نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: فراموش کردن گذشته همسرم

1928
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2407
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

فراموش کردن گذشته همسرم

سلام من 27 سال دارم مهندس عمرانم و از نظر مذهبی آدم معتقدی میباشم در مردادماه امسال از طریق خانواده با دختر یکی از بستگان آشنا شدم در حالی که قبل از اون با هیچ دختری حتی در حد سلام علیک صحبت نکرده بودم به جز چند دختر و زن محدود خانواده خودم علارغم تمایل قلبی ام به خاطر نداشتن قدرت نه گفتن همون جلسه اول اوکی دادم و دو هفته بعد رفتیم برای بله برون که همون شم به من گفتند که او قبلاً دوست پسر داشته و با دوست پسرش دیده شده است و انها را در خانه خالی گرفته اند بعد از این ماجرا وقتی موضوع را با او مطرح کردم او منکر شد و گفت آن پسر خواستگار وی بوده و به او درس یاد می داده است واین استانها ساختگی و از روی کینه است ولی من حرفش رابا ور نکردم و قضیه را بهم زدم اما دو هفته بعد و تحت فشار بیش از حد فامیل بخصوص پدر مادر خودم درحالی هیچ تمایلی نداشتم و همچنینی به خاطر عذاب وجدان که همه اش میگفتم باعث بد نام شدن یک دختر بی گناه شده ام باز گشتم و در مهر امسال اذدواج کردیم درست یک ماه بعد به من گفتند که دیده شده است او شبها به خانه یک پسر دیگر غیر از آن قبلی رفت و آمد داشته است او اول کل قضیه را منکر شد ولی وقتی من یک شاهد را به او معرفی کردم گفت ان پسر دوست پسر یکی از دوستانش بوده و آن دوستش برای یاد دادن درس پیش او رفته است ضمناً باید بگم من دو روز بعد از عقد با این خانوم نزدیکی داشتم که به درخواست او بود ولی آثاری از بکارت در او ندیدم ؟ اکنون او سعی کرده خودش را به ملاکهای من نزدیک کند ولی با توجه به اینکه اصلی ترین ملاک من برای اذدواج عفت و پاک دامنی بود گذشته او مرا گاهی آذار میدهد نمی خواهم همانگونه که زود برگشتم زود برای طلاق تصمیم بگیرم از شما خواهش میکنم کمکم کنید احساسم را نسبت به او بفهمم هرگاه برای طلاق تصمیم میگیرم حتت تاثیر احساسات و اشکهایش تصمیم عمض میشود از یک طرف نسبت خانوادگی و از طرف دیگر ترس از عذاب وجدان و ترس از گناه بودن اینکار مانع از اقدامم برای طلاق شده از طرفی میترسم تحقیق بیشتر در مورد گذشته او نیز جایز نباشد کمکم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1196
    تشکـر
    16
    تشکر شده 93 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : گذشته همسرم

دگ به هیچکسی نمیشه اعتماد کرد دوست عزیز منم نمیتونم به هیچکسی برای ازدواج اعتماد کنم با وجود همین مسائل شما زود اقدام کردید باید یمقدار تحقیق میکردید و عاقلانه تصمیم میگرفتید ببینید نظر مشاورین چیه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    تشکر شده 1,186 بار در 704 پست
    میزان امتیاز
    12

خیلی سخته اینجور زندگی کردن که همش ممکنه شک داشته باشی که اگه خونه نباشی .ممکنه کسی بیادو بره یا مسایل دیگه /

تاحالا نشستی جدی باهاش حرف بزنی ؟ وقتی همون شاهد رو آوردی وقضیه روگفت . بهش گفتی دیگه نباید باهاشو بگرده ؟ یا دور بیشتر دوستاشو که دوست پسر دارن خط بکشه ؟

بهش گفتی ازدواج یعنی تعهد ؟ تاحالا جدی بهش دراومدی که احساس کنه یکی بالاسرشه ونباید دست ازپا خطا کنه و اینکارا؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2409
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیزم
    به نظر ببین میتونی با گذشته همسرت کنار بیای یا نه! چون شما یه عمر خودتو محدود کردی به نظر من یکم سخته که بخوای این موضوع رو بپذیری! خوب شما بیستو خورده ای سال خودتو محدود کردی در حالی که عرف جامعه اینه که پسرا کمتر خودشونو محدود میکنن! بنابر این حقته که همسرت افتاب مهتاب ندیده باشه! حالا اگه خودت تو روابطت ازاد بودی شاید به اندازه الان حق نداشتی به گذشته همسرت فکر کنی! به هر حالا این که گذشته همسرتو بپذیری چیزی نیست کس دیگه ای بخواد بهت بهت بگه خودت باید با خودت کنار بیای! تازه این نکته هم در نظر داشته باشه که ممکنه اشتباه کرده باشی
    اما زمانی که گذشته رو پذیرفته حالا باید اینده رو انالیز کنی! ببین با توجه به شناختی که از طرفت داری ایا بهت ممکنه خیانت کنه یا نه! من خودم که با یکی دو تا دختر اینطوری دوست بودم میدونم دخترایی که قبل ازدواج دوست پسر داشتنو رابطه جنسی هم داشتن بعد ازدواجم خیلی راحت تر خیانت میکنن!

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2407
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اون قضایا صرفاً مربوط به گذشته اش بوده اون الان خیلی تغییر کرده و من تقریباً ازش مطمعنم البته اون آدم نماز خون و مومنی بوده و هست و در ضمینه حفظ و قرائت قران رتبه هم آورده ولی مشکل من اینه که نمی تونم تصمیمی بگیرم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط MABNA نمایش پست ها
    اون قضایا صرفاً مربوط به گذشته اش بوده اون الان خیلی تغییر کرده و من تقریباً ازش مطمعنم البته اون آدم نماز خون و مومنی بوده و هست و در ضمینه حفظ و قرائت قران رتبه هم آورده ولی مشکل من اینه که نمی تونم تصمیمی بگیرم
    اخرش چه تصمیمی میخوای بگیری ؟
    یا میمونی کنارش و درستش میکنی و اعتمادی که ممکنه بهش شک داشتی رو درست میکنی و زندگیی با اعتماد به هم تشکیل میدی . طوری که بگی قد چشمات بهش اعتماد داری .

یا باخودت و مشکلاتت و گذشته ایی که نمیخوای قبولش کنی درموردت همسرت رو یه جوری تمومش میکنی .

حالا چی . میخوای بمونی و درست کنی ؟
    یا میخوای بری ؟

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2407
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل من همینه نمیدونم چیکار کنم

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط MABNA نمایش پست ها
    مشکل من همینه نمیدونم چیکار کنم
    دیگه این بستگی به دوست داشتن تو .نسبت به همسرته . خیلی دوسش داری . دوست نداری زندگیت خراب بشه .دوست داری کنارش باشی .
    خوب بمون پیشش .

به نظر من یه خورده بیشتر تو زندگیت تعصبی تر وغیرتی تر ظاهر شو

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2407
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من مشکلم نداشتن قدرت تصمیم گیریه و همچنین اینکه نمیدونم در مورد گذشته اش مطمعن شم

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2407
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلات ازدواج

