نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: نیاز به افزایش تلاش و پشتکار

936
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38509
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question نیاز به افزایش تلاش و پشتکار

درود و عرض ادب
    بنده فردی 30 ساله هستم که دارای 1 فرزند هستم.
    شاید مشکل من کمی عجیب تر از دیگران باشه ، امروز دنبال دارو یا روشی برای بیخیال نبودن میگشتم ولی هر چیزی که دیدم برعکسه ! یعنی همه خواهان چیزی هستن که بهشون کمک کنه بیخیال باشن ...
    من خیلی زندگی رو ساده گرفتم ... نمیگم موفق نبودم ! اتفاقا خودم راضی هستم .. زندگی خوبی دارم .. ولی این جمله خیلی منو اذیت میکنه که همه به همسرم میگن با فلانی پیر میشی از بس ریلکس و آروم هست ...

برای توضیحات بیشتر ... طبق گفته همه اطرافیان من آدم باهوش و با استعدادی هستم ... مثلا در زمینه کامپیوتر ... یا هر چیزی که خراب باشه ( از وسایل الکترونیک تا نرم افزاری و کارهای دیگه ) به من رچوع میکنن ، منم حتی اگه اگه 1 کلمه هم در مورد اون موضوع یا وسیله چیزی ندونم ، زودی شروع میکنم و کامل زیر و بم رو در میارم و مشکل رو حل میکنم.

میگم بیخیال هستم و زندگی رو سخت نمیگیرم به دلیل این هست که من حدود 2 سال هست که تو خونه هستم و مشغول تربیت فرزندم ! بیرون کار نمیکنم.
    ولی به قول خانمم با همین هوش و استعداد از تو خونه کسب درآمد میکنم...ماه 11 همسرم گفت ماشین رو عوض کنیم و من تو 1 ماه تونستم پول رو به صورت نقدی تهیه کنم و ماشین رو تهیه کردم.

خیلی ایده های مختلفی دارم ... ولی همیشه چند تا مانع سر راهم هست ... یکی اینکه یک حسی بهم میگه پول در حد رفع نیاز باید باشه و خیلی زیاد نباید به خاطرش تلاش کرد.دومی هم بحث رود خسته شدن هست ..یعنی کاری کوچیک اگه خوشم بیاد شب و روز میچسبم بهش و انجام میدم.ولی بعضی کارها که مطمئن هستم روش رو یکدفه حوصلم نمیشه یا وسطش بیخیال میشم.

سری آخری وقتی دیدم تونستم دست چند نفرو بگیرم و خوشحالشون کنم تو بحث شرایط مالی .. دوست دارم شخصیتم جوری بشه که سر ساعت 7 صبح برپا بشم ( در حال حاضر ساعت 10 یا 11 بیدار میشم ) و شروع کنم پیگیری کارهام و هدف ها و ایده ها .

یک نفر بهم قرصی به اسم ریتالین پیشنهاد داد ولی بعد از 1-2 بار دیدم اونی که میخوام نیست.

آیا کسی میتونه منو کمک و راهنمایی کنه ؟ آیا قرص یا دارویی هست که به دادن انرژی و انگیزه و پشتکار بتونه کمک کنه به آدم ؟

پی نوشت : به دلیل مشکل کمر ( زیاد نشستن پشت رایانه ) یک دوره به مصرف عصاره خشخاش ( به نام شیر خشخاش ) روی آوردم.معادل روزی اندازه یک قرص ( کمتر از نیم گرم )

لطفا منو راهنمایی و کمک کنید که از این بیخیالی و ... نجات پیدا کنم.بلکه بتونم دست چند نفر رو بگیرم ... از جمله مهمترینش خودم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : نیاز به افزایش تلاش و پشتکار

گام اول: اولین قدم برای رفع مشکل بی حوصلگی، آگاهی از ابتلا به آن است. اگر دیگران به شما گوشزد می کنند که به نسبت قبل بی حوصله هستید، این قضیه را نادیده نگیرید.

گام دوم: نوع و دلیل بی حوصلگی تان را بشناسید. با توجه به انواع بی حوصلگی ای که درباره اش صحبت کردیم، نوع بی حوصلگی تان را به درستی شناسایی کرده و در صدد رفع آن برآیید.

گام سوم: احساسات تان را توی قلب تان نگه ندارید. این احساسات ناخوشایند اول حال و حوصله تان را می برند، بعد به تدریج می توانند زمینه بروز اختلال های جسمی و روانی شوند. اگر از مسئله ای غمگین هستید و احساس می کنید باید گریه کنید، حتماً گریه کنید؛ خوب هم گریه کنید تا دل تان خالی شود.

گام چهارم: حرف بزنید. با دیگران صحبت کنید تا دلخوری ها، شک و تردیدها و هر حس ناخوشایندی که دارید، در کمترین زمان ممکن برطرف شود.

گام پنجم: تغییر ایجاد کنید. آب به آن زلالی، اگر یک جا بماند مرداب می شود. بنابراین هرازگاهی در زندگی تان تغییر محسوسی ایجاد کنید. این تغییر حال و هوای تان را تغییر داده و باعثمی شود دچار حس ناخوشایند بی حوصلگی نشوید.

گام ششم: مشورت کنید. اگر با وجود تلاش هایی که برای رفع بی حوصلگی تان انجام داده اید.
    حس کردید نمی توانید مشکل را برطرف کنید از روانپزشک یا روانشناس کمک بگیرید. هر چه زودتر به داد خودتان برسید.

اگر بی حوصله هستید، بی حوصلگی این بلاها را سرتان نیاورد:

سوء مصرف مواد: معمولاً با کشیدن سیگار شروع شده و کار به جاهای باریک می کشد. مصرف مواد مخدر به هیچ وجه راهی برای درمان بی حوصلگی نیست.

یاد بگیرید: با مهارت های کنترل احساس می توانید مشکل را برطرف کنید.

دارو نخورید: مصرف دارو، اولین راه درمان بی حوصلگی نیست. بنابراین با تجویز هیچ کس به غیر از متخصص دارو مصرف نکنید.
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38509
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون جناب مشاور عزیز ...
    یعنی یکجور بی حوصلگی هست ؟ ببینید من که بیدار میشم ( امروز ساعت 11:30 ) بیدار شدم و نشستم پای کامپیوتر ... معمولا تمام اخبار رو میخونم ...
    تمام کارهای فرزندم رو من انجام میدم ( حموم ، سرویس و بازی کردن و .. ) در واقع نمیدونم اسمش بی حوصلگی میشه ؟ من برخورد خیلی خیلی خوبی دارم با خانواده ام.
    هیچکی بهم نمیگه بی حوصله هستی یا مثلا بد رفتار میکنی یا سرد رفتار میکنی ...
    ولی همه بهم میگن بیخیال هستی.مثلا چند تا کار نیمه تمام همیشه دارم ( به جز پروژه های نیمه تمام خودم ) کارهای نیمه تمام مثل مثلا فروش ماشین قدیمی ( از ماه 12 تا الان هر روز امروز و فردا میکنم )
    یا اینجور موارد ( مثلا مدارکی رو باید تحویل میدادم به بانک الان 1 ماه هست که نمیرم این کارو انجام بدم )
    یجوارایی همیشه دقیقه 90 کارمو انجام میدم.به خاطر این داستان هم خیلی از فرصت هامو از دست دادم.
    پیشنهاد کار داشتم تو یک جای خیلی خوب ... ولی هر بار که تماس میگرفتن باهام میگفتم کاری پیش اومده و نمیرفتم.
    در مورد گوشی موبایل هم خیلی خیلی بی تفاوت هستم.یعنی همیشه همه ازم گله میکنن ( به جز همسرم )
    جواب پیام ها یا تماس های دیگران رو نمیدم خیلی وقتا و بعد هم بهونه میارم که مثلا خراب بوده یا مشکلی داشته یا جایی درگیر بودم ( چون زمان قدیم اینطوری نبودم )
    حتی اعضای خانواده یا افراد نزدیک بهم .. وقتی جایی بحثی یا صحبتی میشه که من میگم حالا شمارتون رو بدید من تماس میگیرم .. میگن فلانی هیچوقت تماس نمیگیره یا جواب نمیده.یه این موضوع هم معروف شدم تو جمع.

والله خسته شدم نمیدونم چه دردی دارم.
    پیشنهادتون چه نمونه مشاوری هست ؟ باید حضوری باشه یا از راه دور هم میشه ؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38509
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان عزیز .. مشکل بنده توسط روانپزشک باید حل بشه یا روان شناس ؟
    ممنون

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

خب... شما اینجوری به مشکلت پی بردی که دیگرون بهت گفتن بیخیالی، شما هم حساس شدی و دیدی که آره بیخیالی...
    شما آدم ساده بینی نیستی... حواست جمه... مردم زندگی شما رو کامل نمی بینن و نباید هم ببینن... پس حرفی که میزنن اولا نباید شما رو به هم بریزه که بری دنبال ریتالین...
    برنامه ریزی کن... کاراتو روی کاغذ بنویس... اولویت بندی کن... کار کن و صبور باش... ببین چه کاری لزوم بیشتری داره که انجام بشه... چه کاری اول انجام بدی تا فرصت برای کارای دیگه باز بشه... وقتی توی مسیر قرار بگیری... نیاز به زنگ ساعت نداری... نیاز به قرص نداری... نیاز به حرف مردم هم نداری... از درون آرامش و اهدافت میرسی...
    برات آرزوی موفقیت دارم... وضع مالی مردم خیلی خرابه... یه کمک کوچیک هم ازت بر بیاد لطف بزرگی در حق دیگران به حساب میاد... دلگرممون کن

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Khabaloo نمایش پست ها

؟
    عزیزم درد شما گشادی محضه که باید درمان بشه baby

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

دوستان عزیز .. مشکل بنده توسط روانپزشک باید حل بشه یا روان شناس ؟
    ممنون
    ابتدا برید پیش یک روانشناس بالینی و ایشون بسته به تشخیصشون شمارو میفرستن پیش روانپزشک

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

ممنون جناب مشاور عزیز ...
    یعنی یکجور بی حوصلگی هست ؟ ببینید من که بیدار میشم ( امروز ساعت 11:30 ) بیدار شدم و نشستم پای کامپیوتر ... معمولا تمام اخبار رو میخونم ...
    تمام کارهای فرزندم رو من انجام میدم ( حموم ، سرویس و بازی کردن و .. ) در واقع نمیدونم اسمش بی حوصلگی میشه ؟ من برخورد خیلی خیلی خوبی دارم با خانواده ام.
    هیچکی بهم نمیگه بی حوصله هستی یا مثلا بد رفتار میکنی یا سرد رفتار میکنی ...
    ولی همه بهم میگن بیخیال هستی.مثلا چند تا کار نیمه تمام همیشه دارم ( به جز پروژه های نیمه تمام خودم ) کارهای نیمه تمام مثل مثلا فروش ماشین قدیمی ( از ماه 12 تا الان هر روز امروز و فردا میکنم )
    یا اینجور موارد ( مثلا مدارکی رو باید تحویل میدادم به بانک الان 1 ماه هست که نمیرم این کارو انجام بدم )
    یجوارایی همیشه دقیقه 90 کارمو انجام میدم.به خاطر این داستان هم خیلی از فرصت هامو از دست دادم.
    پیشنهاد کار داشتم تو یک جای خیلی خوب ... ولی هر بار که تماس میگرفتن باهام میگفتم کاری پیش اومده و نمیرفتم.
    در مورد گوشی موبایل هم خیلی خیلی بی تفاوت هستم.یعنی همیشه همه ازم گله میکنن ( به جز همسرم )
    جواب پیام ها یا تماس های دیگران رو نمیدم خیلی وقتا و بعد هم بهونه میارم که مثلا خراب بوده یا مشکلی داشته یا جایی درگیر بودم ( چون زمان قدیم اینطوری نبودم )
    حتی اعضای خانواده یا افراد نزدیک بهم .. وقتی جایی بحثی یا صحبتی میشه که من میگم حالا شمارتون رو بدید من تماس میگیرم .. میگن فلانی هیچوقت تماس نمیگیره یا جواب نمیده.یه این موضوع هم معروف شدم تو جمع.

پیشنهادتون چه نمونه مشاوری هست ؟ باید حضوری باشه یا از راه دور هم میشه ؟
    سلام

بنظرم شما دو تا مشکل دارید:

1- به تاخیر انداختن کارها

2- لذت نبردن از معاشرت یا همکاری با دیگران

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)