نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل در روابط دوستانه

1163
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10881
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question مشکل در روابط دوستانه

من توی روابط دوستانه ام با دوست صمیمی ام دچار مشکل شدم. خیلی توقعش از من زیاد شده و فکر میکنه(گفته خودشه) خدا هدیه ای بهش داده که توی شرایط سخت کمکش کنه و حرفاشو بشنوه. طبیعیه که هر ادمی از دوستش انتظار داره حرفاش رو بشنوه و در صورتی که توی سختی باشه کمکش کنه اما دوستی یه رابطه دوطرفه است بنظر من. اگر حرفی بزنه و من ناراحت بشم (چه ناراحتیم توجیه داشته باشه چه نه)تا دو سه روز حالش خوب نیست و جوری رفتار میکنه که برعکس میشه ماجرا و من احساس میکنم اشتباه کردم. میگه من فکر میکردم اینقد بهم نزدیک هستیم که از این حرف من ناراحت نشی یا حق داشته باشم این شوخی رو کنم و...بارها این روند تکرار میشه. گاهی حس میکنم ازم داره تغذیه فکری و انرژی میکنه و اگه وقتی باشه که تواناییش رو نداشته باشم ناراحت میشه. به نظر خودم این رابطه، رابطه سالمی نیست و دوست دارم یا تغییرش بدم یا تمومش کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل در روابط دوستانه

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه970 نمایش پست ها
    من توی روابط دوستانه ام با دوست صمیمی ام دچار مشکل شدم. خیلی توقعش از من زیاد شده و فکر میکنه(گفته خودشه) خدا هدیه ای بهش داده که توی شرایط سخت کمکش کنه و حرفاشو بشنوه. طبیعیه که هر ادمی از دوستش انتظار داره حرفاش رو بشنوه و در صورتی که توی سختی باشه کمکش کنه اما دوستی یه رابطه دوطرفه است بنظر من. اگر حرفی بزنه و من ناراحت بشم (چه ناراحتیم توجیه داشته باشه چه نه)تا دو سه روز حالش خوب نیست و جوری رفتار میکنه که برعکس میشه ماجرا و من احساس میکنم اشتباه کردم. میگه من فکر میکردم اینقد بهم نزدیک هستیم که از این حرف من ناراحت نشی یا حق داشته باشم این شوخی رو کنم و...بارها این روند تکرار میشه. گاهی حس میکنم ازم داره تغذیه فکری و انرژی میکنه و اگه وقتی باشه که تواناییش رو نداشته باشم ناراحت میشه. به نظر خودم این رابطه، رابطه سالمی نیست و دوست دارم یا تغییرش بدم یا تمومش کنم
    قاعدتا" این رابطه سالمی نیست چون دو طرفه نیست

به هرحال باید دو تا دوست بتونن در مواقع لزوم همراه همدیگه باشن حال کاری و یا فکری باشه

به همین خاطره که در این رابطه باید تجدید نظر کنید و یا ظرفیت خودتون رو در برقرار ماندن این دوستی زیاد کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10881
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون.من خودم متوجه ناسالم بودن این رابطه شدم.مشکلم بیشتر اینه که الان نمی دونم باید چکار کنیم؟!چطور باید رفتار کنم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5295
    تشکـر
    58
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

شما دقیقا مشکل منو دارین دوست منم هر جور رفتاری دوست داشته باشه با من داره واصلا فکر نمیکنه حرفش و تمسخرش منو ناراحت میکنه ولی اگر من یک بار مثل خودش رفتار کنم تا چند روز قهره هر کاریکه بخواد براش انجام میدم ولی اون حتی یه جزوه هم درست به من نمیده نمیدونم باید چی کار کنم باهاش متاسفانه گر بخوام ازش جدا شم و با کس جدید دوست شم برای همکلاسیهام سوال میشه مگه شما با هم دوست نبودین پس چی شد واقعا نمیدونم چطوری ازش دور شم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)