نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: مشاوره مجازی یا واقعی؟

1123
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

مشاوره مجازی یا واقعی؟

سلام و عرض ادب خدمت همگی
    در راستای تاپیک هایی که اینجا گذاشتم و مشاورین و دوستان محترم لطف کردن و وقت گذاشتن و کمکم کردن بازم ازشون کمال تشکر رو دارم و براشون آرزوی عاقبت به خیری رو دارم،
    به خصوص یکی از دوستان ، آقایی با این اسم کاربری Reepa امیدوارم هر جا هستن شاد باشن و همچنین مشاورین محترم و بقیه دوستان گرامی ببخشید که اسم همه رو نیاوردم که طولانی نشه ولی محبتاشون رو هرگز فراموش نمی کنم.
    من احساس می کنم به یه مشاوره نیاز دارم ولی همونطور که عرض کردم تو شهر ما خیلی کم پیدا میشن، شاید دو تا باشن مراکز مشاوره، من هیچوقت مشاوره نرفتم و خیلی از این موضوع خجالت میکشم که جزئیات زندگی و مشکلاتم رو بیان کنم حتی برای یه خانوم، و هم اینکه باید به خونواده بگم که میخوام مشاوره برم یا نه؟ چون همیشه مشکلاتم رو تو درونم نگه میداشتم و کلا بیان کردنشون یه مقدار واسم سخت بوده
    و میخواستم بپرسم میشه اینجا مشاوره مجازی داشت و شرایطش چطوری هست؟ منظورم مشاوره خصوصی هست اما مجازی، و اگه هست هزینه هاش چطوریه؟
    و به نظرتون مشاوره واقعی برم بهتره یا مجازی؟ هر چند دوست دارم با یه مشاور مجرب که بتونه کمکم کنه واقعی حرف بزنم ولی خب سخته.
    و سوال دیگه آیا اگه مشاور آقا باشه از نظر شرعی مشکلی نداره ببخشید که این سوال رو پرسیدم چون یکی از مشاورهای اینجا بهم گفتن که برم پیش یه مشاور خانوم ، شایدم زیاد سخت نباشه واسه من چون با سه تا پسر بزرگ شدم ولی خانوم باشه آدم راحتتر هست.
    ممنون میشم راهنماییم کنین.
    با تشکر از سایت خیلی خوبتون.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    تشکر شده 847 بار در 477 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مشاوره مجازی یا واقعی؟

سلام یلدای عزیز...
    از نظر من مشاوره حضوری و درصورت امکان اگه خانم باشن بهتره...
    چون تو مشاوره حضوری احساسات راحت تر بیان میشه و مشاور راحتتر میتونه از احساسی که پشت صحبتاتونه حالتونو درک کنه و کمکتون کنه
    و اینکه من خودم شخصا با یه خانم زودتر ارتباط برقرار میکنم چون یه سری مسائل عاطفی بین خانمها مشترکه و درکش برای یه خانم مسلما راحت تره...
    متاسفانه اطلاعاتم کامل نیست ولی دوس داشتم بهتون کمک کنم
    موفق باشین

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیزم
    بله دقیقا خودم هم این نظر رو دارم ولی یه مقدار واسم سخت هست هم از این نظر که مشاور مجرب باشه و بتونه کمکم کنه و هم شرایط خودم که خجالت میکشم از بیان صحبتام یه جوریه احساس می کنم غرورم آسیب میبینه از اینکه با کسی دردو دل کنم ولی در عین حال هم به یه مشاوره احساس نیاز می کنم ، یعنی کلا دوست دارم تو زندگیم یه مشاور داشته باشم که اشتباهات زندگیم رو به حداقل برسونم یعنی نه فقط من همه داشته باشن خیلی خوبه...
    مشاور آقا یه مقدار سخت هست حالا از نظر شرعی هم مشکلی نباشه بازم به قول شما آدم نمیتونه به راحتی یه خانوم باهاشون ارتباط برقرار کنه همجنس باشه خیلی بهتر هست..
    خیلی ممنونم از راهنمایی ها و محبتتون
    و اینکه میشه بپرسم شما مشاور هستین؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم
    بله دقیقا خودم هم این نظر رو دارم ولی یه مقدار واسم سخت هست هم از این نظر که مشاور مجرب باشه و بتونه کمکم کنه و هم شرایط خودم که خجالت میکشم از بیان صحبتام یه جوریه احساس می کنم غرورم آسیب میبینه از اینکه با کسی دردو دل کنم ولی در عین حال هم به یه مشاوره احساس نیاز می کنم ، یعنی کلا دوست دارم تو زندگیم یه مشاور داشته باشم که اشتباهات زندگیم رو به حداقل برسونم یعنی نه فقط من همه داشته باشن خیلی خوبه...
    مشاور آقا یه مقدار سخت هست حالا از نظر شرعی هم مشکلی نباشه بازم به قول شما آدم نمیتونه به راحتی یه خانوم باهاشون ارتباط برقرار کنه همجنس باشه خیلی بهتر هست..
    خیلی ممنونم از راهنمایی ها و محبتتون
    و اینکه میشه بپرسم شما مشاور هستین؟
    خواهش میکنم یلدا جان...نه عزیزم من مشاور نیستم شاید یه خورده بیشتر از سنم صحبت کردم
    اگه خدا بخواد پزشک آینده ام

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

ممنون عزیزم، این خیلی خوبه به نظرم که بیشتر از سنتون میفهمین
    زنده باشین، به سلامتی پس خانوم دکتر میشین
    موفق و شاد باشین ان شاالله گلم.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    میزان امتیاز
    9

ممنون عزیزم، این خیلی خوبه به نظرم که بیشتر از سنتون میفهمین
    زنده باشین، به سلامتی پس خانوم دکتر میشین
    موفق و شاد باشین ان شاالله گلم.
    ممنون از لطفتون...واسم دعا کنید آجی گلم...حسم اینه که دلتون خیلی پاکه

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

خواهش می کنم عزیزم
    نظر لطفتونه
    چشماتون پاک میبینه

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام و عرض ادب خدمت همگی
    در راستای تاپیک هایی که اینجا گذاشتم و مشاورین و دوستان محترم لطف کردن و وقت گذاشتن و کمکم کردن بازم ازشون کمال تشکر رو دارم و براشون آرزوی عاقبت به خیری رو دارم،
    به خصوص یکی از دوستان ، آقایی با این اسم کاربری Reepa امیدوارم هر جا هستن شاد باشن و همچنین مشاورین محترم و بقیه دوستان گرامی ببخشید که اسم همه رو نیاوردم که طولانی نشه ولی محبتاشون رو هرگز فراموش نمی کنم.
    من احساس می کنم به یه مشاوره نیاز دارم ولی همونطور که عرض کردم تو شهر ما خیلی کم پیدا میشن، شاید دو تا باشن مراکز مشاوره، من هیچوقت مشاوره نرفتم و خیلی از این موضوع خجالت میکشم که جزئیات زندگی و مشکلاتم رو بیان کنم حتی برای یه خانوم، و هم اینکه باید به خونواده بگم که میخوام مشاوره برم یا نه؟ چون همیشه مشکلاتم رو تو درونم نگه میداشتم و کلا بیان کردنشون یه مقدار واسم سخت بوده
    و میخواستم بپرسم میشه اینجا مشاوره مجازی داشت و شرایطش چطوری هست؟ منظورم مشاوره خصوصی هست اما مجازی، و اگه هست هزینه هاش چطوریه؟
    و به نظرتون مشاوره واقعی برم بهتره یا مجازی؟ هر چند دوست دارم با یه مشاور مجرب که بتونه کمکم کنه واقعی حرف بزنم ولی خب سخته.
    و سوال دیگه آیا اگه مشاور آقا باشه از نظر شرعی مشکلی نداره ببخشید که این سوال رو پرسیدم چون یکی از مشاورهای اینجا بهم گفتن که برم پیش یه مشاور خانوم ، شایدم زیاد سخت نباشه واسه من چون با سه تا پسر بزرگ شدم ولی خانوم باشه آدم راحتتر هست.
    ممنون میشم راهنماییم کنین.
    با تشکر از سایت خیلی خوبتون.
    بنده مشاوران رو زیاد قبول ندارم

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا محسن گل نمایش پست ها
    بنده مشاوران رو زیاد قبول ندارم
    ببخشید میتونم دلیل این نظرتون رو بپرسم؟

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

ببخشید میتونم دلیل این نظرتون رو بپرسم؟
    چرا که نه...

چون بنده تا الآن با مشاور خوبی برخورد نداشته ام... بنده الآن دو ساله که با مشاورای درسی و همچنین مشاورای روانشناس در فضای مجازی در ارتباط هستم اما هیچ کدوم اونطور که باید باشند نیستند و کمک زیادی نکردند. همچنین دوستان بنده بعضیا دچار افسردگی هستند و ... پیش روانشناس رفتند اما فایده ای نداشته در اون حد....

مشاور شغل سختیه ... واقعا سخته... فقط با خوندن چارتا کتاب و مدرک داشتن نمی شه حتی مشاور معمولی شد... به نظر من خیلی از مشاورایی که من باهاشون برخورد داشتم چیزی از خودشون نداشتن و فقط چیزایی که تو کتابا و چارجای دیگه خوندن رو میومدن بازگو می کردن اما مشاور و روانشناس خوب شدن به مهارتی بیشتر نیاز داره. شاید در خیلی از شغلا فرد با یه استعداد متوسط تحصیل کنه بتونه بازده خوبی داشته باشه اما تو روانشناسی نمی تونه. چون انگار یه چیز اضافه ای میخواد... علاوه بر تحصیل... کار هر کس نیست.
    ویرایش توسط Mohsen123 : 08-27-2016 در ساعت 09:28 PM

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    میزان امتیاز
    9

چرا که نه...

چون بنده تا الآن با مشاور خوبی برخورد نداشته ام... بنده الآن دو ساله که با مشاورای درسی و همچنین مشاورای روانشناس در فضای مجازی در ارتباط هستم اما هیچ کدوم اونطور که باید باشند نیستند و کمک زیادی نکردند. همچنین دوستان بنده بعضیا دچار افسردگی هستند و ... پیش روانشناس رفتند اما فایده ای نداشته در اون حد....

مشاور شغل سختیه ... واقعا سخته... فقط با خوندن چارتا کتاب و مدرک داشتن نمی شه حتی مشاور معمولی شد... به نظر من خیلی از مشاورایی که من باهاشون برخورد داشتم چیزی از خودشون نداشتن و فقط چیزایی که تو کتابا و چارجای خوندن رو میومدن بازگو می کردن اما مشاور و روانشناس خوب شدن به مهارتی بیشتر نیاز داره. شاید خیلی از شغلا فرد با یه استعداد متوسط تحصیل کنه بتونه بازده خوبی داشته باشه اما تو روانشناسی نمی تونه. چون انگار یه چیز اضافه ای میخواد... علاوه بر تحصیل... کار هر کس نیست.
    ببخشید آقا محسن ولی فکر میکنم تمام مشاورا موظفن که براساس کتابایی که خوندن مشاوره بدن نه براساس حرفایی که بین مردم رواج داره ... کامنت شما صرفا براساس تجربه ی شخصیتون بوده
    من خودم از مشاوره تحصیلیم کاملا راضی بودم ...و بین آدمایی ام که میشناسم مواردی بوده که با مشاور و روانشناس به زندگی برگشتن ... این که اول کامنتتون نوشتین چون من تا الان با مشاور خوبی برخورد نداشتم دلیلی بر این نمیشه
    که بقیه ام با مشاورای خوبی مواجه نشده باشن ...
    یلدا جان بهتره به طور خصوصی از کاربرا و متخصصایی که تو روانشناسی هستن مث آقا فرخ و حتی دوستانی که کارشناسی یا ارشد روانشناسی دارن مث رز مریم و یا آقا سعید سوال کنید
    کسایی که وارد ترن بهتر میتونن کمکتون کنن ...ولی خب از نظر من خودتونم یه جلسه حضوری برین بسنجین بعد تصمیم بگیرید

12. کاربران زیر از yasamanH بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط yasaman... نمایش پست ها
    ببخشید آقا محسن ولی فکر میکنم تمام مشاورا موظفن که براساس کتابایی که خوندن مشاوره بدن نه براساس حرفایی که بین مردم رواج داره ... کامنت شما صرفا براساس تجربه ی شخصیتون بوده
    من خودم از مشاوره تحصیلیم کاملا راضی بودم ...و بین آدمایی ام که میشناسم مواردی بوده که با مشاور و روانشناس به زندگی برگشتن ... این که اول کامنتتون نوشتین چون من تا الان با مشاور خوبی برخورد نداشتم دلیلی بر این نمیشه
    یلدا جان بهتره به طور خصوصی از کاربرا و متخصصایی که تو روانشناسی هستن مث آقا فرخ و حتی دوستانی که کارشناسی یا ارشد روانشناسی دارن مث رز مریم و یا آقا سعید سوال کنید
    کسایی که وارد ترن بهتر میتونن کمکتون کنن ...ولی خب از نظر من خودتونم یه جلسه حضوری برین بسنجین بعد تصمیم بگیرید
    بندههم بر اساس تجربه شخصی خودم گفتم زیاد قبولشون ندارم

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

چرا که نه...

مشاور شغل سختیه ... واقعا سخته... فقط با خوندن چارتا کتاب و مدرک داشتن نمی شه حتی مشاور معمولی شد... به نظر من خیلی از مشاورایی که من باهاشون برخورد داشتم چیزی از خودشون نداشتن و فقط چیزایی که تو کتابا و چارجای دیگه خوندن رو میومدن بازگو می کردن اما مشاور و روانشناس خوب شدن به مهارتی بیشتر نیاز داره. شاید در خیلی از شغلا فرد با یه استعداد متوسط تحصیل کنه بتونه بازده خوبی داشته باشه اما تو روانشناسی نمی تونه. چون انگار یه چیز اضافه ای میخواد... علاوه بر تحصیل... کار هر کس نیست.

متوجه منظورتون شدم
    به نظرم مهارت ها و ویژگی های فردی توی هر شغلی بی تاثیر نیست و در کنار مهارت های تحصیلی میتونه موثر واقع بشه، حالا این موضوع برای شغل های مختلف ممکنه متفاوت باشه، طبیعتا برای کسی که روانشناس هست هم به نظرم تاثیرش میتونه چشم گیر باشه.
    ممنون از جوابتون.

15. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط yasaman... نمایش پست ها

ممنون عزیزم
    ولی ظاهرا آقای فرخ فقط پاسخ پیام های خصوصی رو میدن، ممنون که معرفی کردین
    اگه حضوری بتونم برم بهتره...اما اگه خجالت بذاره...
    نمیدونم به خونواده ام این موضوع رو بگم یا نه.

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    میزان امتیاز
    9

ممنون عزیزم
    ولی ظاهرا آقای فرخ فقط پاسخ پیام های خصوصی رو میدن، ممنون که معرفی کردین
    اگه حضوری بتونم برم بهتره...اما اگه خجالت بذاره...
    نمیدونم به خونواده ام این موضوع رو بگم یا نه.
    یلدای عزیز مشاوره رفتن اصلا چیز بدی نیس که خجالتتون اجازه نده به خانوادتون بگین ...من خودم دوران کنکور که فشار روحی زیادی بهم وارد شده بود
    به خانوادم گفتم به یه روانشناس احتیاج دارم و واقعنم بهم کمک کرد تازه آدم خجالتی ام هستم
    امضای ایشان
    براي سرفه ي گلدان ها، گلي نمانده خودت گل باش...

18. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

بله دوست عزیزم دقیقا اینطوریه ولی من یه مقدار واسم سخته این موضوع، کار خوبی کردین که مشاوره رفتین مخصوصا تو دوران کنکور، امیدوارم موفق باشین.
    من تازه الان خیلی بهتر شدم چون توی محیطی بزرگ شدم که هرکسی به روانشناس مراجعه کنه یعنی حتما یه مشکل خیلی بزرگی داره و کلا دید خوبی متاسفانه به این موضوع نیست ، اما خب به نظر من اینطوری نیست و وقتی آدم مشکلی داشته باشه و بتونه از یه مشاور کمک بگیره و حلش کنه خیلی بهتره تا مدت های طولانی از درون داغون بشه و هیشکی کمکش نکنه، متاسفانه چون روح مثل جسم نیست این قضیه مشکلتره درمانش، وقتی شخصی جسمش مریض میشه همه میبینن و میگن بره دکتر که زودتر خوب بشه ولی وقتایی هست شخصی از یه موضوع روحی رنج میبره شاید اطرافیان اصلا متوجهش نباشن و این وسط کلی آسیب ببینه .
    به خاطر تاثیرات این محیط هست که مشاوره رفتن شده یه غول واسه من...
    چند دقیقه پیش با یه مرکز مشاوره تماس گرفتم گفتن مشاوره فردی هم دارن ،بعد که پرسیدن گفتم برای خودم میخوام صحبت کردن همانا تند شدن ضربان قلب من همانا، تصور کردم برم اونجا چی بگم چیکار کنم چی بشه چی نشه...
    منم هول شدم یه سوتی دادم گفتم مشاوراتون مجرب هستن؟ ایشونم گفتن بله روانشناس های بالینی هستن.

19. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    میزان امتیاز
    9

بله دوست عزیزم دقیقا اینطوریه ولی من یه مقدار واسم سخته این موضوع، کار خوبی کردین که مشاوره رفتین مخصوصا تو دوران کنکور، امیدوارم موفق باشین.
    من تازه الان خیلی بهتر شدم چون توی محیطی بزرگ شدم که هرکسی به روانشناس مراجعه کنه یعنی حتما یه مشکل خیلی بزرگی داره و کلا دید خوبی متاسفانه به این موضوع نیست ، اما خب به نظر من اینطوری نیست و وقتی آدم مشکلی داشته باشه و بتونه از یه مشاور کمک بگیره و حلش کنه خیلی بهتره تا مدت های طولانی از درون داغون بشه و هیشکی کمکش نکنه، متاسفانه چون روح مثل جسم نیست این قضیه مشکلتره درمانش، وقتی شخصی جسمش مریض میشه همه میبینن و میگن بره دکتر که زودتر خوب بشه ولی وقتایی هست شخصی از یه موضوع روحی رنج میبره شاید اطرافیان اصلا متوجهش نباشن و این وسط کلی آسیب ببینه .
    به خاطر تاثیرات این محیط هست که مشاوره رفتن شده یه غول واسه من...
    چند دقیقه پیش با یه مرکز مشاوره تماس گرفتم گفتن مشاوره فردی هم دارن ،بعد که پرسیدن گفتم برای خودم میخوام صحبت کردن همانا تند شدن ضربان قلب من همانا، تصور کردم برم اونجا چی بگم چیکار کنم چی بشه چی نشه...
    منم هول شدم یه سوتی دادم گفتم مشاوراتون مجرب هستن؟ ایشونم گفتن بله روانشناس های بالینی هستن.
    فدای سرت یلدای عزیز...تا باشه ازین سوتیا
    خوب کاری کردین که قدم اولو برداشتین ...ایشالا کم کم یختون آب شه و بتونین با یه مشاور خوب صحبت کنید و سبک شید
    موفق باشی آجی گلم
    امضای ایشان
    براي سرفه ي گلدان ها، گلي نمانده خودت گل باش...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)