نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: مهارت نه گفتن

1863
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22422
    تشکـر
    91
    تشکر شده 32 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    9

مهارت نه گفتن

سلام دوستان مجازی گلم..امیدوارم حالتون خوب باشه.
    مشکل من در نه گفتن به درخواست های دوستان. چند وقت پیش دوستم بهم سیگار تعارف کرد بار اول و دوم دستشو رد کردم ولی بار سوم قبول کردم با این توجیه که تفننیه و یه بار مشکلی پیش نمیاد.
    در کل چطور به دوستانم پاسخ منفی بدم که بهشون بر نخوره و دل خور هم نشن؟
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : نه گفتن

سلام لطفا لطفا لطفا تو انتخاب دوست دقت کن یه دوست با داشته باشی 10تا خوب اون بد به راحتییی میتونه زندگی خودت رو به نابودی بکشه. همین دو سه بار بهشون بگید نه خودشون میفهمن و خیلی جدی بگید لطفا دیگه این پیشنهاد هارو به من ندید و تا حد ممکن با اینجور دوستان بیرون نرید یا اگر میدونی شرایط هست که سیگار و این چیزا بکشن اصلا نرو
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

3. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط arash95 نمایش پست ها
    مشکل من در نه گفتن به درخواست های دوستان. چند وقت پیش دوستم بهم سیگار تعارف کرد بار اول و دوم دستشو رد کردم ولی بار سوم قبول کردم با این توجیه که تفننیه و یه بار مشکلی پیش نمیاد.
    ممنون
    سلام ان شاءالله که حال تو هم خوب باشه

به نظرم مشکل اصلی کار اینکه تو به دوستات بیشتر از خودت بها میدی

اینو از روی این جملت میگم که میگی چجوری نه بگم که بهشون برنخوره!!!!!

چرا باید بربخوره؟؟؟ مگه داره کار خوبی میکنه که بهشم بربخوره؟؟ اصن بذار بهش بربخوره

شاید تا بهش برنخوره و ناراحت نشه یاد نمیگیره که هرچیزی رو به هرکسی تعارف نکنه

باید قبل از هرکسی و هرچیزی به خودت احترام بذاری

خیلی بده که درخواستشو قبول کردی...حالا اون فک میکنه واسه هرکاری اگه دوسه بار بهت اصرار کنه تو قبول میکنی

به نظرم برای بار سوم باید کمی جدی تر باهاش حرف میزدی

میگفتی دوست عزیز من نه اهلشم نه دوس دارم با این اصرارت رابطه دوستیمون بهم بخوره

پس لطفا دیگه اصرار نکن...

خیلی ناراحت شدم از اینکه پذیرفتی حتی تفننی سیگار بکشی

اصلا نباید روی خوش نشون بدی که بخواد جرئت کنه واسه چن بار بهت بگه

نمیگم دعوا راه بنداز و ...

نه..فقط قاطع باش...یه جوری نه بگو که رو حرفت حساب کنن همون بار اول

یه صلابت و تحکم خاصی تو کلامت باید داشته باشی

5. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22422
    تشکـر
    91
    تشکر شده 32 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام لطفا لطفا لطفا تو انتخاب دوست دقت کن یه دوست با داشته باشی 10تا خوب اون بد به راحتییی میتونه زندگی خودت رو به نابودی بکشه. همین دو سه بار بهشون بگید نه خودشون میفهمن و خیلی جدی بگید لطفا دیگه این پیشنهاد هارو به من ندید و تا حد ممکن با اینجور دوستان بیرون نرید یا اگر میدونی شرایط هست که سیگار و این چیزا بکشن اصلا نرو
    متاسفانه سیگار که الان یه چیز خیلی خیلی عادی شده. تو دانشگاه ما شاید 90 درصد میکشن. خودم اصلا اهل دود نیستم. حتی با وجود اینکه تا حالا سیگار نخردیدم خریدن سیگار برام یه چیز عجیب و مشکلیه. ولی اون کسی که سیگار بهم تعارف کرد متاسفانه دوست صمیمی ام هست..

7. کاربران زیر از arash95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

تجربه به من ثابت کرده فقط خودت مهمی .

فقط خودتو ببین نه طرفتو

چشماتو ببندو نه بگو ، تو فکر دل شکستن نباش که همون آدما پاش بیفتن دلتو میشکو نن و نابودت میکنن .

به این دوستاتم راحت نه بگو و سیگارو قبول نکن ، دلش میخواد بشکنه بشکنه ، بهش بربخوره خب بخوره ،این فکرو کن که با همین یه تعارف میتونه زندگیتو نابود کنه .
    .

9. 3 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

منم دوستام سیگاری نبودن.ولی خیلی بد بودن اتفاقا به منم خیلی میگفتن دوستت دارم منم بهشون خیلی بها میدادم که گاهی حرفاشون برام عذاب اور بود ولی تو خودم میریختم وخودم رو نادیده میگرفتم ولی حالا میفهمم چقدر اشتباه کردم چون از وقتی باهاشون تموم کردم ازحرص، غیبت کردن ومنو پیش همه با تهمت زدن خراب کردن. منم همیشه حقیقتو میگفتم واهل زبون ریختن وغیبت نبودم به خاطر همین این وسطه من ضرر کردم تازه من از لحاظ مالی هم خرجشون کردم.هیچ کی جز مادرت وخودت برات رفیق نمیشه پس خودتو برای ناراحت نشدن اونا سیگاری نکن.اگرم میخوایی ناراحت نشن بهشون بگوهمین که شما سیگار میکشید منم لذت میبرم احتیاج نیس بکشم.

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

عرض سلام و احترام

شاید صحبتهای دو تاپیک زیر متناسب با مشکل شما هم باشه...امیدوارم با توجه به صحبتهای دوستان هم در آخر به جمع بندی خوبی برسید...موفق باشید.

http://forum.moshaver.co/f77/%D9%86%...01/#post124629

http://forum.moshaver.co/f135/%D8%B9...853/#post66559
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

12. 4 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : نه گفتن مقدس

ممنون

برای اینکه "نه" گفتن را بیاموزیم بایستی در ابتدا متوجه شویم که چه چیزی ما را در برابر آن مقاوم می کند. در زیر دلایل معمولی که باعث سخت شدن "نه" گفتن برای ما می شود را خواهید دید.

۱- می خواهید کمک کنید. شما یک جورهایی قلب مهربانی دارید. نمی خواهید که طرف را اصطلاحا "دک کنید" بلکه می خواهید تا آنجایی که امکان دارد کمک کنید حتی اگر آن کار باعث هدر رفتن وقت تان شود.

۲- از گستاخ شدن هراسانید. خیلی ها اینطور فکر می کنند که "نه" گفتن به نوعی گستاخی است. این نوع تفکر مخصوصا در فرهنگ آسیا مرسوم است، جایی که "حفظ منزلت و شان" اهمیت دارد.

۳- می خواهید که سازگار باشید. نمی خواهید که خودتان را از گروه بیگانه کنید بنابراین درخواست های دیگران را تایید می کنید.

۴- ترس از نزاع. شما احتمالا از این می ترسید که در صورت رد درخواست فردی، باعث عصبانی شدن وی شوید. این می تواند منتج به یک برخورد زشت شود. اگر هم چنین اتفاقی رخ ندهد امکان دارد که اختلاف عقیده ای رخ داده و در نتیجه در آینده باعث نتایج منفی شود.

۵- ترسِ از دست دادن موقعیت ها. شاید با گفتن "نه" مضطرب شوید چرا که باعث بسته شدن درها بر روی تان می شود.

۶- خراب نکردن پل ها. برخی از مردم "نه" گفتن را نوعی روگردانی می دانند. اینطور فکر می کنید که، "نه" گفتن می تواند باعث خراب شدن پل ها و قطع رابطه ها شود.

"نه" گفتن به معنای گستاخ شدن شما نیست؛ همانطوری که ناسازگاری شما را نخواهد رساند. "نه" گفتن به معنای ایجاد نزاع نیست؛ همانطور که باعث از دست دادن موقعیت های تان در آینده نخواهد شد. و همچنین "نه" گفتن قطعا باعث خراب کردن پل ها نخواهد شد. این ها همه تفکرات اشتباهی هستند که در ذهن تان وجود دارند.

"نه" گفتن راجع به احترام به موقعیت ها، زمان و فرصت تان است. "نه" گفتن حق مسلم شماست.

۷ راه ساده برای "نه" گفتن

اگر شما اطمینان ندارید که چگونه بایستی "نه" بگویید، در زیر ۷ راه ساده برای انجام آن وجود دارد. آنها را در موقعیت های خوب به کار ببندید.

۱- "الان خودم اولویت های دیگری دارم، نمی توانم این کار را انجام دهم."

اگر سرتان خیلی شلوغ است که درگیر درخواست یا پیشنهاد او شوید، جمله ی بالا به کارتان می آید. این جمله به دیگران می فهماند که وقت شما هم اکنون پر است، بنابراین او بایستی دست نگه دارد. اگر که می خواهید کارتان آسان تر شود، می توانید به جمله تان این را هم اضافه کنید که بر روی چه چیزی مشغول به کار هستید تا او بهتر متوجه شود.

۲- "الان زمان خوبی نیست چرا که من در میان انجام کاری هستم. چطور است که ما در زمان x دوباره ارتباط برقرار کنیم."

خیلی پیش می آید که شما در میان انجام کاری هستید که ناگهان درخواست کمکی از شما می شود. اول، به او این اجازه را بدهید که دریابد "الان زمان خوبی نیست" چرا که شما در حال انجام چیزی هستید. دوم، با پیشنهاد زمانی دیگر به او بفهمانید که شما مشتاق به کمک هستید. از این طریق، او احساس بدی نخواهد کرد.

۳- "مشتاق به انجام آن هستم، ولی..."

این جمله باعث دلگرمی می شود، چرا که به او این را می فهماند که شما ایده ی او را دوست دارید و هیچ چیز اشتباهی درباره ی آن وجود ندارد.

۴- "اجازه بده ابتدا درباره ی آن فکر کنم، بعدا به تو خبر خواهم داد."

این جمله بیشتر شبیه "شاید" گفتن است تا گفتن یک "نه" صاف و پوست کنده. اگر علاقه مند هستید اما نمی خواهید همین الان "بله" را بگویید، از این جمله استفاده کنید.

۵- "این ملاقات آن چیزی نبود که من نیاز داشتم اما یقینا درخواست شما را در نظر خواهم داشت."

اگر کسی در حال ایجاد یک معامله یا فرصتی است که از قضا آن چیزی نیست که شما به دنبال آن هستید، اجازه دهید که او بداند این ملاقات آن چیزی نبود که به آن نیاز داشتید. در غیر این صورت، مذاکره می تواند خیلی طولانی شود. از طرف دیگر، این جمله به طرف می فهماند که هیچ ایرادی درباره ی پیشنهادش وجود ندارد.

۶- "من بهترین فرد برای کمک در این مورد نیستم. چرا آقا/خانم x را از درخواستت مطلع نمی کنی؟"

اگر از شما درخواست کمک در چیزی می شود که نمی توانید در آن شرکت کنید، به او این اجازه را بدهید که متوجه این موضوع شود که به دنبال فرد اشتباهی می گردد.

۷- "نه، نمی توانم."

راحت ترین و ساده ترین راه برای "نه" گفتن استفاده از جمله ی بالا است.

ما موانع زیادی برای "نه" گفتن در ذهن مان ایجاد می کنیم. همانطور که در ابتدای این مطلب نیز دیدید، این موانع خود ساخته هستند و به هیچ وجه درست نیستند. خیلی درباره ی "نه" گفتن فکر نکنید و فقط آن را بی درنگ بگویید.

"نه" گفتن به ملاقات هایی که نیاز ندارید را یاد بگیرید، و هنگامی که این کار را انجام دادید در واقع متوجه خواهید شد که این کار چقدر آسان است. در نتیجه، شما وقت بیشتری برای خودتان، کارتان و چیزهایی که بیشتر برایتان مهم هستند، خواهید یافت.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

14. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون
    دوستی تو این دور زمونه وجود نداره. سیگار بهت تعارف کرد بهش بگو ببین داش منو قاطی اعتیاد نکن. چه خواست بر بخوره چه خواست بر نخوره

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    25359
    تشکـر
    636
    تشکر شده 434 بار در 239 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون
    بخوابون زیر گوشش بگو دیگه نبینم سیگار بکشی

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28286
    تشکـر
    117
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

فرستاده شده از HUAWEI Y600-U20ِ من با Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد