نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: وابستگی شدید عاطفی

1026
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23416
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

وابستگی شدید عاطفی

سلام پسری 23 ساله هستم
    من یه مشکلی دارم که زود به کسی که باهاش مدتی درارتباط باشم واسته میشم بیشتر دخترها این مورد واسم پیش میاد حتی خاله یا زن عموهام زود بهشون وابسته میشم وبعد مدتی جدایی یا کم رنگ شدن رابطمون با اونها منو زجر میده ونمیتونم ازشون دل بکنم.از لحاظ عاطفی بشدت ضربه خوردم تو این مدت ونمیدونم باید چیکار کنم وسردرگمم.چندبارم تصمیم گرفتم این عادت رو کنار بگذارم وتکرارش نکنم اما نشده وهربار بدتر شده که بهتر نشده.درکنار این وابستگی من به ارامش میرسم چون فکرمیکنم که این وابستگی دلیلش اینه که حتما اونا هم بهم اعتماد د ارن که منو به به دلشون راه دادن تا باهاشون دردو دل کنم.
    کمکم کنید تا این عادت رو کنار بگذارم

2. کاربران زیر از saeedtv بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    20970
    تشکـر
    827
    تشکر شده 1,757 بار در 626 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : وابستگی

اضطراب عامل اصلی این وابستگی‌هاست. در واقع زیر نقاب شخصیت وابسته، اضطراب بالایی وجود دارد. به همین علت فرد وابسته می‌خواهد برای پنهان کردن یا کنترل این اضطراب به فرد دیگری متکی باشد تا در پناه این اتکا در تصمیم گیری و دیگر نیازهای عاطفی و اجتماعی، اضطراب خود را کنترل کند. احتمالا شما نمی‌توانيد به تنهایی پروژه‌های شخصی‌ را شروع کنيد چون اضطراب باعث می‌شود اعتماد به نفس خود را از دست بدهيد. بنابراین مدام خود را مورد قضاوت قرار می‌دهيد یا از آن ترس داريد که دیگران درباره شما چه قضاوتی می‌کنند. این ترس باعث می‌شود برای شروع هر کاری به دیگری متکی باشيد.
    النهايه، همان طور که گفته شد در شخصیت وابسته، اضطراب بالایی وجود دارد بنابراین برای درمان این اضطراب، بهتر است به یک مشاور یا روان درمانگر مراجعه کنید. نترسيد
    موضوع را بزرگ نكنيد اما بي تفاوت نباشيد
    الان شايد با چند تغيير رفتاري و فكري موضوع برايتان حل شود
    علاوه بر رفع اضطراب، افزایش سطح خودآگاهی و خود‌شناسی نیز جزء تفکیک ناپذیر تکنیک رهایی از وابستگی است. خود‌شناسی به معنای شناخت، کشف و باور توانمندی و استعدادهای منحصر به فرد خود و شکوفایی آن‌ها و همچنین شناخت قدرت انسان و نیروی فکر و ایمان و شناخت کرامت‌ها و ظرفیت‌های خود برای رسیدن به رشد و کمال انسانی است؛ بنابراین با این مهارت و همچنین شناخت افکار، احساسات، رفتار‌ها و انتظارات خود، می‌توانید از وابستگی‌ها‌‌ رها شوید.
    تلاش کنید علاوه بر بالا بردن توانایی‌هایتان، خود را فردی لایق و با ارزش بدانید و برای خود احترام و ارزش بیشتری قائل شوید. پس از آنکه احساس ناتوانی و محرومیت در شما از بین رفت باید به مسئله بازگشت دوباره به زندگی سرشار از آرامش و به دور از وابستگی بازگردید.

يادتون نره كه شما فوق العاده هستيد
    خودتونو تغيير بديد...

اگر قرار نیست از امروز برای رسیدن به اهدافت تلاش کنی ، پس دقیقا کی شروع میکنی؟
    فردا ، پس فردا ، شنبه هفته آینده
    هیچ یک از این روزها را نخواهید دید
    روز ها می آیند و می روند و شما همچنان منتظر خوده رویایی خودتان خواهید ماند

خوده رویایی شما ساخته ی ماه ها تلاش است نه یک روز ، شما باید تصمیم بگیرید آیا حاضرید برای ساختن خوده رویایی تان ، زحمت بکشید یا نه
    هیچ موفقیتی آنی به دست نمی آید ،

شما یک روز از خواب بلند نمیشوید که ببینید تبدیل به سوپر من ، مرد عنکبوتی یا هر شخص افسانه ای دیگری شده اید

باید از همین حالا شروع کنید ، سختی ها را تحمل کنید ، لحظاتی را تحمل کنید که از همه چیز ناامید میشوید و دلتان میخواهد فقط دست از کار و فعالیت بکشید را باید تحمل کنید
    درد موقتی است ، ممکن است برای دقیقه ای و یا ساعتی و یا یک روز و حتی یک سال ادامه یابد
    اما سرانجام فروکش خواهد کرد
    و آنچه در آرزوی آن هستید جای ان را خواهد گرفت

از همین امروز تصمیم بگیر که آرامش را درون خودت پیدا کنی
    ازهمین امروز تصمیم بگیر به خواسته هات برسی

دلتون هميشه سبز
    ویرایش توسط سهيل : 10-28-2015 در ساعت 10:23 AM
    امضای ایشان
    ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ...
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ، ﺩﻟﯽ ﺭﺍ،ﭼﺸﻤﯽ ﺭﺍ،ﮔﻮﺷﯽ ﺭﺍ ....
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻔﺮﺕ
    ﺗﺎ ﭘُﺮ ﮐﻨﯽ ﮐﺴﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻋﺸﻖ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﭼﺸﻤﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﯿﻨﻪ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ ﭼﺸﻤﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﻣﺶ
    ﺧﺎﻟﯽ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺭﻭﻍ
    ﺗﺎ ﭘﺮ ﮐﻨﯽ ﮔﻮﺵ ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺯﻣﺰﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ
    ﻭ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﻨﯽ ﻣﺒﺎﺩﺍ ﺧﺎﻟﯽ ﺷﻮﯼ ﺑﻪ ﻗﯿﻤﺖ ﻟﺒﺮﯾﺰﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ...
    ﯾﺎﺩﺕ ﺑﺎﺷﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﯽ ﭼﺮﺧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﻮ ﻫﺴﺘﯽ ﮐﻪ ﭘُﺮ ﻣﯿﺸﻮﯼ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﭘُﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ

4. کاربران زیر از سهيل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)