نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: فراموش کردن عشق قدیمی

1214
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27810
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

فراموش کردن عشق قدیمی

من خیلی نیاز به کمک دارم من الان18سالمه و بخاطر دوستی بایه پسری که اونو خیلی دوست داشتم و اون گفت یکی دیگه رو دوس داره نابودم فقط میخوام فراموش کنم بگین چیکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : از زندگی بریدم

هیچ کس جز خودت نمیتونه تورو از این وضعیت خلرج کنه، هرچی هم اطرافیان و مشاورین بگن تا خودتون نخواین و اجرا نکنین به نتیجه نمیرسین.

متاسفانه تو سن و سال شما وابستگی عاطفی ادمو اذیت میکنه ، بهترین کار اینه که با واقعیت کنار بیاین و بهش فکر نکنین، هرچی بیشتر فکر کنین بیشتر عذاب میکشین... من درکتون میکنم واقعا سخته و همت میطلبه اما شدنیه، خودتو تنها نذار سعی کن وقتتو با دوستان و خانواده بگذرونی ، سعی کن خودتو سرگرم و مشغول به علایقت کنی،

اینو بدون ی مدت بگذره میفهمی خدا چه لطف بزرگی در حقت کرده که اون پسره رفته دنبال یکی دیگه و مطمین باش با یکنفر دیگه که لیاقتتو داشته باشه اشنا میشی و ازدواج میکنی به این روزات میخندی

3. 2 کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : فراموش کردن عشق قدیمی

1- به واقعیت وجودی او فکر کنید؛ به جای فکر کردن به خاطرات زیبایی که با هم داشتید و لحظات خوبی که با هم سپری کردید، به همه آن چیزهایی فکر کنید که در طی این مدت، شما را رنج می داد و مکدرتان می کرد. حالا دیگر وقت آن رسیده که خیالپردازی را کنار بگذارید و واقع بین باشید؛ پرده رؤیا را کنار بزنید و به چهره واقعی کسی نگاه کنید که شما را فریب داده است.

2- بپذیرید و درک کنید که رابطه ای که بر اساس عشق حقیقی، صمیمیت، صداقت و تعهد بنا نشده باشد، رابطه سالمی نیست و دیر یا زود از هم می پاشد؛ بنابراین در برابر وسوسه برگشتن و از سر گرفتن رابطه، قاطعانه مقاومت کنید.

3- فراموش کردن به این معنی نیست که طرف مقابل را در ذهن و خاطره و یادتان به ناگهان نابود کنید؛ فراموش کردن حقیقی به این معناست که باید به جای او، به فکر خودتان باشید.

4- خودتان را باور داشته باشید. همه آدم های دنیا در یک نفر خلاصه نشه است؛ هر چند شما در عشق شکست خورده اید اما هنوز مردان افراد زیادی هستند که ممکن است در مسیر زندگی شما قرار بگیرند و خواهان ازدواج با شما باشند.

5- خوشبین باشید و نیمه پر لیوان را ببینید و به جای اینکه فکر کنید «من عشقم را از دست داده ام»، فکر کنید «من الان مجردم» و به جای اینکه فکر کنید «کسی را که خیلی وقت بود می شناختم، از دست داده ام»، فکر کنید که «حالا باید با آدم های زیادی آشنا بشوم». خوشبین بودن به شما کمک می کند که زودتر فراموش کنید.

6- اینکه طرف مقابل، شما را با وجود همه عشقی که به او داشتید رها کرد، به این معنی نیست که شما جذاب و دوست داشتنی نبوده اید؛ آنچه که اتفاق افتاده، فقط و فقط به این معنی است که به شما فرصت دوباره ای داده شده که همسری بیابید که درست به همان اندازه ای که شما دوستش دارید، شما را دوست داشته باشد و برایتان ارزش قائل شود.

7- درگیر این فکر وسواس گونه نشوید که ای کاش او را ترک نکرده بودید. بپذیرید و باور کنید که هیچ انسانی مجاز نیست خود را اسیر کسی کند که مناسب او نیست.

