نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: چرا فکرم روی یک موضوع بی ارزش قفل میکنه؟

1764
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33325
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چرا فکرم روی یک موضوع بی ارزش قفل میکنه؟

سلام...گردنم دردمیکنه دارم بهش فکر میکنم و بهش نقص وارد میکنم که تو خوب عملکردی نداری بیهودس تایپ میکنم یکمی سریع تر احساس میکنم دردش بیشتر میشهپشت گوشمو میخارونم صدای ساعت میاد کف پام عرق کردع باصدای تایپ دارم حاال میکنم باحالهع اروم تر شدم ی خنده ای کردم الان فکرم رقت روی پام حس ویر ویری و حالا میخاد به اون گیر بده الان ی جور دیه نشتم امروز درس خوندم راضی بودم خیلی راضی بودم ینی خیلیا چون هیچ فکرمخالفی نداشتم وحسش نمیکردم اگرم میومد زودی میرفت الان حس میکنم گردنم خودش درد میکنه فک کنم بدخوابیدم روش. واقعا بدنم عالیع من ی پسردیوونم میخام درس بخونم ولی با روش خودم ن واسه کنکور ن واسه رتبه واسه ارامشم واسه این که به علاقم پاسخ بزم الان حس ارامش میکنم خیلی اروم تر ممنونم خداجونم چ روش عالی هست الان فکرم رفت روی پشت کمر دست راست میخاد به اون گیر بدههه خخخخخ دیوانم به چیا فکرمیکنم چیارو واسه خودم بزرگ کردم خیلی سادن ولی مغزم هی قفل میکنه روشون میخاد لج منو دربیاره میخاد منو اذیت کنه نامرد چرا اینجوری میکنی خوب مگه من چیکارت دارم که اینکارو بام میکنی عوضی اشغال حالا عرق خخخخخخ سیستم تعریق اروممم خدایا شکرت حالارفتم سراغ همون ویرویری عجب حالی میدع خدایشش میخام لذت ببرم بخندم و خوشحال باشم ذهنم اصن سرگرمی واسه خودش صدای یخچال ،صدای ساعت واضح تره، ی حسی عجیبی کف پام داره مص نبضه حس میکنم صدای تیک تیک ساعت خیلی حال میده منو اروم میکنه دوسش دارم راسی امروز بهتربودنو حس کردم بیشتر خدارو حس کردم مطمینم مانعی نمیتونه جلوی عشق خداروبگیره خیلی پاکه ازادانه میاد ومیره وتمام موانعم ازسرراه برمیداره الان به این فکر میکنم اینو به دوسام پیشنهاد بکنم چقدعالیع واقعا توپه ادمو سرحال میکنه الان ی حس خیلی بداومده میگه چرا بری به اونا بگی ولشون کن اونارو چراتو همش باید بری سراغ اونا چرا همش تو باید اطلاعات بذاری دراختیارشون الان ی فکر دیه اومد میگه گذشت داشتته باش طوری نیس حرف کودوموگوش کنم هان ؟منو همین فکرا عذاب میدن یکی میگه چرامیدی یکی میگه باید بدی ای بابا ولمون کنید برید بیرون بینم اصن نه تو نه اون هرکی خاست خودش کمک میخادهان ی جوری خودمو توجیه میکنم خخخخخ ک نرم بگم واقعا چرااینجوریه ؟چ حالی میده واقعا من دوس دارم این روشو خیلی ارومم میکنها لان ی نفس عمیق کشیدم جیگرم حال اومد.
    این فکرایی بودن که تو15دیقه نوشتم هرچی بود هرچی اومدو نوشتم هیچیو جا ننداختم.مشکل اینجاست فکرم روی موضوع هرچی باشه حتی بی معنی بی مفهوم قفل میکنه وبیرون نمیاد به این راحتیا بعدش این فکرا توی جسمم ظاهر میشه یا توزندگی اتفاق میفته...چیه این؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : چرا فکرم روی یک موضوع بی ارزش قفل میکنه؟

پاکسازی ذهن (مخصوصا وقتی که ذهن شما خیلی شلوغ هست)

1. تصور کنید ذهن شما مانند یک کامپیوتر هست که برای انجام یک سری از کارها باید از حافظه و رم استفاده کند. خوب همه می دونیم که هرچی بیشتر رم آزاد باشه سرعت انجام کارها در کامپیوتر بالاتر میره. مثلا ۳D Studio Max و یا یک بازی بسیار پیشرفته برای اینکه به خوبی کار کنند و یا اصلا کار کنند نیاز دارند که حافظه بالایی آزاد باشه. حالا برای اینکه بخواهیم از آنها به بهترین حالت ممکن استفاده کنیم باید یک سری برنامه هایی بی استفاده رو از حافظه پاک کنیم یا از آنها خارج شویم. همانطور که می دانید مثلا در ویندوز در هر زمان برنامه هایی زیادی بصورت پشت صحنه در حال کارهستند که ممکن است به آنها نیاز نداشته باشیم و با بستن آنها می توانیم میزان رم بیشتری را آزاد کنیم.

خوب حالا ذهن شما نیز دقیقا مانند یک کامپیوتر برای انجام کارهای خود مانند فکر کردن، آنالیز کردن، محاسبه کردن و یا حتی انجام امور نا خودآگاه نیاز به میزان رم آزاد دارد که بتواند بخوبی از عهده آنها بربیاید. پس شما اگر ذهن خالی تری داشته باشید بهتر می توانید روی کارهایتان تمرکز کنید و آنها را انجام دهید.

بصورت عادی معمولا ما همیشه نیمی از میزان رم ذهنمون پر هست از موارد درهم و برهم و بی استفاده که واقعا نیازی به نگه داشتن آنها در ذهن نداریم. مثل چی؟ همه چیز می تونه باشه، کارهایی که باید انجام بدیم، موسیقی که مثلا تو فروشگاه شنیدیم، تبلیغاتی که در تلویزیون دیدم یا هر چیز دیگه.

بیشتر این به همریختگی های ذهنی ناشی از محرکهای بیرونی هستند که در طول روز وجود دارند. از صبح که ما بیدار میشیم تا شب که دوباره می خوابیم بسیاری از این محرکهای بیرونی روی ذهن ما تاثیر میزارند. هر چی شما با افراد و موضوعات بیشتری درگیر باشید این محرکهای نیز بیشتر می شوند. حتی اگر شما درون یک غار زندگی کنید و با محیط بیرون ارتباطی نداشته بشید بازهم در معرض برخی از محرکهای بیرونی هستید.

این محرکهای بیرونی همان برنامه های بی استفاده در ویندوز را درون ذهن ما اجرا میکنند که فقط باعث هدر رفتن میزان رم کامپیوتر شما می شود.
    خوشبختانه ما یک ابزار بیولوژیکی داریم برای خالی کردن ذهن بصورت طبیعی و اون هم خواب هست. البته باید توجه داشت که منظور خواب عمیق هست. معمولا حداکثر ۲۵% زمانی که در خواب هستیم در خواب عمیق قرار داریم و تنها در اون زمان هست که مقدار زیادی از فضای ذهنمون از افکار و محتویات درهم و برهم خالی میشه.
    همچنین یکی از روشهای تخلیه ذهن از موارد بی استفاده، مدیتیشن هست. امروزه خیلی از افراد در دنیا از روشهای مختلف مدیتیشن استفاده میکنند تا بتونن به آرامش ذهنی برسند. اما یک سری محدودیتهایی هم در انجام این روش هست. اینکه شما معمولا نمی توانید در هر جایی به مدیتیشن بپردازید، هم اینکه برای رسیدن به حد نهایت آرامش نیاز به تمرین زیادی هست که هر کسی هم ممکنه به اون حد نرسه، از همه مهمتر اینه که مدیتیشن چون باعث پایین اومدن فعالیت ذهنی میشه معمولا در بسیاری از افراد باعث خواب آلودگی میشه. پس باید یک راه حل دیگه ای پیدا کرد…

خالی کردن ذهن با استفاده روش بیرون ریزی ذهن
    در این روش شما باید هر چیزی که در ذهنتون هست بیرون بریزید. حالا چطوری؟! با استفاده از نوشتن!
    ۱- یک ابزار برای نوشتن انتخاب کنید: می تونید از قلم و کاغذ استفاده کنید و یا از یک نرم افزار واژه پرداز (مثل word یا notepad). نوعش مهم نیست مهم اینه که با کدوم راحتترین. من خودم به شخصه ترجیح میدم تایپ کنم چون اینطور حداقل می تونم اونها رو ذخیره کنم.

۲- هرچیزی که به ذهنتون میرسه رو بنویسید: وقتی میگم هر چیزی دقیقا یعنی هر چیزی! یعنی اینکه مثلا وقتی به صفحه خالی نگاه میکنید و با خودتون میگین که “وای چه صفحه سفیدی” همون رو بنویسید “وای چه صفحه سفیدی” یا اینکه مثلا میگین “خوب چی بنویسم چیزی به ذهنم نمیرسه” بنویسید “خوب چی بنویسم چیزی به ذهنم نمیرسه”. دقیقا هرچیزی که به ذهنتون اومد رو بنویسید و اصلا لازم نیست به اون چیزی که می خواین بنویسید فکر کنید.

۳- اینکار رو به مدت ۱۵ دقیقه ادامه بدید: تا زمانی که ذهن شما احساس خالی شدن کرد اینکارو ادامه بدید. ممکنه شما در ۱۰۰ دقیقه بتونید هر چیزی رو که تو ذهنتون هست بنویسید ممکن هم هست که ۱ ساعت طول بکشه که این معمولا وقتی فکر خیلی مشغولی دارید اتفاق میفته.

این نوشته ها و فایلها رو می تونید نگه دارین و بعضی وقتها به اونها مراجعه کنید چون ممکنه توش چیزای خوبی پیدا کنید. مثلا گاهی اوقات وقتی بعد از مدتی به اون نوشته های قبلی مراجعه می کنید ممکنه یک سری مطالب جالب رو پیدا کنید که ممکنه از یادتون رفته باشه و یا بعضی کارها که باید انجام میدادید یا یک فکر و ایده جالب که به ذهنتون خطور کرده بود رو انتخاب کنید و روش کار کنید.

همانطور که گفتم این روش واقعا کارساز هست و شما با این کار می تونید کارایی ذهن خودتون رو به مقدار غیر قابل باوری افزایش بدین. در مقایسه با دیگر روشها مثل خواب و یا مدیتیشن هم مزایای زیادی داره که از اون میشه سرعت بالای دستیابی به ذهن آزاد رو بیان کرد که در مقایسه با خوابیدن خوب همونطور که گفتم شما باید حداقل ۳ ساعت بخوابید تا به خواب عمیق فرو برید و ذهنتون آروم بشه و یا مدیتیشن هم شما باید در شرایط خاصی باشید تا بتونید مراقبه خوبی داشته باشید و نتیجه بگیرید.

پس این روش رو همین الان امتحان کنید مطمئن هستم که دیگه کنارش نمیزارید و در همه شرایط از اون استفاده می کنید. حالا سرعت تخلیه ذهن شما بستگی داره به سرعت نوشتن و یا تایپ شما.
    من از این روش برای زمانی که ذهن خیلی درگیری دارم و یا اینکه می خوام یک کاری رو شروع کنم که نیاز به تمرکز داره، استفاده می کنم. حالا شما هم از این روش استفاده کنید و تجربیات خودتون رو در بخش نظرات بزارید تا روش رو کاملتر و کاراتر کنیم تا همه بتونیم ذهن آرام و کارایی بالاتری داشته باشیم.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33325
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : چرا فکرم روی یک موضوع بی ارزش قفل میکنه؟

یعنی فقط همین؟یعنی 4سال من الکی خودمو با این فکرا دارم ازار میدمم؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)