نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: اطمینان از انتخاب درست برای ازدواج

1159
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8589
    تشکـر
    20
    تشکر شده 49 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    0

اطمینان از انتخاب درست برای ازدواج

سلام من قبلا هم ازتون مشاوره گرفتم ، ممنونم که به سوالام پاسخ میدین ولی هنوز نتونستم تصمیم بگیرم ...
    قبلا مشکلمو به این صورت براتون عنوان کرده بودم :

دختری هستم 23 ساله ،لیسانس و کارمند ... 5ساله با یه پسری به اسم مجید که یه سال از خودم کوچیکتره دوستم ،(مجیددیپلمه و تو یه کارخونه کار میکنه ، خونوادشم خوبن و هیچ عیب و ایرادی ندارن ) ولی رابطمون فقط در حد تلفن بوده یه چند باری هم همدیگه رو دیدم ولی فقط مث یه همکلاسی نه بیشتر یعنی تا حالا حتی دست همدیگه رو هم نگرفتیم ولی با همه اینا مجید (دوس پسرم) خییلی بهم وابسته شده و هیچ جوره راضی نیس ازم دست بکشه ،شدیدا تو فکر ازدواجه با هزار مصیبت و قرض و قوله آپارتمان خریده ... پسر خوب و مهربونیه، خودشو به آب و آتیش زده ک بتونه این آپارتمانو بگیره و جلوی خونواده من یه چیزی واسه گفتن داشته باشه ....
    ولی خونواده من شدیدا باهاش مخالفن دلیلشونم دو تا چیزه : 1- سوادش کمه 2ـ قیافه و تیپ خوبی نداره (آخه مجید اصلن خوشگل و خوش هیکل نیس ولی قلب مهربونی داره )
    من خودمم دقیق نمیدونم ک دوسش دارم یا نه ... اگر هم دوسش داشته باشم اونقدری نیس که بخاطرش خونوادمو مقابلم قرار بدم و تو روشون وایسم
    جند باری بهش گفتم که باید جدا شیم ولی اون هیچ جوره راضی نمیشه میگه محال بذارم بری میگه اگه بری من داغون میشم و از این حرفا ...
    حال من موندم چیکارکنم ؟ واقعاسر در گمم ... توروخدا راهنماییم کنین ... چیکارکنم ک دلش نشکنه ... اون خیییلی مهربونه نمیخوام دلشو بشکنم میترسم نفرینش تو زندگیم راحتم نذاره ...
    یه راهی بذارین جلو پام ... تنها امیدم شمایین ...

شمام گفتین که باید تو تصمیمم مطمعن بشم واز مجید بخوام که برای رضاییت خونوادم بره دانشگاه ... ولی مشکلی که هست اینکه ساعات کاری مجید طوریه که اصن مجال دانشگاه رفتن نداره و اگه بخواد دانشگاه بره باید کارشو بیخیال بشه که اونم اصن به صلاحمون نخواهد بود.
    سوال من اینکه چجوری مطمعن بشم مجید اون پسریه که میتونه منو خوشبخت کنه ، چون بعد حرفای شما خییلی با خودم کلنجار رفتم درمورد درس و ظاهرش و به این نتیجه رسیدم که درس وقتی مشکل آفرین نیس پس زیادم مهم نیس و درمورد ظاهرشم خودم میتونم بعدا تیپشو به دلخواه خودم تغییر بدم ... وقتی یه پسری اینقدر خودشو بخاطر من به آب و آتیش میزنه لابد ارزش یکم از خود گذشتگی تو معیارامو داره ...
    ولی چجوری مطمعن بشم که تو انتخابم اشتباه نمیکنم چون موقعیت های خیلی بهتر از اینم دارم ولی کسایی هستن کهئ اصن نمیشناسمشون و بخاطر من هیج زحمتی نکشیدن...
    ولی تحصیل کرده و خوش ظاهرن ...
    اخلاق و رفتارش عالیه ، خیلی متین و سرسنگینم هست فقط یکم غیرتیه ...
    من خییییلی سر در گمم ... تورو خدا هرکسی هرجوری میتونه کمکم کنه ....
    تیم مشاور عزیز منتظر پاسختونم ...
    تورو خدا راهنماییم کنیین.
    ممنونمد از همتون
    بخدا ثواب بزرگی میکنین ، من مشکلمو به هیشکی نمیتونستم بگم چون همه یک جانبه به موضوع نگاه میکنن و اصلن احساسات طرف مقابل رو در نظر نمیگیرن ....
    شما مث فرشته نجاتین برام .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : چطوری تصمیم بگیرم

از حرفایی که زدید و خصوصیاتی که از اقا مجید تعریف کردید معلومه که احتمالا خیلی دوستون داره

اگه میخوایدش واقعا سعی کنید خانوادتون رو راضی کنید و اگرم که نه سریعتر تکلیفشو مشخص کنید که بره و انقدر هم اون بنده خدا رو اذیت نکنید

شما باید با کسی ازدواج کنید که ازش خوشتون بیاد و احساس کنید مرد زندگیتونه.مرد زندگی ها نه مرد رویاها با دومتر قدو تسب سفیدو این حرفا

نه کسی که دلتون براش بسوزه چون ممکنه بعدا از این دلسوزی پشیمون بشید

و در کل ادم هم بهتره لقمه رو اندازه دهنش برداره اگه ادم خوبو خوشتیپیه بره سراغ کسی که مثل خودشه اگرم نه بره سراغ کسی که مثل خودشه

و در کل طوری باشه که شما ازشون خوشتون بیادو تو خیابون روتون بشه باهاش راه بریدو تو فامیل سرتونو بگیرید بالا و بگید این شوهرمنه

اگه میتونید و دوسش دارید و نه این که دلتون براش میسوزه بسم الله اگرم نه سریعتر تمومش کنید و اون بنده خدا رو بیشتر از این بازی ندید

موفق باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط منم نمایش پست ها
    ولی چجوری مطمعن بشم که تو انتخابم اشتباه نمیکنم چون موقعیت های خیلی بهتر از اینم دارم ولی کسایی هستن کهئ اصن نمیشناسمشون و بخاطر من هیج زحمتی نکشیدن...
    ولی تحصیل کرده و خوش ظاهرن ...
    اخلاق و رفتارش عالیه ، خیلی متین و سرسنگینم هست فقط یکم غیرتیه ...
    من خییییلی سر در گمم ... تورو خدا هرکسی هرجوری میتونه کمکم کنه ....
    تیم مشاور عزیز منتظر پاسختونم ...
    تورو خدا راهنماییم کنیین.
    ممنونمد از همتون
    بخدا ثواب بزرگی میکنین ، من مشکلمو به هیشکی نمیتونستم بگم چون همه یک جانبه به موضوع نگاه میکنن و اصلن احساسات طرف مقابل رو در نظر نمیگیرن ....
    شما مث فرشته نجاتین برام .
    دوست عزیز وقتی تردید در انتخاب ایشون دارید بهتره در این مورد بیشتر فکر کنید

اشتباه بزرگ در زندگی اینه که شما بخاطر ترحم بخوایت باهاش ازدواج کنید ...

اینکه تحصیلات خوبی نداره ملاک نیست همینکه شعور در رفتار و کردار و درک متقابل داشته باشه

برای زندگی شما کافیه ولی بازم این به دیدگاه شما مربوط میشه

باید ببینید شما به چه چیزایی اهمیت میدید و بعد تصمیم گیری کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

اينكه بگين بعدا تيپشو درست مي كنمو و اخلاقشو درست مي كنمو غيره صحيح نيست
    گاهي اگر متناسب با معيارهاتون انتخاب نكنيد ممكنه در آينده مقايسه پيش بياد همچنين يك معياري درجه اهميت و ارزشش بالاتر است اون زمان تصميم ميگيرين اين معيار مهم تره حالا اوني كه اهميتش كمتره قابل چشم پوشي و در نهايت هيچ كس كامل نيست ولي ميتونيد انتخابي
    كنيد كه بيشتر ارزش ها وخواسته هاي شما را داشته باشد

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5649
    تشکـر
    45
    تشکر شده 64 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام من فکر میکنم بیشتر دلت به حالش میسوزه تو با خودت روراست باش اگه کاری هم کرده ضرر که نکرده چیزی جمع کرده برا ایندش برا زندگیش من نظرم اینه اگرم میخوای ازدواج کنی اشکالی نداره ولی با خاطر جمع که بعد هی دودل نشی پشیمون نشی در ضمن اینجا فکر نمیکنم کسی بتونه بهت بگه حتما باهاش ازدواج کن یا نه اصلا این کارو نکن تو الان تو شرایط پنجاه پنجاهی که نمیتونی تصمیم بگیری و کلافه ای و میخوای یکی بگه کدوم راه کدوم تصمیم درستتره ولی در نهایت این بار رو دوش خودته قورباغه ات را خودت قورت بده و تصمیم بگیر چون عواقبش هم پای خودته
    خانواده من با ازدواجم موافق نبودن ولی من اصرار کردم اونا هم راضی شدن من شرایطم بهتر بود والان که از تصمیمم پشیمونم هم باعث ازار خودم شدم هم خانوادم ولی دیگه کاری نمیتونم بکنم شوهرم هم اصلا اعتماد به نفس کاذب داره و خودشو خیلی برا ما میگیره و هیچ کدوم از ما رو قبول نداره اون وقته که تازه میگی ای کاش با یکی بالاتر ازدواج میکردم که لااقل دلم نسوزه بگم واقعا کسیه اگرم هم خودشو میگیره.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8589
    تشکـر
    20
    تشکر شده 49 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    0

خیییییلی ممنونم از اینکه پاسخمو دادین ...
    ب قول نسیم واقعا الان کاش یکی بود که میتونست صریحا بهم بگه قبولش کنم یا نه ....
    شرایط خیییلی سختیه ....
    ولی خیییلی کمکم کردین ...
    ممنونم از همتون ....

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8180
    تشکـر
    1,305
    تشکر شده 190 بار در 91 پست
    میزان امتیاز
    10

عزیزم تیپ و قیافه رو هیچوقت معیار قرار نده چون درست شدنیه ، همچنین تحصیلات خیلیا هستن که بعد ازدواج درسشون ادامه دادند ولی ببین میتونی با خود شخصیتش کنار بیای انقدر با فهم و شعور هست چون تو این جامعه ما پسر خوب و با شعور کم پیدا میشه

8. کاربران زیر از rozita بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)