سلام من 27 سال دارم مهندس عمرانم و از نظر مذهبی آدم معتقدی میباشم در مردادماه امسال از طریق خانواده با دختر یکی از بستگان آشنا شدم در حالی که قبل از اون با هیچ دختری حتی در حد سلام علیک صحبت نکرده بودم به جز چند دختر و زن محدود خانواده خودم علارغم تمایل قلبی ام به خاطر نداشتن قدرت نه گفتن همون جلسه اول اوکی دادم و دو هفته بعد رفتیم برای بله برون که همون شم به من گفتند که او قبلاً دوست پسر داشته و با دوست پسرش دیده شده است و انها را در خانه خالی گرفته اند بعد از این ماجرا وقتی موضوع را با او مطرح کردم او منکر شد و گفت آن پسر خواستگار وی بوده و به او درس یاد می داده است واین استانها ساختگی و از روی کینه است ولی من حرفش رابا ور نکردم و قضیه را بهم زدم اما دو هفته بعد و تحت فشار بیش از حد فامیل بخصوص پدر مادر خودم درحالی هیچ تمایلی نداشتم و همچنینی به خاطر عذاب وجدان که همه اش میگفتم باعث بد نام شدن یک دختر بی گناه شده ام باز گشتم و در مهر امسال اذدواج کردیم درست یک ماه بعد به من گفتند که دیده شده است او شبها به خانه یک پسر دیگر غیر از آن قبلی رفت و آمد داشته است او اول کل قضیه را منکر شد ولی وقتی من یک شاهد را به او معرفی کردم گفت ان پسر دوست پسر یکی از دوستانش بوده و آن دوستش برای یاد دادن درس پیش او رفته است ضمناً باید بگم من دو روز بعد از عقد با این خانوم نزدیکی داشتم که به درخواست او بود ولی آثاری از بکارت در او ندیدم ؟ اکنون او سعی کرده خودش را به ملاکهای من نزدیک کند ولی با توجه به اینکه اصلی ترین ملاک من برای اذدواج عفت و پاک دامنی بود گذشته او مرا گاهی آذار میدهد نمی خواهم همانگونه که زود برگشتم زود برای طلاق تصمیم بگیرم از شما خواهش میکنم کمکم کنید احساسم را نسبت به او بفهمم هرگاه برای طلاق تصمیم میگیرم حتت تاثیر احساسات و اشکهایش تصمیم عمض میشود از یک طرف نسبت خانوادگی و از طرف دیگر ترس از عذاب وجدان و ترس از گناه بودن اینکار مانع از اقدامم برای طلاق شده از طرفی میترسم تحقیق بیشتر در مورد گذشته او نیز جایز نباشد کمکم کنید.

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2267
    تشکـر
    31
    تشکر شده 30 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    11

ولی خوب باهاش کناراومدی؟معمولا مرداببینن دختری پرده بکارت نداره بعدازازدواج زمین وزمانوبهم میریزن!
    شایدبخاطره اینه که دوسش داری.اماسعی کن امتحانش کنی حالاکه زندگیتوشروکردی .چندین باربعضی وقتاادم خطامیکنه دوس نداره تکرارش کنه اماتحت شرایط ارادش ضعیف میشه اگه اینطوریه کمکش کن ارادشوقوی کنه ومحدودش کن وبهش محبت کن شایدخداخواسته شمابتونیدبه یه نفرکمک کنیدکه پاک بشه واشتباهاتشوجبران کنه.
    امامواظب باش بچه دارنشی.اگه دیدی خوبه وادامه نمیده زندگیتوبکن

12. کاربران زیر از s.k بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکلات ازدواج

سلام
    بنظر من این موضوع بستگی بشما دارد.
    ببینین ما همه انسانهای جایزالخطا هستیم و هرگز معصوم نیستیم بارها خطا میکنیم ولی خدای بزرگ همچنان ما رو می بخشه و مورد لطف قرار میده.
    به نظر بنده :
    ۱-با خودتون صادقانه و بدون رودربایستی و با عاقبت اندیشی فکر کنید که آیا قدرت بخشایش ایشون رو دارید؟( هر چند گذشته آدمها در ازدواج دخلی به بعد از ازدواج نداره اما ممکن هست گاهی بعضی مسائل رو تحت الشعاع قرار بده مخصوصا زمانی که دو نفر گذشته یکسانی نداشتن)
    ۲- اگر توان بخشش داشتید که کاملا همه چیز رو فراموش کنید و با امید بخدا و گمان نیک آماده تدارک زندگی مشترک بشید.
    ۳-اگر توان بخشش در خودتون نمیبینید و این مسئله مدام در گوشه ذهنتون آزارتون میده و دچار دودلی هستین هر چه سریعتر مسئله رو بدون عذاب وجدان تمام کنید.(عذاب وجدان برای زمانی هست که وسط زندگی یادتون بیاد حق شما چیز دیگه ای بود و بخواید رهاش کنید)

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

14. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد