نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: نداشتن شوق زندگی

957
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17476
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation نداشتن شوق زندگی

من دختری 21 ساله ام در طول 20 سال زندگیم مشکلات زندگیم باعث خیلی چیزا شد ...بداخلاقی بابام و تفاهم نداشتن با مامانم ...من از رشته ی دل بخواهم قبول نشدم الان یه رشته چرتی تو دانشگاه ازاد می خونم این هروز هرلحظه داغونم میکنه ...مشکلات زندگیم باعث شد من مثل گروه سنی خودم رفتار نکنم ظرافت دختر بودنم از بین رفت زیاد با هم سن و سال های خودم جور نیستم بیشتر با معلمای دوره پیش دانشگاهیم در ارتباطم رفته رفته با دیدن اطرافیانم دارم می پاشم خیلی عصبی هستم زود ناراحت میشم زیادی رو کارام بی خیال شدم ...حوصله هیچ کاری رو ندارم ...واقعا زندگیم یکنواخت شده...کمکم کنین من چی کار کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : نداشتن شوق زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط asal72 نمایش پست ها
    من دختری 21 ساله ام در طول 20 سال زندگیم مشکلات زندگیم باعث خیلی چیزا شد ...بداخلاقی بابام و تفاهم نداشتن با مامانم ...من از رشته ی دل بخواهم قبول نشدم الان یه رشته چرتی تو دانشگاه ازاد می خونم این هروز هرلحظه داغونم میکنه ...مشکلات زندگیم باعث شد من مثل گروه سنی خودم رفتار نکنم ظرافت دختر بودنم از بین رفت زیاد با هم سن و سال های خودم جور نیستم بیشتر با معلمای دوره پیش دانشگاهیم در ارتباطم رفته رفته با دیدن اطرافیانم دارم می پاشم خیلی عصبی هستم زود ناراحت میشم زیادی رو کارام بی خیال شدم ...حوصله هیچ کاری رو ندارم ...واقعا زندگیم یکنواخت شده...کمکم کنین من چی کار کنم؟
    همیشه این سوال وجود داره که چگونه مي توانيم انگيزه خود را براي مدت طولاني تري زنده نگه داريم؟

بايد بگويم اين مشكل همه افراد است. چون سخت تر از ايجاد انگيزه حفظ شور شوق تا رسيدن به هدف است. براي اين منظور راهكار هايي وجود دارد كه سعي مي كنيم در اين مقاله به برخي از آنها اشاره كنيم.

هر روز براي خود انگيزه ايجاد كنيد.
    اگر به گذشته نگاه كنيد متوجه خواهيد شد كه بسيار پيش آمده براي انجام كاري بي نهايت هيجان زده بوده ايد و پس از گذشت زمان كم كم از شدت شور و هيجان شما كاسته شده است. خوب اين طبيعي است. ايجاد انگيزه مانند دوش گرفتن است شما براي نظافت بدن خود بايد هر روز يا يك روز در ميان حمام كنيد. و اگر اين كار را نكنيد ديگر تميز و شاداب نيستيد. انگيزه هم مانند پاكيزگي ماندگار نيست. بنابراين بايد هر روز و هر لحظه آن را تازه كنيد. حال مي دانيم كه بايد انگيزه و شور شوق خود را مرتباً تمديد كنيم. اما چگونه؟

براي زندگي خود چشم انداز تعريف كنيد.
    انگيزه يعني داشتن دليل براي انجام كار. خوب همه مي دانيم براي انجام هر كاري به يك دليل نياز داريد. و دليلي كه شما داريد از نگرش شما به زندگي ناشي مي شود. بنابراين چشم انداز شما بايد به اندازه كافي بزرگ باشد. تا براي شما ايجاد انگيزه و شور شوق نمايد. بگذاريد براي شما يك مثال بياورم: فرض كنيد در آمد شما 500 هزار تومان در ماه باشد. حال اگر با اين ديد كار كنيد كه در آمد خود را به 600 هزار تومان در ماه برسانيد انگيزه شما خيلي قوي نخواهد بود چون هدف كوچكي انتخاب كرده ايد. حال اگر براي خود چشم اندازي تعريف كنيد كه براي خود يك كار كاسبي پر رونق مستقل با 5 ميليون تومان درآمد ماهيانه در نظر بگيريد. انگيزه شما براي كار و تلاش بسيار بيشتر خواهد بود. البته براي رسيدن به هدف بزرگتر بايد برنامه و استراتژي مشخص داشته باشيد و روي آن كار كنيد. آن را به اهداف كوچكتر تقسيم كنيد ولي هدف اصلي خود را در خاط داشته باشيد. در اين شرايط با پشتكار بيشتر برنامه خود را اجرا خواهيد كرد.پس فراموش نكنيد كه در انتخاب هدف دست و دلباز باشيد و هدف بزرگي براي خود انتخاب كنيد.

ابتداي جاده
    حال كه شما يك هدف مهم قابل دفاع و با ارزش براي جنگيدن داريد. وقت آن رسيده كه تلاش و كوشش خود را شروع كنيد. توصيه من به شما اين است كه در ابتداي راه تلاش و كوشش خود را مضاعف كنيد. فرض كنيد براي كاهش وزن و تناسب اندام تلاش مي كنيد. حال اگر چند كيلوي اول را با تلاش بيشتري وزن كم كنيد از كار خود رضايت بيشتري خواهيد داشت و با اعتماد به نفس بيشتر به تلاش خود ادامه مي دهيد. بنابراين تلاش و كوشش شما در ابتداي راه بسيار مهم است تا با اميد بيشتر به سمت هدف حركت كنيد.

به خود جايزه بدهيد
    همانطور كه قبلاً گفته شد بهتر است هدف اصلي خود را به اهداف كوچكتر تقسيم نماييد. با اين كار هر بار كه يك پله را گذرانديد اميد شما براي رسيدن به مرحله بعد بيشتر مي شود. در عين حال مي توانيد براي خود يك جايزه قرار دهيد. مثلاً بعد از سه هفته كار سخت و گذشتن از يك مرحله به عنوان جايزه آخر هفته را مي توانيد با دوستان به گردش برويد.

ياد آوري شيريني هدف نهايي
    براي رسيدن به اهداف بزرگ هميشه موانع و مشكلات سر راه شما سبز مي شوند. و گاه اين موانع غير قابل عبور به نظر مي رسند. در اين هنگام ياد آوري هدف بزرگ و زيباي شماست كه مي تواند به شما در گذشتن از مشكلات كمك كند. براي اين كار راه هاي مختلف وجود دارد. مثلاً مي توانيد از اهداف خود را به صورت جملات زيبايي با خط خوش در محل كار و در مقابل ديدگان خود قرار دهيد. يا حتي مي توانيد در صورت امكان از آنها پوستر تهيه كنيد.

مشاهده توانايي ها
    وقتي كه قدم در راهي مي نهيد با تجارب مختلفي مواجه مي شويد. كه به توانايي ها و مهارت هاي شما مي افزايد. حال اگر به گذشته برگرديد و توانايي هاي كنوني خود را با آن زمان مقايسه كنيد، متوجه اين تغييرات در خود مي شويد. مي توانيد نمونه كار هاي قديمي خود را مرور كنيد. آنوقت است كه متوجه مشكلات قديمي (ناشي از بي تجربگي) مي شويد كه اكنون آن مشكلات را نداريد نداريد و اعتماد به نفس شما افزايش مي يابد.

مطالعه زندگي افراد موفق
    خواندن زندگينامه هاي افراد موفق چون ابو علي سينا، ابو ريحان بيروني، بيل گيتس، فرديناند پورشه و... كه بدون امكانات خاصي توانسته اند به موفقيت هاي بزرگي دست پيدا كنند. همانند روشن كردن موتور توليد انگيزه در شماست. لذا خواندن اين گون كتابها و داستانها را آنهم به طور مرتب به شما توصيه مي كنم. چون فوق العاده موثر است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط asal72 نمایش پست ها
    سلام

عزیز زندگی بسیار سخت ودشواره و هر کی غیر از این بگه یا نسبت به زندگی نادانه یا واقع بین نیست و یا شیاده !!!!

و تمام هنر زندگی نیست مبارزه با این فراز و نشیبها و سختی هاست که در روانژندها و روانپریشها(اختلالات و بیماران روانی) این توان یا ناقصه و یا اصلا نیست!!!

در مورد شما نیز اگر واحد مشکلات را بین 1 تا 100 بگیریم نمود شما بین 3 تا 5 قرار میگیره!!!!؟؟؟؟؟

پس دختر گل بیشتر بخوان وبیشتر بدان و دست از این بچه بازیها بردار دست بذار بر روی زانوی خودت و به تلاش مثبت و ساختن زندگیت بپرداز.

موفق باشی

دکترا در روانشناسی
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17551
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من مشاور نیستم خودمم گرفتار مشکلیم که زمینم زده .
    ولی برای مشکل شما به نظرم داشتن یه دوست خوب تو زندگیتون تاثیر خوبی داشته باشه یه دوست موفق که بتونه انگیزه ایجاد کنه یکم بتونه حسودی دخترونتو تحریک کنه دوستی که بتونی ببینی خودت ازش هیچی کم نداری و فقط یکم سعی تلاش لازمه که بهتر اون بشی .
    اصلا سراغ دوست پسر اینا نرو مگه اینکه طرف متمعن باشی قصد ازدواج داره . یه همرا خوبم با حدف مشخص و متمعن خوبه
    هر روز که روز تموم میشه خدا رو شکر کن به خاطر همه چیزای خوبی که اگه نبودن زندگیمون بدتر از این میشدن . تو روحیت تاثیر مثبت میزاره .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)