نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: فوبیای اجتماعی

4467
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38675
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

فوبیای اجتماعی

باسلام؛
    من هجده سالمه و حدود دو سه ساله که از شرکت توی مهمونی ها به شدت هراس دارم، یه دلیلش هم اینه که وقتی یهویی وارد یه جمع میشم نمی تونم باهاشون سلام و احوالپرسی کنم و دست بدم و درنتیجه وقتی با سه چهار نفر سلام می کنم به شدت عرق می کنم و ضربان قلبم تند میشه و داغ میشم و صدام هم کلفت و لرزون میشه،به همین خاطر وقتی قراره برم توی یه جمعی هراس سرتا پام رو میگیره،البته تاکید میکنم دلیل اصلیش همین یهویی وارد شدن توی جمع هست و بعدش کم کم آروم میشم ولی کم حرف هستم توی جمع،حالا می خواستم بدونم چکار کنم؟ به روان شناس مراجعه کنم یا راهکار دیگه ای میتونید پیشنهاد کنید؟ واقعا این مشکل به ظاهر کوچیک معضلی اساسی شده برام.
    باسپاس فراوان

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : فوبیای اجتماعی

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezad نمایش پست ها
    باسلام؛
    من هجده سالمه و حدود دو سه ساله که از شرکت توی مهمونی ها به شدت هراس دارم، یه دلیلش هم اینه که وقتی یهویی وارد یه جمع میشم نمی تونم باهاشون سلام و احوالپرسی کنم و دست بدم و درنتیجه وقتی با سه چهار نفر سلام می کنم به شدت عرق می کنم و ضربان قلبم تند میشه و داغ میشم و صدام هم کلفت و لرزون میشه،به همین خاطر وقتی قراره برم توی یه جمعی هراس سرتا پام رو میگیره،البته تاکید میکنم دلیل اصلیش همین یهویی وارد شدن توی جمع هست و بعدش کم کم آروم میشم ولی کم حرف هستم توی جمع،حالا می خواستم بدونم چکار کنم؟ به روان شناس مراجعه کنم یا راهکار دیگه ای میتونید پیشنهاد کنید؟ واقعا این مشکل به ظاهر کوچیک معضلی اساسی شده برام.
    باسپاس فراوان
    سلام دوست عزیز
    میتونی بهم بگی از کی این مشکل رو داری و اینکه ایا توی همه ی جمع ها همچین حسی داری؟ یا میون دوستات راحتی؟
    ایا اتفاق خاصی افتاده توی جمع برات ؟ و اینکه تعداد خواهر وبرادر ورابطتت با خانواده رو بگو

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38675
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    میتونی بهم بگی از کی این مشکل رو داری و اینکه ایا توی همه ی جمع ها همچین حسی داری؟ یا میون دوستات راحتی؟
    ایا اتفاق خاصی افتاده توی جمع برات ؟ و اینکه تعداد خواهر وبرادر ورابطتت با خانواده رو بگو
    سلام
    تقریبا از 16سالگی،بین دوستام و مهمونی های خودمونی این مشکلو ندارم و توی مهمونی هایی که هرچند وقت یک بار هست این اتفاق برام رخ میده،مثلا دید و بازدید های عید نوروز به میریم خونه ی خاله ها و عمه ها مادر و پدرم،
    من تا قبل 16سالگی این موضوع برام اهمیت نداشت،یه بار یه مهمونی رفتم و وقتی وارد شدم یهو این اتفاقایی که گفتم برام افتاد،کاملا کنترل خودمو از دست داده بودم،از اون به بعد این یه موضوع مهم شده برام
    یه برادر کوچیک تر از خودم دارم و رابطه ی کلامی با خانواده ام در حد متوسطه

4. کاربران زیر از Alirezad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezad نمایش پست ها
    سلام
    تقریبا از 16سالگی،بین دوستام و مهمونی های خودمونی این مشکلو ندارم و توی مهمونی هایی که هرچند وقت یک بار هست این اتفاق برام رخ میده،مثلا دید و بازدید های عید نوروز به میریم خونه ی خاله ها و عمه ها مادر و پدرم،
    من تا قبل 16سالگی این موضوع برام اهمیت نداشت،یه بار یه مهمونی رفتم و وقتی وارد شدم یهو این اتفاقایی که گفتم برام افتاد،کاملا کنترل خودمو از دست داده بودم،از اون به بعد این یه موضوع مهم شده برام
    یه برادر کوچیک تر از خودم دارم و رابطه ی کلامی با خانواده ام در حد متوسطه
    پس فوبیای اجتماعی نداری. اگر هم داشته باشی در حال حاضر خیلی زیاد نیست و کاملا قابل کنترله.
    باید بدونی اگر سعی نکنی درمانش کنی این فوبیا میتونه باعث بشه که افسردگی بگیری و حتی حاضر به وارد شدن به هیچ گروهی نشی.
    خوبه که با دوستانت در ارتباطی و این نشون میده که خیلی برات سخت نیست ارتباط برقرار کردن و قطعا یک سری مهارت هارو داری و اینکه از بین میره ترست بعد از مدتی نشون میده که زیاد مشکل خاصی نیست. ولی برای درمان همین موضوع هم چنتا کار باید انجام بدی:
    1. ریشه ترستو پیدا کن. یه روز بشین و با خودت فکر کن و این هارو بنویس. دقیق ببین از چی میترسی توی اون جمع؟ ایا کس خاصی اذیتت میکنه؟ ایا کسی هست که تورو مسخره میکنه؟ و اینکه دونه دونه افراد رو جدا کن و ببین کدومشون این ترسو تشدید میکنند.
    2. از گپ و گفت کوتاه شروع کن
    مثلا تا میری توی یک جمع لازم نیست با همه حرف بزنی از یک گروه کوچولو شروع کن. مثلا فقط با چنتا که راحتی حرف بزن مثل پسرخاله پسردایی ...
    3.به اینکه بقیه درموردت چه فکری میکنند اهمیتی نده. ممکنه یک بخشی از ذهنت درگیر این باشه که الان که وارد شدم. همه میگن قیافش بده لباساش زشته صورتش فلانه و...
    به این حرف ها اصلا اهمیتی نده. مبحث زیبایی و قیافه و تیپ کاملا یه امر نسبیه پس اینارو مهم ندون.
    4.وسواس به خرج نده. حرفی که به ذهنت رسیده رو بگو و به اینکه مثلا کسی خندید یا همه گوش ندادند اهمیت نده و بهش فکر نکن.
    5. خودتو تشویق کن
    مثلا بعد از هر مهمونی اگر تونستی یکم ترستو بیشتر با این کارهایی که گفتم کنترل کنی به خودت جایزه بده. مثلا برای خودت نمیدونم چیزی که دوست داریو بخر. یک بستنی یک خودکار دلخواه و ...
    6. از مادر یا برادرت هم کمک بخواه. بهش بگو که توی مهمونی کنارت باشند و حمایتت کنند و حتما این موضوع رو با مادرت درمیون بذار و بگو که نیاز داری تا حمایتت کنند.
    این کارهارو انجام بده و نتیجش رو ببین چطور میشه

6. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نکته­‌ی مثبت آن است که درمان شناختی-رفتاری برای اختلال اضطرابی اجتماعی بسیار موفق بوده است.
    تحقیقات و شواهد بالینی نشان می­‌دهند که این درمان تغییرات دائمی در زندگی افراد ایجاد می­‌کند.
    این اختلال می­‌تواند مغلوب شود و هر کسی می‌­تواند بر آن با استفاده از نوع مناسب درمان شناختی-رفتاری غلبه کند.
    یک هدف اساسی در درمان شناختی-رفتاری آن است که اضطراب را به وسیله­‌ی حذف عقاید یا رفتارهایی که به حفظ اختلال اضطرابی کمک می­‌کنند.
    کاهش دهد؛ برای مثال اجتناب از موقعیت یا شئ ترسناک مانع می‌­شود که فرد بی­‌خطر بودن آن را یاد بگیرد.
    یک عنصر اساسی در درمان شناختی-رفتاری برای اضطراب، مواجهه است که در آن افراد با چیزهایی که از آن می‌­ترسند، مواجه می‌­شوند
    . فرآیند مواجهه به طور کلی سه مرحله را در برمی­‌گیرد. اول شخص به موقعیت ترسناک معرفی می­‌شود.
    دومین مرحله افزایش ریسک عدم پذیرش در آن موقعیت است تا فرد بتواند اعتماد به نفس لازم برای مدیریت طرد شدن.
    یا مورد انتقاد واقع شدن را بسازد. مرحله‌­ی سوم شامل آموزش تکنیک­‌های سازگاری با عدم پذیرش به فرد می‌­شود.
    در این مرحله از مردم خواسته می­‌شود تا بدترین ترس‌شان را تصور کنند و آن‌­ها را تشویق می‌­کنند.
    تا پاسخ‌های ساختارمند برای این ترس و عدم پذیرش ایجاد کنند.
    این مراحل معمولا همراه با آموزش مدیریت اضطراب همراهی می‌­شوند.
    اگر همه­‌ی این‌ها با دقت و حمایت یک درمانگر انجام شوند، ممکن است منجر به بهبود اضطراب مرتبط با موقعیت‌­های ترسناک شود.
    چهار عنصر مهمی که برای غلبه بر فوبیای اجتماعی نیاز دارید، شامل موارد زیر می­‌شوند:
    ۱) فهم و آگاهی از مشکل
    ۲) تعهد به ادامه­‌ی درمان شناختی-رفتاری حتی زمانی که به نظر تکراری و سخت می‌­رسد.
    ۳) تمرین، تمرین و تمرین برای قرار دادن اطلاعات (مانند روش‌­های شناختی، استراتژی­‌ها و مفاهیم).
    در عمق مغزتان تا این روش‌­های شناختی تبدیل به عادت شده و اتوماتیک انجام شوند.
    ۴) شرکت در گروه‌­های اختلال اضطرابی اجتماعی که در آن­‌ها شما می­توانید .
    به آرامی و به تدریج روی مشکلاتی که منجر به اضطراب در دنیای واقعی می‌­شوند کار کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

8. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38338
    تشکـر
    5
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام منم مشکل شما رو دارم .نظر من اینه که اول به یک روانپزشک مراجعه کن.در کنارش از توضیحات دوستان استفاده کن.تابستون هم هست میتونی کلاس های مختلف شرکت کنی و حضورت در اجتماع رو بیشتر کنی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)