نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: واکنش متقابل ؟

1229
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18300
    تشکـر
    25
    تشکر شده 82 بار در 52 پست
    میزان امتیاز
    9

Question واکنش متقابل ؟

سلام
    من آدم کلا نرمال و خنده رویی هستم و همیشه صادق هم بودم تا جایی که صاف و ساده هم در نظرم گرفتند بخاطر صداقتم روحیمم شاده و با بیشتر افراد مشکلی ندارم
    چند نظر و شماوره ازتون می خواستم که به ترتیب شماره گذاری و ذکر میکنم :
    1-یه سری آدم ها هستند وقتی توی خیابون میبینمشون با اینکه از قیافه شون خوشم نمیاد ( چون یا مغرورند یا فکر میکنند از دماغ فیل افتادن یا حتی از رفتار و نگاهشون مشخصه از شما خوششون نمیاد ) ولی با این وجو بهشون توی کوچه یا هرجا سعی میکنم سلام کنم
    ولی با خشکی اونها در جواب ندادن سلام مخصوصا توی کوچه که هر دوی ما درگذریم مواجه میشم یا زورشون میاد یه جواب سلام بدن یا اگرم توی جایی و محفلی هستند تو سلام پیش قدم نمیشند و وقتی هم ما سلام میدیم انگار خوش خوشکانشون میشه و انگار خود بزرگ بینی دارند ( چنین اتنباطی ازشون میشه کرد ) کلا با آدم سردن و با هم کیشای خودشون میگردند
    منم مثل خودشون بکنم ؟ ( چون وقتی مبینی و طرز نگاهشون و حتی حرفاشون رو در مورد خودت میفهمی برات مسجل میشه که خوش ندارن با تو باشند و هم کلام بشن
    2- با واکنش های تند( مثل داد زدن و سر وصدا و طعنه زدن و تیکه انداختن . ....الخ) آیا باید همیشه ملایم بود ؟ یعنی با خنده مقابله کرد ؟ یا حتی خودمونو به کری بزنیم که مساله رو بزرگ نکنیم ؟ ( هر وقت اینکارارو کردم مساله رفع شد اما احساس حقارت در پاسخگویی یا ناتوانی بهم دست داد )
    البته باید گفت که نه همه ی مواقع این موارد ذکر شده برام پیش میاد برای مثال هر 4-7 ماهی ممکنه پیش بیاد ولی هر وقت به عوامل بالا برای رفعش بسنده کردم احساس سوسولی بهم دست داد و ناتوان بودن که هی به خودم میگفتم د.ره بعد با چنین برخوردهایی باید مثل خودش برخورد کنم ولی باز نظرم برگشت و همونایی که گفتم رو انجام دادم ..... چیکار باید کرد ؟

3- راهی و کتابی برای سرزبون دار شدن هست ؟
    ویرایش توسط 127128 : 06-28-2015 در ساعت 09:51 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18300
    تشکـر
    25
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : واکنش متقابل ؟

کسی نیست جواب بده ؟ منتظرم
    ویرایش توسط 127128 : 06-28-2015 در ساعت 11:34 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

امید وارم که خوب باشید.

این اخلاق هایی که گفتید همگی خوب هستند و کسی نیست که این اخلاق شما رو قبول نداشته باشه.

اما اگر خوبی شما باعث مفسده باشه و طرف مقابلتون احساس غرور کنه و اینکه باعث بشه به شما فخر بفروشه بهتره که خیلی

در صدد این نباشید که اول سلام کنید.

به هر حال اگر میتونید و شخصیتی دارید که میتونید تحمل کنید این رفتار رو چه بسا این اخلاق شما روی طرف مقابلتون تاثیر بذاره و اونا از شما الگو بگیرن.

و در مورد سوال دومتون هم باید بگم که نیازی نیست هیچ وقت با داد و بیدا کردن حقتون رو بگیرید.

نیازی نیست که جواب های هوی باشه.

باز این سوالتون هم نسبی هست و باید شرایط رو بسنجید و تشخیص بدید که چهه نوع رفتاری می طلبه که باشه.

اما اگر از الگو های خوب می خواید تقلید کنید روی داد و بیداد کردن خیلی نمیشه حساب کرد.

4. کاربران زیر از mahdianshakib بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18300
    تشکـر
    25
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdianshakib نمایش پست ها
    سلام.

امید وارم که خوب باشید.

این اخلاق هایی که گفتید همگی خوب هستند و کسی نیست که این اخلاق شما رو قبول نداشته باشه.

اما اگر خوبی شما باعث مفسده باشه و طرف مقابلتون احساس غرور کنه و اینکه باعث بشه به شما فخر بفروشه بهتره که خیلی

در صدد این نباشید که اول سلام کنید.

به هر حال اگر میتونید و شخصیتی دارید که میتونید تحمل کنید این رفتار رو چه بسا این اخلاق شما روی طرف مقابلتون تاثیر بذاره و اونا از شما الگو بگیرن.

و در مورد سوال دومتون هم باید بگم که نیازی نیست هیچ وقت با داد و بیدا کردن حقتون رو بگیرید.

نیازی نیست که جواب های هوی باشه.

باز این سوالتون هم نسبی هست و باید شرایط رو بسنجید و تشخیص بدید که چهه نوع رفتاری می طلبه که باشه.

اما اگر از الگو های خوب می خواید تقلید کنید روی داد و بیداد کردن خیلی نمیشه حساب کرد.
    سلام و سپاس بسیار
    من جواب سوال اولمو بطور نسبی گرفتم اما در مورد سوال دومم قسمت نسبی بودن شرایط می تونید موارد رایج رو شرح بدین ؟ در کل قسمت دوم سوالم در جواب خالی مونده
    قسمت سوم هم همینطور......

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط 127128 نمایش پست ها
    سلام و سپاس بسیار
    من جواب سوال اولمو بطور نسبی گرفتم اما در مورد سوال دومم قسمت نسبی بودن شرایط می تونید موارد رایج رو شرح بدین ؟ در کل قسمت دوم سوالم در جواب خالی مونده
    قسمت سوم هم همینطور......

ببینید نظر شخصی بندهاین هست که تا نهایتی که یک انسان میتونه صبر کنه ، باید این کار رو انجام بده.

اما اگر واقعا میدونید رفتار مقابلتون درست نیست و با داد و بیدا میتونید طرف مقابلتون رو به خودش بیارید مانعی نداره.اما باز هم نه مقداری که شما ظالم بشید و

طرف مقابلتون مظلوم.

این بحثی که گفتید بسیار وسیع هست و با چند خط و در قالب کلمات نمیشه جای داد.

اما باز میگم تا جایی که میشه کوتاه اومدن خیلی بهتر از این هست که بخواییم با داد و بیداد حقی ازکسی بگیریم.

و در مورد سوال سوم هم باید بگم نیازی نیست که کتابی در مورد سر زبون دار شدن بخونید به نظرم بهتر هست که

کتابی بخونید که هیچ وقت رفتار تون منجر به دعوا نشه .

کتاب ارتباط موثر و نفوذ به قلب دیگران استاد حورایی رو بخونید خیلی خوب باشه براتون.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17406
    تشکـر
    81
    تشکر شده 173 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    دوست من کتاب های افزایش قدرت فن بیان و میتونید تو کتابخونه ها پیدا کنید
    این کتاب ها علمی تر بهتون کمک میکنن

اما تجربه شخصیم اینکه :
    من خودم مثل شما شخصیتم شاد و سرحال و اگر تو موقعیت یک باشم مثل طرف مقابلم سرد و خشک میشم (یعنی از اطرافم تاثیر میگیرم و اینن تاثیر تا حدی کمک میکنه باهاشون ارتباط برقرارکنم )
    البته باید ی موضوعی رم بدونید
    اون آدم هایی که به ظاهر مغرورن و زیاد اجتماعی نیستن یا سخت میشه باهاشون ارتباط برقرارکرد واقعا همشون آدم های بدی نیستن
    این آدما نوعی دیوار نامرئی دور خودشون کشیدن تا زیاد با دنیای اطراف خودشون در ارتباط نباشن
    این کارم بخاطر تجربه های تلخ گذشته اشونه که متاسفانه تاثیر بد گذاشته روشون
    اما نکته ای که هست اینکه هردیواری قابل رد شدن هست فقط این بسته به قدرت رواشناسی شما داره که طرف مقابل و بشناسید و زودتر باهاش ارتباط برقرارکنید
    انتخاب دیگه ای هم هست که کلا باهاشون ارتباط برقرارنکنید .

سوال دومتونم
    من خودم سعی میکننم جلوی دعوا آروم باشم اما بعضی مواقع مقابله به مثل باعث بیدار شدن طرف میشه و مشکل و حل میکنه
    بعضی وقتاهم بدتر میکنه اوضاع رو
    این شرایط همه و همه بستگی به شخصیت طرف مقابل داره که جلوی رفتار های شما چ واکنشی نشون بده ؟؟؟؟
    اینهم باز نیاز به روانشناسی داره تا طرف مقابلتون بشناسید .

اگر دقت کنید بعضی از آدم ها با چد کلمه حرف زدن میفهمن طرف و چجوری آرومش کنن ؟؟معمولا آدم های مسن و با تجربه
    این یعنی شما به مرور زمان با روبه رو شدن با این مسائل و اتفاقات خودتون میفهمید چ واکنشی باید داشته باشید .

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18300
    تشکـر
    25
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ReepaaR نمایش پست ها
    سلام
    دوست من کتاب های افزایش قدرت فن بیان و میتونید تو کتابخونه ها پیدا کنید
    این کتاب ها علمی تر بهتون کمک میکنن

اما تجربه شخصیم اینکه :
    من خودم مثل شما شخصیتم شاد و سرحال و اگر تو موقعیت یک باشم مثل طرف مقابلم سرد و خشک میشم (یعنی از اطرافم تاثیر میگیرم و اینن تاثیر تا حدی کمک میکنه باهاشون ارتباط برقرارکنم )
    البته باید ی موضوعی رم بدونید
    اون آدم هایی که به ظاهر مغرورن و زیاد اجتماعی نیستن یا سخت میشه باهاشون ارتباط برقرارکرد واقعا همشون آدم های بدی نیستن
    این آدما نوعی دیوار نامرئی دور خودشون کشیدن تا زیاد با دنیای اطراف خودشون در ارتباط نباشن
    این کارم بخاطر تجربه های تلخ گذشته اشونه که متاسفانه تاثیر بد گذاشته روشون
    اما نکته ای که هست اینکه هردیواری قابل رد شدن هست فقط این بسته به قدرت رواشناسی شما داره که طرف مقابل و بشناسید و زودتر باهاش ارتباط برقرارکنید
    انتخاب دیگه ای هم هست که کلا باهاشون ارتباط برقرارنکنید .

سوال دومتونم
    من خودم سعی میکننم جلوی دعوا آروم باشم اما بعضی مواقع مقابله به مثل باعث بیدار شدن طرف میشه و مشکل و حل میکنه
    بعضی وقتاهم بدتر میکنه اوضاع رو
    این شرایط همه و همه بستگی به شخصیت طرف مقابل داره که جلوی رفتار های شما چ واکنشی نشون بده ؟؟؟؟
    اینهم باز نیاز به روانشناسی داره تا طرف مقابلتون بشناسید .

اگر دقت کنید بعضی از آدم ها با چد کلمه حرف زدن میفهمن طرف و چجوری آرومش کنن ؟؟معمولا آدم های مسن و با تجربه
    این یعنی شما به مرور زمان با روبه رو شدن با این مسائل و اتفاقات خودتون میفهمید چ واکنشی باید داشته باشید .
    ممنون از جواب
    یه سوال ازتون دارم : تا حالا شده کسی با انتقاد کوبنده از روی قیافتون نظر بده ؟ مثلا بگه که اصلا به قیافت نمیاد اینجوری باشی یا بوده باشی ( مال این حرفا نیستی ، تو رو چه به این چیزا ، ) ؟؟؟؟؟؟؟؟ با این همه تجربه آدم میفهمه که اگه چه کسی و توی چه موقعیتی این حرف رو بهت بزنه آیا از روی غرض بوده یا نه فقط انتقاد، که مورد من با اون افرادی که ذکر کردم فقط و فقط از روی قیافه جواب میدن و اکراه در همکلامی دارن بارها و بارها با نیت درست سمتوشن رفتم ولی خشک رفتاری دیدم که برام مسجل بود خوش ندارن پیششون باشم یا اگرم سر موضوعی داریم بحث میکنیم فیصله میدن و ....
    من هنوزم به نسخه ی برخوردی درست و مناسبی نسبت به اینجور آدمها نرسیدم !! که این نه فقط در مورد من صدق میکنه بلکه برای هر فرد زنده روی کره ی زمین وجود داره (هم دوست داشته باشه و هم بدخواه یا مخالف و ... نگید نه که هست) ....
    خوب منم با استنباط ماهانه از روی طرز برخورد اون دسته افراد و حتی نوع حرفشون در مورد خودم به این نتیجه رسیدم با برخورد درست تر بهتر نشدن ( البته به جز معدودی بازم میگم معدودی)، پس چنین برداشتی نکنید که من احساسی حرف میزنم یا هر چیزه دیگه ای بلکه حاصل استنباط ماهانه ( سالانه) هستش

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17406
    تشکـر
    81
    میزان امتیاز
    9

ممنون از جواب
    یه سوال ازتون دارم : تا حالا شده کسی با انتقاد کوبنده از روی قیافتون نظر بده ؟ مثلا بگه که اصلا به قیافت نمیاد اینجوری باشی یا بوده باشی ( مال این حرفا نیستی ، تو رو چه به این چیزا ، ) ؟؟؟؟؟؟؟؟ با این همه تجربه آدم میفهمه که اگه چه کسی و توی چه موقعیتی این حرف رو بهت بزنه آیا از روی غرض بوده یا نه فقط انتقاد، که مورد من با اون افرادی که ذکر کردم فقط و فقط از روی قیافه جواب میدن و اکراه در همکلامی دارن بارها و بارها با نیت درست سمتوشن رفتم ولی خشک رفتاری دیدم که برام مسجل بود خوش ندارن پیششون باشم یا اگرم سر موضوعی داریم بحث میکنیم فیصله میدن و ....
    من هنوزم به نسخه ی برخوردی درست و مناسبی نسبت به اینجور آدمها نرسیدم !! که این نه فقط در مورد من صدق میکنه بلکه برای هر فرد زنده روی کره ی زمین وجود داره (هم دوست داشته باشه و هم بدخواه یا مخالف و ... نگید نه که هست) ....
    خوب منم با استنباط ماهانه از روی طرز برخورد اون دسته افراد و حتی نوع حرفشون در مورد خودم به این نتیجه رسیدم با برخورد درست تر بهتر نشدن ( البته به جز معدودی بازم میگم معدودی)، پس چنین برداشتی نکنید که من احساسی حرف میزنم یا هر چیزه دیگه ای بلکه حاصل استنباط ماهانه ( سالانه) هستش
    خوب دوست من کسی که مثل بچه آدم بخواد انتقاد کنه هیچ وقت نمیگه : تورو به چ به این چیزا ؟؟؟ مال این حرفا نیستی ؟؟؟
    این نوع از حرف زدن برای تحقیر کردن دیگران استفاده میشه و جنبه سرکوب کنندگی دارن

بازم درست نیست این انتظار
    که شما در مقابل رفتار خوبتون انتظار داشته باشید طرف مقابلم مثل شما بشه
    چون شما قراربخاطر ارزش ها و اعتقادات خودتو خوب باشید(بخاطر خدا و خودتون )
    اگر هدفتون از خوب بودن تغییر دادن دیگران باشه مطمعنا ناامیدی های زیادی رو تجربه خواهید کرد
    چون همه آدما نسبت به رفتار خوب واکنش خوب نشون نمیدن دوست من
    شما باید هدفتو از خوب بودن و رفتار خوبت عوض کنی
    هدف تغییر دادن دیگران ؟؟؟اصلا هدف خوبی نیست چون قراریست همه همون چیزی باشن که ما میخوایم
    هدف باید انقدر انگیزه ایجاد کنه که از سردی و خشکی دیگران دل سرد و خسته نشید .
    هدفی مثل رضایت خدا

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18300
    تشکـر
    25
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ReepaaR نمایش پست ها
    خوب دوست من کسی که مثل بچه آدم بخواد انتقاد کنه هیچ وقت نمیگه : تورو به چ به این چیزا ؟؟؟ مال این حرفا نیستی ؟؟؟ ( من گفتم :
    مثلا بگه که اصلا به قیافت نمیاد اینجوری باشی یا بوده باشی ( مال این حرفا نیستی ، تو رو چه به این چیزا ، ) ؟؟؟؟؟؟؟؟)
    و اونی که قرمز کردم بطن حرفهاش بود که البته من که نمیتونستم کل حرکات صورت و نوع نگاهشونو برات تشریح بدم که کلی صفحه میشه انگار شما دارین فکر میکنید که من یه طرفه قضاوت میکنم !!!
    این نوع از حرف زدن برای تحقیر کردن دیگران استفاده میشه و جنبه سرکوب کنندگی دارن - دقیقا البته بطن کلامشون و در مواردی خود کلام

بازم درست نیست این انتظار
    که شما در مقابل رفتار خوبتون انتظار داشته باشید طرف مقابلم مثل شما بشه
    چون شما قراربخاطر ارزش ها و اعتقادات خودتو خوب باشید(بخاطر خدا و خودتون )
    اگر هدفتون از خوب بودن تغییر دادن دیگران باشه مطمعنا ناامیدی های زیادی رو تجربه خواهید کرد
    چون همه آدما نسبت به رفتار خوب واکنش خوب نشون نمیدن دوست من
    شما باید هدفتو از خوب بودن و رفتار خوبت عوض کنی
    هدف تغییر دادن دیگران ؟؟؟اصلا هدف خوبی نیست چون قراریست همه همون چیزی باشن که ما میخوایم
    هدف باید انقدر انگیزه ایجاد کنه که از سردی و خشکی دیگران دل سرد و خسته نشید .
    هدفی مثل رضایت خدا
    هدف من تغییر دادن اونا نیست و نیود و نخواهد بود هدف معاشرته همین وقتی آدما میتونند با هم خوب باشند اینکارا چیه پس ؟ چیز جالبتر اینه که ه.....ی هم هستند
    این آدما که برات ارشی قائل نیستند ارزش معاشرت ندارند حتی اگر نیتتم بهوشن بگی باز بی فایدست آدمی ساده میپندارنت
    والسلام
    ویرایش توسط 127128 : 06-29-2015 در ساعت 01:27 AM

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17406
    تشکـر
    81
    میزان امتیاز
    9

هدف من تغییر دادن اونا نیست و نیود و نخواهد بود هدف معاشرته همین وقتی آدما میتونند با هم خوب باشند اینکارا چیه پس ؟ چیز جالبتر اینه که ه.....ی هم هستند
    این آدما که برات ارشی قائل نیستند ارزش معاشرت ندارند حتی اگر نیتتم بهوشن بگی باز بی فایدست آدمی ساده میپندارنت
    والسلام
    دوست من شما باید ی فرمول داشته باشید که با اون فرمول با همه معاشرت کنید و این فرمول و هرازگاهی ویارایش و اپدیت کنید .
    با این فرمول کلی میتونید تو معاشرت با همه آدما ازش استفاده کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد