نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل برقراری ارتباط

1364
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7974
    تشکـر
    53
    تشکر شده 14 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    10

مشکل برقراری ارتباط

سلام من از بچگی تو برقراری ارتباط مشکل داشتم. همه به من میگن این مشکل به دوران کودکی من برمیگرده. من میخوام با همه خوب باشم ولی خیلی ها این رفتار منو روی وظیفه یا ضعف من حساب میکنن. خانواده من خیلی از ارتباط داشتن حتی با فامیل های خودشون فراری ان.شاید رفتار غیر منطقی فامیل ها هم به خاطر تفکر خانوادم باشه ولی من میخوام با همه خوب باشم. از تنهایی بیزارم. دارم دیونه میشم. هیچ وقت دوست خوب نداشتم. همیشه به همه کمک کردم ولی بعد از کمک کردن دیگه هیچ خبری از اونا نبوده. تو دبستان تا دبیرستان مشکل داشتم امیدم به دانشگاه بود که اون از همه بدتر شد. هر چی سمت فامیل همون میرم فقط تحقیر میشم. خب چی کار کنم که تو دوران های دیگه مشکل پیدا نکنم خسته شدم از بس تحقیر شدم و دیده نشدم اخه چرااااااااا

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : مشکل برقراری ارتباط

سلام
    به مشاوره حضوری مراجعه کنید اونها راحت کمکت میکنن

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مشکل برقراری ارتباط

نقل قول نوشته اصلی توسط solaleh-rahimi نمایش پست ها
    سلام من از بچگی تو برقراری ارتباط مشکل داشتم. همه به من میگن این مشکل به دوران کودکی من برمیگرده. من میخوام با همه خوب باشم ولی خیلی ها این رفتار منو روی وظیفه یا ضعف من حساب میکنن. خانواده من خیلی از ارتباط داشتن حتی با فامیل های خودشون فراری ان.شاید رفتار غیر منطقی فامیل ها هم به خاطر تفکر خانوادم باشه ولی من میخوام با همه خوب باشم. از تنهایی بیزارم. دارم دیونه میشم. هیچ وقت دوست خوب نداشتم. همیشه به همه کمک کردم ولی بعد از کمک کردن دیگه هیچ خبری از اونا نبوده. تو دبستان تا دبیرستان مشکل داشتم امیدم به دانشگاه بود که اون از همه بدتر شد. هر چی سمت فامیل همون میرم فقط تحقیر میشم. خب چی کار کنم که تو دوران های دیگه مشکل پیدا نکنم خسته شدم از بس تحقیر شدم و دیده نشدم اخه چرااااااااا
    دوست عزیز در اولین قدم به شما توصیه میکنم با شماره های اول سایت مشاوره تلفنی انجام بدید

چون شما نیاز دارید برای اولین قدم حرفاتون شنیده بشه و بعد وارد فاز راهکارهای عملی بشید

مشاور باید رفتار شما با دیگران رو بررسی کنه تا متوجه بشید چه اقدامی از طرف شما باعث فراری شدن دوستاتون میشه

در ادامه به نوع راهکارهای ارائه شده توجه کنید

پند شماره ۱ : “جویای افکار و دیدگاه دیگران شوید، بدون اینکه قضاوت شان کنید، سوال بپرسید، گوش کنید. هیچکس، حتی خود شما، دوست ندارد توسط دیگران قضاوت شود.”

“اولین راهبرد در برابر هر شخصی که با آن صحبت می کنم، قضاوت نکردنش است. مردم هیچ علاقه ای ندارند در مورد اعتقادات و افکارشان و یا هر عملی که انجام می دهند مورد قضاوت دیگران قرار بگیرند. گوش فرادادن و شنیدن صحبت دیگران به منزله موافقت شما با آن ها نیست. شما باید نیازها خواسته ها و رویاهای طرف مقابل را متوجه شوید.”

اما وقتی بحث در مورد چیزهای غیر قابل قبول شروع شد، به جای مخالفت مستقیم راهکار رابین را پیش بگیرید: “کاری که ترجیح می دهم حین برخورد با نظرات مخالفم به جای قضاوت کردن شان انجام دهم بیان جملات این چنینی است: اوه، واقعا جالب است، تا به حال این طوری در موردش نشنیده بودم، کمک کن متوجه شوم، چگونه با آن کنار آمدی؟”

در این حالت، قضاوت نکرده اید، بلکه به عقیده وی تمایل نشان داده اید، و حالا طرف مقابل بدون اینکه بخواهد احساس بدی داشته باشد به صحبت در مورد خودش ادامه می دهد.

تحقیقات نشان داده مردم وقتی در مورد خودشان صحبت می کنند احساس رضایت بیشتری نسبت به زمانی که در مورد غذا و پول صحبت می کنند نشان می دهند:

“صحبت در مورد خودمان، چه در مکالمه رو در رو و چه در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر، همان احساساتی را در مغز بر می انگیزد که وقتی ما داریم در مورد غذا و پول صحبت می کنیم.”

بسیاری از ما عاشق آن لحظه ای هستیم که شخص مقابل اشتباه کند و سریعا اصلاحش کنیم. و این طرز برخورد، فرآیند شکل گیری پیوند میان دو نفر را نابود می کند. دوست دارید به دیگران ثابت کنید خیلی می دانید؟ اینکار را نکنید. رابین دلایلش را می گوید:
    “کنار گذاشتن خودبینی، نیازها، خواسته ها و اعتقادات ما را در رده های بعدی اهمیت قرار می دهد. به صورت آگاهانه، علاقه خود برای صحیح بودن و تصحیح گفته دیگران را فراموش کنید.”

دیل کارنگی سال ها پیش گفت مخالفت با دیگران رابطه را شکل نمی دهد و علم عصب شناسی امروز این گفته ها را تایید می کند. وقتی مردم ببینند کسی با آن ها بر سر عقایدشان مخالفت می کند، بخش منطق مغزشان از کار می افتد و آماده نبرد می شوند:

در کتاب Compelling People آمده: “بنابراین چه رخ خواهد داد زمانی که مغز ببیند اطلاعاتی مخالف با آنچه باور دارد علیه او شکل گرفته اند؟ به محض اینکه شناسایی اش کند، منطق را از کار می اندازند و شروع به مقابله می کند.”

“گوش دادن به معنای بستن دهان نیست. تفاوتی در این بین وجود دارد. اگر فقط ساکت بنشینید، یعنی دارید به چیزی که می خواهید در ادامه بگویید فکر می کنید، فقط آن را الان نمی گویید. لحظه ای که در مورد پاسخم فکر می کنم، تقریبا نیمی از من گوش می دهد و نیم دیگر به دنبال فرصتی می گردد که طرف مقابل را ساکت کند تا داستان خودم را تعریف کنم.”

و یک سری پیشنهاد :

• اولین کار لبخند زدن است. شما باید بدون شک لبخند بزنید و این ترفندی است برای ایجاد اعتماد.
    • مستقیم به چهره طرف مقابل نگاه کنید. با پایین نگه داشتن سر و مغرورانه نگاه کردن از بالای بینی همه چیز را خراب می کنید.
    • صاف و مستقیم ایستادن در برابر کسی می تواند اندکی توهین آمیز باشد، راحت تر بایستید تا شخص مقابل هم احساس راحتی داشته باشد.
    • دست تان را پشت خود پنهان نکنید. این کار به معنای بی علاقه بودن شما به سخنان طرف مقابل است.
    • ابرو و لب. این دو را به راحتی می توان در چهره کنترل کرد و استفاده های فوق العاده ای برد. با بالا بردن ابرو یا تغییر حالت لب و لبخند زدن، شما در حال ارسال نشانه هایی هستید، نشانه های از جنس اهمیت به گفته ها و شنیده ها.
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

4. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد