نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: پیری در اوج جوانی!!!

1389
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10258
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پیری در اوج جوانی!!!

من قبلا چندتا تاپیک گذاشته بودم راجع به تنهایی و انزوای شدیدی ک از بچگی‌داشتم و الانم بیشتر. داخل ایران زندگی نمیکنم و این قضیه رو بدتر میکنه و با اینکه توی‌ایران هم آدمها خاصیت چندانی جز چند ماهی یه بار یاد کردن ازم ندارن اما بهرحال‌حس میکنم بودن در غربت به این موضوع دامن میزنه
    دوستان توصیه کردند به متخصص مراجعه کنم که قبل از پروازم وقت شد با دکتر فاطمی ۲ جلسه مشاوره داشته باشم اما گرچه ک ایشون خیلی متبهر و متخصص هستند در تشخیص شخصیت آدمها و روحیات درونیشون ولی واقعا هیچ کاری از پیش نبردن و جز یاد آوری بدترین خاطرات زمان کودکی و نوجوانیم هیچ تاثیر دیگه ای رو حس نمیکنم.
    اینجا تو تاپیکای قبلی چند نفر به من گفتند قطعا وارد فاز افسردگی شدم، در این مورد از ایشون پرسیدم و گفتند خیر.
    شاید هم مشکل من خیلی حاده و با این وقت های کم اصلا درست نمیشه.
    توی این مدت همش به این رسیدم که آدمها حداقل به من بدبخت که میرسن فقط از مهربونیا و محبت من سو استفاده خواهند کرد و صرفا من رو برای خودشون نگه میدارن که روز مبادا لازمشون بشم!!!!!
    خواهش میکنم دوستان کمکم کنید واقعا دارم خل میشم الان دیگه هفته ای ۲ بار قشنگ باید سیر بشینم گریه کنم تا آروم شم تازه بعضی اوقات (مثل الان!) دیگه گریه هم آرومم نمیکنه بلکه بدتر هم میکنه تا یه انتقاد مسخره کوچیک ازم میکنن میپرم به همه. مدام خاطرات تلخ گذشته های دور و نزدیک تو خلوتم خودبخود برام مرور میشه و مدام دنبال سناریو های درست کننده اون موقعیت ها هستم و همش هم انگار یکی از یکی بدتره. کلا هیچ حسی رو نمیتونم اونجور ک درونم هست منتقل کنم! دوست داشتن، خشم، خوشحالی،.... چون آدمها هزارررر کهکشان ازم دورن!
    لعنت لعنت لعنت به این تشویش و این زندگی اجباری سراسر پوچی برای موجودات بدبختی مثل من! و برای بقیه پر معنا و شاد و عاااالیییییی!!!!! برام دعا کنید بتونم ادامه بدم و از غصه نمیرم....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : پیری در اوج جوانی!!!

سلام
    خیلی از این احساسهارو بقیه هم دارن..مثلا "حسی که فکر میکنیم، بقیه دارن ازمون سواستفاده میکنن" یا بعضی موقع ها حس پوچی یا حس پیری در عین جوونی...ولی همه درون خودشون نگه میدارن و یا

کنترل

میکنن ،یا مقابله میکنن..یا با پا پر کردن وقتشون با چیزایی که دوست درن و وانمود به شادی،کم کم شادی و زندگیه اینجوری جزوی از زندگیشون میشه و چون وقتشون پره اصلن وقت نمیکنن که به تحلیل رفتار

دیگران نسبت به خودشون یا چیزای دیگه فکر کنن...

میدونین چرا اینارو بتون میگم..چون بعضی موقع ها، آدما" ظاهر زندگی دیگرانو با باطن زندگی خودشون مقایسه میکنن "و فکر میکنن خودشون یه جور عجیبی اند که بقیه نیستن ...مثلا خود شما شاید بارها وقتی در

کنار دیگران (که خیلی شاد دیده میشن و دارن تو زندگیشون لذت میبرند)بودین ،پیش خودتون گفتین :خوش به حال این..هیچ کدوم از دغدغه های منو نداره و این بشتر باعث میشه هر روز به خودتون بقبولین که

دارین افسرده و افسرده تر میشین...

ولی باید بدونین خیلی از آدما که شاید باورتون نشه تو هر رِنجی و هر طبقه و سنی این افکارو دارن ،فقط با توجه به تفاوتهای فردی و اجتماعی و تربیتی و عقیدتی واکنشهای مختلف نشون میدن

پس در درجه ی اول شما با هر ویژگی ودغدغه و مشکلاتی(هر چند خیلی زیاد...) و هر گذشته ای ،مثل دیگران هستید با همون افکار (فقط پایین و بالاتر)با همون مشکلات(همه مشکل دارن همه هم مشکلاتشون

با هم فرق داره و همه هم تحمل این مشکلات براشون سخته)...

بنابراین تنها فرق شما عکس العملیه که در برابر این افکار دارین...

باید عکس العملتونو تغییر بدین ..اولین راهش هم پرکردن کامل وققتونه...اولش شاید خیلی سخت باشه ولی کم کم براتون عادت و کم کم دلبستگی میشه و خود به خود عکس العملتون عوض میشه

راستی معنویت و ارتباط بیشتر با خدا بی شک بی تاثیر نیست.

در ضمن اگه بگین شما چند سالتونه و خانومین یا آقا...؟!فکر میکنم راهنمایی ها و همفکری ها و همدلی های همه میتونه دقیقتر باشه و بیشتر بتون کمک کنه..

3. 3 کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10258
    تشکـر
    4
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از کامنتتون. من یه دختر ۲۷ ساله هستم. آره میدونم که واقعا ضعف زیادی در برابر مشکلات دارم و مشکلات عین بختک روی من سوار میشن!! عزیزم من شاید هرروز نه ولی بیشتر روزها ارتباطم با خداوند برقراره ولی خوب گاهی تو پیرامون آدم باید چیزی باشه که دل آدم خوش باشه. دکتر فاطمی هم بهم گفت اینو ولی اگر میخواست با این چیزها درست بشه سالها پیش شده بود. خوب من الان سرکار میرم و کلاس دانشگاه هم برداشتم اما بازم فایده ای نداره. باور کنید من خیلی جاها خیلی سعی کردم شرایط رو تغییر بدم ولی نشده.

5. کاربران زیر از binaam بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10438
    تشکـر
    9
    تشکر شده 15 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط binaam نمایش پست ها
    ممنون از کامنتتون. من یه دختر ۲۷ ساله هستم. آره میدونم که واقعا ضعف زیادی در برابر مشکلات دارم و مشکلات عین بختک روی من سوار میشن!! عزیزم من شاید هرروز نه ولی بیشتر روزها ارتباطم با خداوند برقراره ولی خوب گاهی تو پیرامون آدم باید چیزی باشه که دل آدم خوش باشه. دکتر فاطمی هم بهم گفت اینو ولی اگر میخواست با این چیزها درست بشه سالها پیش شده بود. خوب من الان سرکار میرم و کلاس دانشگاه هم برداشتم اما بازم فایده ای نداره. باور کنید من خیلی جاها خیلی سعی کردم شرایط رو تغییر بدم ولی نشده.
    از نظر من که شما تازه 27 سالته ...خیلی وقت داری ..باید خاطره های بدتو بریزی دور و یه زندگیه تازه شروع کنی ..تمام خاطره های بد رو جمع بندی کن میشه یه تجربه ک دیگه تکرارشون نکنی اتفاقا شما خیلی از هم سن و سالای خودت جلوتری چون خیلی چیزارو دیدی و میدونی..الان هم میتونی یه زندگیه خیلی خیلی خوب داشته باشی..

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)