نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: چگونه رفتاری با دیگران داشته باشم؟

1323
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31178
    تشکـر
    0
    تشکر شده 14 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

چگونه رفتاری با دیگران داشته باشم؟

نمیدونم وسواس فکری هس یا چیزه دیگه همش از صب که بیدار میشم توبه میکنم از خودم ولی هرروز همون ادمم و هیچ فرقی نمیکنم البته بگم توبه هام چیه :۱میگم دیگه با دوستام صمیمی نمیشم چه خوب چه بد ولی هروز مهربونتر میشم باهاشون ۲میگم امروز سراغ کسیو نمیگیرم دوست اشنا فامیل...بعد دلم نمیاد حالشونو میپرسم ۳میگم خودمو میگیرم تو فامیل کم کمک میکنم کم مهربون میشم ولی وقتی میرم ناخداگاه باهاشون خوب رفتار میکنم و اینو بگم دوستام فامیلام ادمای خوبین همچینم ذات خراب نیستن و یا مثلا چون همه بهم میگن دختره ساده و مهربونی هستی دیگه بهم برمیخوره البته بگم همه ازم تعریف میکنن فقط بعضیها میگن اینجوری نباش و من سر در گم میمونم و وقتیم به قولام عمل نمیکنم کلافه میشم تا شب و این کار چن ساله که ادامه پیدا کرده دیگه واقعا خوب و بد رو از هم تشخیص نمیتونم بدم کار خوب میکنم میگم چرا اینقد مهربونم بی اهمیت میشم به همه میگم چرا باید انسانیت کم بشه شاید برا خیلیا این موضوع با مزه بنظر بیادولی خداییش خیلی در عذابم از خودم اخلاقم خسته شدم و طوری شدم که بچم ۸ماهشه واقعا موندم وقتی تربیتش کنم بگم مغرور باشه یا مهربون خسته شدم از همه دوروبرامون از رفتارایی که همش میگن تو این زمونه چرا به همه خوبی میکنی

2. کاربران زیر از sib بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31178
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نمیدونم وسواسیه یا رفتاره بد

و واقعا خستم

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

کمک کردن به دیگران و مهربون بودن باهاشون وقتی خوبه که با اختیار کامل خودمون انجامش بدیم و هر وقت لازم شد توان « نه » گفتن داشته باشیم

در غیر این صورت دیگران سواستفاده میکنن و ما از خودمون ناراضی میشیم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31178
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

اره حالا دوستو اشناها به کنار اینا به زندگیمم گیر میدن وقتی من تمام حرفای شوهرمو که نه ساله با هم هستیم گوش میدم و وقتی حرفشو گوش میکنم زندگیمون عالیتر میشه مثلا رو بعضی چیزا حساسه و من چون عاشقشم فقط اون برام مهمه بهش چشم میگم بقیه میگن چرا انقد بهش بالوپر میدی در صورتی که من 29سال دارم و نه ساله با خوشی کنار هم زندگی میکنیم حتی نشده یبار دعوا کنیم و اونم واقعا باهام خوبه طوری که همه مارو عاشق میدونن و بچمونم با عشق،بزرگ میکنیم فقط نمیدونم چرا دیگران اینطوری فکر میکنند ایا من در اشتباهم وقتی حرف همسرمو گوش میکنم ؟با کار کردن مخالفه میگه دوس ندارم بچه تو مهد بمونه منم با تمام وجودم پذیرفتم یا مثلا میگه تیپت عالیه فقط زننده نباشه مثلا پوتینای خیلی بلند موهای خیلی روشن از شال بزنه بیرون یا تنهایی زیاد جایی نرفتن ....منم سعی میکنم تیپ ساده بزنم ولی جماعت به این زندگیمم گیر میدن نظر میدن چرا نمیذاره بری چرا نمیذاره اینو بپوشی چرا چرا چرا تو در اشتباهی ساده نباش بخدا گیج شدم از حرفای مردم چرا به شوهرت محبت میکنی چرا بچتو لوس میکنی در صورتی که فوق لیسانس روانشناسی رو خوندم و تقریبا میدونم چطوری یکی بدو نکنم با شوهرم و بچم ولی دیگه افسرده شدم فقط پیش همسرم ارامش دارم دست از سرم برنمیدارن شایدم بخاطر فرهنگمون باشه ولی بگید چیکار کنم با اینجور افراد

6. کاربران زیر از sib بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31178
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

واقعا حالم خوب نمیشه ما چون بخاطر شرایط شغلی همسرم به خارج از کشور زیاد میریم و دور میشم از همه فکرم اروم میشه و ولی وقتی میخام یه حرفه ساده به همسرم فامیل بقیه بگم همش دو دوتا چهارتاش میکنم وسواسیه فکری گرفتم دیگه درونم در ارامش نیس حتی در مورد بچمم اینجوری شدم فقط حرف همه تو مغزم میچرخه

8. کاربران زیر از sib بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

شما خدا رو شکر یه زندگی خوب دارید

با اهمیت دادن به نظرات پوچ دیگران، خودتونو اذیت نکنید

وظیفه شما خوشحال نگهداشتن مردم به قیمت از دست دادن خوشحالی خودتون نیست

معاشرت با هر کسی باعث اذیتتون میشه، معاشرت با اون فرد رو به حداقل برسونید

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : وسواس یا رفتار بد

دوست دارید مردم چگونه و براساس چه روشی با شما رفتار کنند؟ هرچه را برای دیگران پیشنهاد می کنید همان بهترین روش است که شما نیز براساس آن با آنان رفتار کنید. زیرا انسان جز انتظار خوش رفتاری از مردم ندارد، کمترین اهانتی را از سوی آنان نمی پذیرد، راضی نیست که کسی به او تهمت زند و نمی پسندد که کسی از معایب او پیش دیگران سخن بگوید هرچند آن عیوب را واقعاً داشته باشد.
    پس، هر رفتاری را که از دیگران نسبت به خود انتظار دارید همان را با ایشان در پیش گیرید. این بهترین روش در دوستی است و خواهید دید که اکثر مردم در نزدیک شدن و مجالست با شما تمایل نشان خواهند داد.
    متأسفانه ما در رفتار خود با دیگران عادت کرده ایم که مطابق خواست خود با آنان برخورد کنیم نه آن طور که آنان می خواهند. ما گاه از یاد می بریم که با بشر رو به روییم یعنی موجودی که از خواست و عاطفه و میل و احساس برخوردار است لذا از آنان انتظار داریم که چون ابزارهایی بی جان تسلیم سخنان و کرده های ما باشند و چون آنان خود را با خواسته های ما منطبق نمی سازند ایشان را شایسته دوستی نمی بینیم و قطع رابطه می کنیم.
    عجیب است، وقتی انسان برای صید ماهی باید طعمه دلخواه آن را به قلاب ماهیگیری بیاویزد چگونه است که برای جلب مردم خواسته های آنان را در نظر نمی گیرد؟ اگر ماهیگیر برای صید ماهی بهترین غذای دلخواه خود را به کار برد آیا چیزی صید می کند؟ هرگز؛ برای صید ماهی فقط باید طعمه دلخواه آن را در قلاب ماهیگیری گذاشت نه غذایی را که صیاد دوست دارد! جلب مردم نیز همین حکم را دارند. شما هرگز نمی توانید دل دیگران را به دست آورید مگر آن که سخنی بگویید که آنها مایل به شنیدنش هستند نه آنچه ما خود به مطرح کردنش علاقه مندیم.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

دوستان راهنمایی های لازم رو کردن...

خودتو اذی نکنید با حرف دیگران و افکاری که میاد تو ذهنتون و چی کار کنما و چی کار نکنما....

کار درست واضحه...

شما چه کار درست انجام بدید چه کار اشتباه هستند کسانی که سرزنش می کنن...

باید بیخیال باشید...

اگه با شوهرتون خوب نباشید ... و خدایی نکرده اگه دعوا بیفتید هستند کسانی که میگن باید حرف شوهرتو گوش می کردی...

و برعکس
    امضای ایشان

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست عزیز.

متاسفانه حسادت و بدخواهی دردیه که همیشه و همه جا بوده و هست.

زیاد دیدم که وقتی یکی خوش و خرم داره زندگیشو میکنه خیلیا از زور بخل و حسادت میخوان جلوی خوشبختیشو بگیرن.

خدا رو شکر شوهر خوبی داری٬ عاشق همدیگه هستین٬ فرزند سالمی داری ؛

خدا رو شکر کن که قلب بزرگی داری و بدون هیچ چشمداشتی میتونی محبت کنی؛

عزیزم محبت کردن و مهربون بودن یک نعمته٬ چون هر کسی این روح لطیف و این طبع بلند رو نداره که مهربونیاشو بی منت به دیگران ببخشه.

وقتی توی این نه سال تونستی با همین خلقیات زندگی عاشقانه و سالمی داشته باشی پس به هیچی شک نکن و به راهت ادامه بده؛

تو خوشبختی بانو

همه چیز سر جاشه و روی روال درست داره سپری میشه؛

به حرف اطرافیانت گوش نده و اون چیزی باش که خودت میدونی درسته.

لزومی نداره از مسائل و اتفاقات زندگیت برای دیگران صحبت کنی تا اونا به خودشون اجازه اظهار نظر بدن.

خوشی و ناخوشی زندگیتو از خونت بیرون نبر٬ چون مردم تحمل خوشیتو ندارن و موقع ناخوشی بدتر فوت میکنن تو آتیش تا شعله ورتر بشه.

13. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 876 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.

متاسفانه حسادت و بدخواهی دردیه که همیشه و همه جا بوده و هست.

زیاد دیدم که وقتی یکی خوش و خرم داره زندگیشو میکنه خیلیا از زور بخل و حسادت میخوان جلوی خوشبختیشو بگیرن.

خدا رو شکر شوهر خوبی داری٬ عاشق همدیگه هستین٬ فرزند سالمی داری ؛

خدا رو شکر کن که قلب بزرگی داری و بدون هیچ چشمداشتی میتونی محبت کنی؛

عزیزم محبت کردن و مهربون بودن یک نعمته٬ چون هر کسی این روح لطیف و این طبع بلند رو نداره که مهربونیاشو بی منت به دیگران ببخشه.

وقتی توی این نه سال تونستی با همین خلقیات زندگی عاشقانه و سالمی داشته باشی پس به هیچی شک نکن و به راهت ادامه بده؛

تو خوشبختی بانو

همه چیز سر جاشه و روی روال درست داره سپری میشه؛

به حرف اطرافیانت گوش نده و اون چیزی باش که خودت میدونی درسته.

لزومی نداره از مسائل و اتفاقات زندگیت برای دیگران صحبت کنی تا اونا به خودشون اجازه اظهار نظر بدن.

خوشی و ناخوشی زندگیتو از خونت بیرون نبر٬ چون مردم تحمل خوشیتو ندارن و موقع ناخوشی بدتر فوت میکنن تو آتیش تا شعله ورتر بشه.
    موافقم

15. کاربران زیر از فرشته مهربان بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31178
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

بله ممنونم از راهنماییای همتون..منم دقیقا همینو میخام چون من اگه ادمی که کلا با من فرق داره به عقایدش احترام میذارم به کسی هیچ نظری نمیدم حتی عزیزترین افرادم زیاد اهل صحبت کردن نیستم فقط بقیه میپرسن و وقتی من میگم بهشون جبهه میگیرن بین هم از من میگن این چقد سادس چقد با بقیه خوبه دیگه این حرف برام از صدتا فحش بدتر شده الان حساس شدم هرکی بهم یخورده با لحن بد نظر میده اعصابم خورد میشه

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31178
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

اخرسر اونروز گریه میکردم میگم چرا وقتی من با کسی کاری ندارم بقیه دخالت میکنن حتی من خوبیایی که به خونواده خودم و همسرم و پدریم میکنن از ته دله و هیچ انتظاری ندارم با عشق چایی رو به مادرشوهرم میدم با عشق به پدرو مادرم خدمت میکنم ولی بمن میگن خودتو بگیر چرا اینجوری میکنی شوهرت بعدها سو استفاده میکنه وااااای خدا چرا بعضیا انقد سطحی نگر هستن بخدا برام سخت شده الان اونقدر حساس شدم به رفتارام هرکاری میخام انجام بدم همش شک دارم

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sib نمایش پست ها
    بله ممنونم از راهنماییای همتون..منم دقیقا همینو میخام چون من اگه ادمی که کلا با من فرق داره به عقایدش احترام میذارم به کسی هیچ نظری نمیدم حتی عزیزترین افرادم زیاد اهل صحبت کردن نیستم فقط بقیه میپرسن و وقتی من میگم بهشون جبهه میگیرن بین هم از من میگن این چقد سادس چقد با بقیه خوبه دیگه این حرف برام از صدتا فحش بدتر شده الان حساس شدم هرکی بهم یخورده با لحن بد نظر میده اعصابم خورد میشه
    به نظر من وقتی کسی ازت درباره شوهرت یا زندگیت یا کلا از محدوده شخصیت میپرسه لزومی نداره حتما جوابشو بدی!

متوجهشون کن که بهشون ربطی نداره تا دیگه دخالت نکنن٬ یا اگه برات سخته سکوت کن یا بحثو عوض کن یا مثلا از اون جمع خارج شو!

این زندگی توئه و روابط و مسائل شخصی خودت!

حتی لزومی نداره خیلی از مسائلو حتی به خواهر و مادرتم بگی چه برسه به دیگران.

و اینکه با اعتماد به نفس و رضایت درونی از اون چیزی که هستی لذت ببر و سعی کن همیشه همینی که هستی باشی و تحت تاثیر حرفای منفی دیگران قرار نگیری.

من واسه خودم یه قاعده کلی دارم و همیشه به خودم میگم اونی که به من انرژی منفی میده و با حرفاش حالمو خراب میکنه دوستم نیست و خیر و صلاح منو نمیخواد حالا هر چقدم که نسبت نزدیکی باهام داشته باشه!
    ازش فاصله میگیرم و در برابر حرفاش یه حصار آهنی دور خودم میکشم تا حرفاش حداقل تاثیر کمتری روم بزارن.

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31178
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    0

بخدا منم همینو میخام من با هیچکس بحث نمیکنم تو فامیل ولی اونا همش نظرمیدن اوایل بیتفاوت بودم میگفتم اره حرف شما متین ولی هرکی یه روشی داره تو زندگیش..همشم باهاشون خوبم ولی این اواخر بخاطر بعضی مراسما مجلسا همو میبینیم و شروع میکنن به نظر دادن ولی وقتی تو اون جمع یکی میگه من چقد شوهرم خوب باشه بهش اهمیت نمیدم بچمو لوس نمیکنم حرف حرفه خودمه میشه ادم خوبه بعد برمیگردن به من میگن یاد بگیر منم گفتم بابا چیکار به من دارین ولم کنین منو تو سردرگمی نگه میدارن تا جایی شده بود که بی احترامی کردن رو در پیش گرفته بودم ولی نتونستم اونجوری باشم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد