نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل افسردگی و عدم تمرکز

932
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26425
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل افسردگی و عدم تمرکز

با سلام و عرض تشکر
    بنده شخصی هستم که برای خودم زمانی باهوش بودم حسابی. بهترین دانشگاه ایران درس خوندم ولی توی رشته ای که نمیخاستم. بعد ازفراغت از تحصیل سعی کردم تغییر بدم رشتمو ولی نشد. بعد تصمیم گرفتم دکتری بخونم و چنتا از دانشگاههای خارج منو بورس کردن. مشکل من اما اونجایی هستش که
    1:بی علاقگی به رشتم اعتماد بنفسو از من گرفت و من میترسم که با تحصیل در خارج این مشکل عود کنه.
    2: بنده در حال حاضر همین الان اصلا به دلیل مشکلاتی که وجود داشته و ذهن منو درگیر وفسرده کرده نمیتونم تمرکز کنم و درس بخونم. همین الانم نمرات زبانم که برای خارج امتحان دادم(زبان رو توش خبره بودم یک زمانی) چنگی به دل نمیزنن.
    با وجود این مشکلات من میخام امیدمو از دست ندم و ادامه بدم. ولی افسردگی شدید و عدم اعتماد بنفس تمام مسیرو روی من بسته و طوریه که الان حتی حس میکنم نمیتونم یک کتاب ساده انگلیسی بخونم . برای همین میترسم برم ولی باز میخام ادامه بدم(به دلیل برخی مشکلات نمیتونم ایران ادامه تحصیل بدم). از طرفی یک شخصی هم خارج از کشور هستن که درس میخونن وقراره با هم ازدواج کنیم. اما ایشونم توی ملاقاتای صوتی گویا متوجه شده که من یک حالت بی میلی به درس و افسردگی پیدا کردم و تازگیها رفتارش خیلیی باهام سرد شده. تمام این مشکلات چیزایی هستن که منو بر سر چندراهی قرار میدن. ازطرفی میخام ادامه بدم و از طرفی فک میکنم نمیتونم. حتی چیزایی که قبلا خوب یادمیگرفتمو بلد بودم رو حس میکنم ازش عاجزم. از طرفی اون فرد هم خارج از کشور منتظر منه ولی نمیدونم باهاش چکار کنم. لطفا یک راه حل بمن بدید. ممنون میشم ازتون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل افسردگی و عدم تمرکز

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah.informatic نمایش پست ها
    با سلام و عرض تشکر
    بنده شخصی هستم که برای خودم زمانی باهوش بودم حسابی. بهترین دانشگاه ایران درس خوندم ولی توی رشته ای که نمیخاستم. بعد ازفراغت از تحصیل سعی کردم تغییر بدم رشتمو ولی نشد. بعد تصمیم گرفتم دکتری بخونم و چنتا از دانشگاههای خارج منو بورس کردن. مشکل من اما اونجایی هستش که
    1:بی علاقگی به رشتم اعتماد بنفسو از من گرفت و من میترسم که با تحصیل در خارج این مشکل عود کنه.
    2: بنده در حال حاضر همین الان اصلا به دلیل مشکلاتی که وجود داشته و ذهن منو درگیر وفسرده کرده نمیتونم تمرکز کنم و درس بخونم. همین الانم نمرات زبانم که برای خارج امتحان دادم(زبان رو توش خبره بودم یک زمانی) چنگی به دل نمیزنن.
    با وجود این مشکلات من میخام امیدمو از دست ندم و ادامه بدم. ولی افسردگی شدید و عدم اعتماد بنفس تمام مسیرو روی من بسته و طوریه که الان حتی حس میکنم نمیتونم یک کتاب ساده انگلیسی بخونم . برای همین میترسم برم ولی باز میخام ادامه بدم(به دلیل برخی مشکلات نمیتونم ایران ادامه تحصیل بدم). از طرفی یک شخصی هم خارج از کشور هستن که درس میخونن وقراره با هم ازدواج کنیم. اما ایشونم توی ملاقاتای صوتی گویا متوجه شده که من یک حالت بی میلی به درس و افسردگی پیدا کردم و تازگیها رفتارش خیلیی باهام سرد شده. تمام این مشکلات چیزایی هستن که منو بر سر چندراهی قرار میدن. ازطرفی میخام ادامه بدم و از طرفی فک میکنم نمیتونم. حتی چیزایی که قبلا خوب یادمیگرفتمو بلد بودم رو حس میکنم ازش عاجزم. از طرفی اون فرد هم خارج از کشور منتظر منه ولی نمیدونم باهاش چکار کنم. لطفا یک راه حل بمن بدید. ممنون میشم ازتون

خب دوست عزیز اگر دقت کنید تحصیل در رشته ای که بهش علاقه نداشتید یکی از پایه های عدم اعتماد به نفس در شماست

و شما امروز دوباره قراره در همون راه قدم بذارید و تا وقتی که اینطور آشفته و بلاتکلیف انتخاب میکنید نباید انتظار روزهایی بهتر از این رو داشته باشید

بهتره کمی بایستید و به خودتون و عمرتون و به چیزهایی که علاقه دارید و دوست دارید بهشون برسید فکر کنید حتی اگر بخوایت از صفر شروع کنید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد