراد پرخاشگر دربیشتر مواقع دارای تحمل پایینی هستند و نمی‌توانند آنچه را که بر وفق مرادشان نیست قبول کنند؛ درنتیجه عصبانی شده و رفتار پرخاشگرانه از خود بروز می‌دهند. علل پرخاشگری می‌تواند شخصیتی، خانوادگی، آموزشی، اجتماعی باشد.
    راه‌هایی برای آرامش
    تکنیک‌هایی که می‌توان برای کنترل پرخاشگری و عصبانیت شدید از آنها استفاده کرد شامل:
    ۱-صمیمیت با دیگران
    ۲-تامل و سکوت
    ۳-تخلیه یعنی به‌طور مستقیم جواب خشونت را ندادن (تحقیقات جدید نشان می‌دهد که پرخاشگری کلامی و حتی فیزیکی متقابل علاوه بر اینکه خشم را کاهش نمی‌دهد، بلکه باعث افزایش آن نیز می‌شود.)
    ۴- صحبت کردن در مورد مشکل: بهترین روش برای کاهش پرخاشگری، صحبت کردن در مورد آن است که به ۲ روش گفت‌و‌گو با خود در مورد نحوه مقابله و مواجهه با مشکل و گفت‌و‌گو با فردی که از دست او عصبانی شده‌ایم، است.
    ۵- گذشت کردن
    ۶- انتخاب‌های سالم برای پیشگیری از خشم (به منظور اداره و کنترل خشم به خواب منظم، غذای خوب، لذت از اوقات فراغت با ورزش، موسیقی آرام، قدم زدن در پارک، عبادت و معنویت و… نیاز داریم.)
    ۷- بپذیرید که زندگی همیشه منصفانه نیست؛ تا وقتی که نپذیریم زندگی هیچ انسانی بی‌عیب و نقص نیست، شاید به همه‌کس و همه‌چیز خشمگین ‌شویم.
    این تست به شما کمک می‌کند تا به میزان پرخاشگری خود یا همسرتان پی ببرید و همچنین به اینکه بیشتر از چه نوع پرخاشگری‌ای در طول روز استفاده می‌کنید

از راهنمایی و متن مفیدتون متشکرم امیدوارم بتونم عملی کنم
    امضای ایشان

برایم نوشته بود :

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

از راهنمایی و متن مفیدتون متشکرم امیدوارم بتونم عملی کنم
    ميتوني ايشاا...

15. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)