نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: وابستگی بیش از حد

1333
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23752
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

وابستگی بیش از حد

سلام. سه ساله که در یک رابطه اشتباه گیر کردم, رابطه ام از اساس اشتباه بوده و خودم میدونم که به ضررمه اما وابستگی شدید دوباره باعث شده برگردم, بارها تلاش کردم ولی باز یا اون اومد سمت من یا من جواب بهش دادم و برگشتم. عزت نفس و اعتماد به نفسم رو تو این رابطه از دست دادم دیگه خسته شدم. واقعا دنبال یه راه حل هستم که نجات پیدا کنم تو رو خدا کمکم کنید. خودم هم میدونم کارم اشتباه است اما از شدت وابستگی نمیتونم دل بکنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    تشکر شده 192 بار در 128 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : وابستگی بیش از حد

نقل قول نوشته اصلی توسط niki8989 نمایش پست ها
    سلام. سه ساله که در یک رابطه اشتباه گیر کردم, رابطه ام از اساس اشتباه بوده و خودم میدونم که به ضررمه اما وابستگی شدید دوباره باعث شده برگردم, بارها تلاش کردم ولی باز یا اون اومد سمت من یا من جواب بهش دادم و برگشتم. عزت نفس و اعتماد به نفسم رو تو این رابطه از دست دادم دیگه خسته شدم. واقعا دنبال یه راه حل هستم که نجات پیدا کنم تو رو خدا کمکم کنید. خودم هم میدونم کارم اشتباه است اما از شدت وابستگی نمیتونم دل بکنم
    سلام دوست عزیز
    چند تا سوال جواب بدین
    1- ایا رابطه جنسی هم دارین؟
    2- تحصیلات و سن و سال شما و اون دوست شما چقدره؟
    3- چه مشکلی با هم دارین و چرا قصدتون ازدواج نبوده؟ و اگه بوده چرا منصرف شدین؟
    4- الان جدا میخای جدا بشی ازش ؟؟ یعنی هر چیزی که بگیم گوش میدی و عملی میکنی؟
    امضای ایشان
    برای تشکرکردن به جای زدن پست میتوانید از دکمه ستاره زیر عکس کاربری استفاده کنید.

3. 3 کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23752
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اره اگر دارم. من لیسانس ۲۳ اون فوق لیسانس ۲۶
    اصلا قصد ازدواج نداشیم و ندارم چون از هر نظر باهم متفارتیم و اون بارها به من گفته که من ازت یه روزی جدا میشم ولی وابستگی بیش از حد باعثشده هر وقت تموم کردیم باز برگردیم.
    اره چون دیگه واقعا نمیخوام با کسی باشم که بود و نبودش معلوم نیست میخوام استقلال فکری و عاطفیم رو بدست بیارم دیگه خسته شدم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

اره اگر دارم. من لیسانس ۲۳ اون فوق لیسانس ۲۶
    اصلا قصد ازدواج نداشیم و ندارم چون از هر نظر باهم متفارتیم و اون بارها به من گفته که من ازت یه روزی جدا میشم ولی وابستگی بیش از حد باعثشده هر وقت تموم کردیم باز برگردیم.
    اره چون دیگه واقعا نمیخوام با کسی باشم که بود و نبودش معلوم نیست میخوام استقلال فکری و عاطفیم رو بدست بیارم دیگه خسته شدم
    حتی اگه دو نفر مطئمئن باشند ازدواج میکنند باز برقراری رابطه جنسی کاری است بس غلط و اشتباه ....
    نهایتا چندین نکته برای اینکه بتونید این رابطه رو تموم کنید هست که من میارم در ادامه
    منطقی صحبت کنید
    در چنین شرایطی، واکنش احساسی حکم به ادامه دادن رابطه می کند و دختر و پسر مدام خود را قانع می کنند که شاید در آینده همه چیز تغییر کرد و این رابطه بهتر شد. اما بخش منطقی ذهنشان به آنها می گوید که این رابطه سرانجامی نخواهد داشت.
    اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، باید بدانید که مهم‌ترین قدم در قطع رابطه این است كه با موضوع منطقی برخورد كنید. در واقع بخش احساسی وجودتان را تا مدتی خاموش کنید ( اگرچه بسیار دشوار است اما غیرممکن نیست ) و بعد با بخش منطقی وجودتان به خود، طرف مقابل و رابطه تان نگاه کنید.

مطمئن باشید یک رابطه طولانی را که برای آن اهداف بلندمدتی تعریف کرده بودید، نمی توانید با احساسات خاتمه دهید. اگر بتوانید تكلیف تان را با خودتان روشن كنید و به قول معروف با خودتان كنار بیایید خواه ناخواه طرف مقابل را هم وادار می کنید که از فاز احساسی فاصله بگیرد و منطقی تر فکر کند.

آخرین دیدار را برنامه ریزی کنید
    برای خاتمه دادن یک رابطه، موضوع را به صورت حضوری یا تلفنی مطرح کنید. اما اگر می دانید تاب تحمل اصرارهای طرف مقابل برای حفظ رابطه را ندارید، قبل از حضور در محل قرار، همه واکنش ها و پاسخ ها و اصرارهای احتمالی او را پیش بینی کرده و برای آن جوابی آماده کنید. این طور هم ذهن خودتان آماده تر است هم راحت تر او را قانع می کنید که این رابطه سرانجامی نخواهد داشت.

به او بگویید که فکر می کنید آینده مطلوبی در كنار هم نخواهید داشت و خوشبختی و آرامش را در آینده از هم دریغ خواهید کرد. بگویید این تصمیم به نفع هر دو شماست و امیدوارید سرنوشت خوبی در انتظارش باشد.
    یک باره ببُرید
    هر هدیه و یادگاری كه از او دارید برگردانید. اگرچه نگه داشتن یادگاری ها درخواستی است که او از شما خواهد داشت اما به یاد داشته باشید همین یادگاری های کوچک و به ظاهر کم اهمیت می توانند در دوران تنهایی و روزهایی که شما از بهم خوردن رابطه تان غمگین هستید ( و البته واکنش طبیعی هر جدایی هم غمگینی است ) شما را وسوسه کند تا رابطه را از سر بگیرید.

اگر ایمیل و پیامكی رد ‌و ‌بدل شده آنها را پاك كنید و هیچ تلفنی را از طرف او یا واسطه هایش نپذیرید. یک رابطه برای تمام شدن به قطع ناگهانی نیاز دارد. قطع ذره به ذره رابطه هر دو شما را زجر خواهد داد و احتمال برقراری مجدد رابطه را بالا می برد.
    بی خبر نروید
    معمولا حتی اگر وابستگی و علاقه‌ای هم شكل گرفته باشد، می‌بیند كه بعد از 2 یا 3 ماه کم کم به راحتی با مسئله كنار می آیید. اگر رابطه تان رسمی شده و خواستگاری با حضور خانواده ها انجام گرفته است هم بهتر است به همین شكل به خانواده طرف مقابل اطلاع داده شود. هرگز طرف مقابل را در بی خبری نگذارید. یک دفعه نروید و خود را گم و گور نکنید. دلایلتان را بگویید و شجاعانه با ماجرا رو به رو شوید.

بعد از جدایی چه کنید؟
    بعد از جدایی تا مدتی غمگین هستید، پشیمان می شوید، احساس تنهایی می کنید، دوست دارید به خاطرات دو نفره تان مراجعه کنید و به تمام مکان هایی که با هم رفته اید سر بزنید. آهنگ های غمگین گوش دهید، رمان های عاشقانه بخوانید و گریه کنید… این ها همه طبیعی است.
    اما نباید اجازه دهید این رفتارهای طبیعی، شما را از ادامه زندگی باز دارند. رابطه ای که سرانجامی ندارد، باید در نطفه خفه شود. این بزرگترین لطفی است که شما به خود و طرف مقابل می کنید.
    بگذارید از او فقط خاطره ای باقی بماند، مثل دوستی که یک روز در قطار ملاقات کرده اید و مسیر هر دو شما بعد از چند ساعت از هم جدا شده و به سمت مقصد متفاوتی رفته اید.
    امضای ایشان
    برای تشکرکردن به جای زدن پست میتوانید از دکمه ستاره زیر عکس کاربری استفاده کنید.

6. 2 کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23752
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از بس به این رابطه رفتم و برگشتم همش خیال میکنم اگر باز تموم.کنم باز برمیگردم, ولی دیگه خسته شدم این رابطه تمام زندگی منو تحت تاثیر قرار داد حتی یک لحظه هم نمیتونم بهش فکر نکنم و خودم رو سرزنش نکنم بابت موقعیت های خوبی که بخاطرش از دست دادم
    انگار به یه چالش بزرگ رو برو شدم انقدر اعتماد به نفسم رو از دست دادم که حتی نمیتونم بهش بگم دیگه نمیخوام باهات باشم چون پیش خودم فکر میکنم شاید اون بهم بخنده و بگه باز برمیگردی چجوری باید بهش بگم الان دو هفته اصلا تماسی نداشتم باهاش خارج از کشوره و یه هفته بعد برمیگرده

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

از بس به این رابطه رفتم و برگشتم همش خیال میکنم اگر باز تموم.کنم باز برمیگردم, ولی دیگه خسته شدم این رابطه تمام زندگی منو تحت تاثیر قرار داد حتی یک لحظه هم نمیتونم بهش فکر نکنم و خودم رو سرزنش نکنم بابت موقعیت های خوبی که بخاطرش از دست دادم
    انگار به یه چالش بزرگ رو برو شدم انقدر اعتماد به نفسم رو از دست دادم که حتی نمیتونم بهش بگم دیگه نمیخوام باهات باشم چون پیش خودم فکر میکنم شاید اون بهم بخنده و بگه باز برمیگردی چجوری باید بهش بگم الان دو هفته اصلا تماسی نداشتم باهاش خارج از کشوره و یه هفته بعد برمیگرده
    اصلا ترسی از نحوه گفتنت نداشته باش و اجازه هم نده به تمسخر بگیره کارتو
    واسش یه ایمیل بنویس و توش کاملا توضیح بده چرا و به چه علتی میخای ازش جدا بشی
    و بعدش هم خطتتو عوض کن و هرچی خاطره و عکس و هرچی داری خلاصه ازش نابود کن
    و راه های ارتباطی باهاشو قطع کن
    هروقت اینکارو کردی مرحله بعدی کارمون اینه که اجازه ندیم شما برگدی مثل دفعه های قبل
    پس فعلا کارهایی که گفتم رو بکن
    بعدش که کردی بیا تا بقیشو که چطوری دووم بیاری
    و بتونی واسه همیشه از این کابوس رها بشی
    رو بگم
    موفق باشی
    امضای ایشان

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23752
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باشه هروقت برگشت بهش پیام میدم و میگم و بعد براتون پیام میزارم, خیلی ممنون

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

باشه هروقت برگشت بهش پیام میدم و میگم و بعد براتون پیام میزارم, خیلی ممنون
    چرا وقتی برگشت؟؟ همین الان بهش ایمیل بده هروقت چک کرد بخونه
    اتفاقا این یه هفته بهترین وقته واسه شما که بتونی خیلی تو فراموش کردنش پیشرفت کنی
    یه ایمیل به همراه دلایل منطقیت و یه خلاصه ای از کل رابطتوون بنویس
    و رسما باهاش خدافظی کن ....و بعدش هم هرگونه راه ارتباطی رو قطع کن و هر هدیه و شی که مربوط به اون باشه رو کاملا حذف کن
    بعدش که کردی بیا من دقیقا بهت میگم چیکار کنی که دیگه سمتش نری
    اصلا هم نگران نباش فقط منطقی عمل کن تا همیشه موفق و شاد باشی
    وقتی منطقت رو به راه انداختی و منطقت قبول کرد یه چیزی رو سپس میتونی قلبت رو وارد کنی و ....
    امضای ایشان

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23752
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اخه ایمیلش رو ندارم خطش هم خاموشه چون خارج از کشوره ولی میدون به محض اینکه برگرده زنگ میزنه

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23752
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تو رو خدا نرید به کمکتون احتیاج دارم

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23370
    تشکـر
    43
    میزان امتیاز
    9

تو رو خدا نرید به کمکتون احتیاج دارم
    دوست عزیز
    من اغلب اوقات تو این انجمن حضور دارم پس اصلا نگران نباشید
    همین که خودتون متوجه اشتباهتون شدین اولین قدم واسه رهایی بوده
    حرفهایی که گفتم رو اجرایی کنید بعدش مراحل بعدی رو بهتون میگم
    به امید موفقیت شما
    امضای ایشان

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23752
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بهش پیام دادم که دیگه نمیخوام باهات دوست باشم و خدافظی کردم کلی اس داد دیگه جواب ندادم حالا باید چیکار کنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)