نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مشکل اعتماد به نفس و مهارت های ارتباطی

1262
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    تشکر شده 122 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    10

مشکل اعتماد به نفس و مهارت های ارتباطی

سلام حالتون خوبه؟
    امیدوارم که عالی باشینD:

بنده مردد هستم که عایا واقعا به
    مشاوره
    نیاز دارم و می تونم با مشاوره رفتن خودم رو درمان کنم!

مشکلاتم هم کم نیست. مشکل اعتماد به نفس و مهارت های ارتباطی رو هم دارم. و همین طور همین مشکل بی خیالی رو!

حالا به نظرتون
    مشاوره
    ی حضوری یا تلفنی می تونه کمکی بهم بکنه؟ این مشکلات من به حدی هستن که اصلا نیاز به مشاوره رفتن داشته باشن؟
    اخه یه بار خواستم برم مشاوره اما از آخر همه گفتن که مشاوره که اصن کاری نمی کنه و معجزه نمی کنه و من منصرف شدم که شاید اصلن مشاوره نتونه مشکلم رو حل کنه و شاید خودم تنهایی با همین مطالب اینترنت بتونم. اما خوب هنوز که خبری نیست..
    از یه طرف حتی اینقدر خجالیتم که نمی تونم حتی به شماره هایی که دادید زنگ بزنم از طرف دیگه با خودم میگم اینقدر به خودم فشار بیارم و زنگ بزنم از آخر هم هیچ فایده ای برام نداشته باشه!

خواهش می کنم اون دوستانی که خودشون مشاورن و تجربه ی مشاوره دادن دارن بیان بگن که مراجعینشون توسنتم بر مشکلاتشون فائق بیان؟
    و اونایی هم که خودشون مشکلاتی داشتن و به مشاوره مراجعه کردن و جواب گرفتن هم لطفا بیان و ما رو هم از تجربه ی مفیدشون با خبر کنن

ممنون از همه

2. 2 کاربران زیر از MMB بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشاوره حضوری می تونه کمک بکنه؟

سلام
    من اتفاقا امروز عالیم
    درست گفتن، مشاوره که معجزه نمیکنه، فقط راهنماییت می کنه و یه دکمه رو فعال می کنه؛ پیمودن راه با خودته،باید یاد بگیریم که هر کسی خودش مسئول زندگی خودشه، منم یه راهنما داشتم و هنوزم کمک حالمه اما مسیر رو خودم میرم.
    تو این جور مواقع می گن اقدام کردن بهتر از اقدام نکردنه، مشکلت رو تلفنی در جریان بزار، جواب گرفتی که خوبه، اگه پیچیده تر باشه خب مشاوره حضوری رو امتحان کن(به همین سادگی، به همین خوشمزگی)
    و اما یه توصیه: ببین اصلا تو هدفت از مشاوره گرفتن چیه و می خوای چه چیزی عایدت بشه!؟ یه پزشک زمانی می تونه بهترین درمان رو انجام بده که طرفش مسئله اش رو واضح بیان کنه.
    امضای ایشان

4. 3 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط e.v نمایش پست ها
    سلام
    من اتفاقا امروز عالیم
    درست گفتن، مشاوره که معجزه نمیکنه، فقط راهنماییت می کنه و یه دکمه رو فعال می کنه؛ پیمودن راه با خودته،باید یاد بگیریم که هر کسی خودش مسئول زندگی خودشه، منم یه راهنما داشتم و هنوزم کمک حالمه اما مسیر رو خودم میرم.
    تو این جور مواقع می گن اقدام کردن بهتر از اقدام نکردنه، مشکلت رو تلفنی در جریان بزار، جواب گرفتی که خوبه، اگه پیچیده تر باشه خب مشاوره حضوری رو امتحان کن(به همین سادگی، به همین خوشمزگی)
    و اما یه توصیه: ببین اصلا تو هدفت از مشاوره گرفتن چیه و می خوای چه چیزی عایدت بشه!؟ یه پزشک زمانی می تونه بهترین درمان رو انجام بده که طرفش مسئله اش رو واضح بیان کنه.

سلام!
    اول ممنون از توجهت!
    دوم.
    اره خوب میدونم اینو که مشاور معجزه نمی کنه! و در این جور مسائل روانی دیگه مثلا مثل فلان بیماری نیست که تو خودتو بدی به دست پزشک و مثلا اونم با چند تا آمپول برات ردیفش کنه d: !

شما خودتون پیش مشاور رفتین؟ این راهنمایی که همیشه کمکتون می کنه اشنا هستن؟ اخه من کسی رو ندارم که مشکلاتم رو گوش کنه مسخره نکنه!

خیلی دوست دارم زنگ بزنم اما خوب یه جورایی می ترسم! نمیدونم چرا خجالت می کشم زنگ بزنم. می ترسم مشکلاتم رو به اون طرف پشت تلفن بگم. یه جورایی خیلی حس بدی بهم دست میده.نمیدونم از کجا شروع کنم و بگم مشکلم چیه! مثلا با خودم میگم الان اون طرف پشت تلفن بهم می خنده و میگه اینم مشکل اخه که تو واسش زنگ زدی وقت ما رو گرفتی ...

هدفم از مشاوره گرفتن معلومه! یعنی می خوام یکی حرفامو بشنوه و راهنماییم کنه.

نمی دونم چه حسیه اما فکر می کنم طرف از پشت تلفن می خواد منو بخوره!! و واقعا احساس ناکارامدی می کنم...

6. کاربران زیر از MMB بابت این پست مفید تشکر کرده اند

e.v

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

شما خودتون پیش مشاور رفتین؟ این راهنمایی که همیشه کمکتون می کنه اشنا هستن؟
    اخه من کسی رو ندارم که مشکلاتم رو گوش کنه مسخره نکنه!
    خب آره قبلا برای مشکلم میرفتم، بابا اونا اینقدر از این بدتراش رو شنیدن و دیدن که اصلا" براشون خنده دار نیست.
    احتمالا کسش رو پیدا نکردی و یا نمیدونی با کی باید صحبت کنی، همه نقاط ضعفی دارن.

خیلی دوست دارم زنگ بزنم اما خوب یه جورایی می ترسم! نمیدونم چرا خجالت می کشم زنگ بزنم. می ترسم مشکلاتم رو به اون طرف پشت تلفن بگم. یه جورایی خیلی حس بدی بهم دست میده.نمیدونم از کجا شروع کنم و بگم مشکلم چیه! مثلا با خودم میگم الان اون طرف پشت تلفن بهم می خنده و میگه اینم مشکل اخه که تو واسش زنگ زدی وقت ما رو گرفتی ...
    بهترین راه برای رهایی از ترست اقدام کردنه. تعلل کنی ترست بیشتر میشه، بترس و اقدام کن!

نمی دونم چه حسیه اما فکر می کنم طرف از پشت تلفن می خواد منو بخوره!! و واقعا احساس ناکارامدی می کنم...
    بهش بگو که من کمی احساس ترس می کنم پشت تلفن، اگه بلد کار باشه خودش فضا رو برات با اعتماد سازی مساعد می کنه.
    امضای ایشان

8. 2 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط e.v نمایش پست ها
    خب آره قبلا برای مشکلم میرفتم، بابا اونا اینقدر از این بدتراش رو شنیدن و دیدن که اصلا" براشون خنده دار نیست.
    احتمالا کسش رو پیدا نکردی و یا نمیدونی با کی باید صحبت کنی، همه نقاط ضعفی دارن.

بهترین راه برای رهایی از ترست اقدام کردنه. تعلل کنی ترست بیشتر میشه، بترس و اقدام کن!

بهش بگو که من کمی احساس ترس می کنم پشت تلفن، اگه بلد کار باشه خودش فضا رو برات با اعتماد سازی مساعد می کنه.

ممنون از راهنماییت. واقعا عالی بود. باید زنگ بزنم...

ایشالله سعی می کنم طی فردا یا پس فردا دیگه با خودم کنار بیام و زنگ بزنم... فقط خداکنه طرف همینطور که میگی حرفه ای باشه و من رو درک کنه.

بازم ممنون از راهنماییت.

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل اعتماد به نفس و مهارت های ارتباطی

نقل قول نوشته اصلی توسط mmb نمایش پست ها
    سلام حالتون خوبه؟
    امیدوارم که عالی باشینd:

بنده مردد هستم که عایا واقعا به
    مشاوره نیاز دارم و می تونم با مشاوره رفتن خودم رو درمان کنم!

مشکلاتم هم کم نیست. مشکل اعتماد به نفس و مهارت های ارتباطی رو هم دارم. و همین طور همین مشکل بی خیالی رو!

حالا به نظرتون
    مشاوره ی حضوری یا تلفنی می تونه کمکی بهم بکنه؟ این مشکلات من به حدی هستن که اصلا نیاز به مشاوره رفتن داشته باشن؟

اخه یه بار خواستم برم مشاوره اما از آخر همه گفتن که مشاوره که اصن کاری نمی کنه و معجزه نمی کنه و من منصرف شدم که شاید اصلن مشاوره نتونه مشکلم رو حل کنه و شاید خودم تنهایی با همین مطالب اینترنت بتونم. اما خوب هنوز که خبری نیست..
    از یه طرف حتی اینقدر خجالیتم که نمی تونم حتی به شماره هایی که دادید زنگ بزنم از طرف دیگه با خودم میگم اینقدر به خودم فشار بیارم و زنگ بزنم از آخر هم هیچ فایده ای برام نداشته باشه!

خواهش می کنم اون دوستانی که خودشون مشاورن و تجربه ی مشاوره دادن دارن بیان بگن که مراجعینشون توسنتم بر مشکلاتشون فائق بیان؟
    و اونایی هم که خودشون مشکلاتی داشتن و به مشاوره مراجعه کردن و جواب گرفتن هم لطفا بیان و ما رو هم از تجربه ی مفیدشون با خبر کنن

ممنون از همه

برقراری ارتباط مهارتی است که هر کسی از آن بهره ای دارد. با ارتباط داشتن با دیگران می توانید دیدگاه ها و اندیشه هایتان را به آنها منتقل کنید و از نظرات و افکار دیگران نیز سود ببرید.

1. بشنوید

برخی افراد فکر می کنند تنها با مهارت بی نظیرشان در صحبت کردن می توانند در برقراری ارتباط با دیگران موفق شوند. اما ظاهرا این افراد فراموش کرده اند که شنیدن فاکتور بسیار مهمی در مهارت های ارتباطی است. تا زمانی که شنونده خوبی نباشید، در ارتباط برقرار کردن با دیگران هم توفیقی کسب نخواهید کرد.

برای اینکه شنونده خوبی باشید باید علاقه خود به آگاهی از دیدگاه دیگران را نشان دهید، از پرت کردن حواس طرف مقابل بپرهیزید، اگر حافظه تان چندان مورد اطمینان نیست، یادداشت برداری کنید، حرف دیگران را قطع نکنید و پیش از پایان صحبت طرف مقابل درباره حرف هایش قضاوت نکنید.

2. بخوانید

مطالعه و خواندن، به شما کمک می کند تا درک بهتری از زبان، دستور زبان و فرم جملات داشته باشید. مطالعه نقش مهمی در شناخت اصطلاحات صنف های گوناگون، بازشدن پنجره ذهن به روی چشم اندازهای نو، یادگیری مطالب مختلف، افزایش خلاقیت ایفا می کند. همچنین با مطالعه کردن قادر خواهید بود گوینده توانایی باشید. در یک کلام خواندن به تقویت مهارت های ارتباطی شما کمک شایانی می کند.

3. به ارتباط غیرکلامی بها بدهید:

غیر از ارتباط کلامی که همان صحبت با دیگران است،نوعی ارتباط غیرکلامی هم وجود دارد که با استفاده از لحن، ایما و اشاره، حرکات چشم ها، حالات صورت و غیره میسر می شود.

ارتباط غیرکلامی درک و برقراری ارتباط با دیگران را تسهیل می کند و به عبارتی بسیاری بر این باورند که ارتباط غیرکلامی آنچه در درون شماست را به راحتی به دیگری منتقل می کند.

نباید فراموش کرد که ارتباط غیرکلامی در فرهنگ های مختلف، متفاوت است.

4. بپرسید

پرسش و طرح سوال بخشی مهم و جدایی ناپذیر در برقراری ارتباط است و ذهن شما را نسبت به موضوع روشن می کند.

دقت کنید که وقتی سوالی را مطرح کردید، برای پاسخ گرفتن هم شکیبایی به خرج دهید، تا جواب مناسبی بگیرید.

پرسیدن سوالات به جا و مناسب در مسیر برقراری ارتباط شما را راهنمایی خواهد کرد.

5. درک اصول ارتباطی

برای برقراری ارتباط چه روندی را باید طی کرد؟ روند یا چرخه برقراری ارتباط به گونه ایست که در هر موقعیت و برای هر کسی قابل اجراست.

روند برقراری ارتباط عبارت است از: هدف، رمزگذاری پیام، انتقال پیام، دریافت پیام، رمزگشایی یا درک پیام دریافتی، ارائه بازخورد یا واکنش نشان دادن به فرستنده پیام.

با طی کردن این مراحل می توانید به سادگی با دیگران ارتباط برقرار کنید.

6. مذاکره کنید

ممکن است موقعیتی برایتان پیش بیاید که برای دستیابی به اهدافتان مجبور به مذاکره با شخص یا گروهی شوید. طرف مقابل شما حتما تلاش می کند که مذاکره را به نفع خود پیش ببرد.

مذاکره سودمند زمانی اتفاق می افتد که نیازها و چشم اندازهای مد نظر دیگران را خوب درک کنید و با ذهنی باز به جای کوشش برای از میدان به در کردن حریف، ارتباط متقابل از نوع برد-برد ایجاد کنید.

7. یادداشت برداری کنید

به اشتراک گذاری اطلاعات و مکتوب کردن برخی از نکات و صحبت های مطرح شده در نشست ها راهی است برای به خاطر سپاری نکات مورد بحث قرار گرفته و کاوش برای درک بهتر آنها.

8.درجمع صحبت کنید

صحبت کردن در جمع به شما کمک می کند تا مهارت بیشتری در برقراری ارتباط با دیگران پیدا کنید. اعتماد به نفس داشتن در چنین کاری را هیچگاه فراموش نکنید. از حالات صورت و به ویژه چشم ها هم غافل نشوید تا به این ترتیب شنوندگان و حاضران هم بتوانند با شما بهتر ارتباط برقرار کنند.

9. از کنار بازخورد به آسانی نگذرید

بازخورد کلید برقراری ارتباط است. بازخورد به شما کمک می کند تا ارتباط شما با گیرنده یا فرستنده پیام سازنده باشد. در قضاوت و داوری منصف و عادل باشید تا برقراری ارتباط با دیگران برای شما سود بیشتری داشته باشد. داشتن نگرش مثبت نسبت به بازخورد می تواند فاصله شما را با موفقیت کمتر کند.

10. بر کشمکش ها پیروز شوید

کشمکش و برخورد بخش جدایی ناپذیر ارتباط متقابل و روابط کاریست. تلاش کنید در این کشمکش ها مودب و در عین حال محکم باشید، به جای تمرکز بر فرد یا گروه به دنبال راهی برای پیروزی بر کشمکش ها باشید، به جای تصمیم گیری بر پایه فرضیات و حدس و گمان ها، برای یافتن حقایق کاوش کنید.

و مشاوره روانشناسی و استفاده از کارگاه های اموزشی برای دوره مهارتهای ارتباطی mec

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    .
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7183
    تشکـر
    226
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکل اعتماد به نفس و مهارت های ارتباطی

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    .

سلام عرض شد !
    قکر کنم شما اسم تایپیک رو تغییر داده باشین!یا هر کسی که تغییر داده باشه.
    میخواستم بگم که اصلا شما فهمیدید مشکل من چیه و اومدید اسم تایپیک رو عوض کردید؟ من اصلا توی این تایپیک حرفی برای حل کردن مشکلات اعتماد به نفس و مهارت ارتباطی نزدم.
    نمیدونم چی شد که فکر کردید این مشکل منه.
    در ضمن باز اگر پست های قبلی رو می خوندید مشکلم تقریبا رفع شده بود و اگر هم میخواستید کمک کنید می تونستید با یک جمله در موضوع مشکل من این کار رو بکنید. نه این که فقط یه متن تقریبا بی ربط به مشکل من رو کپی کنید.

البته بازم ممنون بابت توجهتون .اما کاش یکم توجه می کردین تا حد اقل درد منو بفهمین بعدش مرحم بزنین d:

سوال من در مورد مشاوره گرفتن بود.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)