نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل در برقراری ارتباط

1512
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9400
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل در برقراری ارتباط

سلام.

من دختری 25 ساله هستم که فوق لیسانس پرستاری دارم و در بیمارستان مشغول به کارم. با وجود اینکه هفت سال در دانشگاههای شهر های مختلف مشغول به تحصیل بوده ام.ولی هنوز قادر به برقراری ارتباط با افراد نیستم.در جمع نمیتوانم صحبت کنم و اعتماد به نفس بسیار کمی دارم و این مسئله برایم بسیار مشکل ساز شده است.چون این کم رویی و اعتماد به نفس پایین باعث شده که دیگران فکر کنن که من توانایی کمی در کارهایم دارم یا عدم برقراری ارتباط را نشانه غرورم بدانند.در صورتی که خودم نیز از این وضع بسیارخسته شده ام.من هیچ دوستی ندارم و خیلی احساس تنهایی میکنم و خودم نیز فکر میکنم که افسرده شده ام.چون با کوچکترین برخورد بدی یا صحنه احساسی ای گریه میکنم. لطفا به من کمک کنید.من چند بار تصمیم گرفتم به مشاوره مراجعه کنم ولی توانایی برقراری ارتباط و بازگویی مشکلم را ندارم.ممنون.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل در برقراری ارتباط

نقل قول نوشته اصلی توسط narges-n نمایش پست ها
    سلام.

من دختری 25 ساله هستم که فوق لیسانس پرستاری دارم و در بیمارستان مشغول به کارم. با وجود اینکه هفت سال در دانشگاههای شهر های مختلف مشغول به تحصیل بوده ام.ولی هنوز قادر به برقراری ارتباط با افراد نیستم.در جمع نمیتوانم صحبت کنم و اعتماد به نفس بسیار کمی دارم و این مسئله برایم بسیار مشکل ساز شده است.چون این کم رویی و اعتماد به نفس پایین باعث شده که دیگران فکر کنن که من توانایی کمی در کارهایم دارم یا عدم برقراری ارتباط را نشانه غرورم بدانند.در صورتی که خودم نیز از این وضع بسیارخسته شده ام.من هیچ دوستی ندارم و خیلی احساس تنهایی میکنم و خودم نیز فکر میکنم که افسرده شده ام.چون با کوچکترین برخورد بدی یا صحنه احساسی ای گریه میکنم. لطفا به من کمک کنید.من چند بار تصمیم گرفتم به مشاوره مراجعه کنم ولی توانایی برقراری ارتباط و بازگویی مشکلم را ندارم.ممنون.

خب از نوشتن کمک بگیرید ...

متنی رو اماده کنید و جلوی آیینه چشم در چشم خودتون بخونید و با همه سختی اینکارو انجام بدید

اینطوری ترس از صدای خودتون ریخته میشه و میتونید روی بیان خودتون کار کنید

حتما" با مشاور در این مورد مشورت کنید و تمام حرفای خودتون رو روی کاغذ بنویسید

نوشتن باعث میشه سیر فکری منظمی پیدا کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9513
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شما باید به این فکر کنید که همه کسایی که رو به روی شما هستن حتی اگه تعدادشون هزار نفر هم باشه همشون انسانن.
    معمولا مشکل برقراری ارتباط به احساس ترس از اشتباه کردن برمی گرده و اینکه گاهی آدم اشتباه کنه اصلا چیز ترسناکی نیست همه آدم ها این رو تجربه کردن.
    شما باید از محیط های کوچیک شروع کنید و اصلا احساس عدم اعتماد بنفس نداشته باشید.
    هیچ مشاوری اونقدر که خود شما می تونید به خودتون کمک کنید نمی تونه بهتون کمک کنه.شما قدم اول رو بردارید موفقیتون حتمیه.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9650
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهر من این همه تحصیلات و شغل و ... چرا اعتماد به نفست کمه ؟
    خودتو بالا ببین ... نه اونقد که مغرور بشی اونقدی ببین که " تو یه فرد با کمالات و تحصیلکرده و با شخصیتی " باید بتونی حرفی برای گفتن داشته باشی . معاشرت کن و لذت ببر از احترامی که برات قائل میشن
    لبخند یادت نره !!!

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

خب دوستان در مورد اینکه چطور اعتماد به نفس لازم رو به دست بیارید و خجالت نکشید مطالبی رو گفتن

منم 10 مهارت اجتماعی که باید در برقراری ارتباط رعایتشون کنیم و اگه رعایت کنیم دیگران بیشتر جذب

خواهند شد رو خدمتتون عرض میکنم

1-زبان بدن:نحوه ایستادن و حالت چهره و چشمانتون در هنگام صحبت کردن

2-گوش دادن فعال:وقتی بتونید یک شنونده خوب باشید میتونید ارتباطاتتون رو بهبود ببخشین

3-حل کشمکش:این که سری جوش نیارید و بتونید رابطه رو حفظ کنید

4-اعتبار:اینکه طوری رفتار نکنید که مخاطبانتون فک کنن اونا رو نادان فرض کردید چون در اونصورت

پستون میزنن

5-نبوغ احساسی:
    این نبوغ در توانایی درک تفسیر و پاسخ مناسب به احساسات مخاطبانمان هست

6-بیان و تن صدا:یکی از عناصر پایه ای در تداوم ارتباط نحوی بیان ماست

7-پرسیدن سوالات مناسب:یکی از بهترین راه هایی که میتوانیم درباره دیگران چیزی بدانیم و نشان

دهیم که خوب گوش می دهیم

8-مکالمه کوتاه:
    موقعیت هایی هست که مکالمات کوتاه تر بیش تر به صلاح هستند

9-وضوح و دانش:در ر نوع ارتباط مجبور هستیم که مواضع خود رو صریح بیان کنیم و روشن کنیم

هدفمان در برقراری این ارتباط چیه

10-ایجاد بازتاب:ذهن ما توانایی شناخت چهره ها و حالات ان ها رو داره و ما میتونیم ناخوداگاه

این حالات رو در چهره خودمون تکرار کنیم

​موفق باشید

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط narges-n نمایش پست ها
    سلام.

سلام

مشکل شما مشکل حرمت نفسه نه اعتماد به نفس یک مشاور خوب و آگاه پیدا کنید . حتما میتونند کمکتان کنند.

موفق باشید.

دکترا در روانشناسی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد