نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: ناتوان از دفاع از حق خود

3039
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27272
    تشکـر
    16
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    9

ناتوان از دفاع از حق خود

سلام
    بچه ها من در مواقعی که به من توهین میشه نمیتونم از خودم دفاع کنم حتی اگه توهین دروغ باشه

انگار تو اون موقع ها بدنم ضعیف میشه و دفاع رو کار بیهوده میدونم انگار دفاع کردن گناه هست

اگر در موقعیتی باشم که به هیچ کس نتونند توهین کنند این کار رو واسه من می کنند انگار از زست بدنم میدونن اماده شنیدن خواری و ذلت هستم
    جالب این هست که این افراد از همه لحاظ از من پایین هستن مثلا کارگرن

بعدن که اون موقعیت تموم شد ذهنم پر میشه از اون حرف ها و به خودم می گم چرا نتونتسی چیزی بگی چرا چرا؟

همه به من می گن گیج و احمق حتی من خودم کارمو بهتر از اونا انجام میدم

دیگه نمیدونم چی بگم

انگار اگه از خودم دفاع کنم دوستی یا محبت رو از شخص مقابل از دست میدم

انگار میترسم دفاع کنم تا نکنه شخص توهین کننده ناراخت بشه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27272
    تشکـر
    16
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : ناتوامید دفاع از حق خود

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27272
    تشکـر
    16
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : ناتوامید دفاع از حق خود

help me

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ناتوان از دفاع از حق خود

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن123 نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها من در مواقعی که به من توهین میشه نمیتونم از خودم دفاع کنم حتی اگه توهین دروغ باشه

انگار تو اون موقع ها بدنم ضعیف میشه و دفاع رو کار بیهوده میدونم انگار دفاع کردن گناه هست

اگر در موقعیتی باشم که به هیچ کس نتونند توهین کنند این کار رو واسه من می کنند انگار از زست بدنم میدونن اماده شنیدن خواری و ذلت هستم

بعدن که اون موقعیت تموم شد ذهنم پر میشه از اون حرف ها و به خودم می گم چرا نتونتسی چیزی بگی چرا چرا؟

دیگه نمیدونم چی بگم

ابراز وجود ، گاه با ویژگی‌هایی چون عنادجوئی ، منفی‌کاری و ساز مخالف زدن اشتباه گرفته ‌می‌شود. می‌توان گفت افرادی که دائما ساز مخالف می‌زنند و می‌خواهند برخلاف خواسته‌ها و شرایط دیگران رفتار کنند، مشکل دیگری دارند که حتما باید به فکر حل آن باشند. این افراد نه تنها ابراز وجود نمی‌کنند، بلکه دارای مشکلاتی در زمینه اعتماد به نفس و عزت نفس هستند که به صورت میان‌بر و کاذب اقدام به کارهایی می‌کنند که به دیگران قاطعیت و توانایی و اعتماد به نفس خود را نشان دهند.

در شرایطی که فرد ابراز وجود سالم و مثبتی دارد، بر اساس یک منطق و دلیل (هر چند شخصی) از موضع خود دفاع می‌کند. و علاوه بر اینکه به حقوق دیگران احترام می‌گذارد، از حقوق خود نیز دفاع می‌کند و نمی‌گذارد فدای خواسته‌های دیگران شود. چنین فردی درباره زندگی خودش تصمیم می‌گیرد، ولی یک‌دنده و لجوج نیست. برای تصمیم‌گیری بهتر از دیگران کمک می‌خواهد، ولی تصمیم نهایی را خودش می‌گیرد، به میل خود شغلش را انتخاب می‌کند. قاطعانه جواب نه می‌دهد و خود را مقید به آداب و رسوم زائد نمی‌کند و کمتر می‌خواهد بنا به دلخوشی دیگران رفتار کند.

ابراز وجود کردن میزان برابری انسان‌ها را افزایش می‌دهد و به ما امکان می‌دهد تا به سود خود اقدام کنیم و بدون اضطراب روی پای خود بایستیم و احساسات خود را صادقانه و خیلی راحت ابراز کنیم. به ما امکان می‌دهد تا بدون ضایع کردن حق کسی حق خود را بدست آوریم. روی پای خود ایستادن، یعنی بتواند در دقت مناسب نه بگوئید. در مقابل رفتارهای نامناسب دیگران واکنش نشان دهید و در صورت نیاز ابراز عقیده کنید و یا از عقیده مطرح شده دفاع کنید.
    نگاه انسان ، معانی مختلفی را منتقل می‌کند. برای ابراز وجود می‌توان از تماس چشمی و نگاه قدرتمند استفاده کرد. افرادی که در زمینه ابراز وجود مشکل دارند، از برقراری تماس چشمی دوری می‌کنند و خیلی کم این ارتباط چشمی را ایجاد می‌کنند و در صورت ایجاد آن خیلی کوتاه سطحی و گریز زننده است. برای ابراز وجود ، بطور مستقیم ولی نه خیره به چشمان وی نگاه کنید. با این کار شجاعت و اعتماد به نفس خود را به او بنمایانید.
    نوع نشستن و ایستادن ، قدرت نسبی اشخاص را تغییر می‌دهد. برای دفاع از خود روی پای خود به عبارتی سر پا بایستید و حرفتان را بزنید. قرار دادن بدن در حالت قائم و قرار گرفتن رودر رو با شخص مخاطب ، میزان ابراز وجود شما را افزایش می‌دهد. در حالتی قرار بگیرید که به شما احساس قدرت دهد و این حس را به مخاطب شما منتقل کنید بطوری که او نیز قدرتمندی شما را درک کند. مراقب حالات صورت خود نیز باشید. چهره خود و خطوط آن را جدی نمایش دهید و توانمند جلوه کنید. سر خمیده به پائین ، شانه‌های افتاده و بدن جمع شده، چشم‌هایی خیره به زمین ، ناتوانی شما را نمایش می‌دهد.
    بلندی و لحن صدای شما ، اثرات فزاینده در ابراز وجود شما دارد. طرز استفاده از صدا در برقراری روابط موثر بسیار مهم است. روان صحبت کنید. بلند صحبت کنید و قاطعیت خود را در صدایتان به نمایش بگذارید. مراقب باشید صدایتان ضعیف نبوده و حالت تضرع به خود نگیرد. سرعت حرف زدنتان را نیز کنترل کنید. افرادی که دچار اضطراب می‌شوند خیلی سریع صحبت می‌کنند و این از قاطعیت کلام آنها می‌کاهد و میدان را برای رقیب باز می‌کند. صریح ، آشکار ، دقیق و محکم سخن بگویید می‌توانید بلند صحبت کردن همراه با قاطعیت را در تنهایی تمرین کنید.
    در ابراز وجود کردن، توجه به پیام گوینده نیز ضروری است. باید ببینید طرف شما دارد درباره چه موضوعی صحبت می کند. نکات مهم صحبت او چیست و روی چه چیزهایی تاکید بیشتری دارد. شاید مقصود او چیز دیگری باشد. به نکات ضعف و قدرت او در ارتباط نیز پی ‌ببرد. مطمئن باشید او هم چندان راحت اقدام به چنین در خواستی از شما نکرده ‌است و او نیز در موقعیت چندان راحتی نیست. از این نکات می‌توانید بهره مفیدی برای دفاع از حق خود ببرید.

افرادی که در زندگی خود دقیق ، فعال و با پشتکار هستند و اهداف مشخصی دارند به راحتی برنامه‌ها و اهداف خود را تغییر نمی‌دهند و در ادامه برنامه‌های خود برای رسیدن به اهدافشان مصر هستند و حاضر نیستند به این راحتی برنامه خود را خاطر خواست دیگران تغییر دهند.

ابراز وجود با توجه به نقش فزاینده خود در زندگی بسیار قابل توجه و مهم است. با وجود تاثیر عظیمی که دارد، استفاده از آن چندان سخت و دشوار هم نیست و به راحتی می‌توان با انجام تمریناتی به این کار بهبود بخشید و از یک زندگی فعال و از روابطی موثر بهره جست.

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27347
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    منم یجورایی مثل تو هستم ولی ن دیگ انقد ضعیف! همیشه دلایل رو جمع کن و تو کاغذ بنویس و بعد تو ذهنت مرور کن و واسشون دلیل بیار و جواب خوب داشته باش تا هر کی حرف زد بتونی جوابش رو بدی.
    تو هم مثل من استرس میگیری ولی من حرفمو میزنم. تو هم حرفتو بزن و بخاطر ناراحتی دیگران حرفتو نخور بزار دیگران ناراحت بشن
    اتفاقا ناراحت بشن بهتره . چون اون موقع عزیزتر میشی. تجربه من که اینجوری بود . مطمئن باش برای تو هم همینجوریه!
    تو استرست بخاطر اینه که میترسی دیگران ناراحت بشن. خب به درک ناراحت شدن. اگه اینجوری پیش بری بعدها مشکل سازتر میشه ها.
    منم طمئنم تو جواب لازم رو داری بدی فقط کافیه این حس ناراحتی دیگران رو از دلت ببری بیرون. یک بار این کارو انجام بدی دگ کم کم رو قلتک میوفتی. آزمایش کن!
    موفق میشی 100%

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25494
    تشکـر
    53
    تشکر شده 49 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست عزیز شما خدادادی کار درستی رو.انجام میدید

مشکل شما جسمتون هست که میلرزه و. جسما احساس ناراحتی.میکنید

شما دارید مثل یک شاهزاده عمل میکنید گفتن باعث دعوا میشه و سکوت به شما اجازه فکر کردن میده

فکر کنید ببینید چرا داره توهین میکنه نگاش کنید و اجزای صورتشو برسی کنید در مقابل جملاتی که میگن صاف باستید و نفس عمیق بکشید و اگر حرفشون درست بود با ارامش بگید بله حق با شماست و اگر حق با شما بود پس از پایان گفته هاشون یک لبخند بزنید و برید

این لبخند شما از صدتا فحش هم براشون گرون تر تموم میشه

کار دیگه که شما میتونید انجام بدید اینه که بشنوید ولی گوش ندید

تا به حال حدیث حاضر و غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگرست ینی به زبان خودمونی برو توباغ به چشمات بگو لطفا این رفتار زشت رو نبین به گوش هات بگو لطفا این حرفها رو نشنیده بگیر یه مدت که این جور پیش بره

کنترلش از خداگاهتون به نا خداگاهتون میره مثل همین که نا خداگاه احساس بدی پیدا میکنید و مدام خودتونو سرزنش میکنید این حس یه حس نا خدااگاهه یه مدت خودت دوستان و اطرافیان یا حتی خانواده به شما میگفتن عرضه نداری بی عرضه ای فلانی هیچ کاری رو نمیتونی انجام بدی خودت هم خودتو سرزنش میکردی هنوزم همین طوره

اما دوست عزیز شما نمیدونی کار شما واقعا با ارزشه
    جواب دادن باعث دعوا میشه بین دوستان باعث طلاقم میشه بین خانواده ها باعث جنگم میشه بین کشور ها

شما وقتی کاریو.که گفتم انجام بدی یه زمانی میرسه که وقتی تو چهره طرف نگاه میکنی و میبینی مدام صحبت میکنه به این فکر میکنی که این همه نفهمی بی منتطقی چطور.تو مغز کوچیک فرد مقابلتون جا گرفته

اون فرد داره توهین میکنه اما شما برای اون به فکر فرو میرید صحبت هاش که تموم شد یا میره یا از شما میپرسه شنیدی چی گفتم ؟ شما هم مثل یک شاهزاده جواب میدید منو ببخشید اینقدر تند حرف زدید من اصلا متوجه نشدم میشه همین حرفا رو با صدای اهسته تر بگید ؟ بعد شخص مقابلتون فرضا پدر شما یا دوست شما یا همکار شما به فکر فرو.میره اتیشش میخابه بعد حرفاشو.خلاسه واست میگه شاید اخرشم یه عزر خواهی هم کرد

اما دوست عزیز این کار تا به مرحله نهایی برسه تلاش لازم داره

باید تو ایینه تمرین کنی

باید تو.موقعیت های پیش امده فراموش نکنی که شاهزاده هستی و بدنت نلرزه خودتو.سرزنش نکنی

فراموش نکنی که باید بری تو.باغ و نشنیده بگیری توهین ها رو

در اخر فراموش نکنی که طرف رو باید تجزیه کنی ببینی باید عذر خواهی کنی یا باید از اون بخای حرفشو.دوباره و با ارامش توضیح بده یا این که با یه لبخند از کنارش بگزری و از خدا براش طلب عقل کنی

فراموش نکن کارت درسته فقط ناخوداگاهت باید درست شه اگر دوبازه خاستی خودتو سرزنش کنی فقط به درونت بگو.خفه شو. کارم درست بوده

(موفق باشید )
    امضای ایشان
    چگونه. وصف کنم لحظه لحظه خود را
    برای این. همه ناباور خیال پرست

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27385
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من هم قبلا مشکل شمارو داشتم, ولی با حضور زیاد در جمع و مخصوصا داشتن چن تا دوست صمیمی که همیشه باهم راحت و روک هستیم این ویژگی از بین رفت, پیشنهاد میکنم دوستای صمیمی خوب پیدا کنی و بتونی باهاشون راحت حرف بزنی و حاضر جوابیو یاد بگیری, البته من اینو تو خوابگاه یاد گرفتم نمیدونم دانشجو هستین یا بودین, بودن در چنین محیطی خیلی در رفتار تاثیر میذاره,.موفق باشید

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    26507
    تشکـر
    0
    تشکر شده 21 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام خدمت شما عزیز
    اینکه شما می خواهید از شخصیت خود در مقابل توهین ها دفاع کنید قابل قبول است اما پرخاشگری را قبول ندارم. شما می توانید در جا پاسخ آنها را ندهید بلکه بعدا با صبر به مسئله فکر کنید و راه حلی که نشان دهنده یا رفتار یا پاسخی که جواب توهین است را با آرامش و سر صبر بگوییید در این زمینه می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران یاری بگیرید 22689558

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن123 نمایش پست ها
    سلام

دیگه نمیدونم چی بگم

سلام
    قانون کاینات میگه به هرچی فک کنی همون اتفاق واست میفته
    شما هرلحظه منتظرین ک کسی بهتون توهین کنه و همین طور هم میشه اما اگه خودتون را بالا بگیرین و تو افکارتون خودتون را بزرگ ببینین اتفاق های منفی ازتون دور میشن و اگه کسی توهینی کرد خیلی قاطع میگی مواظب باش با کی داری حرف میزنی حد و حدودت را بشناس.
    چرا فک میکنین ک شما گدای محبت و بودن دیگران هسین ک میخواین به هرقیمتی حتی تحقیر شدنتون اونا را حفظ کنین
    خودتون را باارزش بدونین و کسی ک فهم و شعور نداره را از اطراف خودتون دور کنین و با هم سطح خودتون معاشرت کنین
    نیکی ک از حد بگذرد نادان خیال بد کند.
    همیشه حد و دود دیگران را بهشون گوش زد کنید با رفتارتون تا پاشون را فراتر نزارن.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)