نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20

موضوع: فراموش کردن یک عشق یک طرفه

6896
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4491
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

فراموش کردن یک عشق یک طرفه

سلام. من دختری 28 ساله و تقریبا مذهبی هستم که مدتی است به یک پسر که 3 سال از خودم کوچکتر است علاقه مند شده ام. البته نگذاشته ام که او متوجه این موضوع بشود. هر کاری می کنم که او را فراموش کنم نمیشود. چرا که همکاریم و هر روز همدیگر را می بینیم. البته ما از نظر اعتقادی و علایق و فرهنگ خانواده ها شبیه به هم هستیم اما تا به حال حرفی مبنی بر علاقه از طرف او نشنیده ام. این روزها او به فکر ازدواج افتاده و دنبال دختر خوب می گردد و هر از چندگاهی به خواستگاری می رود. با این که خیلی سعی می کنم اما نمی توانم جلو احساساتم را بگیرم. به مشهد رفتم بلکه کمی آروم بشم اما نشد. چطوری این قضیه رو فراموش کنم. به این فکر کردم که کارم رو عوض کنم اما شرایط مالیم باعث میشه که نتونم این کارو انجام بدم.

خواهش می کنم کمکم کنید. دیگه همکارای خانمم متوجه حال بد من شدند. اصلا شرایط خوبی ندارم. مخصوصا وقتی راجع به مشکلاتش و نگرانیهاش با من صحبت می کنه خیلی اذیت میشم. به این فکر کردم که قضیه رو به خودش بگم اما میدونم کار درستی نیست و باعث میشه از هر صحبتی یه برداشتی بشه و یا اینکه باعث شه من یا اون مجبور به ترک شغل بشیم. من توانایی این کار رو ندارم و نمیخوام اون بنده خدا هم به خاطر مشکل من این کار رو انجام بده.

اگه میشه یه راه معقول و شدنی بهم بگید که بتونم از این شرایط خلاص شم. ممنون.

2. 2 کاربران زیر از maryamj88 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : فراموش کردن یک عشق یک طرفه

خب دوست عزیز میتونی خیلی راحت در این مورد باهاش حرف بزنی ...

یا میتونی از طریق یکی از همکارای خانم این مسئله رو باهاش عنوان کنی ...

ولی همکاری که خوب باشه و کاملا" بهش اعتماد داشته باشی ...

به هرحال ادمیزاده دیگه دلش میگیره و عاشق میشه ... چاره ای نمیشه براش دید ...

دل و به دریا بزنید و یه قرار مودبانه رو با هم بذارید ...

اگه علتشو پرسید بگو در مورد مشکلاتت میخوای باهاش حرف بزنی .....

و بعد خیلی راحت بهش بگی .... دیگه نهایتش بهت میگه " نه" ...

از این اشفتگی که خیلی بهتره ....
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

راستشو بخوای داستان خواستگاری بازیگرمشهور کشورمون رو " ویشکا آسایش" رو مطالعه کن ...

اونم مثل تو عاشق همکارش میشه و یه روز تصمیم میگیره بره و ازش خواستگاری کنه ...

به قول خودش که نوشته : گفته وقتی تصمیم گرفتم باهاش حرف بزنم و ازش خواستگاری کنم، میترسیدم ... ولی گفتم نهایتش میگه " نه "

بیشتر از این که نیست ... و همه چی هم تموم میشه ...

و جلو رفته و جواب مثبتم شنیده....

پس میشه خیلی راحت و مودبانه با کسی حرف زد و یا اینکه کسی رو واسطه قرار بدیم ...

راستش فراموش کردن یه همکار خیلی سخته چون هر روز باهاش برخورد داری و فراموش کردنش خیلی سخته ...

اون خط بالا یه راه حل بود و راه حل بعدی فراموش کردن از طریق ندیدنشه که باید محل کارتو عوض کنی ....

تا آروم آروم فراموشش کنی ... ولی اگه دلت بدجوری درگیرشه بهتره بهش بگی ...

البته این بستگی به توانایی و شرایط محیطی خودتم داره ...پس بهتره تصمیم بگیری ...
    ویرایش توسط mahsa42 : 07-03-2014 در ساعت 01:12 PM
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4491
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنمایی هاتون.
    میدونم نهایتش میگه نه. اما چون هر روز با هم چشم تو چشمیم میدونم که هم من هم اون بنده خدا اذیت میشیم. چون پسر مهربونی هم هست و میدونه من نمیتونم کارم رو ول کنم ممکنه اون کارش رو ول کنه و من نمیخوام این اتفاق به خاطر من بیفته. تازه اگه جوابش مثبت هم باشه مسئله کوچکتر بودنش فکر کنم مشکل ایجاد کنه.
    به هر حال ممنون.

7. کاربران زیر از maryamj88 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

شما اول از خداوند کمک و توکل بخواید و بعد بهتره موضوع رو سریعتر با خانوادتون در میون بزارید اما شخصا به طرف مقابل ابراز احساسات نکنید و محدودیت ها و مرز هاتون رو محکم نگه دارید .
    پس اول به خانوادتون اطلاع بدید و بهتره برای این کار و اطلاع طرف مقابل و خانواده اش مادر یا پدرتون رو واسطه قرار بدید . اول باید اشنایی صورت بگیره و بعد مراحل بعدی طی بشه .
    موفق باشید
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها

میتونی از طریق یکی از همکارای خانم این مسئله رو باهاش عنوان کنی ...

ولی همکاری که خوب باشه و کاملا" بهش اعتماد داشته باشی ...
    البته ميتونه طوري مطرح بشه كه انگار شما خبري از اين صحبت همكارتون ندارين اينجوري نظر اونو در مورد شما بدون اينكه خودتون و كوچيك كرده باشين ميفهميد
    امضای ایشان

10. کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4509
    تشکـر
    3
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

behtarin kar ineke be ye moshaver morajee koni ta rahe aghelanee joloy pat bezare ta badan az karet pashimoon nashi

12. کاربران زیر از دختر فروردین بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2626
    تشکـر
    163
    تشکر شده 106 بار در 74 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    راستشو بخوای داستان خواستگاری بازیگرمشهور کشورمون رو " ویشکا آرایش" رو مطالعه کن ...[replacer_img]

عذر میخام ویشکا آرایش یا آسایش؟!

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظر من هم از یکی از همکارای مورد اعتمادتون بخواین بره و شما رو واسه ازدواج پیشنهاد بده البته به اون آقا بگه شما هیچ اطلاعی از این موضوع ندارین که اگه جوابش منفی بود حداقل ضایع نشی و نتونی دیگه تو چشماش نگاه کنی . ولی حتما نظرشو در مورد خودت بدون تا در آینده خودتو سرزنش نکنی .

15. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط elisa نمایش پست ها
    عذر میخام ویشکا آرایش یا آسایش؟!
    عزیزم تصیح شد

ویشکا آسایش
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

17. 2 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10350
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    عزیزم تصحیح شد

ویشکا آسایش
    منظورتون تصحیحه دیگه؟!

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10350
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamj88 نمایش پست ها
    سلام. من دختری 28 ساله و تقریبا مذهبی هستم که مدتی است به یک پسر که 3 سال از خودم کوچکتر است علاقه مند شده ام. البته نگذاشته ام که او متوجه این موضوع بشود. هر کاری می کنم که او را فراموش کنم نمیشود. چرا که همکاریم و هر روز همدیگر را می بینیم. البته ما از نظر اعتقادی و علایق و فرهنگ خانواده ها شبیه به هم هستیم اما تا به حال حرفی مبنی بر علاقه از طرف او نشنیده ام. این روزها او به فکر ازدواج افتاده و دنبال دختر خوب می گردد و هر از چندگاهی به خواستگاری می رود. با این که خیلی سعی می کنم اما نمی توانم جلو احساساتم را بگیرم. به مشهد رفتم بلکه کمی آروم بشم اما نشد. چطوری این قضیه رو فراموش کنم. به این فکر کردم که کارم رو عوض کنم اما شرایط مالیم باعث میشه که نتونم این کارو انجام بدم.

خواهش می کنم کمکم کنید. دیگه همکارای خانمم متوجه حال بد من شدند. اصلا شرایط خوبی ندارم. مخصوصا وقتی راجع به مشکلاتش و نگرانیهاش با من صحبت می کنه خیلی اذیت میشم. به این فکر کردم که قضیه رو به خودش بگم اما میدونم کار درستی نیست و باعث میشه از هر صحبتی یه برداشتی بشه و یا اینکه باعث شه من یا اون مجبور به ترک شغل بشیم. من توانایی این کار رو ندارم و نمیخوام اون بنده خدا هم به خاطر مشکل من این کار رو انجام بده.

اگه میشه یه راه معقول و شدنی بهم بگید که بتونم از این شرایط خلاص شم. ممنون.
    شما چند راه دارید که انجامش بدهید
    1. اینکه بطور مستقیم این مسأله را برایش بازگو کنی که این با خود پیامدهایی را بدنبال دارد که نمی‌توان به راحتی نادیده گرفت از جمله اینکه معمولا در جامعه ما آقاپسرها طالب و دخترخانم‌ها مطلوب هستند و با پیشنهادشما جای طالب و مطلوب عوض می‌شود، از طرفی اگر طرف مقابل نسبت به شما نظر مثبتی داشت، می‌تواند او اقدام کند. همچنین اگر شما به او پیشنهاد بدهید و نظر او نسبت به شما مثبت نباشد چه بسا غرور شما زیرسوال برود و از این جهت ضربه بخورید و از انجایی که هرروز چشم تو چشم هم می‌شوید برای هردوی شما نگاه‌های طرف مقابل سنگین می‌شود و ادامه کار برای هردو سخت خواهد شد.
    2. از یک واسطه خیرخواه و قابل اعتماد استفاده کنید که ما هم به شما چنین توصیه‌ای می‌کنیم. البته این واسطه باید بگونه‌ای عمل کند که طرف مقابل شما نداند که واسطه از طرف شما آمده است. در اینصورت اگر هم نظر طرف مقابل مثبت نبود، آب از آب تکان نخواهد خورد.
    امّا علت اینکه چرا شما شیفته همکارتان شدید، باید عرض کنم که گاهی این روابط غیرضروری شما با همکارتان باعث برداشت‌هایی از سوی شما شده است. اینکه همکارتان گاهی اوقات با شما گفتگو و درددل می‌کرد بدین معنی نیست که شما را به عنوان همسر قبول کند؛ بلکه شما را به عنوان یک همکار قابل اعتمادو در نهایت به عنوان یک خواهر بزرگتر و معتمد این رابطه را با شما داشته است ولی دخترخانم‌ها متاسفانه به دلیل گرایش احساسی و عاطفی زیاد، برداشتشان از اینگونه روابط برداشت درست ومنطقی نیست و معمولا بیشترین آسیب را در اینگونه روابط پیدا می‌کنند.
    بهتر است در کم و کیف روابطتان با دیگران، بازنگری کنید و سعی کنید اگر اینگونه روابط باعث برداشت‌های غلط و غیرمنطقی می‌شود، جلوی ادامه اینگونه روابط را بگیرید و مدیریت کنید. زیرا مدیریت نکردن آن باعث آسیب‌های روحی و روانی برای خود می‌شوید.

20. کاربران زیر از mostafavi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

prv

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9838
    تشکـر
    590
    تشکر شده 390 بار در 180 پست
    میزان امتیاز
    10

همکارتون همونطور که گفتید دنبال دختر برای ازدواج هست و معلومه که درباره ازدواج به شما فکر نکرده،
    شاید این دلیل خوبی باشه برای اینکه شما فکر کنید جواب همکارتون در رابطه با ابراز علاقه شما چی باشه.
    چون در جامعه ما اینکار برای دختران کار شایسته ای تلقی نمیشه، امکان استقبال یک پسر هم از این موضوع شاید زیاد نباشه،
    شما بهتره که زود تصمیم نگیرید که ابراز احساس کنید یا فراموشش کنید،
    عشق چیزی نیست که چند روزه فراموش بشه و شاید تا سال ها طول بکشه، و نمی شه که فراموشش کرد، تنها میشه بهش بی تفاوت بود و باهاش زندگی کرد، بدون اینکه بر اساس عشق و احساس رفتار کنی.
    شما نمی تونی احساست رو از بین بری ولی می تونی با وجود احساست عقلانی رفتار کنی.
    در ضمن اگر شما خواستی که این موضوع رو بیان کنی، به عواقبش فکر کن،
    ناراحتی الان شما مطمئنا خیلی کمتر از زمانی هست که شما این موضوع رو بیان کنی و جواب منفی بشنوی.
    چون دختر ها احساساتی تر هستند صدمه زیادی ممکنه به شما وارد شه.

22. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10693
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    پسری هستم 22 ساله
    از 226 روز
    پیش در دانشگاه عاشق یک دختری شدم
    رشته اون دختر با من فرق داره اما در یک کلاس مشترک دیدمش
    توی یک نگاه عاشقش شدم
    بهش دل بستم
    اما چیزی بهش نگفتم / رفتم در باره خانوادش تحقیق کردم.... خانواده خوبی دارند... مذهبی و اوکی .
    از طریق یکی از دوستان یه راه ارتباطی از شبکه های اجتمعایی پیدا کردم و باهاش ارتباط پیدا کردم... چند باری من رو از خودش روند تا اینکه با هم هم کلام شدیدم... دختر خوبیه
    اما یه روز فهمیدم که به یکی علاقه داره...به یه پسری که خانواده دختره و پسره در جریان ارتباط این دو هستند اما مخالفن
    چند بار با دختره حرف زدم اما گفته من به کسی علاقه دارم
    منم کفتم صبر میکنم
    گفته واسه چی صبر میکنی؟
    گفتم شما حالا حالا نمیتونید به این زودی ازدواج کنید... دختره 20 سالشه و پسره 20 سال
    شاید یه روزی یه اتفاقی افتاد که من تونستم بهت برسم.... شاید اون پسر که الان باهاش در ارتباطی(البته به دلیل مخالفت خانواده ها در ارتباط نیستن زیاد)
    ولت کرد....... من تا اون روز منتظرت میمونم
    نمیدونم باید چیکار کنم
    داغونم............
    کمک کنید

23. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

ببین پسر خوب اگه ی روز اون ارتباط هم بهم بخوره و دختره بیاد طرفت از روی ناچاری و التیام دردش هست همیشه فکرش اونه و عشق اونه و شما جایگاهی ندارید و فقط ی بازیچه میشید ک ی روز دور میندازه شمارا...عاقلانه فکر کن.
    راسته ک میگن هیچ عشقی تو دنیا عشق اولی نیست چون فقط عشق اول عشق واقعی هست چطور میتونی تحمل کنی زنت عشق یکی دیگه را تو قلبش داشته باشه

24. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9904
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من بهتره به ایشون حتما بگیید چرا که حداقل بعدن عذاب وجدان نمیگری ای کاش این موضوع رو باهاش در میون میذاشتم .یه وقتی برای گفتن ای کاش خیلی دیره .خیلی .منم یه چیزی نزدیک به مشکل شما رو داشتم ام مجبور به ترک شغلم شدم و در حال حاضر نزدیک به دو ساله که هر روز دارم ذره ذره آب میشم .از اینکه ای کاش بهش میگفتم .پس شهامت داشته باشو و بگو .حداقل نظر ایشون رو میشنوی

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9904
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اینکه میگن عشق اول مهمه. خیلی منطقی نیست .ولی فقط خودت داغون میشی .شاید خیلی منتظرش موندی و اون دو تا بهم برسن تا اودن روز. فقط خودتو هر روز امیدوار تر میکنی .بعدش مجبور میشی هر روز انتظار کشیدنتو بندازی گردنش. شاید مجبور بشی ازش انتقام روزای از دست رفته خودتو بگیری .این یه واقعیته.اگر در خودت میبینی تمومش کنی خیلی بهتره . امیدوارم هرچی که خیرو صلاح شماست اتفاق بیفته

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27281
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. به نظر من نباید به پسرها گفت. چون اگه دختری رو هم دوست داشته باشند و دختر پا پیش بزاره اکثرا منصرف میشوند و به قول دوستان اگه اون شمارو برای ازدواج انتخاب میکرد دنبال دختر دیگری برای ازدواج نمیگشت

27. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27281
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ولی خوب درکتون میکنم عشق تو محیط کار و بی احساسی پسر. اما از یه طرفی دخترها عاشق ملاک هاشون میشند نه افراد. مطمین باشین کسانی که شما رو دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن داشته باشند هرگز رهایتان نخواهند کرد...

28. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25585
    تشکـر
    15
    تشکر شده 35 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظر ممنم گفتنش به اون آقا صحیح نیس.بعداا عواقب خوشی نداره هرچندم طرف دوستتون داشته باشه.
    امضای ایشان
    درخشان ترین تاجی که مردم بر سر می نهند در آتش کوره ها ساخته شده است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد