نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: فکر در مورد ضمیرناخوداگاه

1217
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15148
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation فکر در مورد ضمیرناخوداگاه

با سلام خدمت شما، الان چند روز دارم فکر میکنم ک ذهن ما چطوری کارایی رو ک بهش مستقیما فکر نمیکنیم انجام میده،مثلا مشغعول یه کاری هستیم چطوری یهو یه کار دیگه مثلا پاشدن واسه خوردن اب رو انجام میدیم بدون اینکه بهش فکر کنیم! ذهنمو مشغعول کرده این فکره نمیدونم چرا اینجوری شدم خواهشا کمکم کنید، همش استرس دارم و تعجب میکنم ک چطوری اینجوری میشه

2. 2 کاربران زیر از mehran.hi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : لطفا راهنمایی کنید منو ازین افکار در بیام

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran.hi نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما، الان چند روز دارم فکر میکنم ک ذهن ما چطوری کارایی رو ک بهش مستقیما فکر نمیکنیم انجام میده،مثلا مشغعول یه کاری هستیم چطوری یهو یه کار دیگه مثلا پاشدن واسه خوردن اب رو انجام میدیم بدون اینکه بهش فکر کنیم! ذهنمو مشغعول کرده این فکره نمیدونم چرا اینجوری شدم خواهشا کمکم کنید، همش استرس دارم و تعجب میکنم ک چطوری اینجوری میشه
    سلام به انجمن خوش اومدین،

خب هر سوالی یک جوابی داره، حالا چرا استرس؟؟؟

تا جایی که من میدونم جواب سوال شما مربوط به "ضمیر نیمه آگاه انسان" میشه

ضمیر نیمه آگاه، میز کار ذهن شماست. کنترل و مسیر دهی به آن کلید تغییر در وجود شما می باشد. ، ضمیر نیمه آگاه شما مانند حافظه اصلی (ram) در یک سیستم کامپیوتری عمل می کند.
    حافظه اصلی به عنوان حافظه کوتاه مدت در کامپیوتر عمل می نماید و وظیفه اش نگهداری از برنامه ها و داده هایی است که اکنون در حال اجرا می باشند تا پردازنده بتواند با سرعت بیشتری به آنها دسترسی داشته باشد. سرعت دسترسی به اطلاعات در حافظه اصلی از سایر اقسام حافظه نظیر حافظه جانبی (hdd) و cd-rom بیشتر می باشد.

ضمیر نیمه آگاه شما مانند حافظه اصلی کامپیوتر عمل می نماید. وظیفه اصلی ضمیر نیمه آگاه نگهداری حافظه کوتاه مدت و برنامه ها و وظایف روزانه است.

نقش ضمیر نیمه آگاه:

به غیر از نقش حافظه کوتاه مدت، ضمیر نیمه آگاه نقش دیگری نیز در زندگی روزمره ما برعهده دارد. ذهن نیمه آگاه تمام تلاش خود را به کار می بندد تا به شما این اطمینان را بدهد که به هر چیزی که در ذهن خود می خواهید، سریعاً دسترسی پیدا کنید.

حافظه ها:
    مانندبه یاد داشتن شماره تلفن خودتان، رانندگی کردن بدون آنکه کاملاً به صورت آگاهانه به آن فکر یا تمرکز کنید، خریدی که در راه بازگشت به خانه می بایست انجام دهید و … .

برنامه های جاری : رفتارهایی که روزانه از خود بروز می دهید مانند نحوه برخوردها با افراد مختلف در محل کار و … .

فیلتر ها : اینکه چه موضوعی برای شما مهم است و آیا این موضوع می بایست ذخیره گردد یا خیر. همچنین مدت زمان نگهداری از این موضوع در حافظه چقدر باید باشد.

حواس : اینکه پس از دریافت هر حسی از طریق حواس پنج گانه چه رفتاری را از خود بروز دهید و چه انتظاری از آن حس در همان اولین زمان دریافت آن حس داشته باشید (در صورت نداشتن تجربه از این حس جدید مانند دوران کودکی به ضمیر ناخودآگاه جهت دریافت تجربه ای که قبلاً در مورد این حس داشته اید رجوع می شود).اگر در ذهن نیمه آگاه بخش فیلترینگ وجود نداشته باشد، کلیه اطلاعات بدون هیچ منطقی در ذهن ناخودآگاه ذخیره می شود. ضمن آنکه امکان واکشی اطلاعات مرتبط با موضوع فعلی از حافظه بلند مدت (ضمیر ناخوداگاه) نیز وجود نخواهد داشت. در واقع عملیات فیلترینگ در حافظه کوتاه مدت دو طرفه (ورودی و خروجی) عمل می کند.

ضمیر نیمه آگاه به طور مداوم و حتی بیش از آنچه که شما تصور نمایید، در حال کار و فعالیت می باشد. طبق مدل ارتباطی nlp، ما با ورود بیش از ۲ میلیون بیت اطلاعات در ثانیه محاصره شده ایم. اگر ضمیر نیمه آگاه مجبور به پاسخگویی سریع به این حجم از اطلاعات بود، قطعاً در زمان کوتاهی اشباع شده و از کار می افتاد.در عوض ضمیر نیمه آگاه اطلاعات غیر مفید ورودی را پالایش (فیلتر) کرده و فقط اطلاعات سودمند را دریافت می کند. این کار بدون اینکه خللی در انجام امور روزانه شما ایجاد شود، توسط ضمیر نیمه آگاه انجام می گردد. انجام این رویه با استفاده از تجربیات و خاطراتی است که در ضمیر ناخوداگاه شما از قبل ذخیره شده است.سپس ضمیر نیمه آگاه نتیجه این پردازش را به صورت احساسات و رویاها به ضمیر خوداگاه ارسال می نماید.

اطلاعات بیشتر پیرامون مبحث ذکر شده را میتونین در این سایت دنبال کنین: http://www.successland.ir/
    امضای ایشان

4. 4 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : فکر در مورد ضمیرناخوداگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran.hi نمایش پست ها
    دوست عزیز تفکر خوبه ولی تفکر پویا و هدفمند

این حالت شما میتونه محرک خوبی برای فعالیت های تحقیقی شما باشه

به همین خاطره که گفته میشه انسان از خودشناسی به خداشناسی میرسه

پس به جای داشتن استرس که کاملا" بی دلیله ، مطالعه و تحقیق کنید تا بتونید جواب سوالات خودتون رو پیدا کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)