نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل خودزنی

885
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26037
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل خودزنی

ba salam, man modate yek sale ke ezdevaj kardam va dar kharej az keshvar sokoonat daram, baad az yek mah az shoroe zendegi moshtarak hamsaram sare masaeele binahayat pishepa oftade shoroe be faryad keshidan va zadane khod mikone o baad az 2,3 saat be halate ghabl barmigarde va az kare eshtebaheh mazerat khahi mikone vali dobare chand rooz baad hamun karo tekrar mikone, man be koli monzavi shodam va hata jorate bayane koochektarin nazari ro nadaram, chandin bar dar khiyaban ham be man kotak zade vali bekhatere aram kardanesh hichi behesh nemigam va azash khahesh mikonam aram bashad; in bayane nedamat va mazeratkhahi va dobare tekratre amal barayam besyar azabavar ast, ba tavajoh be inke taze be france amadam emkan raftan be moshavere ra nadaram chon kamel be zabaneshun mosalat nistam; lotfan bande ro rahnamai konid, chon bazi vghta khatare jani ham man ra tahdid mikonad. man tamami kard ha va vasayele tiz ro az dastesh ghayem mikonam. az tarafi dar halate adi binahayat mehraban va delsuz ast va man doostesh daram vali nemitavanam in sharayet ro tahamol konam.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25805
    تشکـر
    101
    تشکر شده 328 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : خودزنی

دوست عزیز سوال خودتو به صورت فارسی تایپ کن
    خوندن فینگلیش دشواره
    امضای ایشان
    فرعون باشی یا قارون یا انیشتین یا نیوتن....
    آخرت خاک است و مرگ
    دنبال چیزهایی باش که ابدی هستند...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25315
    تشکـر
    2
    تشکر شده 78 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز هر کسی موقع عصبانیت واکنشی ر از خودش نشون میده و این واکنش ها در افراد متفاوت هست اما یک چیزی که مشخص هست باید کسی که عصبانی میشه رفتاری بیشتر از حد معمول انجام نده .
    بهتون توصیه می کنم به مشاور مراجعه کنید و راهکارهای درستی رو دریافت کنید تا وضعیت بهتر بشه .

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط گلنار پاریس نمایش پست ها
    ba salam, man modate yek sale ke ezdevaj kardam va dar kharej az keshvar sokoonat daram, baad az yek mah az shoroe zendegi moshtarak hamsaram sare masaeele binahayat pishepa oftade shoroe be faryad keshidan va zadane khod mikone o baad az 2,3 saat be halate ghabl barmigarde va az kare eshtebaheh mazerat khahi mikone vali dobare chand rooz baad hamun karo tekrar mikone, man be koli monzavi shodam va hata jorate bayane koochektarin nazari ro nadaram, chandin bar dar khiyaban ham be man kotak zade vali bekhatere aram kardanesh hichi behesh nemigam va azash khahesh mikonam aram bashad; in bayane nedamat va mazeratkhahi va dobare tekratre amal barayam besyar azabavar ast, ba tavajoh be inke taze be france amadam emkan raftan be moshavere ra nadaram chon kamel be zabaneshun mosalat nistam; lotfan bande ro rahnamai konid, chon bazi vghta khatare jani ham man ra tahdid mikonad. man tamami kard ha va vasayele tiz ro az dastesh ghayem mikonam. az tarafi dar halate adi binahayat mehraban va delsuz ast va man doostesh daram vali nemitavanam in sharayet ro tahamol konam.
    سلام

به سایت مشاور خوش اومدین

دوست عزیز من مشکلتون رو خوندم

خیلی متاسف شدم از آنچه که پیش اومده

خب تا وقتی که بتونید به یه مشاور مراجعه کنید سعی کنید در حالت آرامش با ایشون رفتار کنید

و اگر تونستید وقتی که ایشون حالشون خوب با کمال آرامش و نه سرزنش!!! با ایشون حرف بزنید

طوری صحبت کنید که گویی نگران خود ایشون هستید نه نگران خودتون و اصلا تهدیدش نکنید که جدا میشم و اینها

همونطور که اشاره هم کردید فردی مهربان و دلسوز هستن و شما هم دوستشون دارید

پس مشخصه که این رفتارها دست خودش نیست و حتما ریشه روانی داره که باید درمان باشه

خود شما هم میتونید به ایشون کمک کنید ، مثلا ازش بپرسید چی بیشتر عصبانیش میکنه ، چرا وقتی عصبی میشه این رفتارها رو داره

متوجهش کن که دوستش داری و در عین حال براش نگرانی به خاطر این رفتارها

و اینکه سعی کن بهش نزدیک بشی تا شاید علت اصلی رفتارش رو بگه

فقط بدون باید با آرامش باهاش حرف بزنی، نه سرزنش کن، نه تهدید کن و نه تحقیر

ظاهرا شما با خواهش کردنتون برای آروم کردنشون ایشون رو تقویت کردی

چون فک میکنه اینجوری میتونه شما رو ساکت کنه... پس بهتره یه کم بیخیال باشی در مقابل این رفتاراش یا سرد برخورد کنی

البته در مواقعی که میدونی واقعا باید پادرمیونی کنی حتما وارد عمل شو

اما تا جایی که میتونی و میدونی به ضرر هر دوتون نیست نسبت به این رفتاراش بی تفاوت باش و جوری وانمود کن که اون از رفتارش شرمنده بشه

وقتی تونستی حتما به یه مشاور خوب مراجعه کن چون این پرخاشگری ها به راحتی قابل درمان هستند

شاید تو خود فرانسه بتونی مشاور ایرانی پیدا کنی یه کمی سرچ کن

من دوستان رو به تاپیکت دعوت میکنم

ان شاء الله مشکلتون حل میشه

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25318
    تشکـر
    20
    تشکر شده 12 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    در درجه اول حتما توصیه میکنم نزد یک مشاور ماهر برید.
    اما کاری که خودتون میتونید در حال حاضر انجام بدید، تصحیح نوع برخوردتون در وقت عصبانیت همسرتون هست.
    ببینید ادمها سه بُعد شخصیتی دارند؛ والد, بالغ و کودک.
    همه ی ما در طول روز بین این سه بُعد در تغییریم. یعنی در یک زمان کودک هستیم در یک زمان والد و یک زمان دیگه بالغ. حالا توضیح هرکدوم از این ابعاد رو براتون می نویسم.
    جنبه ی والد انسان همون بُعد باید و نبایدها, ارزش ها و ضد ارزش ها و موارد اینچنینی هست.
    مثلا وقتی به فردی می گیم که " تو حق نداری چنین کاری انجام بدی " یا " فلانی خیلی کار بد / خوبی کرده " و جنبه ی والدانه ما هست.
    جنبه ی بالغ ما هم همون وقتی هست که داریم منطقی حرف می زنیم, استدلال میکنیم و دلیل میاریم و مواردی از این دست.
    و بُعد کودک ما هم بخش احساسات و نیازهای ما هست. وقتی که کسی ناراحت است, خوشحال است و هیجاناتش بر او غلبه داره بُعد کودکش هست که فعاله.

حالا دو نفری که با هم در ارتباط هستند, هرکدوم در یکی از این سه بعد در تغییرند. و برای یه ارتباط موثر و کارامد نیازه که در یک ارتباط, طرفین متوجه باشن که فرد مقابلشون چه حالتی داره. که برای توضیحات بیشتر بهتون سخنرانی ارتباط موثر دکتر شاهین فرهنگ رو توصیه میکنم.
    اما به صورت مختصر و ویژه ی مثالی که مطرح کردین بخوام صجبت کنم, اینه که وقتی همسر شما عصبانی هست و در حالت کودک به سر می بره, منطقی صحبت کردن باهاشون و درخواست انجام رفتار منطقی قطعا عملشونو تشدید می کنه.
    شما فرض کنید خودتون عصبانی هستید, وقتی که نیاز دارید که تخلیه هیجانی کنید, ازتون بخوان که اروم باشید؛ و با ارامش رفتار کنید.
    این به شما این حس رو میده که دیگران به احساسات شما توجهی ندارن؛ شما الان عصبانی هستین اما دیگران میخوان که اروم باشید. در حالی که شاید اگه کسی اون زمان باهاتون همدلی کنه خیلی سریع تر ارامش خودتون رو پیدا کنید.
    این یه اصل کلی در ارتباطه که به نظرم اومد احتمالا براتو کارامد باشه, اما با همه ی اوصاف همونطور که دیگر دوستان هم اشاره کردند و خودم هم اول صخبتهام گفتم, حتما نیاز به مشاوره حضوری دارید.
    و حالا چند سوال دارم ازتون,
    همسر شما همیشه اینطور بودن؟ قبل از ازدواج هم اینطوری بودند؟
    ایا همسر شما ترس از دست دادن کسانی که براش عزیز هستند رو داره؟
    چه مواردی باعث اغاز رفتار همسرتون میشه؟ به عبارتی چه چیزهایی باعث عصبانیتشون میشه؟
    وقتی عصبانی میشه رفتار شما به جز موردی که فرمودین, چی هست؟

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26037
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از راهنماییتون.
    در پاسخ به سوالتون، من مدت یک سال با همسرم از طریق اسکایپ در ارتباط بودم و قبل از عقد هم حدود یک ماه حضوری با هم در ارتباط بودیم ولی هیچ وقت همچین رفتارهایی ازش ندیده بودم واز طرفی از تمامی کسانی که باهاش در ارتباط بودن پرس و جو کردم و همگی اون رو تایید کردن، اما همیشه خاطرات کودکیش و خصوصا رفتار پدرش آزرش می داد و همیشه کابوس میبینه. و برای من این جای تعجبه کسی که از رفتار پدرش نقد داره عیناً همون کارها رو میکنه. با خانوادش زیاد در ارتباط نیستم و به خاطر دور بودن نمیخوام که نگران بشن و ازشون تا به حال نپرسیدم ولی می دونم که پدرش هم مشکل داره و گویا داروهای آرام بخش مصرف میکنه و مادری کاملا منزوی. در مورد خودم، روشهای مختلفی رو امتحان کردم ولی هیچ کدوم جواب نمیده، در موقعیت هایی که اصلا باور نمیکنم و کاملا عادی یه دفعه با کوچکترین حرف از طرف من اینطور واکنش میده و اگر سکوت کنم و چیزی نگم بدتر حمله ور میشه که چرا حرف نمیزنم و اگر جواب پرسشاشو بدم که منظوری نداشتم و تو بد متوجه شدی به من توهین میکنه نهایتا تنها راه حل من برای تمام کردن این مسئله التماس و خواهش است. فوق العاده حساس و زودرنجه. همیشه میگه اگه تو نباشی من خودمو میکشم با اینکه مطمئنم برای ترساندن و نگه داشتن من اینو میگه چون انسان بسیار موفق و تحصیلکرده و باهوشیه. یکی دو بار که واقعا کم آوردم گفتم که برمیگردم ایران و جدا میشم و نزدیک بود منو خفه کنه میگفت میکشمت چطور اومدی تو زندگیم و حالا میخوای راحت بری.اما بعد این رفتاراش به حال خودش میاد شروع میکنه به معذرت خواهی و اینکه من عاشقتم و همه دنیام تویی.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد