مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 35

موضوع: مشکل تنهایی

1. Top | #21

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34127
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.06
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکل تنهایی

الان مشکل من یکی اینه که نمیدونم چرا همه جواب رد میدن بهم ! یکی دیگه اینکه چیکار کنم از مردم تا این حد متنفر نباشم که از عذاب کشیدنشون لذت ببرم
    دوست عزیز "تجربه" اینکه گفتی اگه صادقانه پیشنهاد بدی ولی بی مقدمه و مستقیم باشه جواب رد میدن
    میشه بیشتر توضیح بدی

جنابsam اصلا بحث من دوستی یا ازدواج و این حرفا نیست که شما سخنرانی میکنی . مشکلم یه جورایی مشاوره ای-روانشناسیه
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #22

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34127
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.06
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    این روزها تنهایی مشکل حادی است. جهان بیشتر و بیش از پیش به هم متصل شده است، اما بسیاری از مردم در داخل آن احساس تنهایی می کنند. در واقع، می توانید احساس تنهایی کنید، حتی اگر با اشخاصی زیادی در تعامل باشید. می توانید احساس تنهایی کنید، حتی اگر تنها زندگی نمی کنید.

ممکن است الان احساس تنهایی نکنید، اما ممکن است بارها این احساس به شما دست داده باشد یا در همین لحظه دست دهد.
    در اینجا نکاتی درباره مواجهه با احساس تنهایی بیان شده است:
    1. در مقابله با حس تنهایی نسبت به خودتان خوشبین باشید
    منفی بافی درونی می تواند شما را به کشتن دهد. اگر دائماً خودتان را زشت، مفلوک یا بی ریخت تصور می کنید، بنابراین برای شما بسیار مشکل است که با دیگران ارتباط برقرار کنید. باید نخست خودتان را بپسندید پیش از اینکه بتوانید دیگران را بپسندید.

درست است، شما ممکن است خصلت های منفی داشته باشید. اما می دانید؟ هرکسی همین طور است. پس به جای وجه منفی بر وجه مثبت تان تمرکز کنید. به روش خوشبینانه خود را تصور کنید.

اگر پی بردید که حذف تفکر بدبینانه دشوار است. آنگاه از قدرت «اما» استفاده کنید، برای مثال، باید به خودتان بگویید: « ممکن است زیباترین فرد جهان نباشم اما قلبی بخشنده دارم»

2. در مواجهه با حس تنهایی نگرشی قدردان داشته باشید
    نعمت های خود را بشمارید و به خاطر آنها سپاسگزار باشید. بر جنبه های منفی زندگی تمرکز کردن آسان است.اما فراموش نکنید که جنبه های مثبتی زیادی هم وجود دارد. آنها را به یاد بیاورید و سپاسگزار باشید.

اما این موضوع چه ربطی به تنهایی دارد؟ بسیار خوب، اگر شما قدرشناس باشید، پس؛ آنگاه خوشحال خواهید بود که موجب جذب مردم به سوی شما خواهد شد. یک لحظه به این موضوع فکر کنید: ترجیح می دهید در کنار یک شخص غرغرو باشید یا یک شخص خوشحال؟

3. جنبه مثبت دیگران را ببینید
    همچنان که باید تنها جنبه مثبت خود را ببینید، افزون بر این باید جنبه مثبت دیگران را ببینید. هرکسی نقایصی دارد ، اما همه نیز جنبه ی مثبتی دارند. تمرکز بر وجه مثبت را برگزینید. که ممکن است باعث شود به دیگران علاقه مند شوید و برقراری ارتباط با آنها برایتان ساده تر گردد.

4. راه مبارزه با حس تنهایی : برای دیگران کاری انجام دهید
    اگر بیشتر در فکر خودتان هستید، بیشتر احتمال دارد که احساس تاسف و حس تنهایی کنید. برای مثال، ممکن است تصور کنید کسی شما را دوست ندارد یا به فکر شما نیست. بنابراین مهم است که توجه تان را از خودتان دور کنید.

شما می توانید برای دیگران کاری انجام دهید. این عمل می تواند به سادگی لبخند زدن به همسایگان و همکاران باشد. یا اگر به دعا معتقدید (چنانکه من معتقدم)، می توانید برای دیگران دعا کنید. اسم شان را ذکر کرده و برای خواسته هایشان دعا کنید. این ساده است اما می تواند خودتان و دیگران را شگفت زده کند.اینگونه حس تنهایی را از خود دور کنید.

5. برای جلوگیری از حس تنهایی عضو یک انجمن شوید
    این مهم است که شما به یک انجمن به پیوندید جایی که مردم مراقب یکدیگر هستند. انجمن های مجازی کفایت نمی کند. شما باید در جهان واقعی عضو یک انجمن شوید. می تواند یک انجمن تفریحی باشد، سازمان اجتماعی یا هر چیز دیگری که مناسب شماست.

اگر از قبل دوستی دارید که عضو یک انجمن است، از او بخواهید که شما را به انجمن معرفی کند. اگر نمی خواهید، این شجاعت را به خرج داده، بروید و خودتان را معرفی کنید. نگاه مثبتی به خودتان و دیگران داشته باشید. موفق خواهید شد.

6. مبارزه با حس تنهایی و همیشه پیش قدم شدن
    وقتی به یک نشست اجتماعی می روید، منتظر نباشید دیگران به شما توجه کنند. به جای آن پیش قدم شده و به دیگران توجه کنید. با آنها سلام و احوال پرسی کنید. صمیمانه به زندگی شان علاقه مند شوید.

اگر حس تنهایی ندارید و احساس تنهایی نمی کنید:
    ممکن است این مقاله را خوانده باشید و فکر کنید: « من احساس تنهایی نمی کنم پس این مقاله به درد من نمی خورد»

بسیار خوب، چه خوب! بنابراین وظیفه ای خواهید داشت: با یک شخص تنها دوست شوید، به او توجه کنید. او را از تنهایی دور کنید. ممکن است برای شما ساده باشد، اما هیچ نمی دانید که چقدر ممکن است برای شخص دیگری پیچیده باشد.
    چه کسی می داند؟ ممکن است به زندگی شخص دیگری جان ببخشید!
    اغلب کارهایی که گفتید رو قبلا انجام دادم . مثلا قبلنا خیلی اعتماد به نفس داشتم چون تو درسم موفق بودم و ورزش میکردم و کلا سرحال بودم . ولی وقتی همه دخترایی که ازشون خوشت میاد بهت جواب رد میدن خب معلومه اعتماد به نفس ادم میاد پایین
    و اینکه گفتید عضو انجمن و اینا بشید . خب من کلا ادم منزوی ای نیستم . خیلی برون گرا نیستم ولی درونگرا هم نیستم . با مردم صحبت میکنم با دوستام و کلا تو جمع های پسرونه مشکلی ندارم
    ولی بازم ادم معذب میشه دیگه همه یا زن دارن یا دوست جنس مخالف بعد من فقط تنهام!!

3. Top | #23

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    27944
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.92
    تشکـر
    2,310
    تشکر شده 1,056 بار در 661 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط ali99 نمایش پست ها
    الان مشکل من یکی اینه که نمیدونم چرا همه جواب رد میدن بهم ! یکی دیگه اینکه چیکار کنم از مردم تا این حد متنفر نباشم که از عذاب کشیدنشون لذت ببرم
    دوست عزیز "تجربه" اینکه گفتی اگه صادقانه پیشنهاد بدی ولی بی مقدمه و مستقیم باشه جواب رد میدن
    میشه بیشتر توضیح بدی

جنابsam اصلا بحث من دوستی یا ازدواج و این حرفا نیست که شما سخنرانی میکنی . مشکلم یه جورایی مشاوره ای-روانشناسیه
    اگه صفحه نخست تاپیک رو بخونید اونجا توضیح دادم

عذاب کشیدن مردم دردی از شما دوا نمیکنه، بجاش میتونید در مواقع لزوم با کمک کردن به بقیه آرامش بدست بیارید، کمک کردن لذتشم بیشتر و شیرینتره
    ویرایش توسط تجربه : 02-28-2017 در ساعت 05:05 PM

4. Top | #24

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34127
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.06
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    اگه صفحه نخست تاپیک رو بخونید اونجا توضیح دادم

عذاب کشیدن مردم دردی از شما دوا نمیکنه، بجاش میتونید در مواقع لزوم با کمک کردن به بقیه آرامش بدست بیارید، کمک کردن لذتشم بیشتر و شیرینتره
    گفتید
    بدون پیشنهاد دادن مدتی باهاش باشی تا خودش بشناستت و بعدش اگه ازت خوشش بیاد چراغ سبزو میده

همین منظورمه . چجوری بدون پیشنهاد دادن باهاش باشم؟

5. Top | #25

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    27944
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.92
    تشکـر
    2,310
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

گفتید
    بدون پیشنهاد دادن مدتی باهاش باشی تا خودش بشناستت و بعدش اگه ازت خوشش بیاد چراغ سبزو میده

همین منظورمه . چجوری بدون پیشنهاد دادن باهاش باشم؟
    بستگی به موقعیتی داره که باهاش آشنا شدی

مثلا اگه همکلاسیه ازش جزوه بگیر یا جزوه بده، اس ام اس بده و در مورد کلاسا یا امتحان فلان روز بپرس

همینجور تا چند وقت ادامه بده و فرصت بده تا بشناستت

لازم نیست بهش بگی بیا ازدواج کنیم، از این کارایی که میکنی اون خودش متوجه میشه که احساسی بهش داری

با درخواست دادن توی منگنه نذارش، فرصت بده بشناسه و تصمیم بگیره

کاش کاربران خانم هم نظر بدن چون اونا این موقعیتها رو بهتر درک میکنن که چطوریه و چه رفتاری مناسبتره
    ویرایش توسط تجربه : 02-28-2017 در ساعت 05:34 PM

6. Top | #26

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    7488
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.36
    تشکـر
    943
    تشکر شده 1,119 بار در 591 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    3

سلام. وقتتون بخیر. شما 26 سالتونه، درستون رو خوندید و الان هم شاغل هم هستید. چرا به فکر ازدواج نیستید؟ بگید خونوادتون براتون دختر پیدا کنن

7. کاربران زیر از رنگو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #27

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26659
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.11
    تشکـر
    1,299
    تشکر شده 755 بار در 533 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

سلام دوست عزیز
    من از گفته هاتون دو سوال برام ایجاد شد:
    اول اگه برای رفع این تنهایی میخواید ازدواج کنید خب چرا با شماره دادن و پیشنهاد دادن تو خیابون!؟
    به خونواده تون بگید دختر خوب و هم کفو با خودتون رو براتون پیدا کنن
    یا اگه خودتون کسی رو در نظر دارید خب به خونواده بگید و مقدمات رو فراهم کنید
    دوم اگه منظورتون از تنهایی این هست که با دختری دوست بشید و یه رابطه ی دوستی داشته باشید که خب فرق میکنه
    به قول خودتون از شماره دادن تا حرف زدن تو خیابون یا پارک یا دانشگاه، محل کار و جاهای دیگه هم میشه با هم صحبت شدن یا سر بحث رو باز کردن با کسی دوست شد
    یه هرحال هدفتون رو اول مشخص کنید و بعد از راه درست دنبالش باشید که بهش برسید.

با توجه به نظرات دوستان
    من اگه بخوام نظر خودم رو بگم به نظرم ازدواج یه امر هدفمند و با مسئولیتی هست که باید از راه درست به دنبالش بود
    به نظر من پیشنهاد دادن تو بیرون به هر نحوی که باشه کار درستی نیست و من به شخصه هیچکدوم از پیشنهادها رو قبول نکردم و نمی کنم
    مگه اینکه با واسطه باشه یا یکی از اعضای خونواده مثلا مادر همراه دختر باشن
    مثلا پیش اومده من با مادرم جایی رفتیم و خانومی من رو از مادرم خواستگاری کرده خب من ترجیح دادم سکوت کنم
    مثلا یه بار من با مادرم بیرونقدم میزدیم بعد خسته شدیم رو یه صندلی نشسته بودیم
    یه خانومی اومد و کنارمون نشست و از صحبت درباره ی آب و هوا سر صحبت رو باز کرد
    تا چند دقیقه بعد نظر مادرم رو در مورد خواستگاری از من پرسید
    حالا بعدش هم برادر بزرگم نحوه ی آشناییمون رو متوجه شد بهش برخورد و گفت تو خیابون مگه جای خواستگاریه!؟
    من توضیح دادم که با مادرم بودم و ایشون منظور بدی نداشته و چون آدرس و شناختی از ما نداشته و اولین بار همو دیده بودیم سوالاتی پرسید...

ولی به نظرم محترمانه نیست که پسری بیرون به دختری پیشنهاد ازدواج بده و بعد بره خواستگاریش
    حالا شرایط و موقعیت پسر هر چی هم باشه دلیلی نمیشه راه درست رو بذاره کنار
    مواردی که برای من بوده پیشنهاد خانوما رو هم قبول نکردم که پسرشونم باهاشون نبوده چون دختر حرمت داره و باید اونو از خونواده اش خواستگاری کرد نه از خودش
    برای یه دختر قشنگ نیست بیرون شماره ی کسی رو حتی مادر پسره رو هم بگیره و بعد آدم اصلا روش نمیشه به خونواده توضیح بده قضیه رو
    خب خونواده هم نمیگن صاحاب نداشتی بیرون از خودت خواستگاری کردن یا شماره خواستن و صورت خوشی هم نداره...
    البته باز هم عرض می کنم این نظر بنده هست و بعضی ها ممکنه مخالف باشن و روش های دیگه رو ترجیح بدن که گاها بعضیا هم به من میگن تو باید بری زن بگیری با این اخلاقت!
    ولی خب هر کسی دید و نظری داره و نظر همه هم محترم هست
    چون معتقدم اگه کسی دختری رو بخواد به هرحال آدرس خونه اش رو میتونه پیدا کنه و بره از خونواده اش رسمی خواستگاری کنه و این خیلی با ارزش تر هست
    و بعد یه زمانی بذارن برای شناخت از هم و زیر نظر خونواده ها
    مثلا هستن مواردی که خود پسرا از یه دختر خوششون میاد و بعد به خواهر یا مادر و خونواده شون میگن و اون ها پیگیری میکنن مثلا برادر من میخواست ازدواج کنه دوستش یه دختری رو بهش پیشنهاد داده بود که هم دانشگاهی من بود و بعد از من خواست که برم با دختره حرف بزنم و ببینم شرایط و اخلاقش چطوری هست
    یا برادر دیگه ام چند سال از یکی از دخترای فامیل خوشش اومده بود و یه بار هم به داداش دختره گفته بود بعد به ما گفت و براش خواستگاری رفتیم
    خب این ها چه ایرادی داره خیلی هم از شماره دادن و این کارا که شخصیت و شان آدم رو زیر سوال میبره به نظرم بهتر هست
    حالا نمیدونم کیا با این نظر من موافقن و کیا مخالف
    ولی اگه مایل بودین نظراتتون رو بفرمایید.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 02-28-2017 در ساعت 07:14 PM

9. Top | #28

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    27944
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.92
    تشکـر
    2,310
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

...
    اگه وضع مالیتون خوبه همونطور که دوستان گفتن از طریق خانواده اقدام کنید

مطمئن باشید در هر خونه ای رو بزنید جواب منفی نمیگیرید اما دختری که بگیرید میاد ولخرجی کنه نه همراهی در زندگی

چون معیار انتخاب شدنت وضع مالیت بوده

10. Top | #29

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34127
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.06
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    سلام. وقتتون بخیر. شما 26 سالتونه، درستون رو خوندید و الان هم شاغل هم هستید. چرا به فکر ازدواج نیستید؟ بگید خونوادتون براتون دختر پیدا کنن
    بله ولی آمادگی مالی ازدواج رو ندارم همینطور آمادگی روحیشو
    هنوز نمیدونم چرا دخترا پسم میزنن . اگه برم خواستگاری هم بهرحال بازم جواب رد میشنوم و ایندفعه پیش خونوادم هم تحقیر میشم

11. Top | #30

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34127
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.06
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من از گفته هاتون دو سوال برام ایجاد شد:
    اول اگه برای رفع این تنهایی میخواید ازدواج کنید خب چرا با شماره دادن و پیشنهاد دادن تو خیابون!؟
    به خونواده تون بگید دختر خوب و هم کفو با خودتون رو براتون پیدا کنن
    یا اگه خودتون کسی رو در نظر دارید خب به خونواده بگید و مقدمات رو فراهم کنید
    دوم اگه منظورتون از تنهایی این هست که با دختری دوست بشید و یه رابطه ی دوستی داشته باشید که خب فرق میکنه
    به قول خودتون از شماره دادن تا حرف زدن تو خیابون یا پارک یا دانشگاه، محل کار و جاهای دیگه هم میشه با هم صحبت شدن یا سر بحث رو باز کردن با کسی دوست شد
    یه هرحال هدفتون رو اول مشخص کنید و بعد از راه درست دنبالش باشید که بهش برسید.

با توجه به نظرات دوستان
    من اگه بخوام نظر خودم رو بگم به نظرم ازدواج یه امر هدفمند و با مسئولیتی هست که باید از راه درست به دنبالش بود
    به نظر من پیشنهاد دادن تو بیرون به هر نحوی که باشه کار درستی نیست و من به شخصه هیچکدوم از پیشنهادها رو قبول نکردم و نمی کنم
    مگه اینکه با واسطه باشه یا یکی از اعضای خونواده مثلا مادر همراه دختر باشن
    مثلا پیش اومده من با مادرم جایی رفتیم و خانومی من رو از مادرم خواستگاری کرده خب من ترجیح دادم سکوت کنم
    مثلا یه بار من با مادرم بیرونقدم میزدیم بعد خسته شدیم رو یه صندلی نشسته بودیم
    یه خانومی اومد و کنارمون نشست و از صحبت درباره ی آب و هوا سر صحبت رو باز کرد
    تا چند دقیقه بعد نظر مادرم رو در مورد خواستگاری از من پرسید
    حالا بعدش هم برادر بزرگم نحوه ی آشناییمون رو متوجه شد بهش برخورد و گفت تو خیابون مگه جای خواستگاریه!؟
    من توضیح دادم که با مادرم بودم و ایشون منظور بدی نداشته و چون آدرس و شناختی از ما نداشته و اولین بار همو دیده بودیم سوالاتی پرسید...

ولی به نظرم محترمانه نیست که پسری بیرون به دختری پیشنهاد ازدواج بده و بعد بره خواستگاریش
    حالا شرایط و موقعیت پسر هر چی هم باشه دلیلی نمیشه راه درست رو بذاره کنار
    مواردی که برای من بوده پیشنهاد خانوما رو هم قبول نکردم که پسرشونم باهاشون نبوده چون دختر حرمت داره و باید اونو از خونواده اش خواستگاری کرد نه از خودش
    برای یه دختر قشنگ نیست بیرون شماره ی کسی رو حتی مادر پسره رو هم بگیره و بعد آدم اصلا روش نمیشه به خونواده توضیح بده قضیه رو
    خب خونواده هم نمیگن صاحاب نداشتی بیرون از خودت خواستگاری کردن یا شماره خواستن و صورت خوشی هم نداره...
    البته باز هم عرض می کنم این نظر بنده هست و بعضی ها ممکنه مخالف باشن و روش های دیگه رو ترجیح بدن که گاها بعضیا هم به من میگن تو باید بری زن بگیری با این اخلاقت!
    ولی خب هر کسی دید و نظری داره و نظر همه هم محترم هست
    چون معتقدم اگه کسی دختری رو بخواد به هرحال آدرس خونه اش رو میتونه پیدا کنه و بره از خونواده اش رسمی خواستگاری کنه و این خیلی با ارزش تر هست
    و بعد یه زمانی بذارن برای شناخت از هم و زیر نظر خونواده ها
    مثلا هستن مواردی که خود پسرا از یه دختر خوششون میاد و بعد به خواهر یا مادر و خونواده شون میگن و اون ها پیگیری میکنن مثلا برادر من میخواست ازدواج کنه دوستش یه دختری رو بهش پیشنهاد داده بود که هم دانشگاهی من بود و بعد از من خواست که برم با دختره حرف بزنم و ببینم شرایط و اخلاقش چطوری هست
    یا برادر دیگه ام چند سال از یکی از دخترای فامیل خوشش اومده بود و یه بار هم به داداش دختره گفته بود بعد به ما گفت و براش خواستگاری رفتیم
    خب این ها چه ایرادی داره خیلی هم از شماره دادن و این کارا که شخصیت و شان آدم رو زیر سوال میبره به نظرم بهتر هست
    حالا نمیدونم کیا با این نظر من موافقن و کیا مخالف
    ولی اگه مایل بودین نظراتتون رو بفرمایید.
    میدونید مشکل من انتخاب نشدن و پسند نشدن از طرف خانوماس که دلیلشو هم نمیدونم . بهرحال دخترایی که اگه یه روز قرار باشه برم خواستگاریشون مثل همون همکلاسیا و همکارا و دخترای تو پارک و خیابون و غیره هستن دیگه !
    وقتی همشون رد میکنن خب تو خواستگاری هم ردم میکنن

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)