نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: چگونه سنگ صبورش باشم؟

632
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4445
    تشکـر
    3
    تشکر شده 59 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

چگونه سنگ صبورش باشم؟

سلام.از این همه بی مسئولیتیم و بی عرضگیم خسته م بخدا من اینطور نبودم اینطور شدم!
    من چند ماهه نامزد کردم..پسرم..مواقعی که خانمم دردودل میکنه یا از چیزی دلخوره من نمیدونم عصبی میشم یا واسم مهم نیستـ و نمیتونم ارومش کنم چون بلد نیسم..هرچی قربون صدقش میشم باز بی فایده س....میگ تو بم بی توجهی و درکم نمیکنی و...
    نمیدونم چی کنم..میترسم اون چیزایی که تو ذهنمه با این کارام ب حقیقت تبدیل شه مث اینک منو فراموش کنه و...
    حقیقتا کم آوردم..کمکم کنین خیلی دوسش دارم اونم همینطور..بقول خودش تا میخنده همه دورشن وقتی ناراحته تنها میش
    امضای ایشان
    زندگی عشق است/عشق افسانه نیست/آنکه عشق را آفرید دیوانه نیست/عشق آن نیست که هرلحظه کنارش باشی/عشق آن است که هرلحظه به یادش باشی

2. کاربران زیر از احسان1990 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دیگه نمیدونم چی کنم..کم آوردم!

خودتونو تحلیل کنید ببینید حس واقعیتون چیه. اگه فکرتون آروم نیست برید یه جای خلوت با خودتون حرف بزنید. خودتونو مجبور کنید حس واقعیشو مشخص کنه.
    بعضی مردا نمی تونن ببینن کسی که دوسش دارند درددل میکنه چون احساس ضعف می کنند. حس می کنند از ضعف اوناست که عشقشون نمیتونه خوشحال باشه.
    اگه این حسو داری چند بار که بهش بگی درددلت ناراحتم میکنه به این خاطر، اونم درک میکنه که این رفتارتون از روی دوست داشتنه.
    زنا دوست دارند حرف بزنند. دلشون میخواد شنونده داشته باشند. اگه دردشو نمیفهمی به حرفاش خوب گوش بده. همین که بفهمه دارید بهش گوش میدید میفهمه بهش توجه دارید دلش آروم میشه خودتونم میتونید بهتر بشناسیدش. بعضی وقتا لازمه ادما همو از روی رفتارشون بشناسند. وقتی به اون شناخت برسید یه اخم یا یه کلافگیشم واستون مبهم نیست. اما تا اونجا باید صبر داشته باشید همه سعیتونو واس شناختش بکنید. کم کم اینه که باهاش حرف بزنید.
    اگرم چیز دیگه ایه بیشتر مشکلتونو باز کنید. شاید تو همین تایپیک با حرفای بچه ها خطتونو پیدا کردید

4. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل بی مسئولیتی

مسئولیت پذیری چیزی نیست جز توانایی پذیرش، پاسخ گویی و به عهده گرفتن فعالیتی که از کسی درخواست می شود و آن شخص حق دارد انجام آن کار محول شده را بپذیرد و یا رد کند. زمانی که فردی قصد دارد مسئولیتی را بپذیرد، باید کاملا برای خود مشخص کند که موضوع درخواست چیست و در برابر تقبل آن چه چیزی به دست می آورد و یا در صورت عدم تقبل چه چیزی را از دست خواهد داد. در واقع مسئولیت پذیری یک انتخاب کاملا آگاهانه است.

دل به دریا بزنید
    مسئولیت پذیری و احساس مسئولیت زمانی به وجود می آید که فرد مسئولیت داده شده را بر عهده بگیرد. به خاطر داشته باشید تا نخواهید و تلاش نکنید هرگز نمی توانید فرد مسئولیت پذیری شوید. با امروز و فردا کردن راه به جایی نخواهید برد، بی هیچ واهمه ای و با اعتماد به خود و اتکا به توانایی هایتان برای تجربه پیشامدهای جدید در زندگی تان و پرورش بعد جدیدی از وجودتان گام بردارید. ظرفیت شخصیت شما چیزی بیش از آن است که می بینید، به خود و شایستگی های وجودتان ایمان داشته باشید، آنها را بپذیرید و برای شکوفایی شان از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

یادتان باشد هرگز از اشتباه کردن نهراسید، شما هم چون دیگران ممکن الخطا هستید و در مسیر جدیدتان نیازمند تجربه هستید و چه بسا تا زمانی که نابلد راه هستید اشتباه کردن شما حتمی است! بجای مایوس شدن و گرفتن کاسه چه کنم چه کنم به دست، به خودتان قول دهید از این پس از نگاهی دیگر به اشتباهاتتان نظاره خواهید کرد، اگر دیدگاه تان را عوض کنید، عملکردتان نیز متفاوت خواهد بود بجای سرزنش خود و یا احساس ناامیدی سعی کنید از اشتباهات خود درس بگیرید، نقایص و ضعف های خود را بشناسید و برای ترمیم آنها کاری کنید، بی تردید به این طریق می توانید عملکرد بهتری از آنچه که انجام می دهید به دست آورید.

مهارت تصمیم گیری را تقویت کنید
    برخی مسئولیت پذیری و مسئول بودن را به معنای پیروی کورکورانه و تقلید بی چون و چرا از دیگران معنا می کنند، این درحالی است که هر فردی با دیگری متفاوت است و سبک زندگی متفاوت از دیگری دارد و دقیقا به همین دلیل است که هرگز نمی توان با ارائه نسخه واحدی برای همگان، مسئولیت پذیری را ایجاد کرد. مسئولیت پذیری نیازمند مولفه مهمی به نام تصمیم گیری است؛ تردید و دودلی، مردد بودن، بلاتکلیفی و بی تصمیم بودن راهی برای بی مسئولیت بودن است. توانایی اخذ تصمیم درست و مهارت حل مساله، برای تکامل حس قدرت و کنترل نمودن شرایط زندگی لازم و ضروری است و بر حسب شرایط زمانی و مکانی هر شخصی به گونه ای کاملا منحصر به فرد تعیین می شود. بلی، شما برای مسئولیت پذیری و مسئول بودن باید تصمیم گیرنده خوبی باشید. با خود روراست باشید و عمیقا تامل کنید که در اتخاذ چه تصمیماتی دچار شک و تردید می شوید، بی شک پس از شناخت و پی بردن به این موضوع، می توانید از مهارت حل مساله نیز بهره ببرید.

برنامه ریزی داشته باشید
    بعد از تصمیم گیری، برنامه ریزی عامل مهم دیگری برای مسئولیت پذیری است. با برنامه ریزی و تهیه فهرستی از کارها، اهداف و وظایف تان نه تنها به اندازه توان و استعدادتان تلاش می کنید بلکه می توانید انتظارات و توقعات واقع بینانه ای از خودتان داشته باشید و بیش از حد خود را نیازارید. توصیه می کنیم وظایف تان را یادداشت کنید چه بسا با مکتوب کردن اهداف تان، آنها را جدی تر گرفته و برای نیل به آنها مصمم بوده و بیشتر تلاش خواهید کرد.

احساس قدرت خود را تقویت کنید
    هر فردی برای داشتن اعتماد به نفس زیاد نیازمند حس قدرت و توانایی است. داشتن احساس قدرت به این معناست که فرد با در دست داشتن منابع و فرصتهایی، این قابلیت را در خود می بیند که بر خود و شرایط زندگی اش تاثیر گذار است و چرخ آن را به گونه ای که متمایل است می تواند بچرخاند. برای پرورش احساس قدرت توصیه می کنیم فرصت ها و موقعیت هایی، هر چند کوچک و جزیی، برای ابراز کفایت و شایستگی خود فراهم کنید و به محض موفقیت و بالا رفتن سطح کفایت تان نیز، سعی کنید فرصت های جدید مشابهی را به وجود آورید تا هم بتوانید آنچه را که آموخته اید تمرین کنید و هم از هر آنچه که فرا گرفته اید برای تلاش های بعدی تان نهایت استفاده و بهره را ببرید.

ثابت قدم باشید
    در پذیرش مسئولیتی که برعهده گرفته اید، ثبات قدم داشته باشید. بسیار تلاش کنید مسئولیت تان را حتی اگر خیلی کوچک است، به طور دقیق و به نحو احسن انجام دهید. مثلا، اگر مسئولیت بردن بچه ها به کلاسهای ورزشی به شما محول شده است، سعی کنید همیشه خودتان این کار را انجام دهید و از بهانه گیریهای مختلف برای عدم انجام این کار پرهیز کنید، چرا که انجام دادن گاه به گاه یک عمل باعث ایجاد حس رخوت، خستگی و بی حوصلگی تان شده تا بدان جایی که ممکن است شما آن کار را جدی نگرفته و برای تان بی اهمیت جلوه کند، که این خود عاملی مهم برای ترک موقت و یا همیشگی آن عمل خواهد بود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8050
    تشکـر
    3,819
    تشکر شده 3,325 بار در 1,147 پست
    میزان امتیاز
    10

زن ها دوست دارن طرف مقابلشون بهشون توجه کنه و حتی گاهی برای جلب توجه طرفشون یه بهانه گیری هایی میکنن اینکه شما فقط وقتی خوشحاله طرفتون دور وبرش باشید کافی نیست زن ها نیاز دارن با همسرشون حرف بزنن و دردو دل کنن درسته مرد غرور داره دوست نداره ناراحتی های همسرشو ببینه ولی همین که شما با آرامش بشینی کنار همسرت و به حرفاش گوش کنی بیشترین حس خوب و تو دل طرف ایجاد کردی
    همسرت خوشحاله که یکی و دااره که تو غم نارحتی ها بهش تکیه کنه.

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان1990 نمایش پست ها
    سلام.از این همه بی مسئولیتیم و بی عرضگیم خسته م بخدا من اینطور نبودم اینطور شدم!
    من چند ماهه نامزد کردم..پسرم..مواقعی که خانمم دردودل میکنه یا از چیزی دلخوره من نمیدونم عصبی میشم یا واسم مهم نیستـ و نمیتونم ارومش کنم چون بلد نیسم..هرچی قربون صدقش میشم باز بی فایده س....میگ تو بم بی توجهی و درکم نمیکنی و...
    نمیدونم چی کنم..میترسم اون چیزایی که تو ذهنمه با این کارام ب حقیقت تبدیل شه مث اینک منو فراموش کنه و...
    حقیقتا کم آوردم..کمکم کنین خیلی دوسش دارم اونم همینطور..بقول خودش تا میخنده همه دورشن وقتی ناراحته تنها میش
    خب اینکه بهتر بتونم جنس مخالف و درک کنیم
    باید بیشتر بشناسیمش
    شما سعی کن راجب خانوما بخونی من بهت کتاب رازهایی درباره زنان رو معرفی میکنم
    مشکلتون اینه شناخت کاملی از جنس مخالف ندارین
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد