صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 77

موضوع: پیشنهاد دادن به دختر همکلاسی

22705
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    تشکر شده 23 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    0

پیشنهاد دادن به دختر همکلاسی

سلام دوستان.
    من 19 سال دارم و ترم 2 دانشگاه هستم، یکی از همکلاسی هام چند مدته که رفته روی اعصابم و ازش خوشم اومده.
    من تو دوران جاهلیت و دبیرستان از دو تا دختر دیگه خوشم اومده بود ولی هیچ کدوم به رابطه ختم نشد، یعنی من در طول زندگیم با هیچ دختری رابطه دوستانه نداشتم.
    باوجود اینکه با کسی نبودم اما از اخلاق و رفتار جنس مخالف تجربه خوبی دارم. مشکل اصلی من اینه که این دختر خانم به معنای واقعی کلمه به هیچ کس پا نمیده! نه اینکه مغرور باشه، نه خیلی هم بامزه و خنگ تشریف دارن، اما افتادن تو فاز درس خوندن و در حال حاضر تو دورانی به سر می برن که از درس خوندن بشدت لذت می برن و این حرفا....
    من شاغل هستم و تقریبا مستقل، با توجه به اینکه این خانم دقیقا همون چیزیه که میخوام، به سادگی کوتاه نمیام.
    پا ندادن که عرض کردم در حدی هستش که موقع ورود به کلاس به هیچ کسی (چه دختر چه پسر) سلام نمی کنه و میاد و میره
    مورد آخر اینکه قصد بنده خدای نکرده شوم و بد نیست و حتی قصدم اینکه بعد از چند ماه به خانواده هم اطلاع بدیم برای نامزدی و غیره، در کل اگر همونی باشه که فکرش رو می کنم قصدم ازدواجه و بس.
    حالا موندم بدون آشنایی قبلی برم باهاش حرف بزنم ؟ از یه واسطه استفاده کنم که بهش بگه ؟ چیکار کنم ؟؟؟؟؟
    یه چیز دیگه اینکه امروز یکم ناشی بازی در آوردم و کاملا متوجه شد که دارم تعقیبش می کنم
    تشکر از همه عزیزان
    ---------------------------------------------------------------
    به روز رسانی 7 تیر 95 :
    ضمن تشکر از همه دوستان بابت راهنمایی ها و بعضا دلسردی هایی که انجام دادن (!)، متاسفانه با تحقیقی که از یه واسطه انجام دادم مشخص شد که ایشون نامزد دارن
    خب ایشون قسمت یه بنده خدای دیگه بودن و البته باتوجه به اینکه پسره رو میشناسم ایشالله خوشبخت شن
    عزیزانی که یک روز، یک هفته، یک ماه، یک سال یا حتی یک دهه بعد، این تاپیک رو می خونن و فکر می کنن که تصمیم اینجانب در این سن اشتباه بوده بهشون توصیه می کنم 8 صفحه ابتدایی تایپک رو بخونن
    سعی می کنم تاپیک رو با اتفاقات بعدی زندگی خودم به روز کنم (اگر سنمون قد کنه)...
    پایان به روز رسانی اول
    ویرایش توسط ehsan90 : 06-28-2016 در ساعت 12:05 AM

2. 3 کاربران زیر از ehsan90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : پیشنهاد دادن به دختر همکلاسی

دوست عزیز ازدواج برای شما که 19ساله هستید و نه درستون تموم شده نه خدمت رفتین، خیلی زوده و الان تحت تاثیر احساسات و هیجاناتی هستین که اقتضاعات سنیتونه و پایدار نیست...
    اگر خیلی مصر هستی ، بهتره صبر کنی تا حداقل درست تموم شع بعد اقدام کنی...
    در حال،موفق باشی

4. 4 کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    10

گفتی ترم دو واقعا خندم گرفت تو دانشگاه ترم بالایی همیشه به ما میگفتن ترم دو ترم عشق و عاشقیه واقعا همین طور بود همه تریپ برمیداشتن به قول دوستمون به خاطره هیجانات و اختلالات هرمونیه و برای شما خیلی زوده
    اما اگر خیلی روی خودت برای مسئولیت پذیری یک زندگی مشترک حساب باز میکنی از همین اولش مادرتو بفرست جلو و یه مدت زیر نظر خانواده ها باهم در ارتباط باشید
    اول خانواده نه اینکه خودت تنها بخوای چند ماه باهاش باشی تا بشناسیش شناخت اصلی زیر نظر خانواده ها ایجاد میشه
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

6. کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط orbital نمایش پست ها
    دوست عزیز ازدواج برای شما که 19ساله هستید و نه درستون تموم شده نه خدمت رفتین، خیلی زوده و الان تحت تاثیر احساسات و هیجاناتی هستین که اقتضاعات سنیتونه و پایدار نیست...
    اگر خیلی مصر هستی ، بهتره صبر کنی تا حداقل درست تموم شع بعد اقدام کنی...
    در حال،موفق باشی
    ممنون از شما عزیز، اما به این چند دلیل مطمئنم قانع میشید که حق با بندست.
    - اول اینکه بنده الان مستقل هستم از نظر مالی و درس هم صرفا برای گرفتن مدرکه ...
    - دوم اینکه سن ازدواج رفته بالا به من چه ربطی داره ؟ ملت تو 30 سالگی بعد از 100 تا رابطه جنسی و هزارتا بدبختی دیگه تازه به فکر پول در آوردن میوفتن و میرن زن میگیرن به من چه ؟! من نمیخوام این مدلی باشم.
    - سوم اینکه من که قصد ندارم فردا ازدواج کنم، گفتم قصدم ازدواجه، در بهترین حالت تا 2 سال آینده نامزدم می مونیم و اون موقع ازدواج می کنیم.
    - چهارم اینکه با خدمت سربازی مشکلی ندارم، موقعی که متاهلم میرم، مگر اینکه اونا مشکلی داشته باشن.
    از بحث خارج نشیم، بحث اصلی اینه که من الان چیکار کنم که رابطه شروع بشه ؟ چون واقعا این خانم اصلا به هیچ کسی پا نمیده و اخلاقش یه جوریه که جنس مخالف رو از خودش دور می کنه !
    لحن کلامم کاملا آروم بود ببخشید اگه یکم تند در اومد

8. 2 کاربران زیر از ehsan90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    گفتی ترم دو واقعا خندم گرفت تو دانشگاه ترم بالایی همیشه به ما میگفتن ترم دو ترم عشق و عاشقیه واقعا همین طور بود همه تریپ برمیداشتن به قول دوستمون به خاطره هیجانات و اختلالات هرمونیه و برای شما خیلی زوده
    اما اگر خیلی روی خودت برای مسئولیت پذیری یک زندگی مشترک حساب باز میکنی از همین اولش مادرتو بفرست جلو و یه مدت زیر نظر خانواده ها باهم در ارتباط باشید
    اول خانواده نه اینکه خودت تنها بخوای چند ماه باهاش باشی تا بشناسیش شناخت اصلی زیر نظر خانواده ها ایجاد میشه
    ممنون از نظر شما،
    بله واقعا روی خودم حساب باز می کنم. البته گفتم که بحث اصلی اینه که رابطه ای باید شروع بشه تا ببینیم چی پیش میاد.
    ازدواج هم که عرض کردم برای 2 3 سال آینده هستش و در صورتی که ایشون کاملا مد نظر بنده باشه.
    در مورد اینکه گفتید مادرم رو بفرستم جلو به نظرم زیاد بدک هم نیست، ولی من میخوام این رابطه برای یکی دو ماه پنهان بمونه، به دلیل اینکه معمولا اگر از همون ابتدای رابطه موضوع رو با خانواده اونا مطرح کنیم 100% مخالفت می کنن !
    منظورم از اطلاع رسانی به خانواده ها این بود که واقعا قصد بدی ندارم، نمیخوام که فردا برم دم در خونشون به پدرش بگم
    شاید باتوجه به شرایط خانواده اونا مجبور بودیم تا چند ماه رابطه پنهانی داشته باشیم، نمیدونم واقعا خدا میدونه چی پیش میاد. رابطه پنهانی که میگم در حد بیرون رفتن و مسیج هست، سوء تفاهم پیش نیاد.
    در ضمن اون موضوعی که به orbital عزیز گرفتم رو هم مجددا عرض می کنم :
    اینکه سن ازدواج رفته بالا به من هیج ربطی نداره. ملت تو 30 سالگی بعد از 100 تا رابطه جنسی و هزارتا بدبختی دیگه تازه به فکر پول در آوردن میوفتن و میرن زن میگیرن، من از همین الان (هزاربار شکر خدا) تونستم تو چیزی که توش استعداد دارم درآمد زایی کنم و روی پاهای خودم وایسم، به خودمم افتخار می کنم، حالا شما هی بگید سِنت کمه ....

10. کاربران زیر از ehsan90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan90 نمایش پست ها
    ممنون از شما عزیز، اما به این چند دلیل مطمئنم قانع میشید که حق با بندست.- اول اینکه بنده الان مستقل هستم از نظر مالی و درس هم صرفا برای گرفتن مدرکه ...- دوم اینکه سن ازدواج رفته بالا به من چه ربطی داره ؟ ملت تو 30 سالگی بعد از 100 تا رابطه جنسی و هزارتا بدبختی دیگه تازه به فکر پول در آوردن میوفتن و میرن زن میگیرن به من چه ؟! من نمیخوام این مدلی باشم.- سوم اینکه من که قصد ندارم فردا ازدواج کنم، گفتم قصدم ازدواجه، در بهترین حالت تا 2 سال آینده نامزدم می مونیم و اون موقع ازدواج می کنیم.- چهارم اینکه با خدمت سربازی مشکلی ندارم، موقعی که متاهلم میرم، مگر اینکه اونا مشکلی داشته باشن.از بحث خارج نشیم، بحث اصلی اینه که من الان چیکار کنم که رابطه شروع بشه ؟ چون واقعا این خانم اصلا به هیچ کسی پا نمیده و اخلاقش یه جوریه که جنس مخالف رو از خودش دور می کنه !لحن کلامم کاملا آروم بود ببخشید اگه یکم تند در اومد
    همه ی همسن و سالهای شما اولش همین حرفارو میزنن و فکر میکنن خیلی بزرگ شدن ، ولی فقط فکر میکنن... شما 25سالت که شد تازه کم کم خودتو میشناسی و با خودت کلنجار میری که اصلا از خودت و زندگی چی میخوای، شاید یه منبع درامدی داشته باشی اما این تنها کافی نیست، مشکل خدمتت یکی از نطر تاثیر روی پختگی و استقلال شخصیه و دیگری برای انجام وظیفه و اینکه معمولا از نظر خانواده دختر ها حتما مهمه ... فکر و خیالایی که در سر داری هیچوقت جامه عمل به خودش نمیگیره برادر... توام مثل من و خیلی های دیگه هستی ولی چند سال دیگه تازه میفهمی اصا راه رو عوضی رفتی... اگا خودتو درگیر همچین مراوداتی بکنی اولین لطمه ای که میخوری روی درس هست..شاید الان به حرفام بخندی یا که جدی نگیری ولی هرکس راه شمارو رفت ،شکست خورد...حالا اگه خیلی طالبی، باید صبد کنی تا اولن خوده دختره روت حساب کنه، دوما خانواده خودت ،سوم هم خانواده دختر... من فکر نمیکنم هیچ کدوم از سه طرف به خواسته ات اهمیت بدن! بخاطر سن کمی که داری. خیر پیش

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط orbital نمایش پست ها
    همه ی همسن و سالهای شما اولش همین حرفارو میزنن و فکر میکنن خیلی بزرگ شدن ، ولی فقط فکر میکنن... شما 25سالت که شد تازه کم کم خودتو میشناسی و با خودت کلنجار میری که اصلا از خودت و زندگی چی میخوای، شاید یه منبع درامدی داشته باشی اما این تنها کافی نیست، مشکل خدمتت یکی از نطر تاثیر روی پختگی و استقلال شخصیه و دیگری برای انجام وظیفه و اینکه معمولا از نظر خانواده دختر ها حتما مهمه ... فکر و خیالایی که در سر داری هیچوقت جامه عمل به خودش نمیگیره برادر... توام مثل من و خیلی های دیگه هستی ولی چند سال دیگه تازه میفهمی اصا راه رو عوضی رفتی... اگا خودتو درگیر همچین مراوداتی بکنی اولین لطمه ای که میخوری روی درس هست..شاید الان به حرفام بخندی یا که جدی نگیری ولی هرکس راه شمارو رفت ،شکست خورد...حالا اگه خیلی طالبی، باید صبد کنی تا اولن خوده دختره روت حساب کنه، دوما خانواده خودت ،سوم هم خانواده دختر... من فکر نمیکنم هیچ کدوم از سه طرف به خواسته ات اهمیت بدن! بخاطر سن کمی که داری. خیر پیش
    ممنون عزیز از نظرت، اما من خودخواهانه اینو نمیگم، من اطرافیانم رو دیدم که این رو میگم و برای همین به خودم مطمئنم.
    اگر صرفا بحث سن و سال باشه همه پدر و مادرهای ما در سن کم ازدواج کردن، پس بحث سن نیست، بحث شرایطه که شکر خدا من دارمش.
    در ضمن در مورد اون حرفی که زدی "
    باید صبد کنی تا اولن خوده دختره روت حساب کنه، دوما خانواده خودت ،سوم هم خانواده دختر... "
    مورد دوم همین الانم هست، میمونه مورد اول و سوم که خدا میدونه نتیجش چی میشه !
    اگه تجربه ای برای کمک بهم داری ممنون میشم دریغ نکنی.

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    میزان امتیاز
    10

ممنون عزیز از نظرت، اما من خودخواهانه اینو نمیگم، من اطرافیانم رو دیدم که این رو میگم و برای همین به خودم مطمئنم.
    اگر صرفا بحث سن و سال باشه همه پدر و مادرهای ما در سن کم ازدواج کردن، پس بحث سن نیست، بحث شرایطه که شکر خدا من دارمش.
    در ضمن در مورد اون حرفی که زدی "
    باید صبد کنی تا اولن خوده دختره روت حساب کنه، دوما خانواده خودت ،سوم هم خانواده دختر... "
    مورد دوم همین الانم هست، میمونه مورد اول و سوم که خدا میدونه نتیجش چی میشه !
    اگه تجربه ای برای کمک بهم داری ممنون میشم دریغ نکنی.
    جوان های قدیم رو با جوونهای الان مقایسه کردن ظلمه در حق قدیمی ها.. تجربه ی من همین بود که عرض کردم حضورت... آرزوی موفقیت

14. 2 کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    الهه به یاد یعقوبی افتادم

16. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

ببین یه بنده خدایی مثل شما بود حتی به خاطر جواب رد شنیدن از دانشگاه انصراف داد!!ولی الان گه بزرگتر شده دوستاش میگن پشیمونه که همون لحظه تصمیم بچه گانه گرفت وانصراف داد!پس الان احساستو کنترل کن تا بعدا افسوس نخوری.بذار اون بیچاره هم درسشو بخونه.

18. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    ببین یه بنده خدایی مثل شما بود حتی به خاطر جواب رد شنیدن از دانشگاه انصراف داد!!ولی الان گه بزرگتر شده دوستاش میگن پشیمونه که همون لحظه تصمیم بچه گانه گرفت وانصراف داد!پس الان احساستو کنترل کن تا بعدا افسوس نخوری.بذار اون بیچاره هم درسشو بخونه.
    ممنون از شما، ولی شما هیچ کدوم جوانب دیگر رو در نظر نمیگیرید و فقط به سن اتکا می کنید، بهتر بود همون اول اسمی از سن نمی بردم.
    در ضمن اون خانم جواب رد هم بده هیچ وقت چنین تصمیمی نمی گیرم چون خیلی مشکلات سخت تر از این رو پیش رو گذاشتم... شما عزیزان هم اگه تجربه ای برای کمک دارید بیان کنید در غیر اینصورت وقت خودتون و وقت بنده رو تلف نکنید چون من بیخیال بشو نیستم .

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

ممنون از شما، ولی شما هیچ کدوم جوانب دیگر رو در نظر نمیگیرید و فقط به سن اتکا می کنید، بهتر بود همون اول اسمی از سن نمی بردم.
    در ضمن اون خانم جواب رد هم بده هیچ وقت چنین تصمیمی نمی گیرم چون خیلی مشکلات سخت تر از این رو پیش رو گذاشتم... شما عزیزان هم اگه تجربه ای برای کمک دارید بیان کنید در غیر اینصورت وقت خودتون و وقت بنده رو تلف نکنید چون من بیخیال بشو نیستم .

دوستان خارج از موضوع شما هستند بهتر درک میکنن شما چون تو موضوع هستید خیلی چیزا رو نمیبیند

خیلی ها مثل شما فکر میکنن عشقشون راست و حسی که به دختره داره درست و اصلا تغییر نمیکنه ولی.....

اگر دوستان میگن سن شما کم چون پسرا کلا تو این سن فکر ازدواج هستن و خیلی چیزا رو نمیبینن ولی وقتی عاقل و پخته تر شدن هم معیارا هم نظر عقیده همه چیز به مرور زمان به شرایطی که داخلش هست تغیبر میکنه

من پیشنهاد میکنم شما اول درستون و تموم کنید کار مناسب پیدا کنید بعد اون موقع ببین این دختره هنوز میخواید یا نه شاید یه موقعیت خیلی بهتر این دختره امد تو زندگیت !

الان من و دوستان هرچی بگیم شما قبول نمیکنید ولی بعد ها حتما به حرف ما خواهید رسید

موفق باشید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

21. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    دوستان خارج از موضوع شما هستند بهتر درک میکنن شما چون تو موضوع هستید خیلی چیزا رو نمیبیند

خیلی ها مثل شما فکر میکنن عشقشون راست و حسی که به دختره داره درست و اصلا تغییر نمیکنه ولی.....

اگر دوستان میگن سن شما کم چون پسرا کلا تو این سن فکر ازدواج هستن و خیلی چیزا رو نمیبینن ولی وقتی عاقل و پخته تر شدن هم معیارا هم نظر عقیده همه چیز به مرور زمان به شرایطی که داخلش هست تغیبر میکنه

من پیشنهاد میکنم شما اول درستون و تموم کنید کار مناسب پیدا کنید بعد اون موقع ببین این دختره هنوز میخواید یا نه شاید یه موقعیت خیلی بهتر این دختره امد تو زندگیت !

الان من و دوستان هرچی بگیم شما قبول نمیکنید ولی بعد ها حتما به حرف ما خواهید رسید

موفق باشید
    ممنون از شما اما :
    - بنده طوری برنامه ریزی کردم که در 22 تا 23 سالگی ازدواج کنم.
    - در حال حاضر کار و ماشین و حقوق مناسب دارم.
    - کسی که تو 18 سالگی به فکر آیندش و نه بچه بازی بوده فکر کنم پخته تر از اون جوون 30 ساله باشه که هنوزم تو فاز رابطه جنسی هستش و با خانواده محترم زندگی می کنه ....

23. کاربران زیر از ehsan90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

بیا بالا ...

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

ممنون از شما اما :
    - بنده طوری برنامه ریزی کردم که در 22 تا 23 سالگی ازدواج کنم.
    - در حال حاضر کار و ماشین و حقوق مناسب دارم.
    - کسی که تو 18 سالگی به فکر آیندش و نه بچه بازی بوده فکر کنم پخته تر از اون جوون 30 ساله باشه که هنوزم تو فاز رابطه جنسی هستش و با خانواده محترم زندگی می کنه ....
    درسته که شما پی کسب و کار رفتید ولی کارتون خیلی اشتباهه که به پسرایی که با خانوادشون زندگی میکنند توهین میکنید ...همین لحنتون هم نشان از اینه که از خود راضی تشریف دارید
    شما شرایط ازدواج رو دارید؟خدارو شکر....دلیل نمیشه که به بقیه توهین کنید
    ولی همیشه جنبه های معنوی شرایط رو هم در نظر بگیرید...هرکاری میکنید عاقلانه باشه و با دور اندیشی انجام بدید
    چون شما مشاوره نمیخواید در واقع میخواید از مشاوره حرف های مورد قبول خودتون رو نتیجه گیری کنید و بعدش همون کاری رو که از اول میخواستید انجام بدید
    در این صورت مشاوره گرفتن هیچ نتیجه ای نداره
    اگه واقعا مشاوره میخواید پس بحث نکنید تا مساله ی شما به یک جمع بندی کلی برسه و کار درست رو انجام بدید
    ویرایش توسط مرسانا 19 : 06-25-2016 در ساعت 01:29 AM

26. 3 کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط من خاص نمایش پست ها
    درسته که شما پی کسب و کار رفتید ولی کارتون خیلی اشتباهه که به پسرایی که با خانوادشون زندگی میکنند توهین میکنید ...همین لحنتون هم نشان از اینه که از خود راضی تشریف دارید
    شما شرایط ازدواج رو دارید؟خدارو شکر....دلیل نمیشه که به بقیه توهین کنید
    ولی همیشه جنبه های معنوی شرایط رو هم در نظر بگیرید...هرکاری میکنید عاقلانه باشه و با دور اندیشی انجام بدید
    چون شما مشاوره نمیخواید در واقع میخواید از مشاوره حرف های مورد قبول خودتون رو نتیجه گیری کنید و بعدش همون کاری رو که از اول میخواستید انجام بدید
    در این صورت مشاوره گرفتن هیچ نتیجه ای نداره
    اگه واقعا مشاوره میخواید پس بحث نکنید تا مساله ی شما به یک جمع بندی کلی برسه و کار درست رو انجام بدید
    دوست عزیز ممنون از نظر شما، اما بنده به کسی توهین نکردم، صرفا واقعیت رو بیان کردم.
    در ضمن مشاوره هایی که مرتبط با موضوع اصلی تاپیک باشه رو قلبا می پذیرم، اما از وقتی که تاپیک رو زدم حتی یک نفر هم نگفته فلان کار رو بکن، همه مخالفت خودشون رو نشون دادن که باتوجه به اینکه تصمیمم جدیه با این دسته نظرات مخالفم. همین ...

28. کاربران زیر از ehsan90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

دوست عزیز ممنون از نظر شما، اما بنده به کسی توهین نکردم، صرفا واقعیت رو بیان کردم.
    در ضمن مشاوره هایی که مرتبط با موضوع اصلی تاپیک باشه رو قلبا می پذیرم، اما از وقتی که تاپیک رو زدم حتی یک نفر هم نگفته فلان کار رو بکن، همه مخالفت خودشون رو نشون دادن که باتوجه به اینکه تصمیمم جدیه با این دسته نظرات مخالفم. همین ...
    پس شما انتقاد پذیر نیستید و تصمیم خودتون رو گرفتید...پس برید کاری رو که میخواید انجام بدید...چون بقیه هم خواستند آگاهتون کنند...در باره ی سن یا هر مساله ی دیگه ای...بهتر بود میذاشتید که بحث به نتیجه ای درست و مشترک برسه نه این که درمقابل نظرها مقاومت کنید...اینجوری کسی هم نظر نمیده....ضمنا حرف شما عین توهین به بعضی از آقایونی بود که به هردلیلی شرایط ازدواج رو نداشتند و با خانواده زندگی میکنند
    پس جای مشاوره ای وجود نداره و نیازی نمیبیند
    همواره موفق باشید
    ویرایش توسط مرسانا 19 : 06-25-2016 در ساعت 02:13 AM

30. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

پس شما انتقاد پذیر نیستید و تصمیم خودتون رو گرفتید...پس برید کاری رو که میخواید انجام بدید...چون بقیه هم خواستند آگاهتون کنند...در باره ی سن یا هر مساله ی دیگه ای...بهتر بود میذاشتید که بحث به نتیجه ای درست و مشترک برسه نه این که درمقابل نظرها مقاومت کنید...اینجوری کسی هم نظر نمیده....ضمنا حرف شما عین توهین به بعضی از آقایونی بود که به هردلیلی شرایط ازدواج رو نداشتند و با خانواده زندگی میکنند
    دوست عزیز بهتره یکبار دیگه متن تاپیک رو بخونید.
    بنده عرض کردم برای پیشنهاد دادن به این خانم چیکار کنم ؟ نگفتم که به نظر شما بهشون پیشنهاد بدم یا نه ؟
    عقل سالم فرق بین این دو مورد رو می فهمه ...
    مجددا تاکید می کنم حرفم توهین نبود، گفتم به نظرم شخص شماره 1 از شخص شماره 2 پخته تره. باز هم عقل سالم تشخیص میده که توهینی به کسی نشده .
    ممنون از نظر شما.

31. کاربران زیر از ehsan90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

این عین توهینه

در ضمن ماهم خوب تفاوت اون دو سوال رو میدونیم اما بهتره بدنید که بقیه نکاتی رو که از نظرشون مهم بوده و شما نادیده گرفتید خواستند یاد آوری کنند
    اگه به نقطه ی اشتراکی میرسیدند ممکن بود پله پله جواب سوال شماهم داده بشه

33. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27875
    تشکـر
    206
    تشکر شده 59 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    8

اقا احسان بنظر من برو با دختره صحبت کن همه حرفایی ک اینجا زدیو بهش بگو موقعیتتو، کارتو خلاصه هر تصمیمی ک گرفتیو خیلی با احترام باهاش درمیون بذار ..
    یا قبول میکنه یا قبول نمیکنه..
    مهم اینه ک تو حرفاتو بهش بزنی تا بعدها پشیمون نشی ک چرا هیچوقت کاری نکردی

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

35. کاربران زیر از negin9 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28529
    تشکـر
    456
    تشکر شده 307 بار در 227 پست
    میزان امتیاز
    0

داداش برو پیش یه مشاور خوب و با تجربه.... کسی که افراد زیادی پیشش رفتن. بچه های اینجا خودشون مجردن اغلب. البته بگما خودشون وقتی میگن حست ممکنه دروغین باشه حتما خودشون همچین حسی داشتن در این سن و یه سال بعد از بین رفته و درست میگن.

37. کاربران زیر از yakhoda2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط negin9 نمایش پست ها
    اقا احسان بنظر من برو با دختره صحبت کن همه حرفایی ک اینجا زدیو بهش بگو موقعیتتو، کارتو خلاصه هر تصمیمی ک گرفتیو خیلی با احترام باهاش درمیون بذار ..
    یا قبول میکنه یا قبول نمیکنه..
    مهم اینه ک تو حرفاتو بهش بزنی تا بعدها پشیمون نشی ک چرا هیچوقت کاری نکردی

خدارو شکر یکی پیدا شد من رو درک کنه.
    خیلی ممنونم ازتون بهم امید دادید اتفاقا گزینه اول خودمم صحبت با خوش بود ....

39. کاربران زیر از ehsan90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28529
    تشکـر
    456
    میزان امتیاز
    0

معلمای ما که متاهل هستن به ما گفتن 22 شدید ازدواج کنید چون زندگیتون منظم میشه و از بعضی از متاهل ها هم شنیدم که میگن 25 بگذرین دیگه آدم تو زندگی بی هدف میشه و قید زن رو میزنه و سراغ ازدواج شاید نره.... البته شاید بخاطر هرمون عشق باشه که حدودا قبل این سن ترشح میشه. گفته باشما عشق فقط هرمون نیست.هرمون جز مادی و کوچکی از اونه.

41. کاربران زیر از yakhoda2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan2 نمایش پست ها
    داداش برو پیش یه مشاور خوب و با تجربه.... کسی که افراد زیادی پیشش رفتن. بچه های اینجا خودشون مجردن اغلب. البته بگما خودشون وقتی میگن حست ممکنه دروغین باشه حتما خودشون همچین حسی داشتن در این سن و یه سال بعد از بین رفته و درست میگن.
    مرسی آقا اشکان عزیز از نظرت . حتما این کار رو می کنم.

43. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

معلمای ما که متاهل هستن به ما گفتن 22 شدید ازدواج کنید چون زندگیتون منظم میشه و از بعضی از متاهل ها هم شنیدم که میگن 25 بگذرین دیگه آدم تو زندگی بی هدف میشه و قید زن رو میزنه و سراغ ازدواج شاید نره.... البته شاید بخاطر هرمون عشق باشه که حدودا قبل این سن ترشح میشه. گفته باشما عشق فقط هرمون نیست.هرمون جز مادی و کوچکی از اونه.
    100% باهات موافقم، اتفاقا خانواده منم همین طرز فکر رو دارن.

44. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28529
    تشکـر
    456
    میزان امتیاز
    0

از بعضی از متاهل ها هم شنیدم که گفتن تا وقتی کار و بارتون فراهم نشد زن نگیرید.

از بعضیا شنیدم اصلا زن نگیرید.

یکی از اشنایان بیست سالش بود البته با توجه به خواسته مادرش با فامیلشون ازدواج کرد و الان خرجشو پدر و مادرش میده تا دانشگااش تموم بشه و کار بگیره و با دختره برن تو یه خونه و زندگی.

یکی از دوستان هم دوم دبیرستان بود ازدواج کرد و الان ازش خبری ندارم

45. کاربران زیر از yakhoda2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27875
    تشکـر
    206
    تشکر شده 59 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    8

خدارو شکر یکی پیدا شد من رو درک کنه.
    خیلی ممنونم ازتون بهم امید دادید اتفاقا گزینه اول خودمم صحبت با خوش بود ....
    مشخصه از اون دست ادما نیستین ک با یه جواب رد شنیدن دپرس میشن و قید و درس و دانشگاهو میزنن
    بخاطر همین گفتم صحبت کنین خیلی بهتره
    حداقلش ازاین بلاتکلیفی درمیای ..
    موفق باشی .

47. کاربران زیر از negin9 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28529
    تشکـر
    456
    میزان امتیاز
    0

کلا گفتم چیز پیچیده ایه. هر کسی یه نظری داره و امکان داره هر کدوم ازینا درست باشن یا نادرست..... باید یه فرد با تجربه خصوصیات تو و خانوادتو حضوری متوجه بشه و کمکت کنه. مشاور خوب برو ها.... ازین با تجربه هاش

49. کاربران زیر از yakhoda2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28529
    تشکـر
    456
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط negin9 نمایش پست ها
    مشخصه از اون دست ادما نیستین ک با یه جواب رد شنیدن دپرس میشن و قید و درس و دانشگاهو میزنن
    بخاطر همین گفتم صحبت کنین خیلی بهتره
    حداقلش ازاین بلاتکلیفی درمیای ..
    موفق باشی .

البته من با صحبت با دختره مخالفم. چون اول بره پیش یه مشاور مطمئن بشه که درسته کارش و خوب تحقیق کنه و بعد دختره رو وارد موضوع کنه. اگه دختره هول بشه دیگه نتونه درس بخونه چی.... گناه داره.

51. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

البته من با صحبت با دختره مخالفم. چون اول بره پیش یه مشاور مطمئن بشه که درسته کارش و خوب تحقیق کنه و بعد دختره رو وارد موضوع کنه. اگه دختره هول بشه دیگه نتونه درس بخونه چی.... گناه داره.
    مشاوره رو که حتما میرم، اما دختره از اون آدما نیست که قید درس رو بزنه !

52. کاربران زیر از ehsan90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28873
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز سنتون مناسب شرایط مالی مناسب اصلا در حد تووووووووپ اما این دلیل نمیشه چون همه ی اینها رو داری باید ازدواج کنی آَشنا شو باهاش مردو مردونه برو جلو بگو ازت خوشم اومده یا اینوری میشه یا اونوری ولی جوری نباشه که بعد شنیدن جواب رد دوستی لطمه ای به درس شما بخوره هدف رفتن شما به دانشگاه تحصیله والا بیرون پر از دختر با شرایط ازدواج البته به وقتش

ازش خوشت اومده این هیچ ایرادی کمک ما هم نیازی نیست چون دوستان هرچقدر هم لطف کنن بگن شما حرف خودتون رو میزنین پس تا دیر نشده یکی دیگه زرنگی نکرده خودتون باهاش این موضوع رو در میان بذارین اونهایی که الان دارن تو سن بالا ازدواج میکنن دلیل اکثرشون بی پولی نیست دوست جان دلیلش اینه که تو سن شما عاشق شدن تو ترم دوم بعدش این نشد اون یکی نسبت به دخترها بی اعتماد شدن همه ی این هارو در نطر بگیر بعد مستقیم برو پیش دختر خانوم و پیشنهاد دوستی رو بده
    موفق باشی

54. 2 کاربران زیر از رهااا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رهااا نمایش پست ها
    دوست عزیز سنتون مناسب شرایط مالی مناسب اصلا در حد تووووووووپ اما این دلیل نمیشه چون همه ی اینها رو داری باید ازدواج کنی آَشنا شو باهاش مردو مردونه برو جلو بگو ازت خوشم اومده یا اینوری میشه یا اونوری ولی جوری نباشه که بعد شنیدن جواب رد دوستی لطمه ای به درس شما بخوره هدف رفتن شما به دانشگاه تحصیله والا بیرون پر از دختر با شرایط ازدواج البته به وقتش

ازش خوشت اومده این هیچ ایرادی کمک ما هم نیازی نیست چون دوستان هرچقدر هم لطف کنن بگن شما حرف خودتون رو میزنین پس تا دیر نشده یکی دیگه زرنگی نکرده خودتون باهاش این موضوع رو در میان بذارین اونهایی که الان دارن تو سن بالا ازدواج میکنن دلیل اکثرشون بی پولی نیست دوست جان دلیلش اینه که تو سن شما عاشق شدن تو ترم دوم بعدش این نشد اون یکی نسبت به دخترها بی اعتماد شدن همه ی این هارو در نطر بگیر بعد مستقیم برو پیش دختر خانوم و پیشنهاد دوستی رو بده
    موفق باشی
    بله حق با شماست، ازدواج در سن بالا همش بخاطر نداشتن پول و شرایط نیست اما قبول کنید که یکی از دلایل بالا رفتن سن ازدواج عدم توکل و اراده جوانان هستش، منم خدای نکرده ادعای داشتن پول و غیره رو نکردم، همش رو مدیون خدا و لطف اون هستم و کافیه یک لحظه اراده کنه، همش به باد میره ...
    از بحث خارج نشیم،
    ممنون از نظر شما، حتما این کار رو می کنم.

56. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28529
    تشکـر
    456
    میزان امتیاز
    0

مشاوره رو که حتما میرم، اما دختره از اون آدما نیست که قید درس رو بزنه !
    خخخخخخخ خوبه

بعد اینکه مطمئن شدی کار درستی می کنی اول به خانوادش بگو. ینی به خانوادت بگو به خانوادش بگن. به خودش نگو

57. کاربران زیر از yakhoda2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

کلا گفتم چیز پیچیده ایه. هر کسی یه نظری داره و امکان داره هر کدوم ازینا درست باشن یا نادرست..... باید یه فرد با تجربه خصوصیات تو و خانوادتو حضوری متوجه بشه و کمکت کنه. مشاور خوب برو ها.... ازین با تجربه هاش
    هرکسی ممکنه نظری داشته باشه اما عقل هم یه چیزایی رو حکم میکنه...خانه و ماشین و پول و ثروت و شرایط داشتن دلالت بر این نداره که وقت مناسب ازدواجه
    ممکنه از لحاظ روحی و فکری به اون پختگی نرسیده باشند و واقعا باید برن پیش مشاوره...که مشاورشون خودشون برسی کنند که توانایی ازدواج رو دارند
    ازدواج مسولیت داره...همین نیست که با کسی که دوستش داری باشی......ممکنه خیلی مسایل پیش بیاد و خیلی کارها رو باید انجام داد
    تنها این نیست که میوه بخرید و برنج بخرید و مهمونی برید و مهمون بیاد
    به نظرم بیشترررر فکر کنند و بعدشم اگه نتونستند خودشون رو قانع کنند حضوری مشاوره برند
    در جواب شما جواب ایشون رو هم دادم
    ویرایش توسط مرسانا 19 : 06-25-2016 در ساعت 03:47 PM

59. 3 کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

60. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

بیا بالا ..............

61. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29032
    تشکـر
    17
    تشکر شده 58 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    8

بنظر من حست زود گذره اخه همه پسر های نوزده بیست ساله همینطوری ان اول عاشق یه دختر میشن و چند سال دیگه به راحتی فراموشش میکنن و حس میکنن اصلا علاقه ای به اون شخص نداشتن ولی خب این خیلی خوبه مستقلی و این خودش یه پوئن مثبت برای توئه
    اگه تصمیمت جدیه سعی کن یجورایی اعتمادو توجهشو به خودت جلب کنی...علاقیاتشو با یکم جستوجو میشه فهمید..
    امیدوارم خوشبخت بشی

62. کاربران زیر از fatemeh_zahra بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29032
    تشکـر
    17
    تشکر شده 58 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    8

البته فراموش نکن که باید از نظر اخلاقیو اعتقادی باهم تفاهم داشته باشید

64. کاربران زیر از fatemeh_zahra بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh_zahra نمایش پست ها
    بنظر من حست زود گذره اخه همه پسر های نوزده بیست ساله همینطوری ان اول عاشق یه دختر میشن و چند سال دیگه به راحتی فراموشش میکنن و حس میکنن اصلا علاقه ای به اون شخص نداشتن ولی خب این خیلی خوبه مستقلی و این خودش یه پوئن مثبت برای توئه
    اگه تصمیمت جدیه سعی کن یجورایی اعتمادو توجهشو به خودت جلب کنی...علاقیاتشو با یکم جستوجو میشه فهمید..
    امیدوارم خوشبخت بشی
    خیلی ممنون از توجه و نظر شما، حتما از تجربیاتتون استفاده می کنم.

66. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28529
    تشکـر
    456
    میزان امتیاز
    0

هرکسی ممکنه نظری داشته باشه اما عقل هم یه چیزایی رو حکم میکنه...خانه و ماشین و پول و ثروت و شرایط داشتن دلالت بر این نداره که وقت مناسب ازدواجه
    ممکنه از لحاظ روحی و فکری به اون پختگی نرسیده باشند و واقعا باید برن پیش مشاوره...که مشاورشون خودشون برسی کنند که توانایی ازدواج رو دارند
    ازدواج مسولیت داره...همین نیست که با کسی که دوستش داری باشی......ممکنه خیلی مسایل پیش بیاد و خیلی کارها رو باید انجام داد
    تنها این نیست که میوه بخرید و برنج بخرید و مهمونی برید و مهمون بیاد
    به نظرم بیشترررر فکر کنند و بعدشم اگه نتونستند خودشون رو قانع کنند حضوری مشاوره برند
    در جواب شما جواب ایشون رو هم دادم
    من مگه چی گفتم؟

67. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

من مگه چی گفتم؟

نظر خودم رو گفتم...منظورم نظر شما نبود

68. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

69. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

بیا بالا ........

70. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    دوست عزیز به نظر من یه کاغذ و قلم بردارید همه شرایط و موقعیت خودتون رو توش بنویسید و اینکه تا چه حد و در چه زمانی آمادگی ازدواج دارید..بعدش هم شرایط همسر آینده تون رو یادداشت کنید کاملا معقولانه و اون کسی که واقعا میخواید سال های سال رو باهاش یه زندگی خوب داشته باشید وقتی اینارو یادداشت کردید بعدش با توجه به شناختی که از این خانم دارید شرایط ایشون رو بنویسید و ببینید واقعا همون کسی هستن که شما میخواید؟ و این خواستن از عقل برخاسته یا فقط احساس؟ و از همسر آینده تون چه انتظاراتی دارید و در مقابل چه انتظاراتی رو میتویند برآورده کنید؟ آیا میتونید مثلا تو سن 22-23 سالگی یه زندگی متاهلی رو مدیریت کنید؟ میتونید تکیه گاه همسرتون باشید؟
    علاوه بر این ها همونطور که بقیه دوستان هم اشاره کردن تو این سن و جنس شما و به علت فیزیولوژی و شرایطتتون ممکنه از یه دختر خوشتون بیاد و فکر کنین همون کسیه که میخواید ولی خب اگه عاقلانه فکر کنید و اگه واقعا از روی عقل انتخابش کردید و اگه با ایشون ازدواج کنید و سال سال های سال بگذره پشیمون نشید در این صورت میشه بهش پرداخت که انتخابتون از روی عقل بوده نه فقط احساس...شما درسته سنتون پایین هست ولی خب بقیه پوئنای مثبت رو به جز خدمت سربازی دارید که اون هم میشه یه راهی واسش پیدا کرد و بعدا باهاش کنار اومد...
    با این حال
    بعدش که تکلیف این چیزارو روشن کردید باز هم یه مدت به خودتون زمان بدین که هم ایشون رو بیشتر بشناسید و هم عقایدتون ثباتشون مشخص بشه و ببینیند واقعا میخوایدش یا نه وسعی کنید خیلی عجله نکنید
    بعد این ها موضوع رو با خونواده خودتون حالا با هرکدومشون که راحتت تر هستید یا همگی در میون بذارید و بعدش که نظرشون رو گفتن میتونید اقدام کنید، البته این زمان اقدام کردن هم باید طوری باشه که واسه شما پوئن منفی حساب نشه چون معمولا خونواده دختر نسبت به یه پسر تو سن شما یه خورده حساس میشن و فکر میکنن به خاطر احساساته ، اما خب استثنا هم در این بین هست، ان شاالله خونواده ایشون معقول و منطقی باشن...ولی از حق هم نگذریم یه خوره زود هست برای ازدواج اگه هم هر دو موافق باشین بهتره یه مدت بگذره...
    برای پیشنهاد دادن هم اینجوری که شما درمورد ایشون گفتید مشخصه دختر متینی هستن و اهل رابطه با پسرها نیستن پس سعی کنید یه راه درست رو انتخاب کنید برای این کار...معمولا چنین دخترایی از اینکه کسی بیاد و مستقیم بهشون ابراز علاقه کنه و پیشنهاد ازدواج بده خوششون نمیاد و و شاید یه جور پوئن منفی هستش و بهتره که رسمی و از طریق واسطه و یا خونواده اقدام بشه، البته این نظر شخصی منه من نمیدونم ایشون دقیقا شخصیتشون چطوریه..
    این که شما خیلی از شرایط رو برای ازدواج دارید جای شکرش باقیه و البته این هم مهمه که خودتون مستقل هستید و نه اینکه این پشتیبانی و استقلال مالی از طرف خونواده باشه چون در اون صورت موضوع فرق می کنه...
    شما الان در حال حاضر دو تا فاکتور رو باید روشون تمرکز کنید یکی سنتون یکی هم سربازی...معمولا میگن پسرها بعد از 24-25 سالگی احساساتشون فروکش میکنه و اون موقع میتونن تصمیمات معقولانه ای رو به خصوص در مورد ازدواج بگیرند ولی خب این صد در صدی هم نیست بعضی ها هستن بیشتر از سن شناسنامه ایشون میفهمند و درکشون واقعا چند سالی بالاتره این خیلی مهمه، و بر این اساس یه پسر بیست ساله ممکنه بتونه یه تکیه گاه بشه واسه یه نفر و یه زندگی رو آغاز کنه و به قول معروف برای کسی سایه بشه در عین حال بعضی ها نه فقط از لحاظ شرایط مالی و شغل از لحاظ شخصیت و روان ممکنه تو سی سالگی هم نتونن یه زندگی مشترک رو مدیریت کنن این بسته به شخص داره... و البته شناختی که هر آدمی از خودش داره و در این روانشناس یا مشاور هم تایید کنن که خیلی بهتر هست، بالاخره کار از محکم کاری عیب نمیکنه...
    موفق باشید.

71. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

72. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز به نظر من یه کاغذ و قلم بردارید همه شرایط و موقعیت خودتون رو توش بنویسید و اینکه تا چه حد و در چه زمانی آمادگی ازدواج دارید..بعدش هم شرایط همسر آینده تون رو یادداشت کنید کاملا معقولانه و اون کسی که واقعا میخواید سال های سال رو باهاش یه زندگی خوب داشته باشید وقتی اینارو یادداشت کردید بعدش با توجه به شناختی که از این خانم دارید شرایط ایشون رو بنویسید و ببینید واقعا همون کسی هستن که شما میخواید؟ و این خواستن از عقل برخاسته یا فقط احساس؟ و از همسر آینده تون چه انتظاراتی دارید و در مقابل چه انتظاراتی رو میتویند برآورده کنید؟ آیا میتونید مثلا تو سن 22-23 سالگی یه زندگی متاهلی رو مدیریت کنید؟ میتونید تکیه گاه همسرتون باشید؟
    علاوه بر این ها همونطور که بقیه دوستان هم اشاره کردن تو این سن و جنس شما و به علت فیزیولوژی و شرایطتتون ممکنه از یه دختر خوشتون بیاد و فکر کنین همون کسیه که میخواید ولی خب اگه عاقلانه فکر کنید و اگه واقعا از روی عقل انتخابش کردید و اگه با ایشون ازدواج کنید و سال سال های سال بگذره پشیمون نشید در این صورت میشه بهش پرداخت که انتخابتون از روی عقل بوده نه فقط احساس...شما درسته سنتون پایین هست ولی خب بقیه پوئنای مثبت رو به جز خدمت سربازی دارید که اون هم میشه یه راهی واسش پیدا کرد و بعدا باهاش کنار اومد...
    با این حال
    بعدش که تکلیف این چیزارو روشن کردید باز هم یه مدت به خودتون زمان بدین که هم ایشون رو بیشتر بشناسید و هم عقایدتون ثباتشون مشخص بشه و ببینیند واقعا میخوایدش یا نه وسعی کنید خیلی عجله نکنید
    بعد این ها موضوع رو با خونواده خودتون حالا با هرکدومشون که راحتت تر هستید یا همگی در میون بذارید و بعدش که نظرشون رو گفتن میتونید اقدام کنید، البته این زمان اقدام کردن هم باید طوری باشه که واسه شما پوئن منفی حساب نشه چون معمولا خونواده دختر نسبت به یه پسر تو سن شما یه خورده حساس میشن و فکر میکنن به خاطر احساساته ، اما خب استثنا هم در این بین هست، ان شاالله خونواده ایشون معقول و منطقی باشن...ولی از حق هم نگذریم یه خوره زود هست برای ازدواج اگه هم هر دو موافق باشین بهتره یه مدت بگذره...
    برای پیشنهاد دادن هم اینجوری که شما درمورد ایشون گفتید مشخصه دختر متینی هستن و اهل رابطه با پسرها نیستن پس سعی کنید یه راه درست رو انتخاب کنید برای این کار...معمولا چنین دخترایی از اینکه کسی بیاد و مستقیم بهشون ابراز علاقه کنه و پیشنهاد ازدواج بده خوششون نمیاد و و شاید یه جور پوئن منفی هستش و بهتره که رسمی و از طریق واسطه و یا خونواده اقدام بشه، البته این نظر شخصی منه من نمیدونم ایشون دقیقا شخصیتشون چطوریه..
    این که شما خیلی از شرایط رو برای ازدواج دارید جای شکرش باقیه و البته این هم مهمه که خودتون مستقل هستید و نه اینکه این پشتیبانی و استقلال مالی از طرف خونواده باشه چون در اون صورت موضوع فرق می کنه...
    شما الان در حال حاضر دو تا فاکتور رو باید روشون تمرکز کنید یکی سنتون یکی هم سربازی...معمولا میگن پسرها بعد از 24-25 سالگی احساساتشون فروکش میکنه و اون موقع میتونن تصمیمات معقولانه ای رو به خصوص در مورد ازدواج بگیرند ولی خب این صد در صدی هم نیست بعضی ها هستن بیشتر از سن شناسنامه ایشون میفهمند و درکشون واقعا چند سالی بالاتره این خیلی مهمه، و بر این اساس یه پسر بیست ساله ممکنه بتونه یه تکیه گاه بشه واسه یه نفر و یه زندگی رو آغاز کنه و به قول معروف برای کسی سایه بشه در عین حال بعضی ها نه فقط از لحاظ شرایط مالی و شغل از لحاظ شخصیت و روان ممکنه تو سی سالگی هم نتونن یه زندگی مشترک رو مدیریت کنن این بسته به شخص داره... و البته شناختی که هر آدمی از خودش داره و در این روانشناس یا مشاور هم تایید کنن که خیلی بهتر هست، بالاخره کار از محکم کاری عیب نمیکنه...
    موفق باشید.
    سلام. خیلی خیلی ممنون از نظر شما و وقتی که بابت تایپ گذاشتید. خیلی ممنونم .
    بله 100% همینطوره که فرمودید، اگر تفاهم نداشتیم قرار نیست رابطه به ازدواج ختم بشه و سالیان سال زندگی تباه بشه و همون اول کار قطع رابطه می کنیم.
    منم چون ایشون رو تاحدود زیادی می شناسم اینارو گفتم، می دونم که همونیه که میخوام (به احتمال زیاد البته) ، اگرم خدای نکرده اینطور نبود احساسی تصمیم نمی گیرم، من قبلا تو دوران دبیرستان تجربه این عشق های احساسی و بچه گانه که گفتید رو داشتم، با این تفاوت بزرگ که به مدت 2 سال درگیرش بودم، خدا رو شکر امتحانم رو پس دادم و الان پخته شدم و دیگه از کسی ضربه نمی خورم ابدا، این بار شرایط کاملا فرق می کنه .

73. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

بیا بالا ...........

74. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

خوب بقیه رو دعوت کنید بیان راهنماییتون کنند

75. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

دعوت؟ چجوری ؟ اگه از امکانات انجمن هستش بنده چون تازه واردم آشنایی ندارم متاسفانه .

76. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    میزان امتیاز
    10

دعوتشون کردم خودم

77. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

78. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23966
    تشکـر
    14
    تشکر شده 17 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

دادا اونا که 30 سال تجربه دارنم گاهی اوقات ازدواجشون به شکست منتهی میشه شما که فقط 19 سالته احتمالش خیلی خیلی بیشتر به علاوه خیلی چیزا دیگه ولی مهمترینو گفتم

79. کاربران زیر از پسر یخی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

80. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29014
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پسر یخی نمایش پست ها
    دادا اونا که 30 سال تجربه دارنم گاهی اوقات ازدواجشون به شکست منتهی میشه شما که فقط 19 سالته احتمالش خیلی خیلی بیشتر به علاوه خیلی چیزا دیگه ولی مهمترینو گفتم
    بله حق با شماست، ولی نباید از این زاویه به قضیه نگاه کرد، چون اگه اینجوری باشه برای اینکه ازدواج به شکست منتهی نشه پس نباید اصلا ازدواج کرد !

81. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

ممنون از دعوتتون ولی من قبلابه ایشون نظرمو گفتم به دردشون نخورد خودم هم تمایل به این کار ندارم.
    ویرایش توسط saba95 : 06-26-2016 در ساعت 02:14 AM

82. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)