8- کسی که احساسات شما را می شنود و می بیند اما هیچ پاسخی به آن نمی دهد، کسی که نسبت به شما و رنج هایتان بی تفاوت و منفعل است، مردی که از آرزوهای شما باخبر است اما شما و نیازهایتان را نادیده می گیرد، قطعا به هیچ عنوان شایسته عشق ورزی نیست. هیچ دلیلی ندارد که ما خودمان را به کسی تحمیل کنیم که دوستمان ندارد، زیرا همانطور که پیش از این نیز گفتیم، عشق، احترام، علاقه، تعهد و صمیمیت، خصوصیاتی هستند که در یک رابطه باید متقابل باشند واگر رعایت نشوند، نتیجه ای جز احساس کسالت و پوچی و سرخوردگی ندارند.

9- با خودتان به شکلی منطقی و سازنده مواجه شوید. لزومی ندارد وانمود کنید که غصه ای ندارید اما لازم است که برای فرار از شرایط پیش آمده، شرایط بهینه ای برای خود مهیا کنید. گاهی یک سفر تفریحی به منطقه ای خوش آب و هوا یا ثبت نام در یک کلاس هنری که با ذائقه و استعداد شما همخوانی دارد و یا معاشرت بیشتر با دوستانی که از وضعیت روحی شما باخبرند، می تواند تغییری بزرگ در روحیه تان ایجاد کند.

10- زمان هایی را نیز به تنهایی بگذرانید. سعی کنید از استقلال کنونی تان شاد باشید. لازم است که یاد بگیرید به تنهایی و بدون وابستگی به دیگران شاد باشید وگرنه نمی توانید فردی را که بعدها قرار است به زندگی تان بیاید، شاد کنید.

11 - همه یادگاری های رابطه قبلی را از خود دور کنید؛ فراموش کردن یک فرد، مستلزم این است که در آینده زندگی کنید؛ نه در گذشته! همه عکس ها، فیلم ها، هدیه ها و هر چیز دیگری که به او مربوط می شود را جمع کنید و در جایی دور از دسترس و دیدتان بگذارید. شاید درابتدا کار ناراحت کننده ای باشد اما به تدریج روحیه تان را بهتر خواهد کرد.

12- یک کاغذ بردارید و همه احساساتتان را روی آن بنویسید. با این روش وقتی توانستید به خوبی این شوک عاطفی تان را پشت سر بگذارید، با خواندن آن نوشته ها خواهید فهمید که چقدر قوی بوده اید که توانسته اید آن را فراموش کنید.

13- به جای تمرکز روی غم و غصه های فعلی تان به زمانی فکر کنید که هنوز درگیر این رابطه نشده بودید. حال به این فکر کنید که پنج سال دیگر در چنین شرایطی چه حسی خواهید داشت و به این بیندیشید که آن موقع، غصه ها و رنج امروزتان برایتان چه مفهومی خواهد داشت.

14- از جسمتان به خوبی مراقبت کنید. به طور مرتب ورزش کنید و اگر آنقدر غصه می خورید که تصور می کنید ممکن است به جسمتان آسیب بزند، حتما با یک مشاور مشورت کنید.

15- به هیچ عنوان برای فراموش کردن فرد قبلی به فرد جدیدی متوسل نشوید. برای آنکه دوباره بتوانید با شیوه ای صحیح و منطقی به کسی دل ببندید، به گذشت زمان نیاز دارید. دل بستن به یک فرد جدید برای فرار از دلبستگی قبلی، کار منصفانه ای نیست. بگذارید به مرور زمان آدم هایی در زندگی تان پیدا شود که اگر به آنها فرصت بدهید، برایتان احترام و ارزش زیادی قائل می شوند.

16- از اشتباهاتتان درس بگیرید و وقتی دنبال فرد جدیدی هستید که عشقتان را با او سهیم شوید، با انجام اشتباهات قبلی، یک دلشکستگی دیگر را رقم نزنید. اشتباهات و تقصیرات خودتان را در رابطه قبلی بپذیرید و سعی کنید دیگر آنها را تکرار نکنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25493
    تشکـر
    83
    تشکر شده 91 بار در 58 پست
    میزان امتیاز
    9

یه جا خوندم اگه عاشق یکی باشی توی کل دنیا فقط یه نفر می تونه کاری کنه که دیگه دوسش نداشته باشی و حتی ازش متنفر شی فقط یه نفر نه پدر مادر نه خواهر برادر نه هیچ کدوم از دوستان و فامیل تنها کسی که می تونه کاری کنه که کسی که عاشقشی از چشت بیفته خود اون کسیه که عاشقشی فقط اون نه کس دیگه ای اونی هم که شما عاشقش بودی دقیقا کاری کرده که بهش فکر نکردن و دوست نداشتنش شدنی باشه (چون خودش گفته دوستون نداره) سخته ولی شدنیه

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk
    امضای ایشان
    esmiz

7. کاربران زیر از Esmiz بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

شکست خوردن تو عشق خیلی تلخه خیلیارو تو جوونی پیر میکنه. خیلیا شبیه مرده متحرک میشن. خیلیا دیگه به هر دوست داشتنی بدبین میشند. خیلیا از زندگی کردن میفتند. بعضیام میدونن چطوری خودشونو ازش خلاص کنند. نذار این شکستت چیزی بیشتر از یه لبخند تلخ و یه غم بزرگ تو دلت باشه. زندگی کن بذار کم کم همه چی عادی میشه. فقط زیاد بهش فکر نکن
    یکم خاص باش. مدل عاشق شدنتو عوض کن. ازین که عاشقشی خوشحال باش ولی دیگه برای خودت نخواهش. بذار بره پی زندگیش وقتی سهم تو نیست به نداشتنش قانع باش. همین که باعث شد یه حس قشنگو تجربه کنید خوبه. وقتی یادش میفتی براش دعا کن خوشحال باشه بعدم دیگه غصه نخور
    عشق خیلی وقتا ادمو مجبور میکنه غمو تو بدترین شکلش تجربه کنه.
    تا حالا بچه های کوچیکو دیدی که از شیر میگیرنشون؟ میگن یه بچه وقتی از شیر مادرش محروم میشه واسه اولین بار غمو تجربه میکنه. تاحالا دیدی یه بچه 2 ساله افسرده بشه بشینه یه گوشه کز کنه هیچ کاری نکنه یا حرفای قلمبه بزنه از دنیا و مادرش شکایت کنه؟ بچه ها از پا نمیفتند. با اینکه غم دارن زندگیشونو ادامه میدن بازی میکنن غذا میخورن گریه میکنن میخندند. با اینکه میتونی غمو تو چشماشون ببینی و صورتشون گرفتست بازم یکم واسه بازی کردن حوصله دارن. انقدر زندگی میکنند و توی زندگی غرق میشن که این قضیه دیگه زیاد براشون مهم نیست.
    توام همین کارو بکن انقدر زندگی کن تا همه چی یادت بره.م
    موفق باشی

9. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23197
    تشکـر
    263
    تشکر شده 231 بار در 103 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط 1221 نمایش پست ها
    من خیلی نیاز به کمک دارم من الان18سالمه و بخاطر دوستی بایه پسری که اونو خیلی دوست داشتم و اون گفت یکی دیگه رو دوس داره نابودم فقط میخوام فراموش کنم بگین چیکار کنم
    مساله شما مسئله خیلی هاست عزیزم
    جنسیت هم نداره گاهی وقتا زنها گاهی هم مردا ممکنه به رابطشون پایببند نباشن
    اصلا غصه نخور بازم خدا رو شکر کن که رابطت فقط یه دوستی بوده تو اصلا سنی نداری هنوز بیست سالت نیست تو سنی هستی که خیلی از مردها خواستار ازدواج با شما هستند
    خود من اگه ان شاالله اگه مشکلم با همسرم که منو ترک کرد و رفت حل بشه سریع با یه دختری هم سن و سال شما یا یه کم بزرگتر ازدواج خواهم کرد و میرم دنبال یه زندگی جدید
    خیلی ها هم مثل من ازدواج میکنن و تو ازدواج شکست میخورن بازم خدا رو شکر کن که به این درجه نرسیدی
    درکت میکنم که تنها شدنت خیلی سخته من الان 7 ماهه تو این شرایطم اما به کمک خیلی ها از جمله دوستان مشاور این سایت دارم سعی میکنم همه چیزو فراموش کنم
    ویرایش توسط Ariyaei : 04-29-2016 در ساعت 09:09 AM
    امضای ایشان
    بیادتان مى آورم تا همیشه بدانید که زیباترین منش آدمى ، محبت اوست
    پس ؛محبت کنید چه به دوست ، چه به دشمن! که دوست را بزرگ کند و دشمن را دوست.
     (کوروش کبیر)

11. کاربران زیر از Ariyaei بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد