نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: وحشت از تنهایی

746
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28534
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Arrow وحشت از تنهایی

سلام. وقت بخیر. مشکل من ترس هستش. به شکل وحشتناکی از تاریکی و تنهایی میترسم.جوری که تا به مدت کوتاهی تنها بشم انگار که توهم میگرتم و فکر های الکس و تصورات الکی میان تو ذهنم. مثلا فکر میکنم الان یهویی یکی از در میات تو، یا یهو موجود ماوراءالطبیعه ایی جلوم ظاهر میشه . حتی همین الان از نوشتنش تصور میکنم که اطرافم چیزی هست. تروخدا بگید چیکار کنم این همه ترس از بین بره.تا جایی که میتونم سعی میکنم تنها نباشم و جایه تاریک نمونم اما پیش میات که برای مدت کوتاهی تنها باشم. چیکار کنم!!؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : وحشت از تنهایی

اختلال‌های اضطرابی که اضطراب در آنها توسط فرد درک می‌شود، چند دسته هستند. یکی از آنها ترس است ترس عبارت است از انتظار حادثه‌ای که هر لحظه امکان وقوع آن می‌رود و با آسیب بدنی و هیجانی مثل دلهره، تهوع، احساس مورمور شدن و ... همراه است. اگر ترس، ریشه در واقعیت داشته باشد، طبیعی است یعنی اگر به‌طور مثال صدای انفجار شدید شنیدیم و از جا پریدیم و عکس‌العمل از خود نشان دادیم، این ترس، طبیعی است اما اگر از مسائلی که ریشه در واقعیت ندارند، بترسیم یا نسبت به عوامل طبیعی عکس‌العمل بیش از اندازه نشان بدهیم، این ترس، ترس نابهنجار شمرده می‌شود..ترسی را که با محرک خود تناسبی ندارد، فوبی نامیده می‌شود.در اختلال ترس شدید (فوبی)، شخص در صورت مواجهه با عامل ترس به شدت مضطرب و حتی دچار حمله‌های وحشت‌زدگی می‌شود. در این‌جا فرد همواره از قرار گرفتن در مقابل ترس، اجتناب می‌کند ونیازمند کمک حرفه ای است.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد