نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: مشکلات محیط مجازی

1331
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    تشکر شده 56 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    8

مشکلات محیط مجازی

چند سالی هست که وارد دنیای مجازی شدم ولی دو سالی هست که کاملا در گیر این دنیا شدم جوری که حس نمی کنم تو دنیای واقعی زندگی می کنم و گذرزمان رو حس نمی کنم... وقت هایی که جایی میرم یا مهمون داریم از بودن در جمع لذت نمیبرم مثل گذشته... اکثر صحبت هام با آدمای مجازی رو یادمه حتی تاریخ تولدشونو ... در حالی که آنها اینجوری نیستند... مکالمه هامون ک هیچ، حتی خیلیاشون اسمم یادشون نمی مونه... و این منو ناراحت می کنه که من بیشتر از دنیای واقعی تو دنیای مجازیم و بیشتر از آدمای واقعی با آدمای مجازی حرف میزنم ولی اونا خیلی راحت منو فراموش می کنند... میخوام بدونم چطوری میشه که فکرمو متمرکز کنم توی دنیای واقعیم و یه سوال دیگم اینه که چطوری میشه کسایی که باهاشون حرف میزنم انقدر راحت منو فراموش می کنند؟

2. کاربران زیر از mahnaz100 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,325 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکلات محیط مجازی

بنظرم هرچیزی اگه به اندازه ازش استفاده بشه خوبه و لی وقتی از یه حدی بگذره ضررش بیشتر از منفعتشه بنظرم شما هم کم کم ترک کن گاهی کتاب بخون تلویزیون ببین برو بیرون قدم بزن به ازای هر ساعتی که تونستی از میزان انلاین بودنت کم کنی برا خودت یه چیزی بخر چیزای کوچیک مثلا یه دونه خودکار قشنگ یه دونه بستنی هرچیزی فضای مجازی بیشتر آدم و منزوی میکنه و تنها تر میشی اینقدر گستردس اگه یه روز نباشی یه نفر دیگه جا تو میگیره ولی دنیای واقعی باز معرفتش بیشتر از مجازیه.

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    عزیزم دنیای مجازی بد نیست اما زیادیش مطمنا ضرر میرسونه بهت
    برای اینکه ازین دنیا بیای بیرون باید سعی کنی وقتت رو با دوستات یا خانوادت بگذرونی
    بری بیرون تفریح شده حتی وقتی بیرون میری موبایلت با خودت نبر یا یکسری برنامه های اجتماعی از رو گوشیت پاک کن
    یا یه سرگرمی جدید واسه خودت پیدا کن مثل نقاشی مثل فیلم دیدن
    یچیزی که دوست داری
    و کم کم وضعیتت بهتر میشه الان چون جوونا سرگرمی ندارن همه روی میارن به دنیای مجازی
    ولی اگه بخوای میتونی تعادل برقرار کنی
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر زندگی نمایش پست ها
    بنظرم هرچیزی اگه به اندازه ازش استفاده بشه خوبه و لی وقتی از یه حدی بگذره ضررش بیشتر از منفعتشه بنظرم شما هم کم کم ترک کن گاهی کتاب بخون تلویزیون ببین برو بیرون قدم بزن به ازای هر ساعتی که تونستی از میزان انلاین بودنت کم کنی برا خودت یه چیزی بخر چیزای کوچیک مثلا یه دونه خودکار قشنگ یه دونه بستنی هرچیزی فضای مجازی بیشتر آدم و منزوی میکنه و تنها تر میشی اینقدر گستردس اگه یه روز نباشی یه نفر دیگه جا تو میگیره ولی دنیای واقعی باز معرفتش بیشتر از مجازیه.
    ممنون بابت راهنماییتون، منم خیلی تلاش می کنم خودمو سرگرم کنم ولی حتی مواقعی هم که خودمو سرگرم کاری میکنم همه فکرم توی دنیای مجازی و آدماشه... درباره جمله آخرتونم، آخه موضوع اینه که حس میکنم حتی مشکل از منه ، چون من با یکی از دوستام توی محیط مجازی بودم معمولا ، و اون ادمای مجازی هیچوقت دوستمو یادشون نرفته و نمیره، جوری ک حرفای معمولی دو سه سال پیششم یادشونه ولی منو راحت فراموش میکنن جوری ک خیلی وقت ها حس می کنم به خاطر اونه ک باهام حرف میزنن و توی دنیای واقعی هم گاهی راحت فراموشم میکنن، مثلا دوست صمیمیم فقط مواقعی که کارم داره سراغمو میگیره...

6. کاربران زیر از mahnaz100 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط حناء نمایش پست ها
    سلام
    عزیزم دنیای مجازی بد نیست اما زیادیش مطمنا ضرر میرسونه بهت
    برای اینکه ازین دنیا بیای بیرون باید سعی کنی وقتت رو با دوستات یا خانوادت بگذرونی
    بری بیرون تفریح شده حتی وقتی بیرون میری موبایلت با خودت نبر یا یکسری برنامه های اجتماعی از رو گوشیت پاک کن
    یا یه سرگرمی جدید واسه خودت پیدا کن مثل نقاشی مثل فیلم دیدن
    یچیزی که دوست داری
    و کم کم وضعیتت بهتر میشه الان چون جوونا سرگرمی ندارن همه روی میارن به دنیای مجازی
    ولی اگه بخوای میتونی تعادل برقرار کنی
    مشکلم ذهنمه که درگیر این فضا شده... توی همه کارام توی فکرم... مدت زمانی که ذهنم درگیردنیای مجازیه بیشتر زمانیه که صرفش می کنم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,325 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

ببین دوست عزیز شما به هرحال مدت زیادی سرگرم این محیط بودی و بالطبع نمیتونی سریعا فراموش کنی و ترکش کنی کم کم باید این کارو بکنی تا کم کم از ذهنت بره بیرون بخای یهوو بزاری کنار همش ذهنت میره پیشش درمورد آدم هام هم بنظر من انقدر مردم درگیری های ذهنی و کاری مشغله دارن کمتر مثل سابق به یاد هم هستن و همدیگرو یادشون هست یه سری آدم ها هم هستن یه سری ویژگی هایی خاص دارن مثلا خیلی شوخ طبع ان یا خیلی کل کل میکنن خوب اینا بیشتر تو ذهن ها میمونن دلیل بر این نمیشه چون بهتر هستن پس تو ذهن بقیه موندن نه اینطور نیست.

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz100 نمایش پست ها
    مشکلم ذهنمه که درگیر این فضا شده... توی همه کارام توی فکرم... مدت زمانی که ذهنم درگیردنیای مجازیه بیشتر زمانیه که صرفش می کنم
    پس اگه مشکل ذهنته برو ورزرش یوگا بهت یاد میدن چطوری ذهنتو از درگیری خلاص کنی و به ارامش برسی
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رهگذر زندگی نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز شما به هرحال مدت زیادی سرگرم این محیط بودی و بالطبع نمیتونی سریعا فراموش کنی و ترکش کنی کم کم باید این کارو بکنی تا کم کم از ذهنت بره بیرون بخای یهوو بزاری کنار همش ذهنت میره پیشش درمورد آدم هام هم بنظر من انقدر مردم درگیری های ذهنی و کاری مشغله دارن کمتر مثل سابق به یاد هم هستن و همدیگرو یادشون هست یه سری آدم ها هم هستن یه سری ویژگی هایی خاص دارن مثلا خیلی شوخ طبع ان یا خیلی کل کل میکنن خوب اینا بیشتر تو ذهن ها میمونن دلیل بر این نمیشه چون بهتر هستن پس تو ذهن بقیه موندن نه اینطور نیست.
    دقیقا...موافقم باحرفاتون... این دوست من با هر کسی یه مدت حرف میزنه بعدش طرف عاشقش میشه... بلااستثنا... یکی از چیزایی هم ک منو ناراحت و ذهنمو درگیر می کنه اینه که حس میکنم بیشتر این مجازی ها به خاطر اونه که میان با من حرف میزنن... البته چ دختر چ پسر

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

پس اگه مشکل ذهنته برو ورزرش یوگا بهت یاد میدن چطوری ذهنتو از درگیری خلاص کنی و به ارامش برسی
    چن سالی هس یوگا کارمیکنم ولی نه به طور مداوم... متاسفانه تو مدیتیشن هم فکرم درگیره...

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    میزان امتیاز
    8

چن سالی هس یوگا کارمیکنم ولی نه به طور مداوم... متاسفانه تو مدیتیشن هم فکرم درگیره...
    مرتب باید دنبال کنی
    مدیتیشن که عالیه ! من خودم تو خونه کار میکنم واقعا انگار دوباره متولد میشم
    جدی پیگیری کن خانومی
    امضای ایشان

می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

مرتب باید دنبال کنی
    مدیتیشن که عالیه ! من خودم تو خونه کار میکنم واقعا انگار دوباره متولد میشم
    جدی پیگیری کن خانومی
    مرسی عزیز. باشه

14. کاربران زیر از mahnaz100 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

عرض سلام و احترام

بنده بنوعی پاسخ شمارو با یه سوال مطرح میکنم : بنظر شما آیا اونهایی که الان در این شبکه ها نیستن و یا حتی فرضا گوشیه ساده و غیر هوشمندی دارن از زندگی اُفتادن ؟

بعنوان مثال از خودم میگم...آیا بنده که در تمام عمرم در هیچکدوم از این شبکه ها عضو نشدم و طرف هیچکدوم از اینها هم نرفتم الان از زندگی عاددی و اجتماعیم عقب افتادم؟

البته خب بنده هم در مقطعی از نوجوانی که تازه تب و تاب اینترنت و فضای مجازی و چت و کلوب ها و گروهها و سیستم ها چه در کافی نت و چه در منزل بسیار داغ شده بود

تمامی این چیزها و احساسات رو تجربه کردم، منتها خب توانایی کنترل و فاصله گرفتن و استفاده ازشون در راه درست و هدفی که میخواستم رو هم داشتم..پس دوباره میپرسم

آیا بنده هیچ پیشرفتی در زندگی چه کاری چه روابط اجتماعی و چه خانوادگی نداشتم یا نمیتونم داشته باشم ؟ آیا واقعا لازم بوده که خودم رو به این قبیل سیستمها وابسته کنم ؟

خیر.بهیچ عنوان.چه بسا که الان آرامش بیشتری هم دارم و در هر زمینه ای که اراده کردم یا کنم مهارت لازم رو هم دارم.اگر با کسی کاری دارم هم یا زنگ میزنم یا پیامک میفرستم

پس این حرف رو خطاب به تمامی کسانی میزنم که این مشکلات رو دارن و این مطلب رو میبینن : اگه قدرت و ظرفیت مدیریت اون کار رو در خودتون نمیبینین به کل ازش دور بشین

هنوز که در نوجوانی یا جوانی دارین مضرّاتش رو میبینین یا مدیریتش کنین یا به کل ازش دل بکنین.حرفم بسیار واضح هست: اگر نمیتونین کنترلش کنین پس از ریشه قطعش کنین

مطمئنا خیلی سخته اما اگه همین الان نتونین مطمئن باشین بعدا اصلا نمیتونین.چون زمانی میرسه که چشم باز میکنین و میبینین که دیگه تمام زندگیتون غرق در دنیای مجازی شده

هر اونچه که باید گفته میشد گفته شد...تصمیم نهایی با خود شما و اِراده ی شماست...سلامت و سربلند باشید.
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط YAshin.SAhAkiyAn نمایش پست ها
    عرض سلام و احترام

بنده بنوعی پاسخ شمارو با یه سوال مطرح میکنم : بنظر شما آیا اونهایی که الان در این شبکه ها نیستن و یا حتی فرضا گوشیه ساده و غیر هوشمندی دارن از زندگی اُفتادن ؟

بعنوان مثال از خودم میگم...آیا بنده که در تمام عمرم در هیچکدوم از این شبکه ها عضو نشدم و طرف هیچکدوم از اینها هم نرفتم الان از زندگی عاددی و اجتماعیم عقب افتادم؟

البته خب بنده هم در مقطعی از نوجوانی که تازه تب و تاب اینترنت و فضای مجازی و چت و کلوب ها و گروهها و سیستم ها چه در کافی نت و چه در منزل بسیار داغ شده بود

تمامی این چیزها و احساسات رو تجربه کردم، منتها خب توانایی کنترل و فاصله گرفتن و استفاده ازشون در راه درست و هدفی که میخواستم رو هم داشتم..پس دوباره میپرسم

آیا بنده هیچ پیشرفتی در زندگی چه کاری چه روابط اجتماعی و چه خانوادگی نداشتم یا نمیتونم داشته باشم ؟ آیا واقعا لازم بوده که خودم رو به این قبیل سیستمها وابسته کنم ؟

خیر.بهیچ عنوان.چه بسا که الان آرامش بیشتری هم دارم و در هر زمینه ای که اراده کردم یا کنم مهارت لازم رو هم دارم.اگر با کسی کاری دارم هم یا زنگ میزنم یا پیامک میفرستم

پس این حرف رو خطاب به تمامی کسانی میزنم که این مشکلات رو دارن و این مطلب رو میبینن : اگه قدرت و ظرفیت مدیریت اون کار رو در خودتون نمیبینین به کل ازش دور بشین

هنوز که در نوجوانی یا جوانی دارین مضرّاتش رو میبینین یا مدیریتش کنین یا به کل ازش دل بکنین.حرفم بسیار واضح هست: اگر نمیتونین کنترلش کنین پس از ریشه قطعش کنین

مطمئنا خیلی سخته اما اگه همین الان نتونین مطمئن باشین بعدا اصلا نمیتونین.چون زمانی میرسه که چشم باز میکنین و میبینین که دیگه تمام زندگیتون غرق در دنیای مجازی شده

هر اونچه که باید گفته میشد گفته شد...تصمیم نهایی با خود شما و اِراده ی شماست...سلامت و سربلند باشید.
    ممنون از راهنماییتون، مشکل من اینه که وقتیم که قطعش میکنم و توی این محیط ها نیستم، فکرم درگیر اون محیط و ادمای مجازیه... وقتی که صرف این دنیا میکنم خیلی کمتر از زمانیه که صرفش میکنم...

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

ممنون از راهنماییتون، مشکل من اینه که وقتیم که قطعش میکنم و توی این محیط ها نیستم، فکرم درگیر اون محیط و ادمای مجازیه... وقتی که صرف این دنیا میکنم خیلی کمتر از زمانیه که صرفش میکنم...
    کاملا درک میکنم که درگیر چجور احساسی هستین تو این مساله و چقد سخته. حدس میزدم درگیر شدن زیاد در این فضای مجازی باعث شده بیش از حد به رفتار آدمها در اونجا حساس بشید

بالاتر گفتم راه حلش فقط اینه که به کل ازش دل بکنین.هم اراده کنین هم بساط و وسایلی که منجر میشن به اون سمت جذب شین رو از جلوی چشم دور کنین.به مرور زمان همه چیز فراموش میشه

من معمولا پیشنهادم راه سختتره.اینطوری طرف مقابل با سختی کشیدن زیاد قدرت کنترلش هم بالا بره.اما اگر اراده کردن در کنار حفظ تمام اون سیستما سخته و اونا باعث وسوسه شما میشن

در این مقطع زمانی پس توصیه میکنم فعلا بکلی ازشون دست بکشین.منظورم حتی از وسایلی که شمارو به اون سمت جذب میکنن.مثلا برای مدت کوتاهی از گوشی ساده و معمولی استفاده کنین

حداقل برای چند ماه.یا یکی 2 سال..هرچقدر که زمان میبره تا خودتون متوجه بشین ازشون دل کندین و آماده مدیریت کامل قضایا هستین.در این مدت فقط از تماسهای ساده روزمره استفاده کنین

همه ما ته دلمون میدونیم که این صحبتهای گروهی فضای مجازی که خیلی هم میچسبه چیزی جز یه سرگرمی و بازی نیست در اصل.یعنی چیز ضروری ای نیست.پس حتی اگه دوستانتون خواستن

شمارو منصرف کنن یا صحبتی کنن که بنوعی تمسخر باشه سعی کنین تحت تاثیر قرار نگیرین.اگر صحبت ضروری ای باشه یک تماس هم کافیه.و همینطور ارسال پیامک.این صحبتهای دسته جمعی و

دورهمی و سرگرمی رو هم میشه بنحوی دیگه انجام داد.مثلا چرا همون دورهمیه تو فضای مجازی به یک دورهمیه رفتن به کوه و جنگل و دریا تبدیل نشه؟اگه واقعا هدف تفریحه این مدلی بهتر نیست؟

که حتی یک ورزش هم هست و میتونه بسیار از لحاظ فیزیکی هم مفید تر باشه و شادابی و نشاط بیشتری هم داره؟ پس چیزیکه بنده میگم دست کشیدن از دوستانتون نیست.فقط از فضای مجازیه

امیدوارم که این صحبتها مفید واقع بشه...سلامت و سربلند باشید.
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 01-16-2017 در ساعت 05:29 PM
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط YAshin.SAhAkiyAn نمایش پست ها
    کاملا درک میکنم که درگیر چجور احساسی هستین تو این مساله و چقد سخته. حدس میزدم درگیر شدن زیاد در این فضای مجازی باعث شده بیش از حد به رفتار آدمها در اونجا حساس بشید

بالاتر گفتم راه حلش فقط اینه که به کل ازش دل بکنین.هم اراده کنین هم بساط و وسایلی که منجر میشن به اون سمت جذب شین رو از جلوی چشم دور کنین.به مرور زمان همه چیز فراموش میشه

من معمولا پیشنهادم راه سختتره.اینطوری طرف مقابل با سختی کشیدن زیاد قدرت کنترلش هم بالا بره.اما اگر اراده کردن در کنار حفظ تمام اون سیستما سخته و اونا باعث وسوسه شما میشن

در این مقطع زمانی پس توصیه میکنم فعلا بکلی ازشون دست بکشین.منظورم حتی از وسایلی که شمارو به اون سمت جذب میکنن.مثلا برای مدت کوتاهی از گوشی ساده و معمولی استفاده کنین

حداقل برای چند ماه.یا یکی 2 سال..هرچقدر که زمان میبره تا خودتون متوجه بشین ازشون دل کندین و آماده مدیریت کامل قضایا هستین.در این مدت فقط از تماسهای ساده روزمره استفاده کنین

همه ما ته دلمون میدونیم که این صحبتهای گروهی فضای مجازی که خیلی هم میچسبه چیزی جز یه سرگرمی و بازی نیست در اصل.یعنی چیز ضروری ای نیست.پس حتی اگه دوستانتون خواستن

شمارو منصرف کنن یا صحبتی کنن که بنوعی تمسخر باشه سعی کنین تحت تاثیر قرار نگیرین.اگر صحبت ضروری ای باشه یک تماس هم کافیه.و همینطور ارسال پیامک.این صحبتهای دسته جمعی و

دورهمی و سرگرمی رو هم میشه بنحوی دیگه انجام داد.مثلا چرا همون دورهمیه تو فضای مجازی به یک دورهمیه رفتن به کوه و جنگل و دریا تبدیل نشه؟اگه واقعا هدف تفریحه این مدلی بهتر نیست؟

که حتی یک ورزش هم هست و میتونه بسیار از لحاظ فیزیکی هم مفید تر باشه و شادابی و نشاط بیشتری هم داره؟ پس چیزیکه بنده میگم دست کشیدن از دوستانتون نیست.فقط از فضای مجازیه

امیدوارم که این صحبتها مفید واقع بشه...سلامت و سربلند باشید.
    مرسی ازین که وقت گذاشتین و راهنماییم کردین... ولی موضوع به این راحتی ها نیس... یه نمونش اینه که من توی ی گروهی هستم که هم دانشگاهی هام هستن و هر خبری از دانشگاه باشه رو اونجا میذارن... خب مسلما من نمیتونم بیام بیرون چون ارتباطم با دانشگاه قطع میشه ، از طرفی با یکی از دوستای واقعیم توی محیط مجازی بودم که خب ارتباطمو نمیتونم باهاش قطع کنم و هر موقع میبینمش یاد آدمای مجازی هم می افتم، ولی تلاشم اینه که خیلی کم توی محیط مجازی باشمو وقت هایی هم ک نیستم به دنیای مجازی فکر نکنم... تا حالا ک موفق نشدم ولی دارم سعیمو میکنم...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)