نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کم رویی و فقر اعتماد بنفس

681
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12425
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کم رویی و فقر اعتماد بنفس

سلام دوستان
    من 18 سالمه وامسال سال اول ورود به دانشگاهمه....خونواده ی من شهرستان زندگی می کنن و من چون تهران دانشگاه قبول شدم ازشون جدا و در خوابگاه دانشجویی زندگی می کنم،
    راستش مشکل من یکی نیست و چند تا مشکل دارم که همه به هم نوعی مربوطن........من در روابط عمومی خیلی مشکل دارم بخصوص تو صحبت کردن و حرف زد ن با جنس مخالف، به طوری که در طول روزسعی می کنم اصلا با دخترهای کلاسمون مواجه نشم که مجبور شم سلام کنم و باشون حرف بزنم، تا الانم بجز موارد خیلی معدودی باشون هم کلام نشدم.....کلا وحشت عجیبی دارم از این کار،بعضی وقتا حس می کنم این کارم بی ادبی محسوب میشه و من در نظر اونا آدم بی ادبی محسوب میشم که خیلی آزارم میده..این توضیح رو بدم که منظورم از این مه نمی تونم براشون ارتباط برقرار کنم در حد مناسبات عادی دانشجویی و سلام علیک عادی هستش و گرنه من دنبال دوستی نیستم....
    مشکل دیگه ی من کمبود اعتماد بنفس هستش که فک می کنم مشکل اولم هم از همین نشات می گیره، احساس می کنم که چیزی در من وجود نداره که بتونه بقیه رو تحت تاثیر قرار بده و جذب کنه و با ارزش باشه، من با این که جزو دانشجوهای ممتاز هستم و برای رفع مشکلات درسی بهم مراجعه هم میشه اما سر کلاسها از اظهار نظر وحشت دارم...... از ترس این که مبادا نظر من غلط باشه و مورد تمسخر بقیه قرار بگیرم...احساس خود کم بینی بسیار شدیدی دارم....
    ممنون میشم اگه کمکم کنید چون از وضعیتم خسته شدم،
    پاسخهای شما مزید امتنان خواهد بود

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : کم رویی و فقر اعتماد بنفس

سلام. یه نفس عمیق بکش بد برو جلو سلام کن اعتماد به نفس و خود باوری رو باید اول از خودت شروع کنی اول خودتو باور داشته باش بقیه شو بسپار دست کلمات .
    قبل از هرکاری کلمات رو برای خودت بنویس روی کاغذ و چندبار تکرارشون کن دیگه ترست میریزه . ی چیز دیگه که اون خانم ها هم مثل شما انسان هستن چیز دیگه ای نیستن که فقط جنسشون فرق میکن همین .
    برو جلوی ایینه تمرین صحبت کردن بکن کلمات رو تکرار کن و به چهره خودت در ایینه نگاه کن و مدام با خودت تکرار کن من اعتماد به نفس بالایی دارم من از پس همه چی بر میام صداتو بلند کن و چند بار این کلمات تکرار کن یا با یکی از دوستات تمرین کن اینجوری اعتماد به نفست بیشتر میره بالا

3. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)