نمایش نتایج: از 1 به 29 از 29

موضوع: باید برای کنکور ارشد برامه ریزی کنم

4470
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    تشکر شده 113 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    8

باید برای کنکور ارشد برامه ریزی کنم

سلام احساس میکنم داره عمرما الکی میگذرونم و فقط از این بابت متاسفم همین . هرچقدر به خودم میگم مثلا از امروز کارام روی برنامه باشه ولی بازم هدر میدم وقتا.

من دانشجوام شاغلم هستم و کاراهای فوق برنامه هم دارم . پاره وقت کار میکنم و بقیش به کارای دیگم میرسم . فرصت روزانه هست ولی وقتای ازادم کاملا هدر میره

چطوری برنامه ریزی کنم ؟

من قبلا میومدم توی یک دفتر مینوشتم مثلا از ساعت 16 تا 18 مثلا فلان درس را مطالعه میکنم . کل ثبات این برنامه ریزی 1 هفته نمیشه بعد ول میکنم . چند بار انجام دادم ولی نشد .

بدلیل مشغله هم ممکنه با این برنامه ریزی اصلا نتونم بهش عمل کنم چون شاید سر کار باشم یا جایی باشم نشه .

من چند ماه دیگه کنکور ارشد دارم هیچی نخوندم فقط رفتم کتاب خریدم همین .

به خودم میگم قبول نمیشی به خودت بیا . بدبخت میکنی خودتا . ولی انگار اصلا بیحال و بی تفاوتم . از این بی تفاوتی خودم بدم میاد .

علاقه هست ولی نمیدونم چرا هدر رفت وقتا احساس نمیکنم . کلا توی زمانبندی هم مشکل دارم . مثلا میگم این کارا 1 ساعته تموم میکنم ولی 3 ساعت شاید طول بکشه .

مثلا توی طول ترم تا اخر ترم میگم میخونم میخونم و اینا که چیزی نیست شب امتحان تو سر خودم میزنم بعدش میگم بیخیال فوقش میفتم ترم بعد میخونم . همین ;/

2 هفته دیگه میانترم هام شروع میشه از دیروز دارم به خودم میگم 1 ساعت دیگه شروع میکنم به مرور درسا . ولی تا الان هیچ کاری نکردم .

گذر زمانا متوجه نمیشم . بعد که کار از کار گذشت ناراحت میشم.

چکار کنم ؟‌ از این وضعیت خسته شدم . باید زودتر شروع کنم برای کنکور ارشد اماده بشم همین الانشم خیلی دیره

خیلی از خودم ناراحتم ;(
    ویرایش توسط Dev : 10-28-2016 در ساعت 02:27 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    تشکر شده 552 بار در 347 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : عمرم داره هدر میره و خودمم نمیخوام کاری بکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط Dev نمایش پست ها
    سلام احساس میکنم داره عمرما الکی میگذرونم و فقط از این بابت متاسفم همین . هرچقدر به خودم میگم مثلا از امروز کارام روی برنامه باشه ولی بازم هدر میدم وقتا.

من دانشجوام شاغلم هستم و کاراهای فوق برنامه هم دارم . پاره وقت کار میکنم و بقیش به کارای دیگم میرسم . فرصت روزانه هست ولی وقتای ازادم کاملا هدر میره

چطوری برنامه ریزی کنم ؟

من قبلا میومدم توی یک دفتر مینوشتم مثلا از ساعت 16 تا 18 مثلا فلان درس را مطالعه میکنم . کل ثبات این برنامه ریزی 1 هفته نمیشه بعد ول میکنم . چند بار انجام دادم ولی نشد .

بدلیل مشغله هم ممکنه با این برنامه ریزی اصلا نتونم بهش عمل کنم چون شاید سر کار باشم یا جایی باشم نشه .

به خودم میگم قبول نمیشی به خودت بیا . بدبخت میکنی خودتا . ولی انگار اصلا بیحال و بی تفاوتم . از این بی تفاوتی خودم بدم میاد .

علاقه هست ولی نمیدونم چرا هدر رفت وقتا احساس نمیکنم . کلا توی زمانبندی هم مشکل دارم . مثلا میگم این کارا 1 ساعته تموم میکنم ولی 3 ساعت شاید طول بکشه .

مثلا توی طول ترم تا اخر ترم میگم میخونم میخونم و اینا که چیزی نیست شب امتحان تو سر خودم میزنم بعدش میگم بیخیال فوقش میفتم ترم بعد میخونم . همین ;/

2 هفته دیگه میانترم هام شروع میشه از دیروز دارم به خودم میگم 1 ساعت دیگه شروع میکنم به مرور درسا . ولی تا الان هیچ کاری نکردم .

چکار کنم ؟‌ از این وضعیت خسته شدم . باید زودتر شروع کنم برای کنکور ارشد اماده بشم همین الانشم خیلی دیره

خیلی از خودم ناراحتم ;(

این عکس هم دقیقا منا توصیف میکنه و چکار کنم اصلاح بشم ؟

ویژگی های افراد ناموفق

سلام.منم تقریبا مشکلی شبیه شما داشتم.ولی عین مشکل شما نبود.برنامه ریزیتونو ادامه بدین و از یک دوست بخواین حواسش به شما باشه و نذاره اینطوری اتلاف وقت داشته باشین.ویک نکته اینکه خیلی عالیه که هم دانشجو باشین هم شاغل(منم دلم میخواد شاغل هم بشم درطول تحصیل)اما درصورتی ک به درساتون لطمه نزنه.چون کار بعد از درس هم پیدا میشه اما درس خوندن مقطع زمانی خودشو داره و وقتی زمانش گذشت برنمیگرده یا به سختی میشه ادامه داد.از چیزایی که تو زمان بیکاری توجهتونو جلب میکنه و شما رو سرگرم میکنه و نمیذاره درس بخونید (مثل گوشی یا اینترنت یا بازی ویا گشت و گذارای بی مورد و اتلاف وقت)دوری کنید.اگرحوصله درس خوندن ندارین سعی کنید باجزوه های دارای تصویر درس مربوطه رو مطالعه کنید.و یا تستاشو کار کنید بعد بخونید.من خودمم برای کنکورم گاهی که واقعا تو فشار بودمو دیگه اخراش حوصله خوندن بعضی درسا(پرحجم بودن و زمان برا خوندنش نبود)رو پیدا نمیکردم برای اینکه ریسک نکنم تستشو کار میکردم و واقعا جواب میداد این روش.به نظرم یه سر پیش مشاور برید هم خیلی بهتره.
    امضای ایشان
    هروقت زمین خوردی،دست کم چیزی از زمین بردار

3. 2 کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : هدر رفتن عمر

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

یکی از دلایل اتلاف وقت به تأخیر انداختن امور است، امروز و فردا کردن‌ها و کارهای امروز را به فردا محول کردن انسان را دچار تأسف و حسرت می کند.

امام باقر (علیه السلام) می‌فرمایند: «ای طالب اهل علم، اهل و مال تو را از خود باز ندارند، سرانجام روزی از آن مال یا اهل جدا خواهی شد، مانند مهمانی که از نزد آنها برود، آنگاه از نزد ایشان به سوی غیر ایشان انتقال یابد و دنیا و آخرت هرکدام منزلی است که از آن به جای دیگر نقل مکان می‌کنی و آنچه بین مرگ و برانگیخته شدن است به بی‌خوابی ماند که لحظه‌ای چشم ببندی و بعد بیدار شوی

امام علی(علیه السلام) می‌فرمایند: «هر که فرصت مناسبی را از دست بدهد، باید اطمینان داشته باشد که وقت دیگر به دست نمی‌آید.» (عزرالحکم ج5ص370)و یا امام باقر می‌فرمایند: «از کوتاهی کردن به هنگام فراهم آمدن فرصت پرهیز کنید، این میدانی است که به زیان اهل خود جریان دارد.» (تحف العقول ص295)
    و یا از امام صادق (علیه السلام) نقل شده است که فرمودند: «مبادا که برای پرداختن به عمل امروز فردا کنید، هر وقت برایتان امکان پیدا شد، به کار برخیزید.» (تحف العقول ص117)

بیکاری

از دیگر عوامل تضییع وقت بیکاری است، انسان‌های بیکار که به هیچ فعالیتی مشغول نیستند، موفق نمی‌شوند و هر لحظه در حال از دست دادن فرصت‌ها هستند.
    از حضرت علی نقل شده است: «وقت را با کار غنیمت بشمار.»
    (عزرالحکم ج2ص507)
    پرداختن به کارهای بی‌اساس و بی فایده:
    از دیگر موارد از بین رفتن فرصت‌ها پرداختن به کارهای غیر اساسی است.
    پیامبر فرمودند: «از نیکی مرد دست برداشتن از آن کاری است که سودی ندارد.» (بحارالانوار ج71ص277)
    و یا حضرت علی(علیه السلام) فرمودند: «خوش به حال کسی که به کار بندد همت خود را به آنچه به کارش می‌آید و تلاش کند برای رستگاری‌اش.» (عزرالحکم ج4ص239 ح5945)

خواب زیاد

خواب زیاد فرصت‌ها را کم می‌کند و انسان را از انجام فعالیت‌ها باز می‌دارد.
    امام سجاد می‌فرمایند: «به‌راستی، خداوند بنده پرخواب را دشمن می داند مانند بنده بیکار.» (من لا یحضر الفقیه ج3ص103)
    و یا از حضرت علی نقل شده است که فرمودند: «خواب قرض بدی است، عمر انسان را فانی می‌کند و اجر بسیار را از بین می‌برد.» (عزرالحکم ج3ص257)
    به گذشته‌ها پرداختن:
    از دیگر مواردی که باعث می‌شود انسان دچار خسارت شود فکر کردن به گذشته است .از گذشته باید درس گرفت، اما نباید اندوهناک بود و غصه خورد و باید آن را رها کرد؛ انسان باید از گذشته درس بگیرد، در زمان حال زندگی کند و به آینده فکر کند.
    در حدیثی از حضرت محمد (صلی الله علیه و آله )به ابوذر سفارش شده است که:ای اباذر، 5 چیز را قبل از 5 چیز غنیمت بشمار: جوانی‌ات قبل از پیری‌ات، تندرستی‌ات قبل از بیماری‌ات و بی‌نیازی‌ات پیش از نیازمندی‌ات، آسوده خاطری‌ات پیش از دل مشغولی‌ات و زندگی‌ات قبل از مرگت

استفاده از تندرستی

انسان تندرست فرصت‌های بیشتری دارد و بهتر می‌تواند فعالیت کند و به انجام کارهای مختلف بپردازد.
    امام حسن می‌فرمایند: «با تن سالم در مدت عمر خود به عمل شتاب کنید.» (تحفه العقول ص243)
    و یا از امام باقر(علیه السلام) نقل شده است که فرمودند: «در تندرستی بیش از بیماری و در نیرومندی بیش از توانایی و در زندگی بیش از رسیدن مرگ برای خود چیزی فراهم آور.» (الحیاه ج1ص381)
    در اسلام هر چیزی که عمر انسان را به بطالت هدر دهد، ناپسند است. اسلام برای پیشرفت انسان‌ها ارزش بسیاری قائل شده است. انسان برای رشد و تعالی خود باید از تمام فرصت‌ها بهره ببرد.
    در قرآن آمده است: «ای کسانی که ایمان آورده‌اید، اموال و اولادتان شما را از ذکر خدا به خود مشغول ندارد، که اگر چنین کند، زیانکار است.» (منافقون: 63)
    و یا پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمودند: «مهربانی و عطوفت بر همسر و فرزندانت تو را وادار به ارتکاب گناهان و کارهای حرام نگرداند.» (مکارم الاخلاق ص457)
    امام باقر (علیه السلام) می‌فرمایند: «ای طالب اهل علم، اهل و مال تو را از خود باز ندارند، سرانجام روزی از آن مال یا اهل جدا خواهی شد، مانند مهمانی که از نزد آنها برود، آنگاه از نزد ایشان به سوی غیر ایشان انتقال یابد و دنیا و آخرت هرکدام منزلی است که از آن به جای دیگر نقل مکان می‌کنی و آنچه بین مرگ و برانگیخته شدن است به بی‌خوابی ماند که لحظه‌ای چشم ببندی و بعد بیدار شوی.» (امالی طوسی ج ص157-158)

پرهیز از مال اندوزی

از دیگر مواردی که باعث تلف شدن عمر می-شود مال‌اندوزی و حرص است. انسان‌هایی که حرص بسیار می‌خورند و ثروت بسیار می‌خواهند، هرگز آرامش نخواهند دید.
    حضرت علی(علیه السلام) می‌فرمایند: «برای دیگران خزانه‌دار نباش.»(نهج‌البلاغه فیض‌الاسلام ص921-922)
    انسان باید برای کسب روزی و درآمد تلاش کند، اما این تلاش نباید او را از خداوند دور نگه دارد و مشغول سازد.
    پیامبر می‌فرمایند: «خداوند می‌فرمایند: ای فرزند آدم، هر روز روزی‌ات می‌دهم، با این وجود ناراحت می‌شوی؛ حال آنکه هر روز از عمرت کم می‌شود، اما خوشحال می‌شوی. تو به آن چیز که احتیاج داری که تو را کفایت کند، اما چیزی می‌خواهی که تو را به سرکشی وا می‌دارد؛ نه به کم قانع می‌شوی و نه از بسیار سیر می‌شوی.» (بحارالانوار ج77ص179)
    از حضرت علی(علیه السلام) نقل شده است که فرمودند: روزهای سلامتی را بیش از بیماری غنیمت شمارید و روزهای جوانی را پیش از پیری... نگذارید باعث غفلت شود

در اسلام انسان شکست‌خورده فقط ورشکسته مالی نیست، حتی اگر لحظه‌ای از عمر هدر رود، مورد نکوهش است و اینگونه انسان فردی شکست‌خورده است.امام حسین(علیه السلام) فرمودند: «فریب‌خورده کسی است که لحظه‌های پیاپی و ساعتی پس از ساعت دیگر از عمرش را بیهوده تلف کند.» (هعانی الاخبار ص 342)
    و یا امام صادق(علیه السلام) منقول است که فرمودند: «هر که دو روزش با هم برابر باشد، ضرر کرده است و کسی که فردایش بدتر از امروزش باشد، در فتنه افتاده و فریفته شده است وکسی که کاستی در وجودش راه پیدا کند و نقصش ادامه پیدا کند، چنین کسی مرگ برایش بهتر است.» (بحارالانوار ج78ص277)

قدر دانستن وقت و خردمندی

انسان‌های خردمند که از فرصت‌های خود بهره می‌برند و آن را هدر نمی‌دهند، انسان-هایی باتقوا وخردمند هستند.
    از امام علی(علیه السلام) نقل شده است: «برای پرهیزگار سه علامت است: خالص کردن عمل، کوتاه کردن امید و غنیمت شمردن مهلت.» (عزرالحکم ج5ص47شماره7370)
    و یا از حضرت علی(علیه السلام) نقل شده است که فرمودند: «روزهای سلامتی را بیش از بیماری غنیمت شمارید و روزهای جوانی را پیش از پیری... نگذارید باعث غفلت شود.» (بحارالانوار ج77ص440)
    این روایات و احادیث نشان می‌دهد که آنچه جایگزینی ندارد عمر انسان است و نه چیز دیگر، پس باید قدر لحظات را دانست و آن را صرف کارهای بیهوده، مانند؛ تلفن‌ها، پیامک زدن ها و استفاده بی مورد از اینترنت نکرد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss tarsa نمایش پست ها
    سلام.منم تقریبا مشکلی شبیه شما داشتم.ولی عین مشکل شما نبود.برنامه ریزیتونو ادامه بدین و از یک دوست بخواین حواسش به شما باشه و نذاره اینطوری اتلاف وقت داشته باشین.ویک نکته اینکه خیلی عالیه که هم دانشجو باشین هم شاغل(منم دلم میخواد شاغل هم بشم درطول تحصیل)اما درصورتی ک به درساتون لطمه نزنه.چون کار بعد از درس هم پیدا میشه اما درس خوندن مقطع زمانی خودشو داره و وقتی زمانش گذشت برنمیگرده یا به سختی میشه ادامه داد.از چیزایی که تو زمان بیکاری توجهتونو جلب میکنه و شما رو سرگرم میکنه و نمیذاره درس بخونید (مثل گوشی یا اینترنت یا بازی ویا گشت و گذارای بی مورد و اتلاف وقت)دوری کنید.اگرحوصله درس خوندن ندارین سعی کنید باجزوه های دارای تصویر درس مربوطه رو مطالعه کنید.و یا تستاشو کار کنید بعد بخونید.من خودمم برای کنکورم گاهی که واقعا تو فشار بودمو دیگه اخراش حوصله خوندن بعضی درسا(پرحجم بودن و زمان برا خوندنش نبود)رو پیدا نمیکردم برای اینکه ریسک نکنم تستشو کار میکردم و واقعا جواب میداد این روش.به نظرم یه سر پیش مشاور برید هم خیلی بهتره.
    من شغلم بی ربط به رشتم نیست بخاطر همین خوبه برام . از همه ی مسائلم بگذریم نمیتونم بیکار بمونم افسرده میشم . خرج خودمم زیاده باید کار کنم .

کسی که مدام هواسش به من باشه ندارم چون بقیه خودشونم درگیر مشغله های خودشون هستن .
    باید خودم یکاری برای خودم بکنم .

اصلا گذر زمانا فراموش میکنم .

من که غصه میخوردم کاش زودتر برای خوندن کنکور شروع کرده بودم 1 ماه اصلا ول کردم درسا . وقتم داره میره . اینجوری قبول نمیشم . چکار کنم ؟

اگر جایی که میخوام قبول نشم ایندم خراب میشه چون بعدش میدونم چه مشکلاتی برام بوجود میاد .

حتما باید فقط جایی که میخوام قبول بشم .

خیلی بی تفاوت شدم . همش به خودم میگم بیخیال تا بعد

به خودم باور ندارم و از خودم ناراضیم . چکار کنم ؟‌این 6 ماه سال متصله به کل عمرم . خیلی برام مهمه الان چکار کنم . اگر درس نخونم و قبول نشم خیلی بد میشه . زندگیم داغون میشه تقریبا .

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

من شغلم بی ربط به رشتم نیست بخاطر همین خوبه برام . از همه ی مسائلم بگذریم نمیتونم بیکار بمونم افسرده میشم . خرج خودمم زیاده باید کار کنم .

کسی که مدام هواسش به من باشه ندارم چون بقیه خودشونم درگیر مشغله های خودشون هستن .

من که غصه میخوردم کاش زودتر برای خوندن کنکور شروع کرده بودم 1 ماه اصلا ول کردم درسا . وقتم داره میره . اینجوری قبول نمیشم . چکار کنم ؟

اگر جایی که میخوام قبول نشم ایندم خراب میشه چون بعدش میدونم چه مشکلاتی برام بوجود میاد .

به خودم باور ندارم و از خودم ناراضیم . چکار کنم ؟‌این 6 ماه سال متصله به کل عمرم . خیلی برام مهمه الان چکار کنم . اگر درس نخونم و قبول نشم خیلی بد میشه . زندگیم داغون میشه تقریبا .
    شما ک انقد درس واست مهمه چطور بی تفاوتی میکنین؟بیاین یه کاری کنین.مثلا یک الی دو سه روز بیاین اینده رو شبیه سازی کنین.به نظرم همون دو روز کافیه.اینده ای رو شبیه سازی کنید که توش الان شما کنکور ارشد قبول شدین اما جایی که اصلا مدّ نظرتون نیست و شغلتونم از دست دادین و نمیشه دیگه الان ک قبول نشدین رو شغلتون حساب کنین.چون شغلی نیست.وقتی اون وضعیت رو شبیه سازی کنید و حسش کنید و بفهمید در اینده ای ک درس نخوندین براش چه وضع و حال و اتفاقی براتون پیش میاد قاعدتا ترسی از اون اینده پیدا خواهید کرد که شما رو به سمت تلاش برای رسیدن ب هدفتون سوق میده.اگر سوالی هم دارین راجع به شبیه سازی میتونین بپرسین دوباره.
    امضای ایشان

8. 2 کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

شما ک انقد درس واست مهمه چطور بی تفاوتی میکنین؟بیاین یه کاری کنین.مثلا یک الی دو سه روز بیاین اینده رو شبیه سازی کنین.به نظرم همون دو روز کافیه.اینده ای رو شبیه سازی کنید که توش الان شما کنکور ارشد قبول شدین اما جایی که اصلا مدّ نظرتون نیست و شغلتونم از دست دادین و نمیشه دیگه الان ک قبول نشدین رو شغلتون حساب کنین.چون شغلی نیست.وقتی اون وضعیت رو شبیه سازی کنید و حسش کنید و بفهمید در اینده ای ک درس نخوندین براش چه وضع و حال و اتفاقی براتون پیش میاد قاعدتا ترسی از اون اینده پیدا خواهید کرد که شما رو به سمت تلاش برای رسیدن ب هدفتون سوق میده.اگر سوالی هم دارین راجع به شبیه سازی میتونین بپرسین دوباره.
    ممنون در موردش بیشتر توضیح بدید لطفا

من این کارا کم و بیش میکنم ولی مثلا به خودم میگم خوب باید درس بخونم . از فردا . یک ساعت دیگه . الان حسش نیست بعد . یکم میخونم چشمام خواب میره میگم ولش کن فعلا جمعه میخونم . جمعه هم میشه همینطور . پاس میدم به وقتای دیگه

از اهرم رنج و لذت استفاده کردم . اومدم نوشتم اگر کنکور قبول بشم چه اتفاقاتی میفته و اگر نشه چی میشه . باعث ترسم میشه ولی فقط در حد قول به خودم که مثلا از فردا دیگه شروع میکنم بخونم .

چطوری برنامه ریزی کنم ؟ باید یک برنامه ی منظم و محکم بچینم و واقعا ملزم بشم بهش عمل کنم . خوابم سر موقع باشه و ساعات دیگه هم مرتب به کارام برسم .

خیلی بی برنامم و دارم روزا را الکی میگذرونم . حتی گاهی خستم الکی سرکارم نمیرم . بی حالم .

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

ممنون در موردش بیشتر توضیح بدید لطفا

من این کارا کم و بیش میکنم ولی مثلا به خودم میگم خوب باید درس بخونم . از فردا . یک ساعت دیگه . الان حسش نیست بعد . یکم میخونم چشمام خواب میره میگم ولش کن فعلا جمعه میخونم . جمعه هم میشه همینطور . پاس میدم به وقتای دیگه

از اهرم رنج و لذت استفاده کردم . اومدم نوشتم اگر کنکور قبول بشم چه اتفاقاتی میفته و اگر نشه چی میشه . باعث ترسم میشه ولی فقط در حد قول به خودم که مثلا از فردا دیگه شروع میکنم بخونم .

چطوری برنامه ریزی کنم ؟ باید یک برنامه ی منظم و محکم بچینم و واقعا ملزم بشم بهش عمل کنم . خوابم سر موقع باشه و ساعات دیگه هم مرتب به کارام برسم .

خیلی بی برنامم و دارم روزا را الکی میگذرونم . حتی گاهی خستم الکی سرکارم نمیرم . بی حالم .

الان دوتا راه داری شما.یکی اینکه بیشتر توضیح بدم و شبیه سازی کنید واسه خودتون یکی اینکه با کمک هم یک برنامه واستون بچینیم.هرکدوم مایلین بگین.اگرم هر دو هست بازم اشکال نداره.فقط میخوام بدونم کدوم براتون بهتره؟
    امضای ایشان

11. 2 کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

الان دوتا راه داری شما.یکی اینکه بیشتر توضیح بدم و شبیه سازی کنید واسه خودتون یکی اینکه با کمک هم یک برنامه واستون بچینیم.هرکدوم مایلین بگین.اگرم هر دو هست بازم اشکال نداره.فقط میخوام بدونم کدوم براتون بهتره؟
    ممنون میشم هردو را توضیح بدید . شبیه سازی راهکاری خوبیه و برنامه ریزی هم خیلی بهش احتیاج دارم . باید منظم بشم .

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

ممنون میشم هردو را توضیح بدید . شبیه سازی راهکاری خوبیه و برنامه ریزی هم خیلی بهش احتیاج دارم . باید منظم بشم .

باسلام.ببخشید انقد دیرپاسخ میدم.درگیر کارای دانشگاهیم دیگه.من فعلا تا وقت ازاد پیدا کنم دوباره شبیه سازی رو واستون توضیح میدم.الان به برنامه ریزی میپردازیم.برای اینکه کمکتون کنم باید یه سری اطلاعات رو بدونم.لطفا سوالایی رو که میپرسم با شماره گذاری جواب بدین.
    ۱.جنسیت شما؟
    ۲.ترم دانشگاهیتون؟۳.زمان اشتغالتون؟
    ۴.روزهای بیکاریتون؟۵.درسایی که الان دارین میخونین؟۶.درسایی که میخواین واسه کنکور بخونین؟
    ۷.ساعتای کلاسیتون؟۸.برنامه خاصی اگر درهفته یا ماه دارید بگید؟
    ۹.کارایی که سرگرمتون میکنه و تفریحاتتون؟
    ۱۰.وقت ازاد اکثرا چه موقعی دارین؟و اینکه ایا کتاب تست هم میخواین کنارش کار کنید؟
    شما پاسخ بدید منموسعی میکنم سریعتر تو برنامه ریزی بهتون کمک کنم.واینکه بخاطر زیاد بودن توضیح شبیه سازی ترجیح دادم اگر موافقین اول برنامه ریزی رو انجام بدیم.
    ویرایش توسط Miss tarsa : 10-31-2016 در ساعت 02:24 PM
    امضای ایشان

15. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

باسلام.ببخشید انقد دیرپاسخ میدم.درگیر کارای دانشگاهیم دیگه.من فعلا تا وقت ازاد پیدا کنم دوباره شبیه سازی رو واستون توضیح میدم.الان به برنامه ریزی میپردازیم.برای اینکه کمکتون کنم باید یه سری اطلاعات رو بدونم.لطفا سوالایی رو که میپرسم با شماره گذاری جواب بدین.
    ۱.جنسیت شما؟
    ۲.ترم دانشگاهیتون؟۳.زمان اشتغالتون؟
    ۴.روزهای بیکاریتون؟۵.درسایی که الان دارین میخونین؟۶.درسایی که میخواین واسه کنکور بخونین؟
    ۷.ساعتای کلاسیتون؟۸.برنامه خاصی اگر درهفته یا ماه دارید بگید؟
    ۹.کارایی که سرگرمتون میکنه و تفریحاتتون؟
    ۱۰.وقت ازاد اکثرا چه موقعی دارین؟و اینکه ایا کتاب تست هم میخواین کنارش کار کنید؟
    شما پاسخ بدید منموسعی میکنم سریعتر تو برنامه ریزی بهتون کمک کنم.
    ممنونم بابت وقتی که برام میزارید

1-پسرم

2- ترم اخر کارشناسی مهندسی نرم افزار و اماده میشم برای اردیبهشت کنکور ارشد

3- این روزها کارم شنبه از 8 تا 17 - یکشنبه 8 تا 13 - دوشنبه 8 تا 17 . بقیه ی روزها دانشگاهم . چون ترم اخرم کلاسام زیاده 23 واحد دارم .

4- هر روز تا 17 دیگه اگر کار یا دانشگاه باشم رسیدم خونه و ازادم.

5- درسایی که کتاباشا خریدم و کم و بیش میخونم ولی مستمر نبوده سیستم عامل - زبان تخصصی - پایگاه داده - مهندسی نرم افزار

6-درسای ریاضی مهندسی - امار احتمالات - معادلات دیفرانسیل طراحی الگوریتم و شاید هوش مصنوعی را میخوام کنکوری بخونم البته این ترم همین درسا را دارم پاس میکنم ولی هنوز کنکوری خوندنشونا شروع نکردم.

7- یک شنبه 14تا 16 - سه شنبه 11 تا 17 - چهارشنبه 8 تا 17 - پنج شنبه 8 تا 11

8- من هر روز روزی حداقل 1 تا 2 ساعت گیتار تمرین میکنم . روزی 1 - 2 ساعتم باید مطالعه در مورد تخصص خودم داشته باشم و برنامه نویسی . این 2 مورد تقریبا هر روز توی برنامم هست .

9- واقعیت سرگرمی خاصی ندارم متاسفانه . همین کارای روزانم و شاید وبگردی و مطالعه ی مقاله و برنامه نویسی و تمرین موسیقیم میشه سرگرمیم . دوست زیادی ندارم و اونا هم درگیر زندگی خودشونن و فقط مجازی ارتباط داریم . نزدیکم نیستیم که هر روز بشه دیدار کرد . شاید 2 ماه یکبار با دوست صمیمیم یک شب برم بیرون .
    تلگرام هم خیلی وقتما میگیره. از طرفی برای کارام بهش احتیاج دارم نمیتونم پاکش کنم ولی دیگه حتی سرکلاس درس هم حتما باید چکش کنم.

10- جمعه ها معمولا بیکارم . شب ها دیر میخوابم (12 به بعد معمولا ) و معمولا اوقات بیکاریم فقط با تمرین موسیقی و برنامه نویسی میگذره.

تست هم میخوام بزنم خیلی مهمه. باید هر مرحله بفهمم سطحم چطوره

ویرایش توسط Dev : 10-31-2016 در ساعت 07:10 PM

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

سلام.ببخشید ک وقت کمه و دیر ب دیر جواب میدم.سعی میکنم تا اخر هفته برنامه رو بذارم. @Dev
    امضای ایشان

18. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    تشکر شده 103 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    8

چطوری برنامه ریزی کنم ؟

خیلی از خودم ناراحتم ;(
    منم حس شما رو دارم ;(

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

چطوری فهمیدید به رشتتون علاقه دارید؟

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط mina22 نمایش پست ها
    چطوری فهمیدید به رشتتون علاقه دارید؟
    من خیلی اتفاقی وارد این رشته شدم . دوران دبیرستان اصلا دیدی نسبت به رشته ی کامپیوتر نداشتم ولی کامپیوترا دوست داشتم فقط در همین حد ولی نمیشد بهش گفت علاقه .

اون موقع اصلا کسی نبود راهنماییم کنه و منم همینطوری انتخابش کردم . هرچقدر بیشتر ازش یاد گرفتم بیشتر علاقه مند شدم و پیشرفت های زیادی توش کردم در حدیکه جلو جلو درسا را میرفتم میخوندم و همش دنبال خرید اموزش بودم . تمام وقتم شبانه روز صرف همین میشد و برنامه نویسی خیلی دوست داشتم نمیفهمیدم کی شب میشه .

قبل اینکه برنامه نویسی بهمون یاد بدن خودم با خرید اموزشش یاد گرفتم سال بعدشم یک جشنواره ی دانش اموزی خوارزمی بود یک نرم افزاری نوشتم که در حد سن خودم خیلی مورد توجه معلما قرار گرفت و بردیم اونجا خوششون اومد .

دیگه همینطور فهمیدم خیلی علاقه و استعداد دارم ادامه دادم باز پیشرفت کردم و دانشگاهم خیلی توی چشم و مورد توجه اساتید و دانشجوهای دیگه بودم و اسمم پیچیده بود در حدی که برای اموزش دادن رفع اشکالات درسی همه منا معرفی میکردن و بعدشم شغلم شد تا الان که اینجام d;

22. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

من خیلی اتفاقی وارد این رشته شدم . دوران دبیرستان اصلا دیدی نسبت به رشته ی کامپیوتر نداشتم ولی کامپیوترا دوست داشتم فقط در همین حد ولی نمیشد بهش گفت علاقه .

اون موقع اصلا کسی نبود راهنماییم کنه و منم همینطوری انتخابش کردم . هرچقدر بیشتر ازش یاد گرفتم بیشتر علاقه مند شدم و پیشرفت های زیادی توش کردم در حدیکه جلو جلو درسا را میرفتم میخوندم و همش دنبال خرید اموزش بودم . تمام وقتم شبانه روز صرف همین میشد و برنامه نویسی خیلی دوست داشتم نمیفهمیدم کی شب میشه .

قبل اینکه برنامه نویسی بهمون یاد بدن خودم با خرید اموزشش یاد گرفتم سال بعدشم یک جشنواره ی دانش اموزی خوارزمی بود یک نرم افزاری نوشتم که در حد سن خودم خیلی مورد توجه معلما قرار گرفت و بردیم اونجا خوششون اومد .

دیگه همینطور فهمیدم خیلی علاقه و استعداد دارم ادامه دادم باز پیشرفت کردم و دانشگاهم خیلی توی چشم و مورد توجه اساتید و دانشجوهای دیگه بودم و اسمم پیچیده بود در حدی که برای اموزش دادن رفع اشکالات درسی همه منا معرفی میکردن و بعدشم شغلم شد تا الان که اینجام d;
    خوشبحالتون،خوبه که آدم بدونه به چی علاقه داره... زندگی هدفمند میشه اونجوری...
    منم خیلی اتفاقی وارد رشتم شدم

23. کاربران زیر از mina22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

خوشبحالتون،خوبه که آدم بدونه به چی علاقه داره... زندگی هدفمند میشه اونجوری...
    منم خیلی اتفاقی وارد رشتم شدم
    من یادم رفت اینو ازتون بپرسم.کدوم درساتون سبک تر و کدومش سنگین تر و اختصاصیتونه؟اخه من به رشتتون زیاد وارد نیستم.
    ویرایش توسط Miss tarsa : 11-03-2016 در ساعت 05:14 PM
    امضای ایشان

25. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

26. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

من یادم رفت اینو ازتون بپرسم.کدوم درساتون سبک تر و کدومش سنگین تر و اختصاصیتونه؟اخه من به رشتتون زیاد وارد نیستم.
    عزیزم،صاحب تاپیک آقای dev هستن

27. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

دروس سیستم عامل و زبان تخصصی و مهندسی نرم افزار نسبتا سبک تر از بقیه هستن. پایگاه داده هم از قبلیا یکمی سنگین تره .

طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی سنگین هستن

دروس ریاضیات(امار - ریاضی مهندسی و دیفرانسیل ) که خوب سنگین و سخت هستن و منم توی این دروس ضعیفم .

28. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

ایشون بر اساس اطلاعاتی که در اختیارشون میزارم لطف میکنن یک برنامه ریزی برای من انجام میدن تا منظم بشم .

29. کاربران زیر از Dev بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

دروس سیستم عامل و زبان تخصصی و مهندسی نرم افزار نسبتا سبک تر از بقیه هستن. پایگاه داده هم از قبلیا یکمی سنگین تره .

طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی سنگین هستن

دروس ریاضیات(امار - ریاضی مهندسی و دیفرانسیل ) که خوب سنگین و سخت هستن و منم توی این دروس ضعیفم .
    زبان تخصصی سبکه؟!

31. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

ایشون بر اساس اطلاعاتی که در اختیارشون میزارم لطف میکنن یک برنامه ریزی برای من انجام میدن تا منظم بشم .
    منظمین. تا حالا کنکور ارشد ندادین؟

32. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

منظمین. تا حالا کنکور ارشد ندادین؟
    نه منظم نیستم . درسما سر موقع نمیخونم و باید یک برنامه ریزی منعطف و خوب داشته باشم تا ایشالله موفق بشم .

نخیر. ولی ای کاش کنکور سال گذشته شرکت کرده بودم . متاسفانه دیر به فکر افتادم .

33. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

نه منظم نیستم . درسما سر موقع نمیخونم و باید یک برنامه ریزی منعطف و خوب داشته باشم تا ایشالله موفق بشم .

نخیر. ولی ای کاش کنکور سال گذشته شرکت کرده بودم . متاسفانه دیر به فکر افتادم .
    خب کنکور ارشد مثل کنکور لیسانس نیست...البته هر موفقیتی نیاز به برنامه داره....ای کاش شرکت کرده بودین،اینجوری استرستون کم میشد
    انشاالله موفق میشید

34. کاربران زیر از mina22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

35. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

خب کنکور ارشد مثل کنکور لیسانس نیست...البته هر موفقیتی نیاز به برنامه داره....ای کاش شرکت کرده بودین،اینجوری استرستون کم میشد
    انشاالله موفق میشید
    از چه نظر مثل لیسانس نیست ؟‌ اگر تجربیاتی ازش دارید ممنون میشم در اختیارم بزارید تا بتونم بهتر برنامه ریزی کنم .

36. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

اره.از روی عجله شد.میخواستم پست اقای دِو رو نقل قول کنم.اشتباهی شد.عذرمیخوام میناجون
    امضای ایشان

37. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

38. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

از چه نظر مثل لیسانس نیست ؟‌ اگر تجربیاتی ازش دارید ممنون میشم در اختیارم بزارید تا بتونم بهتر برنامه ریزی کنم .
    ازنظرحجم کتابها و درصدهایی که لازمه... مثل لیسانس لازم نیس درصدهاتون خیلی بالا مثلا صد درصد باشه... تو رشته خودم تو کارنامه هایی که دیدم مثلا بودن کسایی که ریاضی نزده بودن ولی درسهای دیگشونو حدود پنجاه درصد یا کمی بالاتر زده بودن و قبول شده بودن

39. کاربران زیر از mina22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

40. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

اره.از روی عجله شد.میخواستم پست اقای دِو رو نقل قول کنم.اشتباهی شد.عذرمیخوام میناجون
    خواهش عزیز

41. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    میزان امتیاز
    8

ازنظرحجم کتابها و درصدهایی که لازمه... مثل لیسانس لازم نیس درصدهاتون خیلی بالا مثلا صد درصد باشه... تو رشته خودم تو کارنامه هایی که دیدم مثلا بودن کسایی که ریاضی نزده بودن ولی درسهای دیگشونو حدود پنجاه درصد یا کمی بالاتر زده بودن و قبول شده بودن
    پس یعنی نسبتا قبول شدن توش راحت تره درسته ؟ من فقط هدفم دولتیه و روی تهران تمرکز کردم .

من زبانم خوبه ضریبشم بالاست میتونم خوب بزنم .

ریاضیم خوب نیست ولی میخوام بخونم اگر بتونم حتی 1تست هم درست بزنم تاثیرش زیاده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)