صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 63 از 63

موضوع: مشکل دندان قروچه شبانه وشکستن دندان!

4278
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : مشکل دندان قروچه شبانه وشکستن دندان!

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    منم قبلا به خاطر مشکلات و فشارای عصبی زیادی که داشتم شبا دندون قروچه میکردم.
    ولی چون تو اتاق تنها میخوابیدم ٬ اون موقع متوجه این حالت نمیشدم.
    صبح که بیدار میشدم احساس فشار زیادی تو فکم و دندونای یه طرفم داشتم ولی هیچ وقت جدیش نگرفتم و پیگیرش نشدم.
    تا اینکه بعد از چند وقت که مشکلاتم حل شد و دندون قروچم از بین رفت یه روز اتفاقی فهمیدم اون زمون مشکل دندون قروچه داشتم
    عزیزم همش به دلیل مشکلات زندگی و فشارای روانی زیادیه که به خودت وارد میکنی.

فقط با آروم شدنت این حالت از بین میره.
    و چون به طور غیر ایرادیه و اصلا دست خودت نیست هیچ چیزی خارج از خودت کمک کننده نیست.
    فقط خودتی که باید خودتو آروم کنی و به آرامشی که نیاز داری برسی.
    خیلی ممنونم از راهنماییتون
    خداروشکر که حل شده
    بله دقیقا آدم اگه از درون آروم باشه توی روز شب ها هم خواب آرومی داره اما من...
    همیشه سعی می کنم ولی خب همیشه هم موفق نمیشم آرامشم رو کنترل کنم چون بقیه خیلی تاثیر گزارن.

2. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    وای یلدا تعجب میکنم بخدا از کارت

یعنی چی نگهش داشتی؟؟

بابا اونم درست میشه میری پرش میکنی یه جوری که اصلا مشخص نباشه

میدونم چی میگی ناراحتی داره ولی نه تا این حد

منم یه بار دندونم شکست...گریه ام گرفته بود با هیچکس حرف نزدم حتی

ولی همون عصرش رفتم دندون پزشکی تراشش داد بعدش هم پرش کردم

انقد خودتو عذاب نده دختر خوب

بالاخره آدم سرش میشکنه پاش میشکنه دندونش هم میشکنه

بخدا اگه بدونی الان تو دل من چه غوغاییه ولی اصلا به رو خودم نمیارم همش میگم خدایا خودمو سپردم بهت خودت کمکم کن

دختر قوی باش

فردا وارد زندگی مشترک میشی کلی فراز و نشیب پیش روته

وا نده با این چیزا آبجی جانم
    مریم جان من هم باور کن صبرم کم نیست تا حدود زیادی درونگرا هستم که یان بلاها سرم اومده
    اما خب مسئله فقط این نیست بقیه دندونامم در خطرن خب
    بعدشم به نظرم تنهایی برای من بهترین گزینه است حداقل انتظارم از کسی اذیتم نمیکنه.

3. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    هدف تمیز شدن لای دندوناست شما با هر چی راحتتری انجامش بدین

کاری که دکتر با 400هزار تومان نمیتونه انجام بده با این روش میشه انجام داد البته اکه خرابی به اعصاب نرسیده باشه
    بله درسته ولی خب من یه بار جرم گیری انجام دادم خیلی سختم بود
    احساس می کنم استفاده از سوزن هم ترسناکه
    اما خب نخ دندون به نظرم گزینه بهتریه.

4. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    مریم جان من هم باور کن صبرم کم نیست تا حدود زیادی درونگرا هستم که یان بلاها سرم اومده
    بعدشم به نظرم تنهایی برای من بهترین گزینه است حداقل انتظارم از کسی اذیتم نمیکنه.
    به نظر من در مورد دندونات داری زیادی حساسیت نشون میدی

تو برو دندون پزشک خودش کارایی که لازم باشه رو انجام میده...این از این

در مورد بقیه مشکلاتت هم میگم که بهتره بری پیش روانشناس تا کمکت کنه

فقط بدون با غصه خوردن و چه کنم چه کنم هیچی عوض نمیشه فقط خودتو اذیت میکنه

حالا نمیدونم چرا گفتی تنهایی برات بهتره ولی در کل همه ی آدما یه زمانی به این نتیجه میرسن که نباید از کسی انتظار داشته باشن

امیدوارم با این فک کردنای بیش از حد و خودخوری های بی فایده به خودت آسیب نزنی

6. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

خداروشکر که حل شده
    همیشه سعی می کنم ولی خب همیشه هم موفق نمیشم آرامشم رو کنترل کنم چون بقیه خیلی تاثیر گزارن.
    عزیزم مطمئن باش با سعی و تلاش خودت و یه کم گذشت زمان به آرامش میرسی.

و همیشه اینو یادت باشه که مشکلات بزرگ امروزمون دغدغه های کوچیک و گاها خنده دار فردامون هستن.

ثانیه های عمرتو صرف چیزایی نکن که بعدا حسرت از دست دادنشونو بخوری گلم.
    خودم تجربشو دارم که میگم.

7. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

به نظر من در مورد دندونات داری زیادی حساسیت نشون میدی

تو برو دندون پزشک خودش کارایی که لازم باشه رو انجام میده...این از این

در مورد بقیه مشکلاتت هم میگم که بهتره بری پیش روانشناس تا کمکت کنه

فقط بدون با غصه خوردن و چه کنم چه کنم هیچی عوض نمیشه فقط خودتو اذیت میکنه

حالا نمیدونم چرا گفتی تنهایی برات بهتره ولی در کل همه ی آدما یه زمانی به این نتیجه میرسن که نباید از کسی انتظار داشته باشن

امیدوارم با این فک کردنای بیش از حد و خودخوری های بی فایده به خودت آسیب نزنی
    مریم جان این مشکل رو من چند ساله که دارم و همیشه از این روز میترسیدم اما فکر نمیکردم یه روز پاشم اینجوری دندونم داغون بشه
    تو خونه همه میگن تو که این همه به دندونات میرسی اینم از نتیجه اش!
    درباره مشاوره هم من قبول دارم برم مشاوره بهتره اما خب اینجا یه شهر کوچیکه هم آدم معذبه و هم از کجا معلوم مشاوراش خوب باشن؟
    بعشدم منی که این همه سال حتی جلوی خونواده امم سکوت کردم و تا قبل اینکه اینجا بیام مشکلاتم رو به کسی نگفته بودم سختمه فردا پاشم برم پیش یه مشاور و کل زندگیم رو بهش بگم
    اگه کسی من رو اونجا ببینه چی
    به مادرمم امروز گفتم میگه هر جا میخوای بری اگه دوس داری تنها برو اگه هم نه خودم باهات میام ولی خب هنوز این فکر دندون داره عذابم میده
    من به جزئیات زیاد توجه می کنم مخصوصا از این دست که مهم باشن
    برادرم دو روزه گوشیشو گم کرده هنوز دپرسه اما من دندون نازنینم شکسته سخته آروم بودن واقعا

8. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    عزیزم مطمئن باش با سعی و تلاش خودت و یه کم گذشت زمان به آرامش میرسی.

و همیشه اینو یادت باشه که مشکلات بزرگ امروزمون دغدغه های کوچیک و گاها خنده دار فردامون هستن.

ثانیه های عمرتو صرف چیزایی نکن که بعدا حسرت از دست دادنشونو بخوری گلم.
    خودم تجربشو دارم که میگم.
    ممنون عزیزم بله درسته
    من از ماه رمضون و بعد آشنایی با اینجا خیلی حال روحیم خوب شده بود
    اما از دو روز پیش که این بلا سرم اومد دوباره همه چی بهم ریخت واسم

9. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

مریم جان این مشکل رو من چند ساله که دارم و همیشه از این روز میترسیدم اما فکر نمیکردم یه روز پاشم اینجوری دندونم داغون بشه
    درباره مشاوره هم من قبول دارم برم مشاوره بهتره اما خب اینجا یه شهر کوچیکه هم آدم معذبه و هم از کجا معلوم مشاوراش خوب باشن؟
    بعشدم منی که این همه سال حتی جلوی خونواده امم سکوت کردم و تا قبل اینکه اینجا بیام مشکلاتم رو به کسی نگفته بودم سختمه فردا پاشم برم پیش یه مشاور و کل زندگیم رو بهش بگم
    به مادرمم امروز گفتم میگه هر جا میخوای بری اگه دوس داری تنها برو اگه هم نه خودم باهات میام ولی خب هنوز این فکر دندون داره عذابم میده
    برادرم دو روزه گوشیشو گم کرده هنوز دپرسه اما من دندون نازنینم شکسته سخته آروم بودن واقعا
    خب من هرچی میگم تو باز حرف خودت رو میزنی

اون کسایی که میگی اگه اونجا ببینتت چی؟؟؟؟ هیچوقت نمیاین مشکلات تو رو حل کنن

حالا دیگه خوددانی

موفق باشی

10. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

اینم یادم رفت بگم مریم جان
    از چند وقت پیش حدودا دوسه سال پیش که یه مشکلاتی با خونواده ام داشتم به این نتیجه رسیدم ازشون انتظاری نداشته باشم و خیلی باعث شد آروم بشم
    تنهایی سخته اما زندگی با بقیه که درکت نمیکنن هم آسون نیست
    ما ز یاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود آنچه میپنداشتیم...
    بعدشم عزیزم آدم وقتی دلش تنها باشه یعنی تنهاست خب
    وقتی بقیه خونه نیستن من خیلی وقتا واسم عادیه چون روحم زمان های زیادی تنها بوده
    امروز که این ها رو به مادرم میگفتم همش عذاب میکشید و ابراز پشیمونی می کرد اما آیا این پشیمونی ها دردی از من دوا میکنه؟
    میتونه زمان برگرده عقب و من آروم بشم؟

11. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

خب من هرچی میگم تو باز حرف خودت رو میزنی

اون کسایی که میگی اگه اونجا ببینتت چی؟؟؟؟ هیچوقت نمیاین مشکلات تو رو حل کنن

حالا دیگه خوددانی

موفق باشی
    درسته عزیزم ولی خب بعضی چیزا گفتنشون آسونتره تا انجام دادنشون
    بعدشم من یه مشاور میخوام خانوم باشه مجرب باشه و بتونه واقعا کمکم کنه که این همه به خاطرش استرسشو تحمل کنم
    ببخشید گلم خودتم میدونی الان کل فکرم شده دندونام خیلی سخته به خدا

12. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

فرمایش شما درسته اما خب گاهی عدم درک کافی توسط خونواده باعث ایجاد مشکلات زیادی میشه که حتی اعتماد به نفس شخص رو تحت تاثیر منفی قرار میده
    من وقتی حرفی رو میزنم یا انتظاری از خونواده ام سال ها داشتم و اون ها متاسفانه بهش توجه کافی نکردن خب خیلی آسیب میبینم
    توی عرف وقتی کسی تو یه جایی تنها بشینه بقیه بهش میگن بیاد تو جمع و یا تنها نباشه
    یا میگن آدم تنها همنشین فکر و خیاله و چیزایی از این دست
    اما خب تنهایی فقط این نیست گاهی یه نفر با اینکه تو جمعه و در کنار خونواده اش هست ممکنه احساس کنه فرسخ ها از اون ها فاصله داره چون به قدر کافی درک نمیشه
    چون خواسته ها و انتظاراتش رو بهش توجه زیاد نشده
    خب طبیعیه این فرد احساس تنهایی می کنه
    من خیلی از وقت ها احساس کردم از درون یه شخصیت دیگه دارم و از بیرون یه مدل دیگه، خیلی وقت ها فیلم شاد زندگی کردن ، خوشحال بودن و خب یه وقتایی هم خوشحال بودم اما میخوام این رو بگم که هر کسی بالاخره در هر سن و جنسی که باشه در هر مقطع سنیش نیاز به توجه و درک داره و اگه این ها برطرف نشه نتیجه اش میشه مثل من!
    بعد سال ها که با خونواده ام حرف میزنم یا امروز که تازه شصتشون باخبر شده دندون من به خاطر دندون قروچه و کم کاری های اون ها توی زندگیم شکسته شده اون هم خودم بهشون گفتم
    ابراز ناراحتی میکنن و پشیمونی که ما نمیدونستیم چرا زودتر چیزی نگفتی و ...
    ولی خب من به خودشونم گفتم اون شب هایی که من با بغض و گریه میخوابیدم اون ها کجا بودن؟
    اون وقتایی که من تو جمعشون بودم و جلو چشمشون داشتم ذره ذره روحم آب میشد کجا بودن؟
    چرا باید واسه من توجهشون کم باشه؟
    مگه توجه فقط به ابراز احساسات و چهارتا دوستت دارم هست؟
    مگه این نیست آدم ها با بالا رفتن سنشون نیازهاشونم تغییر می کنه؟
    من نمیگم خودم مقصر نیستم و همه تقصیرهارو بندازم گردن بقیه اما خب یه آدم از خونواده اش نباید انتظار داشته باشه؟
    من اگه نتونم با خونواده ام درد دل کنم اگه نتونم مشکلاتم رو بهشون بگم پس به کی بگم؟
    خونواده ای که موقع مشکلات تکیه گاه آدم نباشن پس کی میخوان باشن؟
    خونواده ای که مشکل فرزندشون رو متوجه نشن چجور خونواده ای هستن؟
    من همه این سال ها رو سکوت کردم تو تنهایی خودم بودم
    اگه این ها اون موقع که من بچه بودم به پزشکای مجرب مراجعه میکردن احتمال خیلی قوی وجود داشت که مشکل من حل بشه این رو من نمیگم همه پزشکا میگن
    الان که بعد سال ها این رو میشنوم خیلی آزارم میده من اون موقع بچه بودم آیا مقصر اون هم من هستم؟
    مقصر همه مشکلات خونواده ام اعم از اختلاف های والدینم، مشکلات مالی پدرم و بعدش ازدواج برادرام من بودم؟؟؟
    من این بین قربانی شدم
    یه نمونه هم براتون مثال میزنم که بیشتر درک کنید:
    ماه رمضون من چند روز دل درد شدید داشتم و هر روز فشارم پایین بود و مریض احوال دکتر رفتم دارو و سرم دادن بعدش اومدم خونه انقدر بی حال بودم نمیتونستم وایسم ناهار بخورم رفتم دراز کشیدم و بعدش خوابم برده بود، فقط من و والدینم خونه بودیم توی خواب احساس کردم صدای دعوا و جر و بحث میاد بعد که بیدار شدم دیدم دقیقا دوتاشون دارن با صدای بلند دعوا میکنن طوری که من با صدای اون ها بیدار شده بودم، بعدش که دیدم سر من دعواشون شده!
    با اون حالم فقط نگاهشون کردم که خودشون متوجه اشتباهشون بشن و کوتاه بیان اما متاسفانه نشد!
    بعد رفتم باهاشون حرف زدم باز هم دست بردار نبودن
    بعدش اومده بودن پیش من با اون حال داغون که من بینشون قضاوت کنم و به حرفاشون گوش بدم اونم با داد و فریاد..!
    آخر سر هم مادرم میگفت پاشو حاضر شو با من بیا از این خونه بریم! بابامم می گفت دختر من جایی نمیره!
    من دیگه صبرم لبریز شد ازشون عصبانی شدم و برای اولین بار باهاشون بد حرف زدم گفتم دوتاتون گمشید از جلو چشمم برید بیرون هنوز به خاطرش عذاب وجدان دارم..!
    اما خب انقدر فشار عصبی بهم وارد شده بود دیگه نمیتونستم سر پا وایسم بعدش برادرم اومد کمک کرد لباس واسم پوشید و منو برد بیمارستان احساس کردم مغزم داره ازم جدا میشه!
    خب شما مگه تخصصتون این نیست که آدم ها رو بررسی کنید من قضاوت رو به شما میدم
    یه پدر مادر که سال ها از سنشون گذشته وقتی تنها دخترشون مریض احوال باشه درک این رو نداشته باشن که سکوت واسش فراهم کنن چه انتظاری باید ازشون داشت؟
    مقصر این قضیه هم من بودم؟
    اون هم جلوی من که باید از این ها الگو بگیرم اینجوری سر هم داد میکشن آدم حق داره از مردا متنفر بشه از هر چی زندگی متاهلیه بدش بیاد کلا داغون میشه
    این ها چیزای زیادیه؟؟؟
    نمیخوام از خودم تعرفی کنم ولی خب من هم تلاش کردم واسه زندگیم من هم خونواده ام رو دوست دارم ، این همه سال با وجود مشکلاتی که داشتم چیزی نگفتم همیشه سعی کردم به قول خودشون باعث افتخارشون باشم تو مدرسه و دانشگاه همه اون ها رو به خاطر تربیت من تحسین می کردن
    من حاضرم واسه خونواده ام جونم رو بدم اما خب انتظار دارم وقتی مشکلی دارم درکم کنن
    وقتی تنهام بهم آرامش بدن
    منی که این همه حرف اول و آخرم بعد خدا خونواده است با دوستام صمیمی نمیشم میگم رفیق همیشه پایه خونواده است کسی که بتونی همیشه بهش اعتماد کنی خونواده است
    نمیگم هیچ کاری واسم نکردن ، خب طبیعیه آدم بچه اش رو دوست داره خونواده ی من خیلی من رو دوست دارن ، سعی می کنن پشتیبانم باشن همیشه اما خب من گاهی یه چیزی رو میگم اون ها کلا تو یه جای دیگه سیر می کنن! اون هم نه توی مسائل جزئی تو مسائل مهم زندگی
    این وقته که آدم احساس می کنه تو یه حصار تنهایی داره زندگی میکنه
    به قول شاعر گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ی من ; آنچه جایی نرسد فریاد است
    همه این ها هم به کنار بالاخره هر کسی تو زندگیش یه سری مشکلات ممکنه داشته باشه اما خب وقتی اطرفیانش درکش کنن حداقل راجب مشکلش باهاش حرف بزنن عقده نمیشه واسش
    تنهایی واسش عادت نمیشه، گریه ها و بغض های شبانه واسش عادت نمیشه و به مراتب مشکلات دیگه...
    بازم ممنون از لطفتون.
    سلام دوست عزیز
    ممنونم از راهنماییتون
    سعی می کنم مشاوره برم اما خب...
    خداروشکر که مشکل شما حل شده برای من هم دعا کنید از دست این دندون قروچه برای همیشه خلاص بشم
    من یه عادت بد دیگه ای هم دارم اینه که تقریبا از راهنمایی که بودم هر موقع استر داشتم و یا ناراحت یا عصبانی بودم با دندون پوست لبم رو برمی داشتم
    با اینکه خیلی تلاش کردم که این عادت نادرست رو ترک کنم اما هنوز نتونستم کامل قطعش کنم
    به نظرم این هم روی دندون قروچه خیلی میتونه موثر باشه
    ولی خب درباره شما جالبه چون دندون قروجه معمولا به خاطر استرس یا ناراحتی های روزمره یا فشار عصبی هست اما خب بازم خداروشکر که واسه تون حل شده.
    بازم ممنونم.
    بله دیشب تمرین کردم ممنون خوب بود، ولی خب نمیدونم دقیقا ده تا شد یا نه چون خیلی خسته بودم زود خوابم برده بود
    نمیدونم دندون قروچه داشتم یا نه ولی خب تا صبح تو خواب استرس داشتم
    به خاطر نگرانی های روزم هست به خاطر دندونم
    اگه یه چیزی باشه صدام رو ضبط کنه تا صبح اون موقع میشه دقیقا فهمید دندون قروچه داشتم یا نه
    عزیزم درسته دوستای خودمم هستن اعضای خونواده امم هستن که دندون پر کردن اما مشکل من به نظرم به خاطر دندون قروچه شاید باشه
    دو روزه حالم داغونه، همش بغض می کنم دلم میخواد یه جایی باشم انقدر گریه کنم که خالی بشم
    من حساسم گاهی زود میشکنم
    دندون پوسیده رو پر کردن کار زیاد سختی نیست اما دندون شکسته رو درست کردن سخت تره
    دل شکسته رو هم درست کردن که از همشون سخت تر هست
    همه افکارم بهم ریخته
    اون تیکه ای که از دندونم شکسته رو نگهش داشتم هر موقع نگاش می کنم حالم بدتر میشه...
    خیلی ممنون
    این که هر روز این عادت بد پوست لب جویدن رو دارم این هم تشدیدش میکنه به نظرم
    ولی خب سختمه سوزن فرو کنم تو دندونام آدم می ترسه
    من تو عمرم همش دوسه بار خلال دندون استفاده کردم!
    خداروشکر که حل شده
    بله درسته ولی خب من یه بار جرم گیری انجام دادم خیلی سختم بود
    احساس می کنم استفاده از سوزن هم ترسناکه
    اما خب نخ دندون به نظرم گزینه بهتریه.
    ممنون عزیزم بله درسته
    من از ماه رمضون و بعد آشنایی با اینجا خیلی حال روحیم خوب شده بود
    اما از دو روز پیش که این بلا سرم اومد دوباره همه چی بهم ریخت واسم
    اینم یادم رفت بگم مریم جان
    از چند وقت پیش حدودا دوسه سال پیش که یه مشکلاتی با خونواده ام داشتم به این نتیجه رسیدم ازشون انتظاری نداشته باشم و خیلی باعث شد آروم بشم
    تنهایی سخته اما زندگی با بقیه که درکت نمیکنن هم آسون نیست
    ما ز یاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود آنچه میپنداشتیم...
    بعدشم عزیزم آدم وقتی دلش تنها باشه یعنی تنهاست خب
    وقتی بقیه خونه نیستن من خیلی وقتا واسم عادیه چون روحم زمان های زیادی تنها بوده
    امروز که این ها رو به مادرم میگفتم همش عذاب میکشید و ابراز پشیمونی می کرد اما آیا این پشیمونی ها دردی از من دوا میکنه؟
    میتونه زمان برگرده عقب و من آروم بشم؟
    درسته عزیزم ولی خب بعضی چیزا گفتنشون آسونتره تا انجام دادنشون
    بعدشم من یه مشاور میخوام خانوم باشه مجرب باشه و بتونه واقعا کمکم کنه که این همه به خاطرش استرسشو تحمل کنم
    ببخشید گلم خودتم میدونی الان کل فکرم شده دندونام خیلی سخته به خدا
    سلام

عزیز این حرفها چیه میزنی!!!؟؟

فرض کن خانواده محترم شما مزخرفترین فامیل تو دنیا باشن و کم عقل ترین!!!؟؟(که نیستن) و به همین دلیل همه انها رو به شدت تنبیه کنن(به خاطر ظلمی که در حقت کردن)(که به آن شدت نکردن).

خوب که چی پس از تمام اینهایی که عرض کردم!!؟؟ این عقل و دانش و شعور و درک و فهم میشه برای اونها یا شما؟؟؟

عزیز این رو بفهم ما مسئول تغییر و درست کردن دیگران نیستیم ما فقط و فقط مسئول تغییر و درست کردن و زیستن و محافظت کردن از خودمان هستیم.

دیگر خود دانی که چه کنی با زندگی خودت

موفق باشی

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

13. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

حرف های شما متینه
    درسته هر کسی باید افسار زندگیش دست خودش باشه، باید قوی باشه، باید خودش به فکر خودش باشه و مسئولیت کارهاش رو به عهده بگیره
    اما خب من گاهی به خاطر مشکلات و شرایطم ضعیف شدم
    گاهی اعتماد به نفسم خراب شده
    و این ها باعث شده که از نظر روحی آسیب ببینم
    هزینه مشاوره هم که کم نیست...
    بازم ممنونم بابت راهنماییاتون.

14. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

یه مطلب دیگه هم قابل ذکر هست اینه که بیشتر مشکلات روحی من از دبیرستان شروع شد
    من تا سال اول دبیرستان خیلی حال روحیم خوب بود و از نظر درسی هم شاگرد اول کلاس و جزو شاگردای ممتاز مدرسه مون بودم
    اما از وقتی که انتخاب رشته کردم و برادرم و دایی ام و بقیه اطرافیان همشون واسه من شدن مشاورین ارشد رئیس جمهور مشکلاتم از اون زمان شروع شدن..!
    دقیقا سنی که آدم نیاز به یه مشاوره درست و همراهی درست و دقیق برای تحقق به رویاها و آرزوها و اهدافش داره
    سن مرز عبور از نوجوانی و وارد شدن به جوانی
    با گشت این همه سال هنوز تاثیراتش مخربش تو ذهن و زندگی من هست
    ای کاش اصلا مشاوره ای به من نمیدادن و اگه همه تصمیمات رو خودم می گرفتم به نظرم خیلی بهتر بود یقین دارم
    آدم تو سن نوجونی مثل یه کودک میمونه که تازه میخواد راه رفتن رو یاد بگیره خب نیاز داره بقیه هم پشتیبانش باشن، اگه زمین خورد دستشو بگیرن نه اینکه طوری باهاش رفتار کنن که نتونه درست راه بره، نمونه این رفتار رو من دیدم تو اقوم، یکی از اقوام من بچشون تازه میخواست ایستادن و راه رفتن یاد بگیره والدینش یه لحظه آرومش نمیذاشتن و همش سعی کردن کمکش کنن، بعد چند وقت تنبل شده بود و سنش هم بیشتر شد دیگه راه نمیرفت دکتر بردن گفته بود انقدر بیش از اندازه سعی در کمکش واسه ایستادن و راه رفتن داشتید این بچه دیگه تنبل شده و اگه اینطوری ادامه بدید ممکنه در آینده نتونه راه بره! بعدش اجازه دادن کمی تنهایی بلند شه بخوره زمین و بعد کم کم یاد گرفت ایستادن و راه رفتن رو

من حرفم اینه ، مشاوره رفتن فقط برای دیونه ها نیست
    من این مدت به این نتیجه رسیدم مشاوره رفتن نه تنها چیز غیر عادی نیست بلکه هر کسی باید یه مشاور داشته باشه که تو زندگیش موفق تر باشه به هر حال مشاوره رفتن یه جور مشورت گرفتن از یه متخصص هست چیزی که تو قرآن هم خداوند بهش اشاره کرده
    اما دید عرف تو اجتماع و به خصوص تو شهر و خونواده ی من دقیقا برعکس هست
    خب طبیعیه من هم در مواجه و روبرو شدن با یه مشاور مقاومت کنم و اینقدر برام سخت شده
    ولی خب این مدت خیلی بهتر شده دیدم به این موضوع و مهم نیست که بقیه چه فکری می کنن
    چیزی که داره میگذره عمر من هست، همونطور که زمان به عقب بر نمیگرده که من اشتباهاتم رو جبران کنم
    آینده هم به این شکله و خیلی بهتره که آدم وقتی که احساس نیاز به تغییر کرد بره دنبالش
    من این چیزارو تا حدودی میدونم دکتر
    ولی خب یه سری چیزا عذابم میده
    وقتی میبینم تو اوج جوونی دچار قلب درد، معده درد، مشکل دندونام و دندون قروچه، کم پشت شدن موهام به خاطر استرس ها و فشارهای عصبی زیاد
    خب این چیزا برای یه دختر پذیرفتنش آسون نیست، هیچوقت فکر نمیکردم تو این سن این همه مشکلات رو داشته باشم.
    امیدوارم بتونم خودم از پس زندگیم بر بیام
    البته فعلا باید کار دندونم رو انجام بدم و بعد برای مشاوره اقدام کنم.
    به این فکر می کنم اگه اعصاب و روح آدم به نحوی قابل مشاهده بود الان روح و اعصاب من چه شکلی بودن!

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)